Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-12-03 20:44:46

sirwiz2
Nowy na forum

Kostrzewa 16kW i czujnik CTP-02R

Witam,

ostatnio zamontowałem do pieca w/w palnik i do tego czujnik CTP-02R i z tym właśnie czujnikiem mam pewne problemy...

Raz, potrafi wskazać prawidłową temperaturę, raz 2-3 stopnie zawyżoną. Dwa pokrętło +/- 3 stopnie nie wpływa na odczyty na piecu lub jego pracę. Np. teraz 2 elektroniczne termometry wskazują 20.8 i 21.2, błąd 0.4 stopnia ok dopuszczalny na tanich urządzeniach. Piec w neutralnym położeniu czytnika odczytuję 21.9 przekręcenie pokrętła +/- w dowolne położenie nie skutkuje włączeniem się pieca ani zmianą temperatury odczytanej na piecu. Bo jak domniemuję, czujnik ten wysyła odczytana temperaturę pomniejszoną o wartość z potencjometra, czyli piec powinien odczytać od 18.9 do 24.9. Dodatkowo wydaje mi się, że błąd pomiaru pływa, tzn nie jest stały, i potrafi się zmienić po przeniesieniu czujnika do innego pomieszczenia o innej temperaturze. Po włączeniu trybu testowego 23 stopnie wszystko gra i piec odczytuje temperaturę prawidłowo z dowolnego pomieszczenia. I jak żyć? Co począć?

Ostatnio edytowany przez sirwiz2 (2014-12-03 20:45:54)

#2 2014-12-04 16:25:22

Woor
Udziela się

Re: Kostrzewa 16kW i czujnik CTP-02R

Według twojego opisu wygląda mi na:
1)felerny czujnik
2)problem z modułem CAN
3)bardzo nieprawdopodobne, ale może coś z kablami?

Ja mam u siebie taki sam czujnik, i wszystko działa sprawnie (może tylko dokładność czujnika pozostawia nieco do życzenia, no i wnerwia dosyć częste "skakanie" temperatury o 0,1 stopnia, kiedy inne tanie pokojowe termometry elektroniczne pokazują temperaturę stabilnie).

Jeżeli piec jeszcze na gwarancji, dzwon po serwis. Jako alternatywę, możesz kupić tani czujnik CTP01 bez regulacji (u Estymy kosztuje on PLN50) i zamienić go z twoim obecnym, bo i tak wielkiej korzyści z tego pokrętła nie ma. Jeżeli z nowym czujnikiem problem będzie ten sam, to pozostają opcje 2 lub 3

Hope this helps:)

Wojtek

Edit - chyba się rozgalopowałem. To jest bezprzewodowy czujnik, tak? Może odległość od odbiornika jest zbyt daleka? Spróbuj sprawdzić jak działa bliżej pieca. No i wymien baterie, bo to też może wpływać na dokładność..

Ostatnio edytowany przez Woor (2014-12-04 16:28:12)

#3 2014-12-05 14:54:26

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

Re: Kostrzewa 16kW i czujnik CTP-02R

Koledzy instrukcja podaje coś takiego.
"Dioda mruga – wysłanie danych, w trybie normalnym  odbywa się to co około 1,5 minuty,
w trybie ciągłego nadawania – co około 1 sekundę."

Tak więc możesz nie widzieć zmiany bo za mało czasu upłynęło od zmiany pokrętłem. Przełącz przełącznik 4 w nadajniku na pozycję OFF - nadawanie ciągłe i wtedy spróbuj zmieniać pokrętłem.

Kolejna rzecz to kalibracja, (może nie była robiona).

Cytat z instrukcji:
"polega na skalibrowaniu odbiornika tak, aby pokazywał temperaturę wysyłaną przez nadajnik. W
tym przypadku należy pozostawić w nadajniku przełącznik nr 4 w trybie wyłączonym (OFF), a
następnie wyjąć i włożyć baterię. W tym momencie będzie wysyłana temperatura 23  ºC przez
nadajnik w trybie ciągłego nadawania i do tej temperatury kalibruje się odbiornik."

Kalibrację robisz pokrętłem w odbiorniku.

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

Stopka forum