Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik
Nie jesteś zalogowany.
Panowie opcja palenia owsem w kotłach Mini Bio i P100 jest i była w standardzie. Natomiast w zakupie samego Palnika Platinum Bio jest dopłata do opcji spalania owsa .
Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Kotły na Pellet www.kostrzewa.com.pl
Offline
To za co zapłacił piter_m?
Ze strony Kostrzewy:
Krótka charakterystyka kotła MINI BIO
"Innowacyjny, najmniejszy na rynku kocioł MINI BIO do spalania pelet oraz owsa**** jest nowym „spojrzeniem w Polsce i w Europie” na automatyczne spalanie paliw stałych - pelet o średnicy od 6 do 8 mm, lub zastępczo zboża (owsa)****, przy zachowaniu niskich parametrów emisji, spełniających normy ochrony środowiska w Unii Europejskiej."
"Pracę kotła i komfort jego obsługi można porównać do pracy palnika olejowego.
* przy zamontowaniu unicontrolmix
** palnik można zamontować do każdego nowego lub używanego kotła na paliwo stałe, ciekłe lub gazowe, nie ingerując w konstrukcję urządzenia. Montaż odbywa się za pomocą adaptera który jest dostępny na zamówienie w firmie KOSTRZEWA sp.j.
*** w zależności od obciążenia
****opcję należy uwzględnić w zamówieniu palnika
***** w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną"
i jeszcze cennik
http://www.kostrzewa.com.pl/download.php?id=jpg/1239.jpg
tu też jesteśmy na stronie firmy Kostrzewa więc o co chodzi?
wiecej konkretów mniej propagandy, a dobry produkt sam sie obroni
bo przecież ostateczną decyzję i tak podejmuje klient
Ostatnio edytowany przez keteimj (2011-02-05 13:14:07)
Offline
krzywy1 napisał:
Zerknij na ten link http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8096-nie-chce-zadnej-porady-nie-mam-zadnego-problemu/ , zwłaszcza bardzo ciekawy jest jego sterownik i możliwość nadzorowania przez internet, ciekaw jestem kiedy coś takiego pojawi się u kostrzewy.
Oglądałem u producenta i użytkowników pracę pieców z palnikiem Brucer i sterownikiem "ecoal" -takie piece produkuje firma INSTALCO w mojej okolicy mogę powiedzieć, że bardzo mi to wszystko się podobało - w tych piecach można spalic praktycznie wszystko co przejdzie przez ślimak generalnie ekogroszek również i pelet -sprawność powyżej 82% czy 86% dokładnie nie pamiętam( gostek u którego byłem w domu i oglądałem pracę kotła spalił nawet fasole która została po przebraniu i zabejcowaną pszenice oczywiscie piec po tych zabiegach do czyszczenia).
Firma pracę części swoich zainstalowanych kotłów monitoruje przez internet(te które są podlączone do netu) Podobało mi się i faktycznie fajnie to hula.
Tylko zawsze jest jakieś "ale" - ja mam małą kotłownię, piec najmniejszy to 15kW - myślę, że to trochę za dużo na moje ok90m2 dobrze ocieplone. Jeszcze do końca nie przekreśliłem tego rozwiązania, oczywiscie że MiNIBIO mają swoje zalety w porównaniu z tymi piecami ale pod wzgledem sterowania, prostoty nadzoru nad piecem tu Kostrzewa ma jeszcze duże pole do popisu tym bardziej, że moc z jaką właściwie piec pracuje i sprawność Minibio budzą moje wątpliwości ale mam nadzieję, że techniczny kostrzewa je rozwieje na innym forum tak jak obiecał.
No i co do bezobsługowości to też po przeczytaniu wielu postów na róznych forach te o których pisze krzywy 1 narazie wygrywają, a porównanie obsługi MINIBIO do kotła na olej to delikatnie mówiąc lekkie nadużycie(a może ja jestem komletnie nierozgarnięty - też delikatnie mówiąc)
Dlatego prosze o opinie uzytkowników Minibio czy to są tylko początkowe problemy z ustawieniami czy zafundowali sobie za wlasne pieniądze kupę problemow.
