Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-03-30 12:04:22

lukashome
Zaczyna się udzielać

Kociol wybija bezpieczniki PFL 15kw!!

witam
0d 3 lat posiadam kociol pfl 15 kw i od 3 lat mam problemy ktorych wczesniej nie mialem. wink
Moj najnowszy problem to ten ze kociol wybija bezpieczniki juz w momecie wsadzenia wtyczki do kontaktu piec hodzil cala zime normalnie. czy ktos wie dlaczego?

#2 2012-03-30 13:53:18

olo02
Nowy na forum

Re: Kociol wybija bezpieczniki PFL 15kw!!

Witam  właśnie wczoraj napisałem o podobnym problemie tylko ze u mnie wywala bezpiecznik jak zapalarka się nagrzeje i ma sie włączyć wentylator to wtedy jest spięcie i u mnie wywala różnicówka big_smile
na czekam może ktoś miał taki problem to pomoże  pozdrawiam

#3 2012-07-06 12:05:06

luk99
Zaczyna się udzielać

lukashome napisał:

witam
0d 3 lat posiadam kociol pfl 15 kw i od 3 lat mam problemy ktorych wczesniej nie mialem. wink
Moj najnowszy problem to ten ze kociol wybija bezpieczniki juz w momecie wsadzenia wtyczki do kontaktu piec hodzil cala zime normalnie. czy ktos wie dlaczego?

1. Odłącz grzałke i włącz (jak to nie to , podłacz spowrotem)
2. Odłącz wentylator i włącz piec (t.j.w)
3. Odłącz drugi wentylator i włącz piec (t.j.w)

Jak coś z wentylatorem , przełóż drugi na jego miejsce i sprawdź

Jeżeli to nie to , to zostaje jeszcze podajnik smile

Ostatnio edytowany przez luk99 (2012-07-06 12:06:32)

Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic 25KW

#4 2013-02-24 15:29:28

bozg
Nowy na forum

Witam
Też przez jakiś czas miałem problem z "wybijaniem" różnicówki przy włączaniu wtyczki do kontaktu.
Okazało się, że spowodowane było to zapieczeniem się jednego ze styków przekaźnika.
W układzie sterowania wentylatorami pieca biorą udział trzy przekaźniki. Każdy ma po dwa styki. Przekaźniki są łatwo dostępne. W jednym z nich zapiekł się na stałe jeden ze styków - drugi działał - co powodował zwracie Po wymianie przekaźnika koszt około 18 zł usterka wszystko wróciło do normy.

Stopka forum