Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2012-10-14 21:41:27

lrafal
Zaczyna się udzielać

Różnice pomiędzy podstawową wersją a lux

Witam na forum,

chciałem zapytać się o różnice w wyposażeniu pomiędzy wersją podstawową a lux.

W zeszłym tyg. zakupiłem mini bio 20 lux i przyszedł (bardzo szybko) ale bez obiecywanych w ulotkach bajerów wersji lux. 
Producent obiecał dosłać brakujące elementy ale tu pojawia się pytanie czy braki jakie wykazałem to jest wszystko czy może coś jeszcze, stąd moje pytanie.

pozdrawia nowy użytkownik kotła Kostrzewa - Rafał

#2 2012-11-17 19:16:41

art
Udziela się
Od: południowe mazowieckie

Re: Różnice pomiędzy podstawową wersją a lux

Na pewno w luxury jest sonda lamba.
Jest i szamot, który można zamontować własnoręcznie (na tym forum jest to opisane).
Co jeszcze?
Może doradca z kostrzewy dopisze co może kosztować 2 tys.?

MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

#3 2012-11-19 00:34:22

lrafal
Zaczyna się udzielać

A ten szamot to dokładnie gdzie powinien być ? bo na zdjęciach z katalogu palnik jest obłożony szamotem całkowicie, osłona termiczna klapy też na zdjęciach wygląda na ceramiczną.

Od mojego poprzedniego posta minął już miesiąc, producent dosłał mi tylko jakąś płytkę szamotową, którą wkłada się do środka do palnika (nie przypomina to tej ceramiki z katalogu) w dodatku pasuje wysokością  tylko na ruszt dla owsa i nową osłonę termiczną klapy (stara była popękana fabrycznie) ale taką zwykłą białą nie ceramiczną jaką widać na ulotkach mini bio lux.

Oglądając zdjęcia w katalogu i czytając opis to powinny być jeszcze zawirowywacze spalin, ja ich nie dostałem. Na maile nikt nie odpowiada, na polecone też.

http://www.youtube.com/watch?v=GgTx5aXLDfM
tak wyglądał kocioł w dniu dostawy.

#4 2012-11-19 12:33:25

rafwla
Często się udziela

Ten materiał na drzwiczkach wygląda na na jakis materiał izolacyjny, może wemikulit, nie wygląda na szamot. Zrób zdjęcia palnika i tej płytki co ci dosłali. Tak to jest z firmami, aby sprzedać, mój platinum bio też miał spalać owies i spala ale wziałem sprawy w swoje ręce.

Ostatnio edytowany przez rafwla (2012-11-19 12:34:31)

#5 2012-11-19 13:16:33

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Uszkodzenie twojego kotła powstało podczas transportu. Szamot kotłach MB jest montowany w wewnątrz komory kotła oraz w palniku .Na drzwiczkach nie jest stosowany szamot tylko izolacja.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Lider kotłów na pelety- KOSTRZEWA

#6 2012-11-19 13:45:11

lrafal
Zaczyna się udzielać

Uszkodzenie czy nie - dostałem od Was nową (biała 2-częsciowa, jak na filmie).

Dzięki za info o szamocie (pierwszy raz ktoś z firmy udzielił mi takiej informacji), tylko pytanie o szamot palnika: ta "cegiełka" wsuwana w palnik pasuje na wysokość tylko z "rusztem" dla owsa - ten co ma dużo dziurek, z peletowym (niższym) pozostaje dziura od góry, czy są 2 różne szamoty, czy z szamotem powinienem używać rusztu do owsa ?
Może i dziwne pytania zadaję, ale instrukcja jaka przyszła z kotłem nie przewiduje wersji lux, jest o zwykłym mini bio, sterownik trochę inny, nie ma nic o szamocie.

Została ostatnia kwestia zawirowywacze, należą mi się czy nie ?

http://www.youtube.com/watch?v=_oA1LaMhRhE
firmowy szamot na palnik

Ostatnio edytowany przez lrafal (2012-11-19 21:45:04)

#7 2012-12-07 17:13:03

lrafal
Zaczyna się udzielać

ok, dostałem zawirowywacze, dzięki.

Co do szamotu to musiałem z niego zrezygnować, palnik mi się zaklejał popiołem (testowałem barlinek i lava) i nie wyrabiał doby bez czyszczenia.