"Początki są zawsze ciężkie jak powiedział złodziej który ukradł kowadło"
Ostatnio edytowany przez keteimj (2011-02-05 12:21:33)
Offline
Użytkuję ten piec od 2 miesięcy.
Zmieniłem pellets i od razu inaczej oceniam jego funkcjonowanie. W tej chwili muszę 2 razy dziennie usuwać spiek z palnika tzn. rano i wieczorem. Jednoznacznie oceniam, że większość problemów wynikała z niewłaściwego pelletsu - przy okazji odradzam producenta z miejscowości Zaręby Kościelne. Mnie trafił się pellets różny gatunkowo, mało kaloryczny i zabrudzony - popiołu ćwierć worka z 8 worków zasypu. Oddałem go za darmo żeby tylko zwolnić miejsce na lepszy gatunkowo.
W tej chwili mam ustawienia
temp. zadana to 75 stopni
pow. min. 9
max 13
podawanie 7,7 piec po osiągnięciu temperatury pracuje na 40-50% mocy
Piec obsługuje 60 żeberek żeliwnych
PS
uważaj na fachowca od uruchomienia, bo z własnego doświadczenia i z lektury forum wnioskuję, że mają manię ustawiania powietrza na 25-30 co jest szaleństwem.
Offline
Dzięki za opinię Tomko10, ile średnio na dobę przejada twój piecyk przy tych nastawach
Offline
Witam potrzebuje pomocy mam piec na wszystko mocy 18kw ostatnio dokupiłem palnik platinum bio i niestety borykam się ze spiekami ustawienie moje to
min 13
max 18
podawanie 7,5
Pellet sam produkuje więc wiem co daje i niema tam żadnych śmieci czyste drewno osttnio piec został zatrzymany ponieważ temperatura palnika wzrosła ponad 90stopni oczywiście był spiek na palniku taki żużel Proszę o poradę
Offline
Może masz ten pellet zbyt wilgotny, skoro sam go robisz i jesteś pewny składu.
Offline
krzywy1 napisał:
Zerknij na ten link http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8096-nie-chce-zadnej-porady-nie-mam-zadnego-problemu/ , zwłaszcza bardzo ciekawy jest jego sterownik i możliwość nadzorowania przez internet, ciekaw jestem kiedy coś takiego pojawi się u kostrzewy.
Pewnie nie prędko, ale osobiście już nad tym pracuje ...
Offline
Witam teraz pojawił się kolejny problem mianowicie dym ze zbiornika z pelletem wyłączam wszystko i czyszczę zobaczymy co będzie po ostatnim czyszczeniu miał spalanie 3,3kg na godzinę to znacznie za dużo
Offline
Dym ze zbiornika na pellet ?? A rura od podajnika jak wygląda (ta przezroczysta i ta elastyczna) ?
Spróbuj takich ustawień:
- wiatrak dmuchawy przesłonięty na ok 50% - 4 cm
- powietrze min: 2
- powietrze max: 10
- podawanie max: 9
- minimalna moc: 20% (aczkolwiek słyszałem opinie że poniżej 40 się nie powinno ustawiać)
- maksymalna moc: 100%
- temp kotła 65
Ja miałem takie ustawienia przy 24kW piecu Pellets 100 i mi chodziło w miarę ok, ale nadal eksperymentuje.
PS. Nalot w piecu czarny czy jasno-szary ?
