Tani analizator spalin LMBD3

Wymień się swoimi doświadczeniami.
ODPOWIEDZ
krzywy1

Post autor: krzywy1 » pn sty 10, 2011 10:47 am

Tutaj masz http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=645

marek.janicki

Post autor: marek.janicki » pt sty 14, 2011 12:52 pm

Chwila, bo czegoś nie kumam, jaki ty masz palnik do pelletu i jaki piec? Ja mam palnik taki http://www.pellas.pl/pl/pellets-burner-palnik-na-pellets-pellets-brannare.html i na nim daje się ustawiać lambdę świetnie.

Beata

Post autor: Beata » ndz sty 16, 2011 4:11 pm

Mam Pellets Fuzzy Logic 25kW, z palinkiem typowym dla tego pieca.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » pn sty 17, 2011 9:33 am

marek.janicki pisze:Chwila, bo czegoś nie kumam, jaki ty masz palnik do pelletu i jaki piec? Ja mam palnik taki http://www.pellas.pl/pl/pellets-burner-palnik-na-pellets-pellets-brannare.html i na nim daje się ustawiać lambdę świetnie.
marek, napisz jak ci sie ten palnik sprawuje, czesto musisz go czyscic, czy sa problemy ze spiekami tak jak w mini bio?

marek.janicki

Post autor: marek.janicki » pn sty 17, 2011 6:55 pm

Raz na miesiąc muszę go poskrobać ale nie jakoś specjalnie. Mam nie ten dokładnie ale wyglądający na taki. Co do pieców to ten fuzzy logic to nie piec na pellety tylko zwykły piec na posiekany węgiel na groszek w kawałkach. To jest piec węglowy. To że ktoś go tak reklamuje to tylko marketing ale nie jest to na pewno piec z palnikiem na pellet. Trudno mówić w nim nawet o czymś takim jak "palnik".

marek.janicki

Post autor: marek.janicki » sob kwie 30, 2011 6:48 pm

Jak tam po sezonie? Może jakaś wymiana doświadczeń? :-)
Krzywy co u ciebie? :-)

trendus

Post autor: trendus » pn maja 02, 2011 10:23 am

ja mam pfl 25 kW , pale ekogroszkiem,
co do analizatora spalin aby na stale podlaczyc jakis tani ....samodzielknie ustawiac i na biezaco kontrolowac to troche odpuscilem bo niestety musialem wylaczyc lambde bo mi wiecej przeszkadzla.
Nawet instalator kostrzewy nie mogl jej ustawic podobno wegiel byl za mocno koksujacy :)
Jezeli paliliscie ekogroszkiem i sonda ladnie pracowala to bede wdzieczny za jakie gatunki.
Ja mialem Juliusza bardzo ladnie sie spalal na pylek wiec nie wiem o co im chodzi.

krzywy1

Post autor: krzywy1 » wt maja 03, 2011 2:17 am

marek.janicki pisze:Jak tam po sezonie? Może jakaś wymiana doświadczeń? :-) Krzywy co u ciebie? :-)
Marek, u mnie wszystko oki :) , piecyk teraz sobie odpoczywa po ciężkiej zimie, grzeje tylko ciepłą wodę, i to tylko w określonych godzinach, bo podłączony jest przez sterownik czasowy, a ja, jako że nie moge usiedzieć bez roboty, zająłem się przerobieniem wentylatora sufitowego na małą prądnicę, własnie dzisiaj dokonałem testowego uruchomienia, przy wiaterku 3m/s prądniczka daje 12 V i ładuje mi akumulator od awaryjnego zasilania Pfl-a za free :D

Vlad24

Post autor: Vlad24 » śr sie 17, 2011 11:51 pm

Witam
Specjalnie się zarejestrowałem bo też mnie interesuje temat sond, lambdy nadmiaru i CO.
I tak CO2 max dla drewna i peletu to 20,2 %
A do pomiarów wystarczy zwykła sonda i miernik cyfrowy. Przykładowa sonda boscha lambda 1,8 to ok 12-13 mV, lambda 1,3 to 22-23 mV.
Współczynnik nadmiaru dla kotłów peletowych faktycznie powinien wynosić 1,2 - 1,3, a że tak nie jest wynika z niedopracowania palnika i warunków spalania.

marek.janicki

Post autor: marek.janicki » wt wrz 20, 2011 4:15 am

Bosch cyrkonowych sond lambda nie produkuje od lat. To co na Allegro to śmieci. One obok Boscha nie leżały. Kupiłem jedną w zeszłym roku pokazywała +30mV w powietrzu i skakała sama z siebie do +/-7.
Moja sonda, którą kupiłem z analizatorem LMBD3 jest całkiem w dobrej kondycji. Będzie to jej trzeci sezon.

Jak tam sezon? Palicie już ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”