Gorący silnik podajnika peletu

marecki

Post autor: marecki » wt maja 08, 2018 9:26 pm

Jakbyś napisał NIEWIEMY to uwierzę. Wie to TYLKO autor wątka.

hehehe :)

----------------------

Szkoda, że nadal się mądrzysz nie mając nic ciekawego do powiedzenia. Sprowokować jest cię bardzo łatwo. Jak widać warto było o tym napisać, przynajmniej dzięki Andrzejowi wiem, że sie myliłem. Więc nie tędy trop.
Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

darecki

Post autor: darecki » wt maja 08, 2018 9:41 pm

marecki pisze:Jakbyś napisał NIEWIEMY to uwierzę. Wie to TYLKO autor wątka...
No widzisz, jak szybko zmieniasz zdanie... bo wcześniej pisałeś tak :D
marecki pisze:A po co mam pytać skoro oba są takie same w MB? :D
P. S. A to, że Twoja sugestia dotyczącą "TESTU" była chybiona, było wiadomo od początku... Po drodze jeszcze się zapierałeś, że masz rację, nie mając pojęcia o jaki podajnik tak naprawdę chodzi... a teraz dopiero przyznajesz się do podwójnego błędu ;) Więc jednak warto było Cię sprowokować :D
Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

marecki

Post autor: marecki » wt maja 08, 2018 9:49 pm

Szkoda czasu dareczku, szkoda twojego czasu.

Rozpierdalaj jebany trolu forum dalej. Miałeś chwilę pożywki.
Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

marecki

Post autor: marecki » wt maja 08, 2018 9:50 pm

Wyjebią mnie z tego forum będzie spokój. Kiedyś już pisałem żeby to zrobili.

kozelka

Post autor: kozelka » śr maja 09, 2018 5:45 am

Witam
Chodzi o silnik podajnika peletu pod koszem zasypowym

Pozdrawiam

besix

Post autor: besix » śr maja 09, 2018 11:02 am

Kolego kozelka , nie ma powodów żeby nie wierzyć w to co piszesz, jest natomiast kilka niejasności
Sterownik to ? Bo skoro nowy to może już PLUM a nie Estyma ?
Czy przy wymianie ktoś sprawdził poprawność połączeń elektrycznych?
Napięcie 2V nie ma prawa rozgrzać silnika zasilanego 230V , kto to zmierzył i czym ?
Wymieniony został panel z wyświetlaczem + moduł wykonawczy ?
Podaj proszę więcej info a będzie łatwiej .
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

kozelka

Post autor: kozelka » śr maja 09, 2018 12:08 pm

Witam
Sterownik nadal ESTYMA, wymieniony sterownik (panel z wyświetlaczem), silnik grzeje się w tylko w czasie pracy. Podejrzewam że jest przegrzane uzwojenie. Przed wymianą sterownika silnik grzał się w czasie postoju (wygaszenia). Martwi mnie to, bo nie wiem czy wytrzyma kolejną zimę, gdzie teraz piec załącza się dwa razy na dobę. Napięcie 2V mierzone miernikiem prze serwisanta. To już czwarty sterownik wymieniony w ramach gwarancji w tym roku. Za pierwszym razem błąd czujnika STB - czujnik był sprawny. Po wymianie sterownika (cały czas mam na myśli panel z wyświetlaczem) błąd STB zniknął, pojawił się jakiś lewy prąd na wentylatorze dmuchawy - cały czas się powolutku kręcił. Decyzja - kolejna wymiana sterownika. Po kolejnej wymianie problem z grzaniem silnika nawet w trybie wygaszenia. Dziwne, że po każdej wymianie panelu w pamięci urządzenia pozostawały jakieś stare błędy (z 2013, 2014 roku). Dopiero teraz mam założony sterownik bez błędów. Aha: podłączenie sterownika zgodnie ze schematem w instrukcji obsługi.

Pozdrawiam

besix

Post autor: besix » śr maja 09, 2018 12:52 pm

W większości jest już jasność:) Masz co sam stwierdziłeś problem z grzaniem się silnika podczas podawania pelletu , więc wypada sprawdzić łożyskowanie tego silnika i stan jego uzwojenia . Obstawiam to pierwsze bo nie piszesz o jakichś skokach napięcia .
Pomiar 2 V zapominam serwisant to mierzył czymś co przypomina miernik
Jeżeli masz to wszystko na gwarancji to walcz o wymianę całego motoreduktora , który jest pod zasobnikiem pelletu.
Jak juz po gwarancji, to polecam wymianę łozysk w motoreduktorze ( silniku)
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Post autor: besix » czw maja 10, 2018 2:19 pm

Andrzej47op pisze:
marecki pisze:Może masz włączony TEST na ten podajnik na TAK w menu serwisowym, sprawdź.
.., a to ciekawe... Chyba nie wiesz o czym piszesz.. Żeby wł test trzeba wyl sterownik ( STOP) a przy wł sterowniku testu nie walczysz ???? kupy się to nie trzyma ????
Pisz do mnie sensowne teksty a dalej będę Cie tolerował mistrzu

besix

Post autor: besix » czw maja 10, 2018 2:22 pm

sorki Kozelka to nie do ciebie było

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio”