Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-11-02 22:48:00

CHOPIN101
Nowy na forum

woda w kotle podczas palenia drewnem

witam, moze ktos ma juz doswiadczenia  z paleniem drewnem w PFL25.
zaladowalem piec do pelna rozpalilem i bylo wporzadku,po pierwszej dobie palenia nic sie nie dzialo natomiast po 2 dobie w piecu w wyczystce za podajnikiem zaczelo robic sie mokro, po 3 dobie z kanalu spustowego komina plynie rzadka ciemna substancja, jest tego naprawde duzo.
skad bierze sie ten plyn, wiem ze to z drewna chociaz pale drewnem ktore bylo wysezonowane.
nie wspomne juz o piecu caly wymiennik i palenisko sa zaklejone smoła. jest tego tyle ze wentylator wyciagowy blokowal sie po kilku godzinach.

jak palic drewnem? pomóżcie.

przemek

#2 2010-12-17 22:42:09

filip3
Zaczyna się udzielać

Re: woda w kotle podczas palenia drewnem

mam pytanie,  czytam,  że  przez  długi  czas  paliliście  drewnem  pozoistałym  po  budowie,  ja   miałem  siłe  na  palenie  przez  parę  dni,  a  dlatego,  że  te  piece  kompletnie  nie  nadają  się  do  palenia  drewnem,  tyle  ile  dymu wydostawało  się  podczas  doaładunku  drewna  to  normalnie  poezja,  a  poza  tym  dokładanie  drewna  od  góry  pozostawia  wiele  do  życzenia,   jestem użytkownikiem  pieca FL 15 kw  i  stwiertdzam,  że  jest  "troszeczkę"  za  bardzo  zbajerowany,  powąypiewam  w  sens  tej  sondy  lambda,  działania fuzy logic,  poza  tym  do tego  3 dmuchawy,  przesada  i  to  duża,  kupując  ten  piec  nie  wiedziałem  o  takich niusach,  a  gwożdziem  do  trumny  jest  płatne  pierwsze  rozpalenie  tylko  350 zł,  żenada.  Z  jednej  strony  ludzie  z  pewnym  przymróżeniem  oka  spoglądają  na  rzeczy  w marketach,  ale  za  piec  badziewarski  zapłaciłbym  śmieszne  pieniądze,  tutaj  zapłaciłem  duże  pieniądze  za  piec  w  którym  pewne  elementy  są  zbędne.

#3 2011-01-19 08:24:47

aa
Nowy na forum

Powiedzcie proszę
1. Jakie nastawy trzeba mieć przy paleniu drewnem ?
2. Czy aby palić drewnem zasobnik na pelet musi być pysty czy może być załadowany?
    Jeśli załadowany to czy piec sam nie odpali z peletem gdy braknie drewna?
A mam PFL 25 10.7

#4 2011-01-19 17:12:49

zienius
Udziela się
Od: Gdańsk Borkowo

Co do palenia drewnem to polecam wątek:
http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=605

Piec PP 25kW; rok prod. 2007; oprogramowanie 9.C (6.BM do 6.03.2010)

#5 2011-10-23 21:29:01

marcelus
Zaczyna się udzielać

no dokładnie mam taki sam problem jak  CHOPIN101 i też palę drewnem. do tego czasu nie miałem żadnych takich problemów. CO z tym zrobić?

#6 2011-11-28 21:44:01

yoyo
Zaczyna się udzielać

Panowie przy różnicy temperatur w kominie i wymienniku zawsze się skrapla, powodem jest studzenie i przy rozpalaniu spływają skropliny, u mnie tez tak się dzieje przy rozpalaniu po czyszczeniu, natomiast oklejanie smołom pieca to efekt niskiej temperatury spalania, poza tym inaczej spala się sosna i drewno liściaste, po deskach sosnowych z budowy też mi się obklejał ale dodawałem odrobinę katalizatora do spalania sadzy (taki proszek seledynowy) ładnie wypalał ścianki, przy załadunku wyłączałem piec i włączałem dmuchawę tą do czyszczenia  dym wtedy nie wyłazi na zewnątrz, obecnie palę peletem jest jednak wygoda

#7 2011-12-13 14:18:02

MirekM
Nowy na forum

Wydaje mi się ze jest to problem z temperaturą spalin lub ciągiem kominowym, obecnie piece mają bardzo wysyką sprawnosć i co za tym idzie spaliny są tylko ciepłe kiedy wlatują do komina i zanim z niego wylecą schlodza sie na tyle ze wytrąci sie wilgoć, oczywiście wilgoć moze sie brac z mokrego drewna ale na pewno nie zaszkodzi podniesc temp. kotła do ok 70 stopni wtedy spaliny bedą na tyle ciepłe ze wykraplanie nie bedzie mieało miejsca. nie mniej wazny jest ciąg kominowy, w nowoczesnych piecach jesli dmuchawa nie poda powietrza do pieca to dym sam nie wyleci i "kisi" sie w kominie powodując własnie te czarne nacieki które na dłuższą mete spowodują zniszczenie komina gdyż jesli jest z cegły to naciek wkońcu przesiąknie i zacznie bardzo nieprzyjemnie pachniec w budynku. rada jest prosta zwiekszyć temperature i sprawdzić ciąg a wszystko bedzie ok.

Stopka forum