Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-12-18 18:38:27

art
Udziela się
Od: południowe mazowieckie

Ustawienia kotła na czas dłuższej nieobecności

Jak ustawiacie piec na okres dłuższej nieobecności (tydzień lub dwa), by to było jak najbardziej ekonomicznie opłacalne?
Do tej pory ustawiałem na ekonomiczną 10 stopni, ale piec włączał się co kilka, kilkanaście godzin by sam się dogrzać. Przed przyjazdem zaprzyjaźniona osoba przełączała na komfortową, tak by pomieszczenia się nagrzały.

MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

#2 2014-12-18 22:26:01

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Ustawienia kotła na czas dłuższej nieobecności

Osobiście z peletem nie firmowym noname jestem w stanie zostawić mini bio na tydzień, no może 8 dni. Po tym czasie środek wypełni się popiołem delikatnie przekraczającym wysokość palnika. Z peletu firmowego na testach miałem mniej popiołu więc pewnie te 2 tyg zielone małe coś by pracowało. System palenia u mnie to nonstop 24h, nie mam czujników, więc temp kwadratu reguluję zaworem 4d raz na jakiś czas zależnie od potrzeb. Praca kotła to "modulacja fl2". Temp w domu normalna 19-20. Wychłodzić chałupy nie bardzo jest sens, przynajmniej w moim przypadku (ściany 3 warstwowe, lane stropy, dużo podłogówki, ogólnie ogromna bezwładność). Bo "podnieść" ją potem do 20 stopni kosztowało by sporo peletu.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#3 2014-12-22 00:59:44

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Re: Ustawienia kotła na czas dłuższej nieobecności

Ja jak wybywam z domu to ustawiam temp. na 16 stopni (czujnik w pokoju). Jak jest zima i trochę słońca to piec spala minimalne ilości pelletu, max 6 kg/doba, Jak się wraca ustawia normalną temperaturę, trochę peletu zejdzie nim się osiągnie wymaganą temperaturę, lecz jeżeli ma się np. kominek to można wspomóc proces.

Stopka forum