Podawanie

Wymień się swoimi doświadczeniami.
ODPOWIEDZ
marecki

Podawanie

Post autor: marecki » śr gru 06, 2017 11:17 am

Na duże spalanie może mieć wpływ instalacja, o której zdjęcia lub najlepiej schemat prosimy. Owszem informacji jest co raz więcej ale nadal na temat instalacji są szczątkowe. Zawór 4D widzimy ale co i jak podłączone nadal nie wiadomo. 5 strona.

Parametrem PODAWANIE wyregulujesz moc palnika, jak nie jest ci potrzebna tak duża, bo o tym już przedmówcy pisali, możesz ten parametr zmniejszyć. Zmniejszenie parametru PODAWANIE musi również współgrać z parametrami (zapewne mniejszymi) POWIETRZE MIN i MAX. Plus zakres mocy, bo taka funkcja jest w serwisowym. Pisałem o tym na pierwszej stronie.

Z tego co kiedyś z dareckim pisałem, on powykładał dużą ilość szamotu do kotła (nie wiem czy dobrze pamiętam czy przypadkiem nie mam nawet tych zdjęć) wydłużając bardzo mocno drogę spalin do czopucha. Szamot spowoduje dużą bezwładność temperaturową samego kotła, a ten ułożony blisko płomienia poprawi proces spalania.

Andrzej47op

Podawanie

Post autor: Andrzej47op » śr gru 06, 2017 4:17 pm

marecki pisze:Flirtujecie sobie z koleżanką a sezon trwa
Kogo miałeś na myśli pisząc " flirtujecie" Takie teksty przenieś sobie na forum, które moderujesz,ewentualnie przenieś się na jakieś forum matrymonialne. I te filmiki, które tu wstawiasz pokazując nimi porównanie do zaistniałych tu sytuacji i problemów,to uwierz... Nikogo to już tu nie bawi. Być może moderujesz forum " wesoła wieś Pana Zdzicha, to jesteś wytłumaczony. . P. S. BASIA głową do góry, a powoli ogarniemy problem... moze i poza tym forum.
Super mini bio z popielnikiem :D

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » śr gru 06, 2017 4:35 pm

Nie chciałbym pisać w stylu dareckiego ale... w zasadzie jakby tak obiektywnie popatrzeć to faktycznie jeszcze nic sensownego w tym wątku nie napisałeś. Jak się mylę to udowodnij.

Wypadało by zacząć od podstaw (chociaż pewny ważny parametr już został zmniejszony). Głównie stosunek powietrza do ustawionego podawania. Żeby jakoś ustalić, że kocioł nie wentyluje się na pusto od za dużej wartości powietrza. Bo jak widać autorka wątku nadal błądzi i nie wie co z czym i jak.

Kotek

Podawanie

Post autor: Kotek » śr gru 06, 2017 4:50 pm

Koledzy...????nie unoscie się...już prawie pewne,że przy powrocie, przy instalacji zrabany temat..dalej...nie wiem jakie te rury biegną w tych murachKocioł petardaa podajnik podaje 34 kg pelletu na h w teście. A jeszcze jakby bylo za mało, to na palniku mam ładne spieki.

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » czw gru 07, 2017 10:43 am

Nie wiem, który już kolejny raz proszę, wręcz na kolanach, o schemat instalacji.

Andrzej47op

Podawanie

Post autor: Andrzej47op » czw gru 07, 2017 11:22 am

Obwód kotlowy widać na fotce. To co idzie i jaki idzie w ścianach czy nad sufitami, to Barbara nie ma pojęcia, więc co ma narysować? Zdjęcie rozdzielacza widać... Jak jest położona podłogowka i co jest poniżej jej, też Barbara nie wie... Więc co ona ma narysować? Grzejniki na ścianach?
Super mini bio z popielnikiem :D

Kotek

Podawanie

Post autor: Kotek » czw gru 07, 2017 12:04 pm

Andrzej ????kłania mi się rozmowa z hydraulikiem.Ktoś tam podobno jakieś fotki robił, jak wejdę w posiadanie, to niezwłocznie dodam.Narazie jeszcze tak nie mrozi na zewnątrz.

marecki

Podawanie

Post autor: marecki » czw gru 07, 2017 2:04 pm

Jak przyjdzie hydraulik to niech on porobi zdjęcia, będzie wiedział co nas interesuje. Akurat tzw. wesołej twórczości artystyczne różnego rodzaju hydraulików na tym forum już trochę było. A ile "naprostowanych" na forum muratora czy elektrody nawet nie wspomnę.

Zalogowałaś się na forum więc aż taka ułomna nie jesteś, wszak to Ty potrzebujesz pomocy :)

besix

Podawanie

Post autor: besix » pt gru 08, 2017 9:15 am

Mała ciekawostka edukacyjna
To krótki cytat
"W przypadku zaworów temperaturowych pompa cyrkulacyjna powinna być zamontowana pomiędzy zaworem a kotłem. Użycie sprzęgła hydraulicznego nie jest wymagane, lecz zalecane. Zawory temperaturowe z wbudowanym elementem termostatycznym mają określoną temperaturę znamionową. Nie potrzebują one żadnej dodatkowej elektroniki.Firma ESBE posiada w swojej ofercie termostatyczne zawory chroniące kocioł"

Tu trochę więcej https://agaterm.pl/blog/ochrona-kotla-przed-zimnym-powrotem-b17.html
Rozumiem, że zamontowanie zaworu temperaturowego na powrocie, a za nim pompy kotłowej, oczywiście tłoczącej w stronę kotła nie zadziała według naszego urlopowicza ?
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

besix

Podawanie

Post autor: besix » pt gru 08, 2017 11:02 am

Tylko po co ta twoja nadprodukcja nikomu nie potrzebnych postów , urlopowiczu ?
Sytuacja u koleżanki jest na tyle opanowana, że raczej nie będzie potrzebowała pomocy od takiego egocentryka jak ty. Baw się dalej w wyszukiwanie haków na innych użytkowników i w te swoje sasr..e teorie.
Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”