Moja instalacja CO, CWU - zdjęcia, linki, schematy, opisy...

ODPOWIEDZ
krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » ndz lut 05, 2017 5:20 pm

fotlot moj kocioł juz ładnie moduluje w porównaniu co było na poczatku bo miałem zle te pompy poustawiane. Teraz pracuje cały czas modulacja 50-70%. Ale wiekszość ok 50%.A zawory na grzejnikach mam :)
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » ndz lut 05, 2017 5:52 pm

tzn ?
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » ndz lut 05, 2017 6:14 pm

Sternik90 zlzuj poślady :) temat jest moja instalacja :) Odpisałem na temat laptopa na jego problem ze spadkiem temp jak załacza sie pompa na CWU. To o co masz pretensje ze temat sie sam rozwinoł , jak koledzy zadawali pytania to głupio było nie odpowiadac. Tak wiec wyluzuj ;) nic złego nie zrobiłem

fotlot

Post autor: fotlot » ndz lut 05, 2017 6:47 pm

Darecki wrote...Bo z liczb wynika jasno, że wydajność pompy kotłowej jest znacznie wyższa od przepustowości sprzęgła, więc obwód kotłowy stale pracuje na maksymalnej przepustowości, co zapobiega spadkom temp. powrotu.

Czyli za duża wydajność pompy kotłowej albo źle dobrane sprzęgło, innych przyczyn brak.
Krzyżaku coś będziesz z tym robił, czy to co jest zadowala Cię?
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » ndz lut 05, 2017 7:06 pm

Nie wiem czy moge odpisywac bo Sternik twierdzi ze syf robie na nie swoim wątku ;) ale to nie moja wina ze temat sie rozkrecił ;)

fotlot mysle ze zostawie to juz tak bo nie jest zle. Kocioł pracuje cały czas, schodzi z modulacja spalanie dobowe ok 30 kg na taka bude to nie tak zle mysle. Temp w domu 22,5.A jeszcze dodam ze zastanawiam sie nad dołozeniem siłownika z modułem na ten moj 3d

marecki

Post autor: marecki » ndz lut 05, 2017 9:43 pm

Swoją drogą widzę dużo problemów jest z tym sprzęgłem i "dostrojeniem" całości. Nikt mi nie powie, że jeden ruch ręką zaworu 4D (czy nawet prostsze rozwiązanie co proponował fotlot: termostatyczny 3D) jest skomplikowany. Fotlot ani darecki (w końcu darecki również ma 4D) ani nikt inny nie powie mi, że 4D nie spełnia swojego zadania, bo to nie prawda. Pod warunkiem, że zostanie zamontowany tam gdzie należy, co oczywiście w przypadku instalacji autora wątku nie ma miejsca.

Nawet nie może ale na pewno sprzęgło jest skuteczniejsze w ochronie powrotu ale ile z tym zabawy każdy widzi.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » pn lut 06, 2017 7:58 am

Sternik mowilem rozluznji poslady. Pretensje moze miec laptop a nie Ty. A moze ta dyskusja tez pomoze w czyms laptopowi :-)

marecki

Post autor: marecki » pn lut 06, 2017 8:19 am

Nie napisałem, że podwyższa, doskonale wiemy, że to mało możliwe. Natomiast, akurat nie tylko w mojej instalacji z 4D, nie powoduje to drastycznych ubocznych efektów jakie możemy oglądać czasami na zdjęciach forowiczów. O prostocie rozwiązania i dlaczego tak się dziej nawet nie będę wspominał bo mi się nie chce.

Konia z rzędem temu kto instalację, w istocie nieporównywalnie lepszą do ochrony powortu, dostroi to poprawnie w domowych warunkach. Przeciętnemu hydraulikowi wypadną wszystkie i tak już siwe włosy :)

Poza tym więcej luzu pany.

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » pn lut 06, 2017 8:24 am

Dokladnie wiecej luzu :-)

laptop

Post autor: laptop » pn lut 06, 2017 12:36 pm

Kontynuujcie Panowie, czytam z zaciekawieniem. Nikt się tak nie nakręca jak Wy :D Ja wrócę do tematu najwcześniej po przeróbce, chyba że wyniknie jakiś inny problem.
Póki co ład i skład jest, moje wątpliwości zakończyły się na stronie 5, od tego czasu kontynuuje malbork ;) albo darecki z fotlotem jak kto woli.
PellasX revo mini 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy. Do ogrzania 126m2 i 56m2 garaż+kotłownia, cwu 150l

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”