Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-12-12 11:33:38

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Podłączenie podłogówki

Hej

Kolejne pytania smile

1) Jak macie podłączoną podłogówkę, tzn. w którym miejscu macie ją wpiętą. Mi hydraulik podpiął ją za zaworem 4 drogowym w tym samym obiegu co kaloryfery. Wydaje mi się, że to jest źle podpięte, ponieważ zawór mam automatyczny sterowny przez piec, co powoduje iż zamyka się jak już osiągnie zadane
parametry, wtedy podłogówka mi wyziębia kaloryfery. Jak rozmawiałem z serwisantem to powiedział mi że
podłogówka powinna być bezpośrednio pod piec podpięta, tak jak ogrzewanie CWU.

2) Do użytkowników zaworu 4 drogowego automatycznego, czy zdajecie się na automatykę nim sterującą,
czy też w jakiś warunkach rezygnujecie z niej i ustawiacie zawór w trybie ręcznym i pracę pompy CO
na tryb pracy stałej ?

Pozdrawiam

#2 2013-12-12 12:21:21

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Podłączenie podłogówki

Za zaworem 4 droznym powinien byc jeszcze 3 drozny do regulacji temp. podlogowki.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#3 2013-12-12 13:48:19

Stefan123
Zaczyna się udzielać
Od: Żyrardów

Re: Podłączenie podłogówki

Jest zawór regulujący temp. w podłogówce. Chodziło mi raczej o sytuację tego typu: Automatyczny zawór 4 drogowy zamyka się i w tym momencie podłogówka jeżeli jest wpięta w obieg z grzejnikami zaczyna je wychładzać, przez to szybciej grzejniki stają się zimne.

Natomiast jeżeli podłączę podłogówkę bezpośrednio pod piec, to kurcze piec będzie mi się chyba za szybko wychładzał.

Jakby był standardowy zawór 4 drogowy, zamiast automatu, to byłoby wszystko gites, natomiast w przypadku zaworu sterowanego automatyką chyba jest to błędne podłączenie.

Ostatnio edytowany przez Stefan123 (2013-12-12 13:49:51)

Stopka forum