Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-10-12 07:30:04

Cichy
Nowy na forum

Platinum BIO-ustawienia

Witam mam pytanie jakie parametry trzeba ustawić w automatyce. Mam dom ok.160m2 i zbiornik na wodę 100 litrów. Palnik jest założony do pieca węglowo/miałowego o mocy 20 kw."specjalista" który był na odpaleniu palnika z autoryzowanego serwisu kostrzewy nie wiedział nawet niektórych rzeczy na sterowniku nie ustawił nic poza wytłumaczeniem tego co było w instrukcji. Przy aktualnej temperaturze zewnętrznej  jaka jest w nocy około 6 stopni piec chodzi cały czas nie wyłączając się i nie grzejąc ciepłej wody (wyłączona) boję się trochę o to gdy przyjdzie mróz to palnik nie nagrzeje nawet CO. Czy mógł by ktoś pomóc jak ustawić ten palnik? Paliwo to pellet

Ostatnio edytowany przez Cichy (2011-10-12 07:31:46)

#2 2011-10-12 14:24:12

rafwla
Często się udziela

Re: Platinum BIO-ustawienia

Cichy napisał:

Witam mam pytanie jakie parametry trzeba ustawić w automatyce. Mam dom ok.160m2 i zbiornik na wodę 100 litrów. Palnik jest założony do pieca węglowo/miałowego o mocy 20 kw."specjalista" który był na odpaleniu palnika z autoryzowanego serwisu kostrzewy nie wiedział nawet niektórych rzeczy na sterowniku nie ustawił nic poza wytłumaczeniem tego co było w instrukcji. Przy aktualnej temperaturze zewnętrznej  jaka jest w nocy około 6 stopni piec chodzi cały czas nie wyłączając się i nie grzejąc ciepłej wody (wyłączona) boję się trochę o to gdy przyjdzie mróz to palnik nie nagrzeje nawet CO. Czy mógł by ktoś pomóc jak ustawić ten palnik? Paliwo to pellet

Na pelecie palnik grzeje dobrze, ale problem chyba jest że w piecach na węgiel i miał ciepło nie jest oddawane tylko w wymienniku ale i komorze zaladowczej, zwlaszcza górnego spalania. Ja mam sas nwt 17 kw tutaj jest schemat http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/schematy_2011_v2/nwt_12.5_48kw.jpg.
Na początku palnik platinum bio 16 kw był zamontowany na dole i był też problem z uzyskaniem temperatury. Teraz palnik jest u góry, przegroda zatkana szamotem a palnik wstawiony w drzwi. został też on przedłużony o 5 cm więc  teraz ma wymiary 24 kw, ale ja pale mieszanką pellet owies 1:2. Między pierwszą przegrodą jeszcze e kotle a drugą, oraz między 2 i 3 są wsawione zawirowacze z blachy aby przechwycić ciepło ze spalin. To jest waże w kotłach z niezbyt dużą powierzchnią wymiennika. Radzę też to zrobić.
Nie wiem czy masz dwie pompy jedna na c.w.u a druga na c.o. Jak tak to trzeba włączyć funkcję priorytetu c.w.u aby nie grzało na 2 fronty naraz.
Nie wiem jak jest ustawuiony palnik. Jak zna Pan wejście na tryb serwisu, wchodzi się prze wpisanie tem. kotła i EST np. 60EST to trzeba zobaczyć nastawy podawania i powietrza min i max. Musi Pan zapoznać się ze sterownikiem. To narazie tyle.
Jak ma Pan telefon bezprzewodowy to ewentualnie można telefonicznie to ustawić, ale niech Pan weźmie istrukcje i spróbuje poznać sterownik.

#3 2011-10-17 11:13:56

Cichy
Nowy na forum

a do takiego kotła http://www.stalkot.pl/images/produkty/duze/KMW-S.jpg w które drzwiczki najlepiej zamontować palnik?? w przedostatnich jest dół komory spalania a w tych wyżej góra komory spalania i zaczynają się półki wodne i idą do góry są one 3 i nie wiem w które drzwiczki lepiej zamontować palnik. jest to kocioł górnego spalania

#4 2011-10-18 10:27:41

rafwla
Często się udziela

Jak pierwsza półka wodna ma ujście u góry i na dole tak jak w schemacie sasa wyżej to trzeba zatkać ją u góry szamotem aby spaliny poszły na dół i miały jak najdłuższą drogę aby oddawały ciepło. Piece na palniki powinny mieć wymienniki z dużą powierzchnią. Trzeba wstawić termometr w czopuch taki do 350 s.C i w półki jak się da kawałki blachy skręcone aby rozbijały spaliny o ścianki. Temperatura nie powinna byc większa niż 160-190 sC na pełnej mocy. W górnych drzwiczkach jest też lepiej bo więcej popiołu zmieści się bez obsługi. Na pellecie mogę go zostawic na 2 tygodnie bez obsługi, na mieszance to raczej kilka dni. Z owsa jest dośc dużo popiołu. Niech Pan napisze czy schemat kotła jest taki jak mojego sasa czy inny, a jak inny to niech Pan wstawi jakis schemat może z innegi pieca.

#5 2011-10-18 10:56:00

Cichy
Nowy na forum

jest to bardzo podobne do tego http://www.ap-kotly.pl/images/kotly/kbsop-gk/druk/schemat.png co do tych półek wodnych

#6 2011-10-18 15:31:30

rafwla
Często się udziela

Cichy napisał:

jest to bardzo podobne do tego http://www.ap-kotly.pl/images/kotly/kbsop-gk/druk/schemat.png co do tych półek wodnych

Jak komora załadowcza nie ma tych przegród nr. 4 to dałbym na dół aby też tam oddawało trochę ciepła. Dolne drzwi ile masz nad dnem komory załadowczej? Jak nisko to w razie palenia owsem trzeba będzie często czyścić. Masz ruchome ruszta? Myslałem że wymiennik jest z tyłu pieca a on jest u góry. W takim wypadku palnik na dół i w te półki jakieś zawirowacze. Te odległości między półkami jakie są? Na tym rysunku na końcu wymiennik wydaje sie być rurowy ( najlepiej odbiera ciepło), a ciebie jaki jest?

Stopka forum