Kociołek do domu parterowego

Wymień się swoimi doświadczeniami.
fotlot

Post autor: fotlot » wt gru 20, 2016 8:02 pm

Pytasz czy czytam z uwagą? Staram się jak mogę. To co przeczytałem poniżej spowodowało , że otworzyłem paszczę dla podtrzymania razgawora.
darecki pisze:" pod warunkiem, że zostanie wykonana modyfikacja, która pozwoli na grawitacyjną pracę obwodu kotłowego, który w prosty sposób mógłby zostać utworzony...
Ale temat tymczasem pozostaje w sferze czysto teoretycznych dywagacji. Gdyby marecki dostał zlecenie , to wtedy będzie ciekawie.
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

marecki

Post autor: marecki » wt gru 20, 2016 10:28 pm

Hipotetycznie: ok a weźmiesz odpowiedzialność za przeróbkę, która może nie przynieść żadnych oszczędności? Pytam ogólnie? Bo już takie opinie nawet na tym forum były, które nie są niczym nowym, czyli spali tyle ile musi, ile potrzebuje chałupa. Może się okazać, że wymiennik jest kiepski i spali nadal tyle samo peletu. Klientka wpakuje w to realne złotówki a okażę się, że efektów brak. Poprawianie po kimś jest ryzykowne.

Dlatego zaproponowałem klientce coś bardziej realnego: nauka obsługi, ustawień, co do czego itp. instalacji, która już działa. Muszę tam jeszcze raz podjechac porobię więcej zdjęć, właśnie jako ciekawostkę.

fotlot

Post autor: fotlot » śr gru 21, 2016 9:40 am

marecki pisze:Hipotetycznie: ok a weźmiesz odpowiedzialność za przeróbkę, która może nie przynieść żadnych oszczędności?
A znasz takiego, co mu koledzy z forum nie pomogli? Po paru sezonach spędzonych na forum działanie jest prawie zautomatyzowane. Przyczyną problemów generalnie są błędy instalatorów, komin, napowietrzanie, regulacja palnika. Potrzebujący pomocy może skorzystać z rad i na pewno nie pogorszy swojej sytuacji. Wystarczy pokazać schemat, rzetelnie opisać warunki i już. A z tony na miesiąc zawsze powinno się dać zjechać. No chyba , że ogrzewa się hektar pod dachem.
Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l, pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

MarekB

Post autor: MarekB » śr sty 04, 2017 2:58 pm

Mam podobny domek i zamontowałem compact Bio Luxury 16 kw ( i pracuje u mnie 80% mocy)
Ściana ytong energo 24 + 20 cm styropian, podłoga 20 cm styropian, poddasze 30 cm wełna, okna 3 - szyby.

Na izolacji nie ma co oszczędzać, jest dość niedroga.

piec ogrzewa dom i grzeje wodę cwu cały rok.

Latem na grzenie wody 100 kg na tydzień ( 3 osoby)

Cały poprzedni sezon max 3 tony.

W tym roku od 23 września do 20 grudnia, 1 tona.
Pellet Fabich A1, 750 tona.

minibio

Post autor: minibio » śr sty 04, 2017 3:07 pm

na grzanie wody potrzebujesz 100 kg pelletu na tydzien a na grzanie całego domu 80kg na tydzien

wez ty....

MarekB

Post autor: MarekB » śr sty 04, 2017 3:55 pm

hehe pomyłka, bystry jesteś :)

100 kg na miesiąć latem CWU

Dwa lata temu jak były mrozy -15, -10, max. 450 kg na miesiąć co + cwu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły C.O., Palniki - spalanie”