Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2010-12-31 21:15:42

tomko10
Zaczyna się udzielać

Re: MINIBio 10 KW spieki na palniku

P.s.
Ustawienia zmieniłem wczoraj ale z przyzwyczajenia chodziłem żeby być pewnym i za każdym razem była ta narośl, z tym, że zdecydowanie mniej ale nie wiem, czy mniej, bo mniej opału, czy mniej, bo lepszy opał.

#27 2010-12-31 21:45:24

ncmarcin
Udziela się
Od: Zgierz

Z tego co zauważyłem to brązowy osad powstaje u mnie jak jest za dużo powietrza.  Mam wrażenie że powstaje jak tlące drobinki pelletu ulatują wraz z powietrzem z palnika osadzając się na ściankach.Im powietrza więcej tym więcej brązowego osadu (po otworzeniu pieca czasem się tli jak dostanie powietrza). Ja mój piec jestem w stanie ustawić tak żeby go nie było albo bardzo niewiele - niestety do czasu aż pojawiają się spieki i wszystkie ustawienia już nie są dobre - pellet się zaczyna nie dopalać i zamiast brązowego osadu mam czarną smołe.

Ostatnio edytowany przez ncmarcin (2010-12-31 21:47:48)

Od 15 września MINIBIO 10KW Budynek 60m/kw ocieplony styropian 10/20 cm + nowe okna - stropodach do docieplenia. Wentylacja grawitacyjna.Średnie spalanie 21 kg/24h-pellet Barlinek 6mm (aktualizowane 6 luty 2011) temperatura w domu 22-23 stopinie. + CWU

#28 2010-12-31 23:08:01

krzywy1
Często się udziela

Po przeczytaniu tych postów, coraz bardziej odchodzi mi ochota na kupno palnika bio platinium, ja do swego PFL-a zaglądam czasem raz na trzy dni, kostrzewa tak ładnie reklamuje ten palnik, że taki nowoczesny, samoczyszczący, sam się ustawia itd, a tu okazuje się, że prawda jest trochę inna. No, a żeby ganiać do kotłowni po kilka razy dziennie , to jest szok. A bajka o zwalaniu na jakość paliwa, to może być przy węglu, nie przy pelecie. Paliłem co najmniej pięcioma rodzajami peletu, żaden nie był aż tak zły, żeby trzeba było codziennie ganiać do kotłowni. Owszem, na poczatku trochę trzeba poświęcić czasu na ustawienia i tyle.

#29 2011-01-01 00:01:14

ncmarcin
Udziela się

Cóż moją intencją jest tylko i wyłącznie (póki co) doprowadzenie do stanu że jak mnie nie ma w domu tydzień i zostaje tylko moja żona to nie musi grzebać w palniku ze dwa razy dziennie (optymistycznie raz) a nie  zniechęcanie kogokolwiek do tego palnika. Wydaje mi sie jednak że drugi raz bym nie kupił tego kotła. NO TO MAMY 2011 roczek. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

Od 15 września MINIBIO 10KW Budynek 60m/kw ocieplony styropian 10/20 cm + nowe okna - stropodach do docieplenia. Wentylacja grawitacyjna.Średnie spalanie 21 kg/24h-pellet Barlinek 6mm (aktualizowane 6 luty 2011) temperatura w domu 22-23 stopinie. + CWU

#30 2011-01-01 08:04:07

tomko10
Zaczyna się udzielać

Tak patrząc na Twoje wpisy zwróciłem uwagę na wielkość ogrzewanego metrażu.
Jeżeli nie masz błędu w opisie i faktycznie jest 60 m/kw to... informacja o tym, że przestaje Tobie kreślić (sterownik) stopień obciążenia palnika nie jest błędem sterownika, a najzwyczajniej w świecie ustawień, bo masz moc pieca 10 kW, czyli przewartościowany.

http://www.kostrzewa.com.pl/czasy-podawania-i-postaju-palnika-platinum-bio.html

Spróbuj ustawień na 5 kW, czyli 3,5 podawanie, zaś powietrze max np. 10 (minimalne kombinuj big_smile ).

To tylko przemyślenie ale spróbować warto.
Pamiętaj zmiana podawania paliwa przy wyłączonym piecu roll

#31 2011-01-01 09:41:46

piter_m
Udziela się
Od: Łobez

ncmarcin napisał:

Mojemu potrafią się wyresetować  wszystkie ustawienia po zaniku napiecia na domyslne. Po jakims czasie od włączenia nie rysuje wykresów obciążenia palnika. Powoli mysle nad jakim UPS do sterownika.  ?