Ostatnio edytowany przez Zbyszek81 (2013-01-29 13:06:07)
Offline
Mam nadzieję że pierwszy problem mianowicie dymu usunąłem po przez oczyszczenie wylotu komina ponieważ był zatkany i pewnie cofało najgorszy problem to te spieki może zoaczę jak się zachowa po oczyszczeniu
Offline
ja spieki mam niestety caly czas, od poczatku zakupu, pellet tylko barlinek, olimp, lava nic innego niestety bez roznicy, spiek wystepuje i juz, na szczescie nie przeszkadza to bardzo w uzytkowaniu
Offline
Witam,
od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem Mini Bio Luxury 20 kW, w/g opisu producenta palnik jest z opcję usuwania popiołu /czyszczenie raz w tygodniu w/g instrukci/ w moim przypadku czyszczę codziennie,oraz zadymia się komora podajnika/komin drożny ma dobry ciąg/ zauważyłem że ruszt w palniku jest pochylony w stronę przeciwną do paleniska, zalegający popiół/ spiek /w podajniku ma kolor czarny po dotknięciu rozsypuje się, myślę że jest to powodem cofania się spalin po oczyszczeniu wszystko jest ok.
Kocioł zakupiłem z przekonaniem że podczas mojej nieobecności popracuje parę dni bezobsługowo
niestety jak to zwykle bywa produkt nie zawsze zgodny z opisem. Jeżeli ktoś ma podobny problem proszę o poradę.
Offline
Poczytaj może o tym szamocie, ja go usztywniłem, bo tez codziennie musiałem czyścić. Mi osobiście juz spieki się nie robią, palnik czyściutki. I tak juz drugi zbiornik, pellet barlinek. http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1056
Offline
Poczytałem na temat szamotu, u mnie serwisant zamontował wycięciem na zewnątrz, wkładka trzyma się bardzo stabilnie nie ma luzu, jeżeli ułożenie ma wpływ na samoczyszczenie palnika to jeszcze dzisiaj to poprawię-palę Lavą Stelmet.
Offline
A u mnie wycięciem do środka palnika, bo tam w środku są śrubki. Sprawdź po paru godzinach, otwierając drzwi, czy ogień nie przelatuje górą szamotu.
Offline
Ceramika odwrócona czekam na efekt, jaki będzie wynik napiszę, za dotychczasowe porady dziękuję.
Offline
Aha i podaj mniej więcej jaką masz temp. palnika i przy jakiej mocy od do + info jaka jest temp. otoczenia w kotłowni. U mnie jak się pierdzieliło, palnik miał 50 i wzwyż aż do ponad 70 (w kotłowni może 16'C). Obecnie po kilku dniach pracy 24/h 32-36'C nie wiecej (przy 55 zadanej na kotle). Zero spieków tylko popiół w kotle Wieczorem nakręce może jakiś filmik jak to wygląda.
Offline
Podaję parametry na tą chwilę:
-temp.palnika 38.2C
-moc 83% 14.9kW
-temp. zadana na kotle 60C pracuje na automacie /modulacja / wskazuje 56C
Delikatnie uchyliłem drzwi komory spalania, płomień bardzo jasny mocny nie wydostaje się w obrębie wkładki szamotowej palnika.
Offline
Kurcze no nie wiem, ja mam 10 i na razie problemu nie mam absolutnie. Z tym, że tą wkładke szamotową potraktowałem brutalnie bo od razu widziałem, że mi tu nawet odrobinkę płomienia, czy "lewego" wiatru, nad szamotem chrzaniło całą robotę. Więc ją dosłownie uszczelniłem na siłę. Próbuj tak jak ja robiłem, delikatnie zdejmowałem podawanie a potem po trochu dodawałem wiatru, raz dla min potem max. I po każdym przestawieniu czekałem kilka godzin, oczywiście wcześniej czyszcząc palnik. Obecnie 4,6 - 14 - 36 ale to dla wersji 10kW. Czasami na tych ustawieniach małe drobinki pelletu żaru spadnie ale coś za coś, sam palnik czysty.
Offline
Dzisiaj rano sprawdziłem ilość spieku, bardzo znikoma ilość, poczekam parę dni i opiszę co się dzieje,jak się nie poprawi zacznę kombinować z ustawieniami.
