Zapalarka oporowa & zapalarka PSx-2 - 240 - B

besix

Post autor: besix » śr lis 01, 2017 10:29 pm

Widzę, że melisa nie do końca zadziałała.
darecki pisze:Właśnie... kolego besix... "napięcie panujące w mojej domowej instalacji" jest znane... w przeciwieństwie do niewiadomej wartości napięcia... jakie było w instalacji Twojego ulubieńca... które mogło być jeszcze wyższe, generując też wyższe wyniki..
Właśnie dlatego , że napięcie w twojej sieci jest znane i zakładając , że trafiła do ciebie zapalarka o maksymalnej dopuszczalnej rezystancji 49 om , to prąd rozruchowy płynący w obwodzie twojej zapalarki ma wartość około 4,9 A.Przy takim poborze prądu nie ma możliwości, żeby moc pobierana przez zapalarkę w momencie rozruchu była mniejsza niż 1000W.Gdyby jednak twój egzemplarz zapalarki miał trochę mniejszą rezystancję niż maksymalna dopuszczona przez producenta, to ta pobierana moc będzie jeszcze większa w chwili rozruchu. Więc jesteś wierutnym kłamcą pisząc , że
darecki pisze:Pomiary dokonane miernikiem, który ja posiadam... nie wykazują takiego skoku poboru energii podczas uruchomienia.
Albo ten miernik „kalkulatorek” do kosza się tylko nadaje.Dalej piszesz coś o tolerancji samej zapalarki, powielając to co ja dużo wcześniej pisałem, to już błazenada po całości, jak się nie ma swoich rzeczowych argumentów i próbuje się prowadzić dyskusję.Jednak tylko debilowi takiemu jak ty darecki, można wybaczyć kolejne podejrzewanie mnie o kłamstwo w kwestii posiadania zapalarki ceramicznej , co niniejszym czynię, gdyż chorym psychicznie ludziom należy przytakiwać i wybaczać.Moja zapalarka kosztowała mnie 161 zł a tu masz dowód https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSTmMtUUFMYlh5a0U/view?usp=sharingGdybyś miał odrobinę godności ,to powinienem zostać za twoje kolejne podejrzenia przeproszony, ale nie oczekuję tego .
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 7:48 am

Tak, tak darecki twoje paranoje przypominają mi jedną adekwatną do sytuacji scenę z kultowego filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=Ch-H3eSLyKg

Dobrze już darecki, dobrze , ja nie mam tej zapalarki , bo się ulotniła cholera jedna, Andrzej też nie zrobił żadnych testów , a jak nawet zrobił to wyniki tych testów też mu się ulotniły, tak jak moja zapalarka z szuflady.

Wszystko będzie dobrze darecki

Twój miernik jest bardzo profesjonalny i mierzy w sobie znacznie lepiej niż te wszystkie przyrządy jakimi dysponuje producent tej zapalarki, tak , tak mój ty robaczku mądry bardzo.

Uściskaj tam kolegów z pokoju i powiedz im , że jak zjecie grzecznie śniadanie to Pani wam na dwa dni założy klamkę .
I trzymaj mi się tam zdrowo
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 9:12 am

Tak, tak wzięła i się ulotniła :)
Buziaczki Ty mądra myszko moja Ty, TY

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 11:17 am

Wiesz co, nasz bardzo mądry kolego darecki ? Już myślałem, że moja zapalarka ceramiczna całkiem się ulotniła i tak jak to sugerowałeś we wcześniejszym wpisie, już jej nie mam i będę musiał poprosić cię o namiary do tego taniego sklepu, żeby kupić drugą i szybko ją zamontować, żeby znów się nie ulotniła.
Mając jednak dziś trochę czasu zacząłem szukać tej co się ulotniła i zobacz Jest !
https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSMUpGN3pSX3o2Y1U/view?usp=sharing

Wniosek z tego, że chciałeś być jednak drobnym kłamczuszkiem co ?
Oj ty mistrzu humoru nasz :) takie żarciki się Ciebie imają , że nie mogę wyjść z podziwu.

marecki

Post autor: marecki » czw lis 02, 2017 11:27 am

Weź Ty tak w wielkim skrócie napisz bo mi ze 2 lata zajmie czytanie tego wątka. Zapala szybciej czy nie? Jakiś link do sklepu masz?

