Podawanie

Wymień się swoimi doświadczeniami.
marecki

Podawanie

Post autor: marecki » pt gru 08, 2017 11:16 am

Ja w tym wątku jeszcze nie widzę "opanowania" a przynajmniej jest go niewiele. Autorka zmniejszyła podawanie na 2 i zimno w domu, z info na 3 nic nie wiadomo. Przestawione są pompki, nie wiem nie wtrącam się. Do puki nie zostanie prawidłowo ustawiony palnik to nadal błądzimy, parametry ustawiane są w ciemno. O instalacji nie wspomnę. :)

besix

Podawanie

Post autor: besix » pt gru 08, 2017 11:48 am

Masz rację kolego marecki :) Ale własnie do Twojej informacji , bo jesteś osobą , która chciała pomóc , a nie tylko prawić innym swoje durne mądrości , chcę powiedzieć, że jak koleżanka uzna za stosowne to sama napisze na ile ma opanowaną sytuację i że spalanie spadło przynajmniej o 100% w dół .
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

Kotek

Podawanie

Post autor: Kotek » pt gru 08, 2017 11:59 am

????wygląda to dobrze!Na weekend jeszcze wywołałam do odpowiedzi hydraulika.A napewno, zaczynam rozumieć działanie i pracę tego kotła. W domu ciepło!Zaczynam mieć nadzieję, że da się coś opanować! I każdy indywidualnie wie najlepiej, jaki jego wkład był w udzielenie pomocy tutaj na forum.Niektóre formy pomocy przekazane zbyt niezrozumiale i abstrakcyjne.Dzięki koledzy????

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » pt gru 08, 2017 12:35 pm

Cieszymy się również ale jakieś konkrety?

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » pt gru 08, 2017 3:18 pm

Ja to rozumiem od samego początku. Pytanie czy autorka wątku rozumie? Dlatego jak już chciała i chce nadal robić doktorat z obsługi pieca to wypadało by ją tego nauczyć czyli zacząć od początku. Prosto, powoli i przejrzyście.

O reszcie spostrzeżeń pisałem.

besix

Podawanie

Post autor: besix » sob gru 09, 2017 2:08 pm

Kolego marecki prosto, powoli, przejrzyście , bez zbędnych przepychanek , to można było wyjaśniać koleżance jak darecki był na urlopie . Teraz jest to niemożliwe.
Tym bardziej, że jego pierwsza rada o zmniejszeniu podawania i rozszerzeniu zakresu mocy pozbawiona była bardzo istotnej wskazówki dotyczącej regulacji powietrza po takim zabiegu.
To sprawiło , że niedoświadczona kobieta doprowadziła do przeciągów z małą dawką i tyle.
A żeby było jasne to na takim podawaniu 2 i odpowiednich wiatrach ten kocioł może pracować bez problemu, bo teraz pracuje na podawaniu 3 z mocą około 30% .
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Podawanie

Post autor: besix » sob gru 09, 2017 5:25 pm

Żyj sobie w przekonaniu, że to twoja wskazówka uleczyła sytuację , egocentryczny urlopowiczu , tylko nie staraj się przekonywać wszystkich , że to się przyczyniło do obniżenia spalania z 60kg do niecałych 30 na dobę, bo czytają to nowi użytkownicy i jeszcze będą skłonni uwierzyć.

Andrzej47op

Podawanie

Post autor: Andrzej47op » sob gru 09, 2017 10:48 pm

Najważniejsze, że Basia jest zadowolona ????????????
Super mini bio z popielnikiem :D

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » ndz gru 10, 2017 11:46 am

Darecki w tym wątku niestety porządnie się skompromitowałeś. Mam zacytować? Chcesz być taki dokładny na każdym kroku i pouczać innych a tu co? Lipa...

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » ndz gru 10, 2017 12:12 pm

Popełniłeś karygodny błąd, który doprowadził do tego.... no że zimno. Konkretnie:
darecki pisze:Skoro już teraz wiesz, że faktyczny wynik testu podawania paliwa wynosi 34 kg/h... to wpisz poprawny parametr. Zmień podawanie max na... powiedzmy 2.0 Uzyskasz wtedy moc maksymalną podobną jak masz teraz przy 50% ustawionej mocy, gdy podawanie max miałaś wpisane 4,5
Porada o zmniejszenie podawania bez równoległej korekty powietrza prawdopodobnie doprowadziła do:
Kotek pisze:to temat pomp ogarnięty. Na tym podawaniu na 2 coś zimnawo w domu, piec od 17 godz. jeszcze nie ma nawet 58 stopni.Chyba trzeba to zweryfikować, właściwie to w jakim czasie mniej więcej, powinien osiągnąć temp. zadaną?
Co dla znawców "estymy" nie jest niczym szczególnym. Na szczęście besix miał głowę na karku:
besix pisze:Po zmianie podawania nie zmieniłaś wartości powietrza i jak palnik poszedł na 100% zaczął dmuchać znacznie mocniej niż przy mocy 50 % więc trzeba zmniejszyć wartość powietrza max na powiedzmy 25 i po godzinie zobaczyć czy w środku kotła ten jasny nalot nie robi się ciemniejszy
Summa summarum takich kwiatków będę cytował więcej, oczywiście nie w tym wątku. Kilkadziesiąt mam już w zanadrzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”