Offline
Witam Panowie,
jestem kolejnym użytkownikiem który nabrał się na "samoczyszczący palnik" Platinum Bio, szlak mnie trafia, że codziennie muszę czyścić palnik, bo oczywiście się przegrzewa z powodu popiołu który zostaje przy ślimaku palnika i ogień cofa się do palnika, raz spaliła się rura doprowadzająca pellet z zasobnika do palnika, to jest jakaś masakra. Mam nakładkę szamotową (co prawda nie jest jeszcze uszczelniona sznurem, być może to coś pomoże) ale ona jak na razie nie wiele pomaga, oczywiście jak palnik brudny to zaczyna pojawiać się dym w zasobniku. Jak często czyścicie palnik, co ile dni?
Kocioł Mini Bio 20
Palnik 24KW
Ustawienia palnika:
Podawanie: 6,5
Powietrze min: 8
Powietrze max: 20
Offline
karolp napisał:
... "szlak mnie trafia, że codziennie muszę czyścić palnik, bo oczywiście się przegrzewa z powodu popiołu który zostaje przy ślimaku palnika i ogień cofa się do palnika, raz spaliła się rura doprowadzająca pellet z zasobnika do palnika, to jest jakaś masakra. Mam nakładkę szamotową (co prawda nie jest jeszcze uszczelniona sznurem, być może to coś pomoże."...
Kolego karolp...nakładka szamotowa pomaga... ale tylko w wersji uszczelnionej... bo bez uszczelnienia, to może czasem tylko pogorszyć sytuację.
A tak poza tym...to:
- ciąg kominowy
- napowietrzenie kotłowni
- dobrej jakości pellet
- optymalnie dobrane ustawienia nadmuchu w opcjach palnika....
I tylko tyle... więc czego nie rozumiesz?
Offline
No właśnie, czego nie rozumiesz karolp, przecież to takie proste..., czy Ty darecki czasem nie możesz być bardziej lgrzeczny.
Kolego korolp, wszystko co Ci darecki napisał oczywiście jest ważne i to jest minimum aby piec chodził dobrze. Opisz jak u Ciebie to wygląda dokładnie, ciąg kominowy, napowietrzanie, jaki pelet itd.
Nie pisz, że dałeś się namówić bo zaraz ktoś Ci wmówi jak to dałeś się zrobić i jak to niedouczony jesteś, a na pewno jest inaczej. Ten piec też może pracować dobrze. Mam ten sam piec ale palnik mam 16 kW i trochę inne ustawienia, mi pracuje raczej w porządku jak palę dobrym peletem.
Offline
Pellet Lava ze Stelmetu 6mm, jeżeli chodzi o napowietrzanie kotłowni to jest napowietrzak, kratka wentylacyjna dodatkowo stare drewniane nieszczelne drzwi (kotłownia w starym budynku gospodarczym). Ciąg kominowy nie był zmierzony. Komin okrągły ze stali ocieplany średnica wewnętrzna 160mm,
wysokość efektywna 6m. Być może w nim tkwi problem, może jest za krótki, zawołam kominiarza, sprawdzę ciąg i dam znać jaki wynik. Jeżeli chodzi o powietrze to Waszym zdaniem zwiększać czy zmniejszać? Dopiero będę się przeprowadzał więc zacznę zabawę z ustawieniami nadmuchu.
Nikt mnie za bardzo nie namawiał , powiem szczerze, że zawsze zanim coś kupię to spędzam sporo czasu czytając różne opinie, fora, testy dotyczące przeróżnych rzeczy, sprzętów, przedmiotów itd., natomiast tym razem poświęciłem temu zakupowi zbyt mało czasu... ale nie ma się co martwić w ostateczności zamontuję śmigło...
Ostatnio edytowany przez karolp (2016-12-19 14:29:14)
Offline