Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-01-22 20:16:15

Promyk
Nowy na forum

wymiana palnika olejowego na pelet

Witam Serdecznie

Zapoznałem się z tematem wymiany palnika olejowego na peletowy ale i tak nasowa mi się kilka pytań
może ktoś bardziej obeznany coś podpowie:
1. piec viessman - vitorond 200 , 18-20kW
2. całorocznie ogrzewam na 100% 96 m2
3. zasobnik ciepła woda 300 litrów
4. kolejne 300 m2 ogrzewam troszkę - tak by temp. utrzymała się na poziomie 10 - 15 stopni
5. okazjonalnie przez parę dni ogrzewam całość 400 m2 na maxa

pytanie czy jest sensowna wymiana palnika olejowego na palnik peletowy platinum bio 16kW
czy poradzi wyzwaniu i spisze się w systemie który opisałem powyżej

zaznaczam, że jeśli chodzi o grzanie wody to palnik musi być bardzo efektywny bo zdarza się  na obiekcie nawet 20 do 25 osób

proszę o pomoc i radę czy pomysł jest dobry z wymianą palnika czy raczej muszę szukać nowego kotła

pozdrawiam wszystkich

#2 2012-09-25 11:53:21

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Re: wymiana palnika olejowego na pelet

Proponuje zamontować palnik 24kW. Zawsze jest możliwość ograniczenia mocy Palnika Platinum Bio. W okresie gdy będzie potrzeba grzania na pełnych obrotach znacznie szybciej nagrzeje zbiornik na cwu oraz pomieszczenia. Do powierzchni jaka jest podana palnik powinien mieć 32kW , ale ze względu na budowę kotła nie ma możliwości montażu tego palnika.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Palniki na pellets :http://www.kostrzewa.com.pl/#!Produkty-Palniki_na_pelet

#3 2012-11-01 09:05:45

Promyk
Nowy na forum

Troszkę długo czekałem na odpowiedź i stało się - palnik wymieniony na platinum bio 16
Lokalny doradca firmy zasugerował 16 kw twierdząc, że będzie dobrze tylko palnik będzie dłużej pracował.
Faktycznie - jak na razie pracuje od 2 miesięcy i jestem zadowolony. Zużycie na dobę przy obecnych temperaturach to ok. 40 kg.
Pytanie : monter ustawił mi podawanie na 9,8 i powietrze max 27 - czytając forum mam wrażenie, że to zbyt wiele i można by ograniczyć jeszcze spalanie
- Który parametr mam zmienić ?
- czy zmiana podawania np. na 6,8 wystarczy czy dodatkowo zmniejszyć powietrze?
- paliwo test ustawione na 9 - czy tą wartość też trzeba zmienić?

pelet dopala się dobrze, popiół ok. ale widzę, że często palnik wchodzi w tryb wygaszania
W domu temp. ok 23 - 24 st. non stop / tak lubię

z góry dzięki za odpowiedź - może tym razem uda się szybciej

#4 2012-11-01 18:11:51

rafwla
Często się udziela

A masz włączoną pracę palnika na modulacje czy dwa stopnie mocy? Paliwo test ma za zadanie pokazanie ile paliwa zużywa w danym momencie itd. na prace to nie ma wpływu. Jak teraz spala się dobrze, pellet wypala się to jak chcesz obnizyć moc to rób to raczej proporcjonalnie. Z 9.8 ujmij np. 1 sekundę i z powietrza 2-3 stopnie na 25-26. Nie wiem czy masz łatwy dostęp do palnika, ale warto przy zmianie poobserwować go. 9,8 s to dużo jak na pellet, zdąży się wypalić?

#5 2012-11-01 20:14:13

Promyk
Nowy na forum

modulacja włączona
ustawiłem teraz:
powietrze minimum 14
powietrze max 20
podawanie 5
temperatura kotła 55
temperatura pompy 45

dam znać jakie wyniki i dziękuję za podpowiedź

#6 2012-11-02 18:54:29

Promyk
Nowy na forum

Promyk napisał:

modulacja włączona
ustawiłem teraz:
powietrze minimum 14
powietrze max 20
podawanie 5
temperatura kotła 55
temperatura pompy 45

dam znać jakie wyniki i dziękuję za podpowiedź

wyniki rewelacja - bardzo dziękuję
przy ustawienia jak wyżej
spalanie za 24 h = 35 kg