Zgłoś reklamację, u mnnie było to samo- resetowały się czasy podawania, temperatura C.W.U. (na 20 st.). Nie działał priorytet C.W.U. Serwisant wymienił sterownik. Jednak dalej ginie moc palnika na wykresie. Będę reklamował.

Pellet 100 24kW. Dom 210 mkw, ocieplenie 20cm.

#32 2011-01-01 09:47:08

piter_m
Udziela się

krzywy1 napisał:

Po przeczytaniu tych postów, coraz bardziej odchodzi mi ochota na kupno palnika bio platinium, ja do swego PFL-a zaglądam czasem raz na trzy dni, kostrzewa tak ładnie reklamuje ten palnik, że taki nowoczesny, samoczyszczący, sam się ustawia itd, a tu okazuje się, że prawda jest trochę inna. No, a żeby ganiać do kotłowni po kilka razy dziennie , to jest szok. A bajka o zwalaniu na jakość paliwa, to może być przy węglu, nie przy pelecie. Paliłem co najmniej pięcioma rodzajami peletu, żaden nie był aż tak zły, żeby trzeba było codziennie ganiać do kotłowni. Owszem, na poczatku trochę trzeba poświęcić czasu na ustawienia i tyle.

Chciałem kupić PFL-a, ale dystrybutor (BIOPAL) odradził mi, twierdząc, że będe musiał go raz w tygodniu czyścić. Palnik platinum miał być całkowicie bezobsługowy (często wyjeżdżam służbowo a nie chciałem szkolić żony na palacza C.O.). Jak ja bym chciał tylko raz w tygodniu zajmować się piecem!

#33 2011-01-01 16:55:24

MW
Zaczyna się udzielać

Moje ustawienia palnika ---- 16kw ----
powietrze min 10
powietrze max 16
podawanie 9.8

palnik zamontowany w kotle ling combi, instalacja z zaworem mieszającym z siłownikiem sterowanym z linga, temp.zadana 65st, modulacja PID, wszystko działa poprawnie. Ze sterownikiem nie miałem problemów.

#34 2011-01-01 20:58:22

ncmarcin
Udziela się

tomko10 napisał:

Tak patrząc na Twoje wpisy zwróciłem uwagę na wielkość ogrzewanego metrażu.
Jeżeli nie masz błędu w opisie i faktycznie jest 60 m/kw to... informacja o tym, że przestaje Tobie kreślić (sterownik) stopień obciążenia palnika nie jest błędem sterownika, a najzwyczajniej w świecie ustawień, bo masz moc pieca 10 kW, czyli przewartościowany.

http://www.kostrzewa.com.pl/czasy-podawania-i-postaju-palnika-platinum-bio.html

Spróbuj ustawień na 5 kW, czyli 3,5 podawanie, zaś powietrze max np. 10 (minimalne kombinuj big_smile ).

To tylko przemyślenie ale spróbować warto.
Pamiętaj zmiana podawania paliwa przy wyłączonym piecu roll

Spróbuje ale to troche za mało dla mnie te 5KW - szczególni z CWU. W przyszłym roku planuje jakąś rekuperację i ocieplony dach to wtedy pewnie bedzie wystarczało. To i tak nie tłumaczy tego że wykres się nie rysuje . Zastanawia mnie to przestawianie podawania paliwa na wyłączonym palniku - mnie sie wydaje że jak zmieniałem to przynajmniej cyfry na diagramie palnik - informacje sie zmieniały.

#35 2011-01-01 21:44:52

tomko10
Zaczyna się udzielać

Doszedłem do tego analizując co się działo.
Wcześniej zmniejszałem na 5 z 7,7 i ciągle miałem palnik pełen pelletsu. Co więcej gdy po zmniejszeniu na 5 dawałem nadmuch np. 18 to przesypywało, że hej.
A z drugiej strony Pan, który uruchamiał piec robił to samo, tzn. w trakcie pracy pieca dodawał i odejmował niewielkie wartości podawania ale jednak.

Tak jak wspomniałem wcześniej, po zmianie nakładki ze zdziwieniem odkryłem, że na palniku może być tylko trochę pelletsu i nie musi być od samego początku wypełniony po brzegi.
Oczywiście jest też ewentualność, że mam zepsuty sterownik, na co wskazywałyby przypadki zawieszenia.

