Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-11-15 12:42:35

n3ksus
Zaczyna się udzielać

zgorzelina na kolanku

Witam czy wy też macie takie problem że co najmniej raz na tydzień trzeba czyścic kolanko  ze zgorzeliny która tworzy się dokładnie na zgięciu kolana ze strasznie ciężko to wyczyścić. piec kosztował ponad 10 koła.
a jeszcze trzeba przy nim chodzić.. zresztą żeby to wyczyszczenie polegało na wyjęciu tego na zewnątrz i odbiciu... ale tam niczym nie można dojść.. pomocy....

czy jest jakiś na to sposób?? może źle nastawy pieca??

#2 2012-11-18 11:04:53

Stalowy
Nowy na forum

Re: zgorzelina na kolanku

Nie mam zbyt dobrych wiadomości. Użytkuję ten sam kocioł. Regulacja kotła pomoże niewiele. Nagar będzie się gromadził i niestety jego odkucie nie jest sprawą łatwą - zwłaszcza pod wylotem zapalarki - kto to robił w tym kotle wie o co chodzi. Jeżeli palisz pelletem to jedyna rada aby rzadziej bawić się w "ginekologa" z tym kolankiem to palić wysoko - czyli nie dopuszczać do wchodzenia w stan podtrzymania - wtedy żar nie schodzi nisko. W praktyce raczej nie do osiągnięcia zwłaszcza w okresach przejściowych bądź przy grzaniu tylko c.w.u.
Przerobiłem to przez jeden sezon a teraz nie mam nagaru....zacząłem palić ekogroszkiem. Niestety kolanko pokonało ekologię, czystą kotłownię, itp... ;-)

pozdrawiam

#3 2012-11-24 08:42:14

baton
Zaczyna się udzielać
Od: LUBUSKIE

Re: zgorzelina na kolanku

Witam ja palę pelletem trzeci sezon problem z nagarem to  normalne , tylko nikt wcześniej o tym nie wspomina , inni piszą , że otrzymali razem z piecem jakiś odkuwacz w postaci długiego pręta , ja nic takiego nie otrzymałem i skuwam zgorzelinę młotkiem do wyciągania gwoździ , tylko z jednej strony mam zamiast dwóch ostrzy jedno , młotek jest wygięty i sprawdza się w odkuwaniu nagaru , jeszcze lepiej , jakbyś wygasił sobie piec i jak żar się wypali to nagar lepiej odchodzi . Po dwóch sezonach pomyśl o ślimaku.

Stopka forum