Panel pokojowy ecoSTER Touch i masz komfort w domu

ODPOWIEDZ
admin2
Site Admin
Posty: 51
Rejestracja: czw sty 04, 2018 11:14 am

Panel pokojowy ecoSTER Touch i masz komfort w domu

Post autor: admin2 » czw maja 30, 2019 8:24 am

Obrazek

Dzięki współpracy kotła z panelem pokojowym EcoSTER Touch w domu będzie tak ciepło, jak potrzebujesz, zaś wizyty w kotłowni będą ograniczone do minimum. Użytkownik kotła c.o. marki Kostrzewa ma do wyboru dwie opcje urządzenia – zamontowaną na stałe oraz przenośną - bezprzewodową.

EcoSTER Touch jest bardzo prosty w obsłudze, z czytelnym wyświetlaczem oraz dotykową funkcją obsługi. Umożliwia utrzymanie stałej, wybranej przez nas temperatury w domu. Na co dzień używamy trybu „harmonogram” z określoną temperaturą dzienną oraz nocną. Tym samym możemy zaprogramować w harmonogramie obniżenie temperatury na czas, gdy wszyscy domownicy są poza domem – np. w pracy i szkole ustawiając temperaturę nocną w godzinach 8.00 - 16.00

Poza tym mamy do wyboru wiele trybów pracy kotła, przystosowanych do zmieniających się sytuacji życiowych i potrzeb mieszkańców domu.

1. Na czas dłuższych wyjazdów z domu warto skorzystać z trybu „wakacje” – wówczas w wybranym przez nas czasie w domu będzie panowała dowolna temperatura. Temperatura CWU ustawiana jest wówczas na 8 C. Po ustawionym czasie regulator wraca do poprzednio ustawionego trybu.

2. Gdy wychodzimy na dłuższy spacer czy jedziemy w odwiedziny do rodziny lub na zakupy można zastosować tryb „wyłącz ogrzewanie” (wybieramy czas, w którym ogrzewanie ma być wyłączone np. 2 h).

3. Gdy w domu odbywa się kinderbal i dzieciakom robi się gorąco można skorzystać z trybu „grzej teraz” – co pozwali wybrać interesującą nas temperaturę na określony czas (minimalny przedział czasowy - 1h). Po ustawionym czasie regulator wraca do poprzednio ustawionego trybu. Tryb ten doskonale sprawdza się też przy intensywnych pracach domowych.

4. Gdy chcemy wpuścić do domu świeżego powietrza zimą, warto skorzystać z trybu „wietrzenie” – bardzo pomocnego wszędzie tam, gdzie zamontowane są termostaty na grzejnikach. Bez zastosowania tej opcji regulatora po otworzeniu okien grzejniki zrobią się gorące, a my niepotrzebnie marnujemy paliwo. Tryb „wietrzenie” zamknie siłowniki oraz zatrzyma pompy obiegów grzewczych na określony czas (rozdzielczość w minutach).

5. Gdy łapie nas przeziębienie i mamy dreszcze, a nie możemy sobie pozwolić na wylegiwanie się łóżku, wtedy również warto skorzystać z trybu „grzej teraz” szybko podnoszącego temperaturę w domu. Ten tryb pomija wszelkie harmonogramy oraz sterowanie pogodowe i przez wybrany czas uruchamia pełne grzanie obwodu grzewczego z uwzględnieniem jedynie maksymalnej temperatury mieszacza (rozdzielczość czasowa 5-120 min co 1 minutę).

6. Istnieje również tryb „antyzamrożenie”, który ustawia stałą „temperaturę przeciwzamrożeniową” z menu nastawy temperatury. Zatrzymywana jest pompa obiegu, na który wybrany jest panel pokojowy oraz siłownik tego obiegu jest zamykany. Dodatkowo temperatura CWU jest ustawiana na 8 C.

Dodatkowe korzyści:
 • informacja o poziomie paliwa
 • informuje o alarmach w kotłowni np. rezerwie paliwa czy zbliżającym się opróżnianiu popielnika
 • przewodowe lub bezprzewodowe połączenie regulatora z kotłem
 • panel bezprzewodowy dowolnie przenosimy do innych pomieszczeń w zależności od potrzeb uzyskania odpowiedniej temperatury
 • prosty w obsłudze poprzez zastosowanie panelu dotykowego oraz obrotowego, kolorowego menu graficznego
Panel przystosowany jest do współpracy z regulatorami Platinum Bio ecoMAX kotłów:
 • Twin Bio Luxury NE
 • Twin Bio Luxury Compact NE
 • Mini Bio Luxury
 • Mini Bio Luxury B
 • Twin Bio NE
 • Mini Bio NE
 • EEI Pellets 8 - 32kW
 • EEI Pellets 12 - 30 kW
www.kostrzewa.com.pl
Dział modernizacji systemów grzewczych firmy KOSTRZEWA
Kotły na pellety, palniki na pellety - KOSTRZEWA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Panel pokojowy ecoSTER Touch i masz komfort w domu”