Odnośnie Twojego 5kW - jeśli nie osiągnie temperatury tzn. nie będzie dawał rady zawsze możesz trochę dodać.
Z wyjątkiem stropu masz dom dobrze zaizolowany, no może to CWU ale sam zauważysz.

I jeszcze jedno - próbowałem z powietrzem 12 i trochę przesypało (minimalnie) ustawiłem na 13 i chyba to jest optymalne ustawienie przy wartości podawania 5.

Na tę chwilę nic nie reklamuję u Kostrzewy, bo chcę kupić trochę Barlinka i sprawdzić jak to wygląda. Ze względu na pogodę pewnie to trochę potrwa.

Edit:
U mnie też cyfry zmieniały się dlatego byłem tak święcie przekonany, że wszystko jest w najlepszym porządku.
Zagląda tu serwisant Kostrzewy, może wyprowadzić mnie z błędu, bo pewności nie mam.

Edit 2

I efekty są dostrzegalne -
podawanie 5 - pow. max 10, min. 7, spiek-zgorzel zdecydowanie mniejszy (to nie jest Barlinek), łatwiej uzyskuje temperaturę zadaną, popiół ciemnoszary, brak przesypywania.
Jeśli to się utrzyma to będę dumny z siebie.

hmmm - nie na darmo podają na stronie Kostrzewy namiary uniwersalne będące efektem wielu prób od których odejścia mogą być ale nie aż tak bardzo wielkie.

ncmarcin - udało się zlikwidować smołę? - przyczyną jej pojawiania może być zbyt duży nadmuch wystudzający nadmiernie piec (a masz duży przekrój komina, więc moc dmuchawy powinna być mniejsza, warto zmniejszyć moc dmuchawy).
Ustaw podawanie 3,5, a max dmuchawy 7 (wcześniej pisałem o 10 ale u Ciebie warto zacząć od 7)

Pozdrawiam i informuj jakie efekty przynosi nasze nowe hobby smile

Ostatnio edytowany przez tomko10 (2011-01-05 12:51:55)

#36 2011-01-06 17:48:26

lu_pa
Zaczyna się udzielać

Witam. Ja mam mini bio 10 kw. Używam od połowy grudnia i już wymieniałem grzałkę(spaliła się 2 stycznia), trochę wcześnie się spaliła!
Też mam problem ze spiekiem, no może nie jest on taki straszny, kruszy się przy zdejmowaniu z palnika, teraz po uruchomieniu kotła we wtorek, chodzi prawie non stop bo trochę się dom wychłodził przy braku ogrzewania i podniosłem też temperaturę zadaną na co i cwu, spiek był wielkości i kształtu trochę mniejszy niż butelka ,,orenżadówka ". Pellet koloru ciemnego z drzew iglastych. Popiół brązowo-szary.

#37 2011-01-08 12:20:27

Moderator
Moderator

lu_pa napisał:

Witam. Ja mam mini bio 10 kw. Używam od połowy grudnia i już wymieniałem grzałkę(spaliła się 2 stycznia), trochę wcześnie się spaliła!
Też mam problem ze spiekiem, no może nie jest on taki straszny, kruszy się przy zdejmowaniu z palnika, teraz po uruchomieniu kotła we wtorek, chodzi prawie non stop bo trochę się dom wychłodził przy braku ogrzewania i podniosłem też temperaturę zadaną na co i cwu, spiek był wielkości i kształtu trochę mniejszy niż butelka ,,orenżadówka ". Pellet koloru ciemnego z drzew iglastych. Popiół brązowo-szary.

jeżeli pelet jest z drzew iglastych powinien być jasnożółty - ciemny oznacza zanieczyszczenia które osadzają się w palniku w postaci spieku. to jest palnik samoczyszczący tz. cały czas wypycha nadmiar  spieku  do popielnika

na tej stronie znajduje się wszystko o peletach również w jaki sposób rozpoznać jakość paliwa:

http://www.pelet.info.pl/x.php/1,460/Cechy-dobrego-paliwa.html

#38 2011-01-08 12:48:40

tomko10
Zaczyna się udzielać

Moderator napisał:

jeżeli pelet jest z drzew iglastych powinien być jasnożółty - ciemny oznacza zanieczyszczenia które osadzają się w palniku w postaci spieku. to jest palnik samoczyszczący tz. cały czas wypycha nadmiar  spieku  do popielnika

na tej stronie znajduje się wszystko o peletach również w jaki sposób rozpoznać jakość paliwa:

Jeżeli tak jest... (cały czas wypycha nadmiar  spieku  do popielnika) to co jest przyczyną tego, że u mnie nie wypycha?, a zapycha się, bo na spieku osadza się popiół co powoduje groźbę cofnięcia ognia!

