Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-09-25 19:23:24

Woor
Udziela się

Mini Bio Luxury - fotokomórka ciągle widzi ogień

Panowie, bardzo proszę o pomoc zanim serwisant zawita do nas.

Otóż chciałem po lecie uruchomić swoje mini bio luxury, włączam wtyczkę do prądu, komputer się ładuje i pisze wygaszanie. Niby nic dziwnego, tylko fotokomórka ciągle widzi płomień o jasności 249. No i piec ciągle się wygasza. Przy próbie rozpalania, grzałka włącza się na kilka sekund, a ponieważ fotokomórka już widzi ten płomień o jasności 249, grzałka się wyłącza i piec przechodzi w tryb rozżarzania. Oczywiście ognia na palniku nie ma, bo pellet nie może się rozpalić w ciągu dosłownie kilku sekund pracy grzałki.

Od razu mówię, że próbowałem wyłączać piec z prądu kilka razy, zresetowałem ustawienia fabryczne i nawet wybrałem baterię w sterowniku. Nic nie dało. Palnik też jest czyściutki, czyli tej fotokomórki nic nie przysłania.

Co to może być - padła fotokomórka? Komputer? Jakieś sugestie?

Dzięki za komentarze, bo już się zimno w chacie robi, a serwisant zawita dopiero w przyszłym tygodniu...

Wojtek

#2 2014-09-25 20:01:27

wizard05
Nowy na forum
Od: Władysławów

Re: Mini Bio Luxury - fotokomórka ciągle widzi ogień

Jeśli kostrzewa jako fotokomórkę stosuje fotorezystor to najprościej na kabelkach od fotokomórki sprawdzić czy rezystancja zmienia się wraz z poziomem oświetlenia (jeśli się zmienia to najprawdopodobniej jest sprawna).

BTW
Jeśli podłączysz fotorezystor w kierunku zaporowym otrzymasz stałą wartość rezystancji.

#3 2014-09-26 07:45:28

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Spróbuj odkręcić obudowę palnika. Po prawej stronie patrząc na wprost palnika będziesz miał zamontowany czujnik płomienia. Wyciągnij go i sprawdź czy przypadkiem nie jest uszkodzony. Po wyciągnięciu sprawdź również otwór w którym zamontowana jest fotokomórka być może coś tam wpadło. Jeżeli nie nie pomoże to skontaktuj się z serwisantem.

Doradca Kostrzewa

#4 2014-09-26 08:33:16

Woor
Udziela się

Dzięki za sugestie, spróbuje rozkręcić palnik, wybrać i przeanalizować ten czujnik płomienia. Dam znać jak mi poszło.

Wojtek

#5 2014-09-28 19:29:02

Woor
Udziela się

Witam,

A wiec problem zostal rozwiazany po wizycie serwisanta, gwarancyjnie zostal mi wymieniony sterownik pieca - modul CAN. Fotokomorka byla jak w najlepszym porzadku. Teraz wszystko smiga fajnie.

Jedyne, co mnie niepokoi, to niezawodnosc tego sprzetu. Jezeli komputer padl mi po niespelna roku, to troche sie obawiam o niezawodnosc w przyszlosci. Bo ceny tych modulow sa dosyc wysokie..

Pozdr.,

Wojtek

Stopka forum