Strona 1 z 1

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: czw lut 02, 2017 6:15 pm
autor: Rogal91
Witam wszystkich razem i każdego z osobna. Jestem nowy na tym forum i jeszcze nawet nie posiadam w/w kotła, a już mam pytanie, na które mam nadzieję dostanę odpowiedź od doświadczonego grona użytkowników. A więc tak, jestem w trakcie budowy domu i na 99,9% do ogrzewania użyję MiniBio 10kw. Aktualnie jestem na etapie wykonywania instalacji C.O i w całym domu mam ułożoną podłogówkę (parter + poddasze)oraz grzejniki w łazienkach i awaryjnie instalacja na grzejniki w pokojach na poddaszu. Podłogówka z automatyką w oparciu o firmę salus (listwa centralna, moduł sterowania pompą, siłowniki na rozdzielacze, sterowniki pokojowe) w sumie 2 zestawy, jeden na górze, drugi na dole. I tutaj pytanie, czy można połączyć automatykę podłogówki ze sterownikiem kotła (bez dodatkowego modułu rozszerzeń) tak aby włączała się razem z kotłem czy mimo wszystko w tym układzie będzie to pracowało niezależnie i nie będzie żadnych strat?

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: czw lut 02, 2017 6:44 pm
autor: fotlot
Niestety nie da się. Estyma nie obsługuje promów kosmicznych.

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: czw lut 02, 2017 11:08 pm
autor: marecki
Ludzie chcą sobie maksymalnie skomplikować życie, a jak później przyjdzie to wszystko do kupy dostroić to będzie zagwozdka. Milion pięćset czujników po całej chałupie. Palenie ręczne automatem jest cudowne, nieprawdaż? :D

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: czw lut 02, 2017 11:25 pm
autor: Rogal91
Czyli że co? Zbędny gadżet? Czy raczej pomocny, ale korzyści niewielkie?

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: pt lut 03, 2017 1:23 pm
autor: marecki
Przynajmniej poczytaj co to jest tzw. ochrona powrotu. Z taką ilością podłogówki bez tej ochrony będziesz miał kłopoty. Wystarczy poczytać trochę postów w ostatnich miesięcy, smoła, zalepianie wymiennika itd. Nikt za ciebie tego nie przeczyta.

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: czw wrz 28, 2017 3:24 pm
autor: krzysik1
Witam, moze glupie pytanie ale co tam, czy grzejecie teraz podloge caly czas?
To jest moj pierwszy sezon i nie wiem jak sie lepiej oplaca.

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: sob wrz 30, 2017 12:16 am
autor: Rogal91
Cześć, właśnie minął tydzień od kiedy na dobre uruchomiłem piec. Póki co podłogówka na poddaszu hula z automatyką, a na parterze jest podłączone "na krótko", bez sterowników i siłowników. Narazie nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ponieważ dopiero się uczę obsługi kotła i w ogóle całego systemu, ale na poddaszu gdzie wszystko jest już na tip-top widzę że utrzymuje się równa temperatura, odchylenia sięgają 0.2 stopnia, a na parterze bywa różnie.

Mini bio 10kw, a ogrzewanie podłogowe

: śr lis 01, 2017 11:27 am
autor: marecki
krzysik1 pisze:Witam, moze glupie pytanie ale co tam, czy grzejecie teraz podloge caly czas? To jest moj pierwszy sezon i nie wiem jak sie lepiej oplaca.
No cały czas trzeba grzać żeby było w tyłek ciepło. Zależy jak ta podłogówka jest zrobiona. Przykład swój: MB10 raczej na pewno taką ilość betonu u mnie w domu "podnosi" (czyli zwiększa temp.) baaaaaaaaaaaaardzo wolno. Po 3h pracy dopiero jakieś są efekty. Spokojnie około pół dnia pracy. 20-21'C to max co utrzymujemy w salonie, termometr wisi na wewnętrznej ścianie. Ten jeden stopień to 24h przy dzisiejszych temp. zewnętrznych, do 19 zejdzie po dwóch dniach nie odpalania pieca. Chałupa wygrzana, wyschnięta, robót remontowych brak za to domowników od groma. Są nawet w niej okna i drzwi, często działa kuchenka bo lubimy pieczone :) p.s. Kominek z płaszczem wodnym "podnosi" chałupę o wiele szybciej od MB10.