Mini Bio Luxury 20kw smoli i kopci

ODPOWIEDZ
tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » wt lis 08, 2016 10:46 pm

MalinaEl pisze:ale od kilku dni obserwuję że piec znowu zaczyna kopcić przez palnik. Powietrza w kotłowni jest dość, wyczyściłem cały piec, wszystkie rury a dym zamiast w komin cofa się przez palnik Zauważyłem że całość powietrza zamiast być nawiewane do pieca, częściowo wędruje przez wypaloną przerwę między denkiem rusztu (osłoną grzałki)
Kilka postów wyżej widzę to i ze problem powraca wiec w jaki sposób go rozwiązałeś?

MalinaEl

Post autor: MalinaEl » wt lis 08, 2016 10:53 pm

MalinaEl pisze:Zauważyłem że całość powietrza zamiast być nawiewane do pieca, częściowo wędruje przez wypaloną przerwę między denkiem rusztu (osłoną grzałki) a łożem w którym pracuje ślimak i zawraca na tylną ściankę gdzie jest uszczelka silikonowa. Nie porobiłem zdjęć, ale wyciąłem schemat i zaznaczyłem strzałką to miejsce. Rozwiązałem to uszczelniając silikonem (1200*C). Wiem że to jest też powód nawiewania pyłu peletowego pod tą uszczelkę na tylnej ścianie. Na razie jest OK, przynajmniej spaliny nie są nawiewane przez palnik - rurę - zasobnik do kotłowni.
Odpowiedziałem w poście.
Mini Bio 20 kW Luxury

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » wt lis 08, 2016 11:05 pm

Dalej będę się upierał przy swoim gdyby ciąg był wystarczający nie było by mowy o cofaniu się spalin

MalinaEl

Post autor: MalinaEl » wt lis 08, 2016 11:15 pm

W pierwszym sezonie myślałem również o montażu regulatora ciągu, tak ciepło wraz ze spalinami szło w komin.
OK, nie będę dalej udowadniał, ze ciąg jest właściwy. Może komuś moje spostrzeżenia pomogą i to rozwiąże jego problemy.
Wracają do Archiwum X, jak wytłumaczysz że palenie na starym ruszcie jest OK, a na nowym, czyli tym z większą ilością otworów, po jednym dniu cały zawalony jest spiekiem.
Mini Bio 20 kW Luxury

tomaszzakopane

Post autor: tomaszzakopane » wt lis 08, 2016 11:30 pm

O ile mi wiadomo ruszt z większą ilością otworów nie jest do pelletu chyba ze się mylę
Ale to i tak ma się nijak do cofania dymu

Może ci jakiś zwierzak do komina wlazl i przydkalo czytałem kiedyś gdzieś na innym forum ktos pisal o dziwnych problemach z ciagiem a okazalo sie ze w kominie byl jakis martwy zwierzak

krzyzak malbork

Post autor: krzyzak malbork » śr sty 11, 2017 10:53 pm

Ja u siebie zamontowałem i przymknołem szyber jeszcze w czopuchu zeby ciepło za bardzo nie spier w komin. Ale i tak jest ciąg dobrya i dodam ze wcale nie mam dobrze napowietrzanej kotłowni. Jedynie co moze ciagac powietrze gdzies z garazu :) bo sprwdzałem czy czasem z kratki wentylacyjnej nie zasysa, ale ciagnie dobrze :D
VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O. - Mini Bio Luxury”