Kotły C.O. - Mini Bio B NE - Platinium Bio Informacje

ODPOWIEDZ
admin3
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 03, 2018 9:43 am
Lokalizacja: Giżycko

Kotły C.O. - Mini Bio B NE - Platinium Bio Informacje

Post autor: admin3 » pt sie 10, 2018 3:18 pm

Obrazek
Mini Bio B w nowej odsłonie - z niezintegrowanym zbiornikiem. Najmniejszy kocioł na pelety w Polsce! Pierwsza w Polsce automatyczna modulacja mocy palnika oparta na technologii Fuzzy Logic 2. generacji - obniżająca ilość spalanego paliwa o ok. 20%, a także zmniejszająca zużycie energii elektrycznej.
Kocioł spełnia wymagania programu PONE (Program Ograniczenia Niskiej Emisji).
Mini Bio typ NE bazuje na flagowym produkcie firmy Kostrzewa - kotle Mini Bio, który jest w sprzedaży od 2010r.

Kocioł przystosowany jest do spalania pelet oraz owsa 50/50. Zastosowanie paliwa pelet o średnicy od 6 do 8 mm, lub zastępczo mieszanki pelet/owies, podczas spalania powoduje zachowanie niskich parametrów spalin i tym samym kocioł spełnia normy ochrony środowiska w Unii Europejskiej. Kocioł Mini Bio B NE jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do instalacji w budynkach mieszkalnych, w których kotłownie zajmują mało miejsca. Powierzchnie ogrzewanych budynków mieszkalnych mogą wynosić od 50 –300 m2 (2).

Urządzenie wykonane jest z czterech części.

Pierwsza część to okrągły stalowy wymiennik, płomienicowy wysokiej sprawności. Dzięki zastosowaniu przy projektowaniu metody 3T (time, turbulator, temperature) wymiennik jest bardzo małych gabarytów. Wykonany jest z wysokiej jakości stali kotłowej P265GH grubości 4-5 mm. Wymiennik wysposażony jest we wkłady ceramiczne oraz turbulatory spalin.
Druga część to palnik Platinum Bio, który może spalać pelety o grubości 6-8 mm, a w opcji dodatkowej także zboża (owies) 50/50. Elementy konstrukcyjne palnika wykonane są ze stali żaroodpornej H25N20S2, wytrzymującej temperaturę do 1150oC. Dzięki zastosowaniu automatycznej modulacji Fuzzy Logic II generacji, a także energooszczędnych elementów, podczas pracy palnik pobiera o wiele mniej energii oraz spala o ok. 20% mniej paliwa od innych kotłów dostępnych na polskim rynku. Palnik Platinum Bio -ciche i zużywające niewiele energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych . Palnik wysposażony jest we wkład ceramiczny.
Trzecia część to zbiornik, który jest połączony z wymiennikiem za pomocą zestawu podającego. Można usytuować go w różnych konfiguracjach (np. prawo-czy lewostronnie). Pojemność zbiornika standardowego wynosi 295l. Pojemności opcjonalne: 203; 290; 470; 770; 1386 [L].
Czwarta część to sterownik pracy całego systemu grzewczego budynku. Zaprojektowany został z myślą o osobach, które cenią sobie łatwość obsługi i czytelne menu, a zarazem wysoki stopień zaawansowania konstrukcyjnego i technologicznego.

Kocioł spełnia klasę A+ efektywności energetycznej - najwyższa możliwa klasa dla urządzęń niebędących urządzeniami kondensacyjnymi.
Sterownik Platinum Bio
Obrazek
jest nowoczesnym układem mikroprocesorowym, który steruje nie tylko kotłem, ale również systemem centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Moc dmuchawy regulowana jest płynnie metodą Fuzzy Logic 2. generacji.

Sercem kotła jest sterownik kotła. Wyspecjalizowany układ elektroniczny, który odpowiada nie tylko za utrzymanie stałej temperatury kotła poprzez odpowiednie dozowanie paliwa i powietrza, ale także sterowanie działania całego systemu grzewczego budynku w tym: buforem ciepła, systemem solarnym i 16 dodatkowymi obwodami grzewczymi.
Pierwsza w Polsce automatyczna modulacja mocy palnika oparta na technologii Fuzzy Logic 2. generacji – obniżająca ilość spalanego paliwa o ok. 20% a także zmniejszenie zużycie energii elektrycznej.
Przystosowana do sterowania:


podajnikiem paliwa ze zbiornika
• podajnikiem automatycznego wypychania popiołu
• podajnikiem palnika
• wentylatorem ciśnieniowym
• sterowanie zapalarką
• pompą c.o.
• pompą c.w.u.
• zaworem mieszającym(opcja)
• elementem grzejnym - rozpalającym


Współpraca z modułem GSM spełniającym 3 główne kryteria:

1.Komunikacji ze sterownikiem za pośrednictwem wiadomości SMS (za pomocą telefonu komórkowego w prosty sposób można odczytać lub zmienić parametry sterownika grzewczego z dowolnego miejsca.).

2.Zdalna praca ze sterownikiem (potrafi nadzorować pracę kotła oraz dokonywać zmian ustawień z każdego miejsca w domu).

3.Praca autonomiczna (umożliwia ustawienie powiadomień SMS o istotnych zmianach pracy czujników).

Współpraca z modułem INTERNET- umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów poprzez serwis internetowy 4pellet.net przez dowolne urządzenie posiadające przeglądarkę internetową.
Platinum Bio -ciche i zużywające niewiele energii elektrycznej urządzenie przy bardzo małych wymiarach zewnętrznych .
Obrazek
• automatyczny start palnika
• automatyczna modulacja palnika Fuzzy Logic 2. generacji.
• kontrola płomienia za pomocą fotokomórki
• niska bezwładność cieplną podczas startu i zatrzymania.
• niski pobór energii elektrycznej
• kontrola temperatury pracy palnika – zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
• 3 fazy rozpalania paliwa eliminują wybuchy gazów podczas rozpalania
• funkcja AUTOSTART po zaniku napięcia – zapamiętywanie ostatnich ustawień
• rozdział powietrza na pierwotne i wtórne – obniżyło emisję CO do poziomu emisji z palników gazowych i olejowych
• funkcja autoczyszczenia, automatycznie usuwa osad z rusztu palnika – funkcja nie występuję w palnikach zsypowych grawitacyjnyc

owies – konstrukcja palnika umożliwia spalanie owsa 50/50
wkład ceramiczny -zmniejsza emisyjności i zwiększa sprawność

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio B NE - Platinium Bio Slim”