kotłownia i przechowywanie

Jak przechowywać, czym transportować paliwo.
marcelus

Post autor: marcelus » pn wrz 26, 2011 12:51 pm

Chciałem zapytać jak prezentuje się transport jeśli w grę wchodzą piece centralnego ogrzewania? Czy trwa długo i przechowywanie komponentów jest kłopotliwe?

lujski

Post autor: lujski » czw lut 09, 2012 5:19 pm

a czy mozna pellet przechowywac na dworze ?? oczywiscie tak jak przywieziony na palecie w workach i przykryty jakas plandeka ..?? - bo nie mam ani garazau, ani piwnicy i jedynie moge przechowywac pellet na dworze ... jakby to nie przeszlo to chyba niestety nie bede mogl wybrac pelletu ;/
macie moze jakeis doswiadczenia w mojej kwestii ?

Tomek

Post autor: Tomek » czw lut 09, 2012 10:01 pm

Nie da rady trzymać pod plandeką, nawet jak by to był pellet w workach foliowych. Może wiata by wystarczyła? Sąsiad trzyma w garażu blaszaku otwartym i nie narzeka, przenosi tylko po kilka worków dzień przed załadunkiem do kotłowni.

azazel

Post autor: azazel » wt paź 01, 2013 2:23 pm

No właśnie, podobno paleta może być zapakowana hermetycznie (stellmet) czy wtedy może stać na zewnątrz?

karcit

Post autor: karcit » wt paź 01, 2013 9:55 pm

teoretycznie każdy worek jest hermetyczny więc nic się nie powinno dziać. Ale w praktyce jest różnie. worki potrafią mieć mniejsze lub większe uszkodzenia. Ja palę teraz pelletem z Litwy i dość często zdarzają się naderwane worki.
ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

akukut

Post autor: akukut » sob sty 27, 2018 11:52 am

Panowie odgrzewam kotleta.
Worki nie sa hermetyczne tylko dziurkowane(pellet energy gold i eco). Paleta od gory i z bokow jest ostreczowana, ale od dolu nie, wiec wilgoc sie dostaje. Wg mnie lepiej dac na ziemie duzy kawal folii, na to polozyc palete i dokladnie zawinac. Co pewien czas od gory brac worki i z powrotem przykrywac. Co do zapachu i czystosci w kotlowni inni sie juz wypowiedzieli. Mam tylko pytanie do tych, co uzytkuja juz dluzej. Czy ktos z Was uzywa big bagow albo przesypuje , wormow do jakichs zbiornikow? Wiem, ze jest to pewnie mniej komfortowe niz uzupelnianie paliwa w kotle prosto z workow no ale chyba unikniemy wtedy zawilgocenia? Powiedzmy, ze ustawi sie kilka srednich zbiornikow plastikowych tak, zeby pasowalo to w kotlowni lub w jakims garazu, gdzie przechowujemy pellet. Czy ktos moze praktykuje w ten sposob?
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

Andrzej47op

Post autor: Andrzej47op » sob sty 27, 2018 12:54 pm

akukut.

Wszystko zależy w jakich warunkach przechowuje się pellet. Moje worki nie mają dziurek, a nawet gdyby miały, to u mnie nie ma wilgoci. Zawsze kupuje we wakacje na cały sezon, by sobie głowy zimą nie zawracać ( cena też niższa) Wszystko też zależy od ilości wolnego miejsca w ( kotłowni/garaży itp itd)
Pellet powinno się przechowywać w suchym miejscu.
Super mini bio z popielnikiem :D

akukut

Post autor: akukut » wt sty 30, 2018 2:42 pm

Dzieki Marecki za informacje.
MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie, Transport”