#8 2013-01-11 22:49:34

netmike
Zaczyna się udzielać

Od niedawna posiadam kocioł Minibio 20kw Luxury i równiez nie otrzymałem ceramiki palnika w komplecie. Nie wiem również czy mam "zawirowywacze" bo nie wiem jak wyglądają. Czy jest to jakis oddzielny element? Czy ktoś mógłby zrobić zdjecie i gdzieś je udostępnić? Pozdrawiam. Michał

#9 2013-01-11 23:13:06

lrafal
Zaczyna się udzielać

Jak będę czyścił piec to zrobię fotkę, ale generalnie to taki "świderek" zrobiony z paska blachy wkładany w te rurki płomieniowe, szerokość ok 3cm, długość ok 70cm. mają za zadanie wprowadzić spaliny w ruch wirowy i wydłużyć czas jaki spaliny mają kontakt z wymiennikiem ciepła.
Czyli kluczowy element technologii 3T (czas , temperatura i turbulencje) o której rozpisują się w ulotce.

Generalnie mam wrażenie, że marketing dawno wyprzedził możliwości technologiczne tego zakładu, smutne to, bo naprawdę dużo nie trzeba, żeby działać profesjonalnie, utrzymywać kontakt z klientem, jak czegoś brakuje to przeprosić i dosłać, katalogach umieszczać realne zdjęcia produktu a nie fotomontaż.

Monituj, ja wykreśliłem z gwarancji poświadczenie kompletności i jakości i taką odesłałem z uzasadnieniem, dużo mi pomogła firma, która uruchamiała mi kocioł.

#10 2013-01-22 10:50:58

szymko
Udziela się
Od: Konin

Kupowałem mini bio bezpośrednio u kostrzewy, handlowiec doradził, że lux to się zwróci może po kilkunastu latch paląc dobrym pelletem. Ocenił to jakby dodatkowe bajery, jak w aucie, których się często nie używa, a raczej się nimi chwali. Sam zasugerował mi że nie ma sensu kupowac LUX

Mini Bio 10, poddasze mieszkalne 120m2, wełna 20cm, sciany 10cm styropian, bez CWU

#11 2013-01-23 07:15:27

doradca kostrzewa
Często się udziela
Serwis

Szanowni użytkownicy kotła Mini Bio Lux.Jeżeli macie jakieś braki w swoim kotle to proszę skontaktować się z działem sprzedaży lub wysyłki. Tam zgłoście brakujące elementy. Części zostaną wysłane.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewy
Kotły na pellets

#12 2013-01-28 12:44:13

netmike
Zaczyna się udzielać

Po zgłoszeniu reklamacyjnym otrzymałem ceramikę palnika i zawirowywacze. Byłoby miło gdyby lista wyposażenia kotła została zaktualizowana w dokumentacji użytkownika. Dwukrotnie prosiłem mailowo o aktualną listę, ale niestety nie otrzymałem. Gdyby nie forum i informacje tutaj umieszczone przez innych klientów nie wiedziałbym, że wyposażenie jest niekompletne. Pozdrawiam.

#13 2013-02-07 09:09:15

jarman
Nowy na forum

Witajcie,

także zakupiłem mini bio 20KW LUX i poza narzędziami do czyszczenia nic dodatkowo nie dostałem. Piec został zakupiony w listopadzie 2012. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby podesłać foty tego "dodatkowego" wyposażenia. Obawiam się, że marketingowcy z Kostrzewy zapomnieli o mnie sad

#14 2014-11-28 09:54:35

kormoran
Zaczyna się udzielać

Chciał bym dorobić sobie zawirowacze, gdyż mam wersje bez. Czy ktoś mógł by podać wymiary, a dokładniej średncę pręta i przekrój, ewentualnie jakieś foty bo nic konkretnego nie znalazłem.

#15 2014-11-28 16:26:17

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Jak znajdę gdzieś suwmiarkę to przy czyszczeniu ci pomierzę. Tyle wiem, że to jest jakaś twarda stal jakby sprężyny. Po wyjęciu tych sprężyn rura spalinowa jest bardziej gorąca. A może zapytać doradcy jaki jest koszt bezpośrednio?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#16 2014-12-05 12:02:38

kormoran
Zaczyna się udzielać

Pytanie do doradcy czy w ofercie części są zawirowacze spalin do minibio 10 kw, gdyż nie mogę znaleśc i ewentualnie w jakiwj cenie?

