Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2014-01-19 23:35:58

chelsea
Nowy na forum

Zsuwający się pellet w rurze podajnika

Witam. Czy ktoś miał przypadek zsuwania się peletu w rurze podajnika? Zdarza mi się to na tyle często, że już mnie to denerwuje. Paliwo nie dociera do palnika, palnik wygasa, próbuje się uruchomić 5 razy i sterownik podaje komendę " brak ognia / opału". Co może być przyczyną obsuwania się peletu, myślałem, że gromadzący się w rurze pył z peletu, ale chyba to nie to. PZDR

#2 2014-01-20 00:13:22

waldek69
Udziela się
Od: Sieradz

Re: Zsuwający się pellet w rurze podajnika

Zbiornik na pellet fabryczny czy własnej roboty? Może być zły kąt pod jakim rura wchodzi do pojemnika. Na początku po zamontowaniu miałem też problem z zza głęboko wchodzącą rurą. Przedłużyłem ją rurką hydrauliczną ścinając górę aby mogła pobierać pellet. Przy pobieraniu rura powinna robić to całą swoją objętością.

#3 2014-01-20 00:48:02

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

Inna rzecz jeszcze, w gardzieli zbiornika (na samym dole leja) zbiera się pył, który nie dopuszcza pelletu do ślimaka. U siebie tak miałem. Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#4 2014-01-22 14:58:12

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Ja tak miałem raz. Czyściłem dokładnie dół zbiornika z tego pyłu trocinowego i nie włożyłem do końca rury w zbiornik. Nie dał rady pobrać pelletu. Dopchałem na maksa rurę i zaczął pobierać.

Stopka forum