Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-12-22 23:06:55

zamich85
Nowy na forum
Od: Olsztyn

Mini bio 10 KW Luxury - sonda lambda

Witam.

Po długiej walce dzięki lekturze z tego forum udało mi się dojść powoli do ładu z piecem. Bardzo dużo pomogło uszczelnienie u góry nakładki szamotowej i poprawne jej zamocowanie. (Co nie było opisane i zobrazowane w instrukcji obsługi).

Nigdzie nie mogę się doszukać, jakie powinny być poprawne wartość dla TLEN MOC MIN i MAX przy sterowaniu sondą lambda.  Przy ustawieniu sterowanie sondą lambda zauważyłem, że sterownik sam sobie reguluje moc dmuchawy nie zważając na zadane mu ustawienia POWIETRZE MIN i MAX. Dziwi mnie fakt, że piec w wersji luxury a domyślnie miał wyłączone sterowanie sondą i ustawienia jak do zwykłego 20kW a nie do 10kW. Znalazłem na forum współczynnik lambdy dla peletu, lecz jest to dla analizatora spalin, lecz jak przełożyć te dane dla sterownika pieca?.
Dlatego proszę serwis Kostrzewy lub kogoś z forumowiczy o podanie danych do ustawienia sterownika.

#2 2013-12-23 01:11:35

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Mini bio 10 KW Luxury - sonda lambda

Problem z nakładka szamotową tez miałem, jest opis tu na forum jak ją "potraktowałem". http://www.youtube.com/watch?v=xHAuZ0Nbg-w tu masz na filmiku jak to jest u mnie ustawione. Poza tym ustawienia powietrze min max ma znaczenie jeśli chodzi o wiatr. Sonda to koryguje co jest dosyć logiczne. W końcu po to ona jest.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#3 2013-12-23 17:07:50

zamich85
Nowy na forum
Od: Olsztyn

marecki twój patent na nakłdkę szamotową uratował mi życie. Co do staerowania sondą to wiatr max miałem ustawiony na 18 a sterownik sobie ustawił wczasie pracy na 28. Dlatego sądzę że przy włączonej funkcji : sterowanie sondą sterownik pomija stałe nastawy tylko reguluje powietrzem wedle spalin.

#4 2013-12-24 15:15:46

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Dziwię się firmie kostrzewa, że pominęła dopracowanie tak ważnego elementu jakim jest ta nakładka szamotowa. Na początku myślałem, że jest to coś w rodzaju powietrza wtórnego do dopalania gazów ale to nie to. Bo ogólnie konstrukcja i działanie bardzo mi się podoba (zresztą nie tylko mi). No ale cóż, Polak potrafi a majsterkować lubię. Ja mam w tym momencie ustawione 4,6 - 14 - 36 i sonda to koryguje. Zobacz sam, zmiana tych ustawień w czasie pracy palnika ma znaczenie i wartości na podglądzie zmieniają się. Tylko po każdej zmianie ustawień powietrza trzeba poczekać spory czas. Komputer widać zbiera "dane", i jakoś to oblicza. Serwisant przy pierwszym odpaleniu ustawił mi zdecydowanie mniejsze wartości, ponad 2x mniejsze, i robił się delikatny spiek z popiołu (szamot już "uszczelniłem" na samym początku). Na dzień dzisiejszy już nic nie przestawiam bo działa idealnie, zajęty jestem natomiast tuningowaniem kominka z płaszczem (zawór 4 drożny, szamot, deflektor i powietrze wtórne) bo palenie peletem za tanie nie jest niestety wink

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Stopka forum