PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE

ODPOWIEDZ
admin2
Site Admin
Posty: 51
Rejestracja: czw sty 04, 2018 11:14 am

PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE

Post autor: admin2 » pt maja 25, 2018 1:27 pm

PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE Góralu, Ślązaku, Krakowiaku… Polaku! Całe lata paliłeś czarnym jak smoła węglem, rąbałeś drewno. Zamień kopalnianego „smoga” na czysty pelet! Szybko polubisz nowy sposób ogrzewania domu. Będzie czysto, ciepło i tanio… Otwórz worek z peletem. Co czujesz? Tak pachnie las… Spokojnie, nikt nie powala dwustuletnich dębów dla Twojej wygody.Pelet powstaje z czystych odpadów – np. trocin, wytwarzanych przez branżę drzewną, zakłady stolarskie czy tartaki. Producenci peletu zagospodarowują jedynie resztki po branży drzewnej, z których każdego roku powstaje milion ton wysokogatunkowego paliwa do naszych domów. Dlaczego warto postawić na pelet?


1. Dostępne paliwo z trocinIlość zakładów wytwarzających pelet rośnie z każdym rokiem. Dobra dostępność surowca sprawia, że wreszcie mamy dobre polskie paliwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Nie trzeba go sprowadzać z daleka, ani wydobywać spod ziemi.


2. Cenowo wychodzi podobnie, ale jest wygodniejCena dobrego peletu jest porównywalna z ceną węgla – oscyluje wokół 1000 zł za tonę. Tani węgiel i pelet możesz kupić poniżej 500 zł. Oba paliwa różnią się tym, że spalanie kiepskiego węgla rujnuje zdrowie Twoje i sąsiadów, zaś dobry kocioł spali „do czysta” pelet klasy B za 450 zł bez szkody dla powietrza.


3. Popiołu jak na lekarstwoSpodziewasz się worków popiołu? Tak było, gdy paliłeś ekogroszkiem. Przygotuj wiaderko. Z tony peletu powstanie kilka kilogramów popiołu – zużyj go jako nawóz w ogrodzie. Nie trzeba go utylizować tak jak popiołu węglowego. Kolejny punkt dla peletu!


4. Kupowany przeważnie w workach lub tankowany z cysternyHałdy z węglem – taki obraz widzimy najczęściej odwiedzając skład opałowy. Kupujemy tonę i nie mamy pewności, czy płacimy tylko za węgiel czy także za deszczówkę, którą nasiąkło nasze paliwo. Pelet nie leży pod chmurką, kupujemy go w workach lub tankujemy z cysterny.


5. Mniej kalorii, więcej ekonomiiMówi się, że węgiel daje więcej ciepła niż drewno, bo jest kaloryczniejszy. Co do kaloryczności owszem – sięga ona ok. 26 MJ/kg, zaś peletu – ok. 19 MJ/kg. Wszystko wyrównuje się dzięki nowoczesnej technologii spalania.


6. Pelet paliwo wielkich możliwościPelet dał konstruktorom automatycznych kotłów szerokie pole do popisu. Powstały urządzenia nie wymagające rozpalania. Potrzebujesz wieczorem 24°C w sypialni małego dziecka? Ustawiasz regulator pokojowy na żądaną temperaturę i masz ją… A kocioł zużyje tylko tyle paliwa, ile potrzeba, by zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło i ani kilograma więcej, bo… nie musi tak, jak kotły węglowe pracować w trybie podtrzymania.


7. Czysta kotłownia – czyste powietrzeBiałe ściany w kotłowni, praktycznie zero pyłu, a jeśli zbierze się, to jest jasny, jak opiłki drewna. Taki komfort daje nowoczesna technologia spalania peletu. Dzięki niej z komina unosi się ledwo widoczny dymek. Nie będzie z niego smogu. W kotłowni pachnie drewnem. Szybko zapomnisz o czarnej robocie przy węglu.


8. Kobieta da radę sama, ale pomoc pana mile widzianaWorek z peletem waży 15 kg, z ekogroszkiem o 10 kg więcej. Napełniamy zasobnik peletem i mamy długi urlop od pracy fizycznej w kotłowni.


9. Kocioł sam wzywa
Automatyczne kotły na pelet informują użytkownika o pustym zasobniku lub potrzebie opróżnienia zbiornika na popiół. Komunikat pojawia się na ekranie wyświetlacza pokojowego lub poprzez sms. Kotły KOSTRZEWA są jeszcze bardziej zaawansowane w dobrej komunikacji – wiadomość pojawia się z wyprzedzeniem, poprzedzając opisywane wyżej sytuacje. 10. Nowe budynki użyteczności publicznej bez węglaSzkoły, szpitale, dworce i wszelkie inne oddawane do użytku budynki użyteczności publicznej nie mogą być ogrzewane węglem. Tak stanowi prawo. Węgiel „psuje” współczynniki przeliczeniowe, dlatego zastosowanie mają: pelet, gaz lub pompa ciepła.
Dział modernizacji systemów grzewczych firmy KOSTRZEWA
Kotły na pellety, palniki na pellety - KOSTRZEWA

chiaraliwia
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 19, 2017 10:56 pm

PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE

Post autor: chiaraliwia » pn cze 11, 2018 1:21 pm

To wygląda naprawdę obiecująco. A jak z awaryjnością i serwisem takich pieców? Czy fachmani od napraw i konserwacji pieców są pod ręką w każdym województwie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „PELET – DOBRE, BO POLSKIE I BEZSMOGOWE”