#17 2015-02-01 20:35:40

przemek2903
Zaczyna się udzielać

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem tu całkiem nowy i chciałbym tak naprawdę szczerze dowiedziedzieć się czy jest potrzeba kupowania wersji lux ponieważ kostrzewa teraz daje standard czyli mini bio 20 kw w promocyjnej cenie jest różnica miedzy luxury  2500 tys co  mam więcej w tym piecu za te pieniądze co kupić tylko szczerze

#18 2015-02-02 11:01:48

Woor
Udziela się

przemek2903 napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem tu całkiem nowy i chciałbym tak naprawdę szczerze dowiedziedzieć się czy jest potrzeba kupowania wersji lux ponieważ kostrzewa teraz daje standard czyli mini bio 20 kw w promocyjnej cenie jest różnica miedzy luxury  2500 tys co  mam więcej w tym piecu za te pieniądze co kupić tylko szczerze

Witam,

Podstawowe różnice w wersji LUX (mam taką u siebie) to:

Szamot w palenisku i szamotowa nakładka na palnik (do tego warto dopłacić)
Zawirowywacze spalin (nie wiem, czy to jest aż tak ważne, no ale mam to mam)
Sonda lambda, dzięki której komputer (niby) optymizuje spalanie. Chociaż jeżeli się nie mylę, sondę da się zamontować także w wersji zwykłej - proszę mnie poprawić, jak nie mam racji.
Ładniejszy ekran obsługi wmontowany w zbiorniku (frajerski gadżet, ale mi się podoba)
Więcej elektroniki z możliwością podpięcia więcej obwodów grzewczych, czujników w pokojach, czujnika temp. na zewnątrz. itd. (jeżeli szczerze, można się obejść bez tego).

Czyli najpierw opisz, jak ma wyglądać u ciebie cały system CO, jaki dom, i inne detale, i wtedy będzie łatwiej doradzić

Pozdr.,

Wojtek

#19 2015-12-18 00:47:49

marku
Zaczyna się udzielać
Od: Brudzew

Witam mam podobny dylemat czy wybrać podstawową wersję MB20kw czy dopłacić 3tys do wersji luksuury? Moj dom to 220m² same grzejniki, bez solarow oraz pompy ciepła , bez ogrzewania podłogowego. Brac MB 20a resztę zainwestować w system vacum czy jednak zakupić MB20kw luxury ?

Kocioł 15kW HT revo mini ,cwu 120 l, sterownik pokojowy ecoster Touch, sterow.pogodowe,  RCK- do ogrzania 240m , same grzejniki.

#20 2015-12-18 07:52:11

doradca kostrzewa
Często się udziela
Serwis

Do podstawowej wersji zawsze można dokupić dodatkowe wyposażenie: ceramikę, dodatkowy moduł do rozszerzenia automatyki, lub sondę lambda. W Twoim przypadku jeżeli masz tylko grzejniki i to na jednym obwodzie grzewczym to podstawowa wersja powinna wystarczyć. Podstawowa automatyka obsługuje jeden obieg co. oraz jeden cwu. Moim zadaniem powinieneś zainwestować w vacuum.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#21 2016-11-14 14:22:05

Michal 1243
nowy na forum

marecki napisał:

Jak znajdę gdzieś suwmiarkę to przy czyszczeniu ci pomierzę. Tyle wiem, że to jest jakaś twarda stal jakby sprężyny. Po wyjęciu tych sprężyn rura spalinowa jest bardziej gorąca. A może zapytać doradcy jaki jest koszt bezpośrednio?

Marecki...Używasz jeszcze tych zawirowywaczy ?
Możesz podać jakieś szczegóły i ile mają zwojów ?

#22 2016-11-14 18:09:59

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Używam. Gdzieś pisałem już, że praktycznie nie zwiększają się temp. spalin po wyjęciu, deczko jest różnica ale niewielka. Jedynie zostawało trochę więcej tlenu, widocznie te sprężyny jakoś te spaliny tłumiły. Za mało czasu potestować więcej.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#23 2016-11-14 18:14:24

Michal 1243
nowy na forum

Czyli nie ma co pchać się w koszty jak zysku prawie "0"

#24 2016-12-11 13:01:31

Lukasz.mazi
Nowy na forum

Też mam podobny dylemat wydaje mi się że dokupić ceramikę, resztę odpuszczam.  Ten sterownik jestem ciekaw czy nie drogo można wymienić?

#25 2016-12-11 15:39:43

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

A jaki sterownik Ty chcesz wymieniać?
Bo w grę wchodzi jego rozbudowa, jeśli nadal myślisz o dołożeniu bufora... a nie wymiana na inny.
A co do "ceramiki" to kolega Marecki zrezygnował z niej po 3 sezonach, więc nie wydaje się zasadne jej dokładanie.
A ta "reszta" to co jest, sonda Lambda?
Dobrze to zaplanuj wink

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

Stopka forum