Od 2020 roku brak dotacji do ogrzewania w domach nowo budowanych

ODPOWIEDZ
admin2
Site Admin
Posty: 51
Rejestracja: czw sty 04, 2018 11:14 am

Od 2020 roku brak dotacji do ogrzewania w domach nowo budowanych

Post autor: admin2 » wt mar 12, 2019 2:52 pm

Obrazek

Budujesz dom? Tylko w tym roku można jeszcze ubiegać się o dotację do zakupu i montażu urządzeń grzewczych w ramach programu rządowego Czyste Powietrze”. Od roku 2020 takie dotacje zostaną wstrzymane dla domów w budowie.

Wszystkie pozostałe zasady programu pozostają niezmienne. Nadal będzie można ubiegać się o wsparcie do termomodernizacji i wymiany ogrzewania dla domów istniejących oraz będzie możliwość uzyskania preferencyjnej pożyczki do zakupu i montażu instalacji OZE.

Skąd ta zmiana?

– Od 2020 roku mają obowiązywać nowe wymagania dotyczące ogrzewania np. w przypadku kotłów na paliwa stałe – nowa norma uwzględniająca wymogi ekoprojektu – informuje pracownik jednego z wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. – Od tego momentu do obrotu handlowego wprowadzane będą jedynie urządzenia spełniające wymogi nowej normy. Jednym słowem, to co obecnie jest jeszcze nadprogramowe, stanie się powszechne i obowiązkowe, a rząd zaprzestanie finansowania tych urządzeń dla domów powstających, koncentrując na dofinansowaniu wymian przestarzałych kopciuchów. Jeśli jednak z jakichś przyczyn zapowiadane zmiany nie wejdą w życie – wszystko pozostanie po staremu.

www.kostrzewa.com.pl
Dział modernizacji systemów grzewczych firmy KOSTRZEWA
Kotły na pellety, palniki na pellety - KOSTRZEWA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Od 2020 roku brak dotacji do ogrzewania w domach nowo budowanych”