Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-01-14 07:48:35

Zbyszek81
Nowy na forum

Ustawienia pieca

Witam,

Jednak za dużo tego wpisywania tutaj na początku wymyśliłem wink

Budynek:
165 m2 (35 m2  garaż) z gazobetonu, ocieplony 15 cm styropianem, strop betonowy, 25 cm wełny.

Instalacja:
- 11 grzejników o łącznej mocy ok. 9 kW (55/45/20)
- 4 petle ogrzewania podłowego ok. 25 m2
- zawór 4 drożny
- 4 pompy (1 cyrkulacja, 1 zasilenie C.W.U, 1 obieg grzejników, 1 obieg podłogówki)
- zasobnik 250 l (dwupłaszczowy)

Ustawienia serwisanta przy rozruchu
- Powietrze MIN: 7
- Powietrze MAX: 16
- Podawanie MAX: 10
- Moc MIN: 35
- Moc MAX: 100
- Ilość paliwa test: 7
- Dawka startowa paliwa: 27
- Wartość opałowa: 4,8

- Temp. MIN. pomp - 50
- Tryb pracy: Ciągły
- Histereza: 5

Moje ustawienia:
- Powietrze MIN: 2
- Powietrze MAX: 10
- Podawanie MAX: 9
- Moc MIN: 20
- Moc MAX: 100
- Ilość paliwa test: 8,4 (ważone)
- Dawka startowa paliwa: 20
- Wartość opałowa: 4,8

- Temp. MIN. pomp - 55
- Tryb pracy: Ciągły
- Histereza: 5

- Moc pieca: 24 kW (zmniejszona maksymalnym podawaniem do 16,1 kW)
- Temperatura kotła: 65
- Jasność płomienia w palniku utrzymuje się na poziomie 230-240.

Od uruchomienia (3 styczeń 2013) spaliło ok 540 kg Pelletu (lokalny dostawca, ale są spieki, więc zmieniam na Lave) przy temperaturze w środku 15 i bez grzania wody. Co o tym myślicie, to dużo czy mało ?

Ostatnio edytowany przez Zbyszek81 (2013-01-28 11:26:26)

#2 2013-01-15 16:30:36

szymko
Zaczyna się udzielać
Od: Konin

Re: Ustawienia pieca

Witaj, dużo pytań zadałeś. Trudno będzie aby ktoś tobie powiedział ja kto ustawić gdyż każdy dom jest inny i ma inne zapotrzebowanie, różne są instalacje i ich objętość.

Ja też miałem wiele pytań, zadawałem je na forum i w kilku kwestiach udało mi się uzyskać odpowiedź od życzliwych. Inne odpowiedzi znalazłem w starych postach ale samemu trzeba dojść do wszystkiego metodą prób i błędów.

Jedne z najważniejszych to czasy podawania, powietrza, testy .....itp... Zasadniczo wstępnie powinien to tobie wytłumaczyć serwisant przy uruchomieniu. Jeśli dobry serwisant to wytłumaczy to potem łatwiej zrozumieć co ma na co wpływ w danym kotle. Wiem też, że są tacy serwisanci, którzy byli na szkoleniu u kostrzewy... a potem kotła na oczy nie widzieli... jednak sa na liście i z przyjemnością przyjadą zainkasować opłatę minimum 250zł. To że u producenta jest duża lista serwisantów w całej polsce nie znaczy, że są oni fachowcami.

Pozdrawiam.

PS. Możesz też zadać kilka pytań do producenta sterownika. tam powinni się dobrze orientować co odpowiada za co.

Poszukaj też DOKTOR PELLET czy coś takiego   http://www.pelletmont.pl/doktor_pelet.html    słyszałem, ze gość z tej firmy ........ potrafi przesiedzieć przy kotle wiele godzin i doprowadzić wszystko do ładu.

Ostatnio edytowany przez szymko (2013-01-15 16:39:06)

Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

#3 2013-01-19 17:51:29

wtatko
Udziela się
Od: Turek

witam
pytanie do "szymko" kto w naszym rejonie para się montażem pieców czy też palników Kostrzewa?
liczę na odpowiedź
pozdrawiam

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

#4 2013-01-20 12:10:28

szymko
Zaczyna się udzielać
Od: Konin

Witaj, Jest serwisant z miejscowości sompolno za koninem... Spokojnie podłączy ci palnik i wszelkie kabelki.... taki miły facet... Jednak nie dowisz się nic z teorii, nie ma pojęcia o nastawach sterownika... nie odpowie na pytania... nawet nie wie jak ustawić czasy podawania i powietrza. Twierdzi, że on zostawia tylko ustawienia fabryczne.. masakra...Ostatnio jak podłączał mi jeden kabel od czujnika to 3 godziny mu zeszło, włączył mnustwo alarmów, a potem skasował wszystko i miałem ustawienia fabryczne...
Gdybym sam nie sprawdził to by nawet nie powiedział....
Najlepiej od innych się dowiaduj lub własne doświadczenie......

Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

#5 2013-01-20 13:34:11

wtatko
Udziela się

dziękuje za odpowiedź, ja osobiście jestem jeszcze przed wymianą ale szukam, zbieram informacje. w sumie jestem umówiony na spotkanie w nadchodzącym tygodniu z instalatorem ze Zgierza (jedyny gość który podszedł poważnie do moich maili) bez sciemniania powiedział że pieca Stamar Prymus nie widział "live" ale nie ma przeszkód przyjechać ocenić ewentualnie sprzedać i zamontować (mam nadzieję że później również serwisować)
Nie jestem znawcą prowadzenia for ale może (to tak do moderatora) aby utworzyć jakiś dział opisu montażu, instalatorów czy jakiś domatorskich udoskonaleń
pozdrawiam

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile

#6 2013-01-20 21:56:13

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

szymko powinieneś zgłosić opisywana przez ciebie sytuacje z serwisantem terenowym do naszego działu serwisu. W celu poprawnego uruchomienia kotła podeślą serwisanta fabrycznego.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Palniki na pelety- KOSTRZEWA

#7 2013-02-04 19:18:04

Q?
nowy na forum

wtatko napisał:

w sumie jestem umówiony na spotkanie w nadchodzącym tygodniu z instalatorem ze Zgierza (jedyny gość który podszedł poważnie do moich maili)

Witam!

Jestem z Łodzi i chciałbym żeby ktoś pooglądał mój piec, czy da się w nim zainstalować planik PB1. Czy mógłbyś podać namiary na tego instalatora ze Zgierza? Albo gdzie go szukać?

A może ktoś się orientuje jak by wyglądał montaż w kotle Fakora KZ4-PV 28kW?

Pozdrawiam

#8 2013-02-04 21:11:05

wtatko
Udziela się

witaj Q?
namiar do gościa jest na stronie http://535pellet.pl/
p. Godziszewski numer tel. i pozostałe dane na stronie
ma również co nie co w sprzedaży na Allegro
pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez wtatko (2013-02-04 21:11:52)

Stopka forum