P.s.
U mnie nakładka od owsa jest minimalnie dłuższa od tej do pelletsu, może to być przyczyną, że peletowa opada niżej i te 3 pionowe otwory są powyżej krawędzi nakładki, a co za tym idzie popiół ma trochę pod górkę.
Zauważyłem, że nakładka od owsa po włożeniu jest płasko.

Jeżeli ktoś zaobserwował lub mógłby wrzucić fotkę jak wygląda włożona nakładka do pelletsu byłbym wdzięczny (chodzi o stronę przy zapalarce, czy opada na sam dół, czy może opiera się o ściankę i jest w powietrzu).

Ostatnio edytowany przez tomko10 (2011-01-08 12:50:06)

#39 2011-01-08 13:21:16

Moderator
Moderator

palnik jest samoczyszczący ale ilość zanieczyszczeń w paliwie ma swoją granicę - proszę to mieć na uwadze

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
reklama:

a na tej stronie - ceny peletu polskich producentów i dystrybutorów:

www.cenypaliw.eu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#40 2011-01-09 01:03:00

krzywy1
Często się udziela

Moderator napisał:

palnik jest samoczyszczący ale ilość zanieczyszczeń w paliwie ma swoją granicę

Wystarczy tak napisać w instrukcji, ulotce reklamowej, itd.,... a nie pisze.
Wychodzi na to, że do tego palnika potrzebny jest idealnie czysty pelet, bo inaczej to można zawsze zwalić na jakość paliwa.

Palniki samoczyszczący (OF KOOZ BAD...)***

***pod warunkiem podawania peletu bez zanieczyszczeń (czego użytkowniki nie jest w stanie sprawdzić)sic!!!

Jak chcecie być wiarygodni na rynku... to chyba trzeba zadbać o szczegóły. Bądzcie prekursorami!!! Użytkownicy to docenią.

Ostatnio edytowany przez krzywy1 (2011-01-09 01:33:48)

#41 2011-01-09 14:17:40

lu_pa
Zaczyna się udzielać

tomko10 napisał:

Smoły nie zauważyłem ale brunatny osad wewnątrz pieca tak.
Z tym, że nie wiem, czy to od tych spieków, czy ten piec tak ma. Do tej pory dwa, a nawet 3 razy na dobę musiałem wyjmować ten spiek (6 rano, 14 i 22), bo jak nie to... więcej płaciłbym za plastikową rurę aniżeli opał smile
Po odkryciu i okrzyku "eureka" zobaczymy co przyniesie życie. Na 100% podzielę doświadczeniami, ale w bezobsługowy piec już nie wierzę.
PID?

I jak? udało Ci się coś z tymi spiekami zdziałać?! :big_smile
Chętnie bym skorzystał z jakiegoś sprawdzonego sposobu! wink

#42 2011-01-09 15:01:09

tomko10
Zaczyna się udzielać

lu_pa napisał:

tomko10 napisał:

Smoły nie zauważyłem ale brunatny osad wewnątrz pieca tak.
Z tym, że nie wiem, czy to od tych spieków, czy ten piec tak ma. Do tej pory dwa, a nawet 3 razy na dobę musiałem wyjmować ten spiek (6 rano, 14 i 22), bo jak nie to... więcej płaciłbym za plastikową rurę aniżeli opał smile
Po odkryciu i okrzyku "eureka" zobaczymy co przyniesie życie. Na 100% podzielę doświadczeniami, ale w bezobsługowy piec już nie wierzę.
PID?

I jak? udało Ci się coś z tymi spiekami zdziałać?! :big_smile
Chętnie bym skorzystał z jakiegoś sprawdzonego sposobu! wink

Nic, a nic.
Jakie były takie są.
Na tę chwilę min. 2 razy dziennie muszę je wyjmować, a są niezwykle grube.
Im mocniejsze powietrze tym większy i szybciej narastający spiek. Dużo mniejszy robi się na nakładce od owsa ale i piec temperaturę mniejszą osiąga.