#7 2012-11-02 21:51:27

rafwla
Często się udziela

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=822  w  pierwszym poście tego wątku gość ustawił pow. min na 7 a max,. na 15 przy podawaniu 5 s. Mówił że jest zadowolony. W minibio zmniejszają jeszcze pow. max. do wartości 7-10 ale tam jest lepszy wymiennik. Czy teraz się wyłącza czy pracuje cały czas? Jak jestes zadowolonuy to zaprroś ekiepę z kostrzewy aby nagrali filmik reklamowy u Ciebie, takie jak na Youtube można zobaczyć smile

#8 2012-11-03 17:14:37

Promyk
Nowy na forum

rafwla napisał:

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=822  w  pierwszym poście tego wątku gość ustawił pow. min na 7 a max,. na 15 przy podawaniu 5 s. Mówił że jest zadowolony. W minibio zmniejszają jeszcze pow. max. do wartości 7-10 ale tam jest lepszy wymiennik. Czy teraz się wyłącza czy pracuje cały czas? Jak jestes zadowolonuy to zaprroś ekiepę z kostrzewy aby nagrali filmik reklamowy u Ciebie, takie jak na Youtube można zobaczyć smile

zauważyłem, że raz się wyłączył - pewnie można jakoś sprawdzić ale jeszcze niestety nie wiem jak
wiem jak sprawdzić zużycie dobowe - choć wiem że są przekłamania
co do wymiennika to nie wiem - nie jestem fachowcem ale wiem, że kocioł mam dobry (viessman żeliwny)

zadowolony jestem ale bez przesady z reklamowaniem firmy

pozdrawiam

#9 2012-12-05 01:05:16

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

A ja podzielę się ostatnimi przeszukiwaniami internetu. Palnik produkcji zdaje się estońskiej PELLTECH
tutaj filmik z konwersji http://www.youtube.com/watch?v=CVq1xd8GRI8&feature=player_embedded
Szkoda, że nasi producenci na taki patent nie wpadli, nie trzeba by wycinać dziur i kombinować.
Napisałem do nich maila o cenę i koszty transportu. Na pewno będzie problem z serwisem, nie ma Fuzzylogic itp, ale pomysł na samą konstrukcję i sposób montażu mi się podoba.

2012.12.12

Żeby nie pisać posta pod postem.

Dostałem odpowiedź od firmy Pelltech. Koszt 4150 LT + VAT, i wycieczka na Litwę po urządzenie.

Patent dalej uważam za fajny, jednak zamówiłem Platinium BIO.

Ostatnio edytowany przez karcit (2012-12-12 11:01:08)

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#10 2013-01-26 13:50:49

wtatko
Udziela się
Od: Turek

witajcie
a może ktoś spotkał się z palnikiem Pellas x mini lub jakimkolwiek innym
może jakieś doświadczenia z użytkowania tego palnika, być może ktoś ma ale ze względów czysto technicznych nie chce o nim napisać (forum moderowane -oblegane- przez "Kostrzewa")
byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, przeraża mnie podejście do gwarancji, monterów czy też samego serwisu miłościwie tu panującego Platinium BIO!!!
pozdrawiam

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

#11 2013-01-26 15:45:49

karcit
Często się udziela
Od: Halickie

U innych pewnie jest podobnie. Ale koszty instalacji już nie są tak fajne

ROCA Laia Confort GTA 30 + PB1 16 kW v2

#12 2013-01-26 16:14:04

wtatko
Udziela się
Od: Turek

witaj karcit
już sam palnik jest droższy o 800 zł ale właśnie zastanawiają mnie pozostałe przymioty tego urządzenia, faktem jest że po za kilkoma faktami, folderami czy reklamami nie wiem zupełnie NIC, w przypadku firmy Pellas absolutny brak kontaktu i dlatego właśnie rzuciłem temat na forum aby może jakiś użytkownik się wypowiedział.
a przy okazji karcit co sądzisz o moim piecu (fotki wrzucone do twojego rozdziału o przebudowie)
pozdrawiam i wciąż czekam na wypowiedź Doradcy w sprawie gwarancji

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

#13 2013-01-31 14:26:53

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Wtatko jeżeli potrzebujesz pomocy w sprawie montażu palnika proszę o kontakt z działem technicznym.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Palniki na pelety- KOSTRZEWA

Ostatnio edytowany przez doradca kostrzewa (2013-03-19 08:52:57)

Stopka forum