Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-01-29 22:31:31

hrupek
Udziela się

regularne przepalania kolanka oraz problem z nagarem - ekogroszek

Witam,
Mam piec od 2008, poczatkowo nie bylo tego problemu, jednak obecnie mam juz 3 albo i 4 kolanko, ktore przepala sie srednio co 2 lata.
Zdjecia ponizej - 2 dziury, mala i wieksza.
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/196/tond.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/855/sl6b.jpg

Wegiel dobrej jakosci, suchy, ogrzewam 100 m.kw. wiec piec nie jest szczegolnie obciazony.

Szukam osob ktore mialy ten problem i sobie z nim poradzily.
Czy problemem jest za duzy nadmuch?
Uwazam, ze mam piec ustawiony poprawnie, minimalne zmniejszenie nadmuchu i pojawia sie niedopalony wegiel.

A moze zar schodzi zbyt nisko? Ale co wtedy? Zwiekszyc czestoliwosc podtrzymania? Czy w podtrzymaniu podawac wiecej wegla?

W Kostrzewie zasugerowano mi jakis czas temu (niestety o tym zapomnialem, a w trakcie sezonu ciezko cos kombinowac) by zrobic silikonowa podkladke pomiedzy nasadke zeliwna a obudowe. To mialo zmniejszyc straty powietrza i poprawic spalanie przy tej samej ilosci powietrza, ktore to mozna by bylo zmniejszyc.

A moze po prostu zamowic sobie na wzor z lepszego materialu?...

Czy komus udalo sie rozwiazac ten problem i w jaki sposob?

#2 2014-04-03 15:47:45

Es Packard
Zaczyna się udzielać

Re: regularne przepalania kolanka oraz problem z nagarem - ekogroszek

Witam serdecznie
Dział serwisu dobrze doradził i to na początek powinieneś zrobić gdyż materiał nigdy w tym miejscu nie będzie idealnie spasowany co może doprowadzać do dawkowania "lewego powietrza" a to w konsekwencji obniża poziom paliwa na palenisku
Paliwo powinno palić się w górnej części paleniska jeżeli schodzi poniżej to może być ta przyczyna lub kocioł wymaga wyregulowania gdyż paliwa takie jak węgiel nie są paliwami powtarzalnymi wystarczy inna partia paliwa od innego producenta i już kocioł wymaga drobnych korekt
W razie czego służę pomocą
Pozdrawiam

Dział techniczny Es Packard
W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 512-369-388
U nas możesz zakupić kocioł oraz wezwać serwis

#3 2014-04-03 16:30:06

hrupek
Udziela się

Jak juz napisalem wczesniej, piec mam ustawiony poprawnie.
Wegiel na jest kupowany raz do roku na caly okres grzewczy i w razie potrzeby piec jest pod niego ustawiany.

Po rozmowie z serwisem zastosowalem nieco inne rozwiazanie, mianowicie uszczelniacz do piecow zamiast silikonu. Trzeba go potem skuc z paleniska, mam nadzieje ze nie peknie bo jest w koncu zeliwne.
Ale jak na razie jest ok, a koszt nie jest duzy bo tuba kosztuje okolo 20 pln, a powinna starczyc na 2/3 sezonu.
Spalanie wyraznie sie poprawilo.

Fakt, zmienilem tez ustawienia nadmuchow, mniej idzie przez kolanko, wiecej z glownego nadmuchu.
No ale o tym nie bylo ani przy przeszkoleniu, ani w instrukcji obslugi, musialem sie pofatygowac osobiscie do serwisu by sie o tym dowiedziec. 

Co nie zmienia faktu ze kolanko jest z marnego materialu, a polaczenie paleniska z obudowa powinno byc inaczej zaprojektowane i tu duzy minus dla producenta.

Najchetniej to zrobilbym uszczelnienie ze sznura do piecow, ale jeszcze nie mam wizji jak to zamontowac sensownie na stale...

Pozdrawiam

#4 2014-04-04 13:03:04

Es Packard
Zaczyna się udzielać

Witam
Nigdy takiej kombinacji ze sznura nie spotkałem ale jak to zrobisz to podziel się proszę swoimi doświadczeniami.
Co do silikonu to pewnie serwis miał na myśli właśnie ten do kominków ja z doświadczenia proponuje soudala bo ten markowy z castoramy nie zdaje egzaminu. A delikatna korekta w ustawieniach jak najbardziej wskazana

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego użytkowania

Dział techniczny Es Packard
W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 512-369-388
U nas możesz zakupić kocioł oraz wezwać serwis

#5 2014-04-04 21:57:45

1973bs
Zaczyna się udzielać

ja zawsze robię kombinację ze sznura i silikonu - efekt jest zadziwiający; całe powietrze idzie na węgiel w palniku a nie pod palnik; trzeba jedynie zastosować odpowiednią grubość sznura (6,8,10 mm); należy przy tym zmniejszyć dmuchawę na każdej mocy i wówczas nie ma efektu przeciągu w kotle; jest to też sposób na spalanie b. taniego węgla

#6 2014-04-05 00:45:20

hrupek
Udziela się

Z nieba mi spadles smile
Jak to robisz? Mozesz jakies zdjecia? Sznur do paleniska czy do blaszanego korpusu pieca?
Jak to montujesz? Silikon ten wysokotemperaturowy?

Stopka forum