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 11:37 am

Owszem zapala szybciej , ja kupiłem na allegro za te 161 zł ale Andrzej47 znalazł sklep gdzie mozna kupić za 140 z darmową przesyłką , jak chcesz uderz do niego to pewnie Tobie poda link do tego sklepu

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 12:24 pm

Dla wszystkich zainteresowanych kupnem zapalarki ceramicznej podaję numer telefonu do faceta, który ma różne rodzaje takich zapalarek i trzeba powiedzieć , że chcecie ten konkretny model 888-970-407
Koszt zakupu to 120 zł + przesyłka
A nasz mądry kolega darecki niech sobie trzyma w ukryciu namiary na ten swój sklep, bo oprócz chamstwa, obłudy i głupoty cechuje go wyjątkowy egoizm , a przecież forum służy do pomagania sobie nawzajem, a nie pisania mam ,wiem, ale nie powiem.
I nikt się ciebie darecki nie pytał o zdanie, czy zapalarka jest zamontowana prawidłowo, więc po kiego ... się odzywasz , jak zapytam to otwieraj buzię , a tak to milcz prostaku bo już dość bagna wokół siebie narobiłeś.
Jeżeli uważasz, że nie umiem czytać to dobrze ,że ty umiesz , a jeśli chodzi o montaż to z tego co pamiętam to nie trzeba dużo czytać, bo są obrazki jak należy prawidłowo zamontować

marecki

Post autor: marecki » czw lis 02, 2017 12:55 pm

A nie możesz po prostu napisać co zrobił źle? Jakoś tak prostymi słowami bez interpersonalnych docinek? Sam z chęcią się dowiem.

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 1:24 pm

Kolego marecki i wszyscy , którzy chcecie zamontować zapalarkę ceramiczną , prawidłowo zamontowana grzałka ceramiczna powinna znajdować się w miarę centralnie w tym kanale , w którym zamontowana jest fabryczna i odległość od czoła , czyli od tych otworów przez które wpada gorące powietrze powinna wynosić minimum 3 cm i to cała tajemnica prawidłowego montażu.

besix

Post autor: besix » czw lis 02, 2017 5:17 pm

Jeżeli ja nie umiem czytać, to darecki jest analfabetą .

Czyja zapalarka ceramiczna dłużej pożyje , , to czas pokaże ,jeżeli darecki w ogóle takową posiada.

Producent zaleca zamontowanie tej zapalarki w rurce o minimalnej średnicy 18 mm, większa też może być a nawet jest wskazana, gdyż minimalna odległość ceramiki od ścianek tej rurki ma być przynajmniej 3 mm. Taki montaż ma zapewnić zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi elementu grzejnego, do których przecież nie dojdzie również w rurze kwadratowej.

Więc montowanie rury w rurze to kompletny bezsens. Jeszcze trzeba wtedy pamiętać o dwóch lub czterech otworach w zależności od ich średnicy , które trzeba wykonać tej wewnętrznej rurce .

Ta minimalna odległość 3 mm ceramiki od ścianek rury osłonowej, ma chronić zapalarkę przed przegrzewaniem , które skraca żywotność zapalarki, dodatkowo producent zaleca uruchamianie wentylatora nadmuchowego jeszcze przed uruchomieniem zapalarki żeby zapobiec jej przegrzewaniu co w sterowniku Estymy jest niemożliwe , więc ciekawe kiedy w tej ciasnej 18 mm rurce zapalarka dareckiego skończy swój żywot .

Odległość od czoła czyli minimum 3 cm ma zabezpieczyć element grzejny przed bezpośrednim kontaktem ceramiki z pelletem lub popiołem i ponieważ w naszych palnikach zamiast pełnego otworu, są to tylko trzy wąskie szczeliny ja pozwoliłem ją sobie zmniejszyć do 2,5 cm .
Oczywiście każdy robi jak uważa , ja nic nikomu nie narzucam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”