#43 2011-01-09 17:57:21

piter_m
Udziela się

krzywy1 napisał:

Moderator napisał:

palnik jest samoczyszczący ale ilość zanieczyszczeń w paliwie ma swoją granicę

Wystarczy tak napisać w instrukcji, ulotce reklamowej, itd.,... a nie pisze.
Wychodzi na to, że do tego palnika potrzebny jest idealnie czysty pelet, bo inaczej to można zawsze zwalić na jakość paliwa.

Palniki samoczyszczący (OF KOOZ BAD...)***

***pod warunkiem podawania peletu bez zanieczyszczeń (czego użytkowniki nie jest w stanie sprawdzić)sic!!!

Jak chcecie być wiarygodni na rynku... to chyba trzeba zadbać o szczegóły. Bądzcie prekursorami!!! Użytkownicy to docenią.

Wydaje mi się że wystarczy że zastosujesz pellet który zaleca dystrybutor (w przypadku firmy Biopal- dystrybutor na zachodniopomorskie- jest to Barlinek), jeżeli przy takim pelecie są problemy, jest to podstawa do reklamacji.
Czytając te forum dziwię sie że tylu ludziom chce się bawić w ustawienia, regulacje, znajdowanie "punktu G" swojego palnika. Jest to zadanie producenta i on za to odpowiada. Albo ustawią, albo oddają pieniądze.

Kostrzewa też mocno ryzykuje zamieszczając takie a nie inne zapewnienia odnośnie swoich produktów.

Ja zgłosiłem reklamację- żądam takiego ustawienia palnika, aby wypalił cały zbiornik bez mojej ingerencji. Mają pole do popisu.

#44 2011-01-13 13:31:02

Moderator
Moderator

CECHY DOBREGO PALIWA

Kluczowe  znaczenie dla sprawnej pracy instalacji grzewczej ma jakość spalanego paliwa. Dopóki kocioł grzeje prawidłowo, nikt nie zastanawia się nad parametrami zakupionego granulatu, kryterium wyboru staje się cena. Gorzej, jeśli pracy kotła towarzyszą problemy: nadmierne zużycie paliwa, zbyt duża ilość popiołu, szlakowanie się popiołu i zapychanie palnika.
Minimalne warunki, jakie powinny spełniać pelety produkowane z odpadów drzewnych to:

zapach palonego drewna wydzielany w czasie spalania (inny zapach może świadczyć o obecności niepożądanych dodatków lub zanieczyszczeń)
kolor czystego drewna (barwa jest zależna od gatunku drewna wykorzystywanego do produkcji, ciemniejszy kolor może być również spowodowany zbyt intensywnym osuszaniem surowca;
nie należy bezpośrednio wiązać ciemniejszej barwy z gorszą jakością pelet, ważne natomiast jest aby granulki nie zawierały drobin o kolorze innym niż drewno, których źródłem mogą być farby, laminaty, plastik)

Pelety zanieczyszczone plastikiem
űródło: Austrian Research Institute for Chemistry and Technology

ciężar właściwy  powinien wynosić ok. 0,60- 0,70 kg/l (wartość ta zależy od siły z jaką pelety były prasowane)
zawartość wody < 12% (jeżeli wartość ta jest przekroczona pelety bardzo łatwo się rozpadają)
jak najmniejsza ilość pyłów i brak sztucznych dodatków
Zmienna, czasem zbyt niska, jakość pelet jest przyczyną problemów użytkowników instalacji spalających granulat. Nie zawsze są oni w stanie doszukać się związku przyczynowo- skutkowego między wyborem określonego producenta paliwa a awarią urządzenia grzewczego. Poniższa tabela ma za zadanie uzmysłowić, jak wiele zależy od jakości paliwa.

Autor tekstów: Inż. Małgorzata Bastian

wiecej na:

#45 2011-01-19 18:58:34

lu_pa
Zaczyna się udzielać

Spieki spieki spieki.
Szkoda, że producent nie daje porad co i jak próbować ustawić w razie problemów. Ja chcąc zmniejszyć kosmiczne spalanie na początek ująłem powietrza, wg zaleceń na tym forum, i zaczął pojawiać się mega spiek. Następnie dwukrotnie ująłem ilości podawanego paliwa i się polepszyło. Teraz dodałem powietrza (po poradzie producenta pelletu który kupuje) i robi się lepiej, ale do doskonałości jeszcze trochę brakuje.

#46 2011-01-19 21:34:09

Moderator
Moderator

Informacja:

Wydłużamy gwarancję do 6 lat

Szanowni Państwo,

Na początek nowego, 2011 roku firma KOSTRZEWA® przygotowała kolejną atrakcyjną ofertę dla osób zainteresowanych zakupem jej urządzeń.

Pragnąc podkreślić wysoką jakość oferowanych urządzeń wydłużamy okres gwarancyjny naszych kotłów do 6 lat[1]. Obecnie jest to jedyna tak atrakcyjna propozycja na rynku. Żaden inny producent nie podjął się takiej odpowiedzialności za jakość oferty handlowej. Ufamy, że poprzez minimalizację ryzyka klienta związanego z wyborem stosunkowo młodej technologii, jaką jest spalanie pelet, wpłyniemy na wzrost zaufania zarówno do tego ekologicznego paliwa, jak i do naszych produktów.

Ponadto, wbrew obecnej sytuacji rynkowej i obowiązującej podwyżce stawki podatku VAT, postanowiliśmy obniżyć ceny urządzeń nawet o 23%.

Mamy nadzieję, że kombinacja niskiej ceny wraz z wyjątkową gwarancją wysokiej jakości zachęci jak największą ilość osób do wyboru ekologicznego ciepła.

[1] Gwarancja 6 letnia na szczelność kotła oraz 2 lata (z możliwością przedłużenia na kolejne 2 lata) na: motoreduktor, automatykę, ślimak nierdzewny, wentylator wyciągowy, wentylator ciśnieniowy.

więcej na : http://www.kostrzewa.com.pl/podnosimy-gwarancje.html

--------------

#47 2011-01-20 23:20:35

keteimj
Nowy na forum

To nie jest obniżka o 23% tylko sprytne zagranie i podwyżka po trzech tygodniach zamieszania o ok 12%, trzeba było wystawić cenę od pierwszego stycznia powyżej 20000PLN i pochwalić się dzisiaj 46% obniżką.
I jeszcze jedno pytanie za co trzeba płacić 600zł przy opcji spalania owsa za tą nakładkę czy może coś jeszcze?, bo jak za kawałek metalu z innym rozmieszczeniem otyworów to dużo, poza tym we wszelkich reklamówkach jest to piec na pelet i owies to może i za wkładkę do peletu też trzeba dopłacić, odłączmy jeszcze zasobnik na pakiwo i sprzedawać go można po 3000pln po syper obnizce powyżej 50%

#48 2011-01-21 11:10:17

piter_m
Udziela się

keteimj napisał:

To nie jest obniżka o 23% tylko sprytne zagranie i podwyżka po trzech tygodniach zamieszania o ok 12%, trzeba było wystawić cenę od pierwszego stycznia powyżej 20000PLN i pochwalić się dzisiaj 46% obniżką.
I jeszcze jedno pytanie za co trzeba płacić 600zł przy opcji spalania owsa za tą nakładkę czy może coś jeszcze?, bo jak za kawałek metalu z innym rozmieszczeniem otyworów to dużo, poza tym we wszelkich reklamówkach jest to piec na pelet i owies to może i za wkładkę do peletu też trzeba dopłacić, odłączmy jeszcze zasobnik na pakiwo i sprzedawać go można po 3000pln po syper obnizce powyżej 50%

Opcja paleniem owsew też mnie zadziwiła, gdybym wiedziałże to tylko drugie palenisko z większą liczbą otworów to bym sam sobie nawiercił dziurska w palenisku do pelletu.

500 zł za takie coś to co najmnie naciąganie klienta. Dałem się złapać niestety sad

#49 2011-02-04 09:39:30

keteimj
Nowy na forum

Do  ncmarcin, piter_m, lu_pa

Co z waszymi piecami, czy już poradziliście sobie z wczesniej opisywanymi problemami, napiszcie pare słów bo stoję przed wyborem pieca i sa to dla mnie ważne informacje.hmm

Ostatnio edytowany przez keteimj (2011-02-04 09:42:06)

#50 2011-02-04 13:33:39

krzywy1
Często się udziela

Zerknij na ten link http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8096-nie-chce-zadnej-porady-nie-mam-zadnego-problemu/ , zwłaszcza bardzo ciekawy jest jego sterownik i możliwość nadzorowania przez internet, ciekaw jestem kiedy coś takiego pojawi się u kostrzewy.

Stopka forum