Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2018-04-12 16:12:39

Andrzej47op
Często się udziela

Re: Sterownik Platinum Bio oszukuje na paliwie?

Marecki... Piszesz w poście, że bezwladnosc układu ( motoreduktora zasobnika) wpływa na ilość paliwa... Można tę bezwladność zniwelować i to w dużym stopniu, ale jakie beda wyniki ze spalania... To trzeba by było sprawdzić..., a mnie się nie chce demontowac motoreduktora spod zasobnika .

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#27 2018-04-12 22:17:34

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

marecki napisał:

... I prawdę powiedziawszy, w połączeniu z linkiem, który podałem, ta dyskusja na tym powinna się zakończyć. Kto tego nie rozumie to.... no cóż trudno.

Marecki... nie tylko tego, niektórzy nie rozumieją... bo jak widzisz, w ostatnich postach była mowa o grzaniu C.W.U. w trybie letnim... gdzie np. besix opisuje swoje kombinacje... nie mając pewnie pojęcia o tym, że typowe oprogramowanie Estymy, potrafi takie same "cuda" udostępniać, które pozwalają na uzyskanie takich samych efektów końcowych... i to bez tych bezsensownych kombinacji...

P. S.
Widać, że besix nie przerobił lekcji z grzania bojlera w trybie letnim... więc kombinuje, jak
przysłowiowy "koń pod górę"... big_smile

Zestaw Pellets 100 -16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator kotłowy Igneo Touch. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony. Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#28 2018-04-14 00:17:47

krzyzak malbork
Często się udziela
Od: Malbork

Andrzej jakby coś to wrzucę pomp do sprzedania na forum. Jest używaną ale na gwaracji tak wiec wiesz dalej lecimy z pompami wink
https://www.olx.pl/oferta/pompa-diamond-newrs25-40el-180mm-CID628-IDsNhjN.html

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

#29 2018-04-15 19:20:43

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
Co do grzania CWU to ja u siebie mam zastosowane  przeciąganie pompy , wykorzystując pojemność zagrzanego kotła...

... Gdybym mógł zaingerować w program ESTYMY, wystarczył by jeden czujnik smile , ale wiadomo smile

Wiadome jest to, że bez "ingerowanie w program ESTYMY", można bez problemu uzyskać kilka dodatkowych stopni, wykorzystując energię zgromadzoną w kotle.
Gdyż pompa dopiero zostanie wyłączona, przy takiej różnicy temperatury pomiędzy kotłem a bojlerem, jaka zostanie zaprogramowana przez użytkownika smile
A nie natychmiast, po osiągnięciu przez bojler, temperatury zadanej... jak to twierdził besix big_smile który nie przerobiłem lekcji z zarządzania pracą zasobnika C.W.U. działającego pod kontrolą typowego oprogramowania ESTYMY właśnie...

Żeby nie było wątpliwości, że jest to możliwe, jest na to stosowne potwierdzenie wink

https://images83.fotosik.pl/1042/a6b9f8cab4f8b12amed.png

P. S.
5 stopni powyżej zadanej, zostało uzyskane pół godziny po wygaszeniu palnika... czyli uzyskaniu temp. zadanej zasobnika C.W.U.
Da się? big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-04-15 19:25:46)

Zestaw Pellets 100 -16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator kotłowy Igneo Touch. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony. Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#30 2018-04-16 10:27:38

besix
Często się udziela

Co ja bym zrobił bez tych „cennych” wskazówek naszego urlopowicza ?
Chyba nigdy bym się nie dowiedział , że moje modyfikacje , które pozwalają na uzyskanie histerezy pompy CWU i minimalizują zjawisko przekraczania przez kocioł górnej histerezy, a co za tym idzie niepotrzebnego wygaszania , są bezsensowne smile

To, że uzyskuję przy tym dogrzewanie CWU  po wygaszeniu palnika, to tylko taka wisienka na torcie , ale jak widać  dla niektórych tylko to się liczy.

A może za pomocą odpowiedniego ustawienia parametru  Delta MIN temp, można zrealizować wszystko ? Jak tak , to ja bardzo proszę o koleją „cenną ”  wskazówkę.
Obawiam się, że jednak takiej nie dostanę.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#31 2018-04-17 00:27:24

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
... moje modyfikacje , które pozwalają na uzyskanie histerezy pompy CWU i minimalizują zjawisko przekraczania przez kocioł górnej histerezy, a co za tym idzie niepotrzebnego wygaszania , są bezsensowne...

Dobrze, że to  przynajmniej rozumiesz wink
I się ze mną zgadzasz big_smile

Tak właśnie jest...
Tym bardziej, że wcześniej pisałeś, że te Twoje "modyfikacje"... dają Ci to, czego niby oprogramowanie Estymy nie oferuje... czyli lepsze zarządzanie pracą pompy bojlera, oraz wydłużenie jej pracy, po nagrzania zasobnika do temperatury zadanej...
A jak się okazało, że jednak można uzyskać podobny efekt, na typowym oprogramowaniu... to teraz argumentem ma być to, że te Twoje śmieszne modyfikacje, zapobiegają przekraczania górnej histerezy kotła big_smile

I trudno, żeby było inaczej wink skoro palnik jest wygaszany, na długo przed uzyskaniem temperatury zadanej przez zasobnik C.W.U. co także jest pomysłem z gatunku kuriozalnych...

Widać teraz, jaki z Ciebie jest znawca tematu, skoro nie potrafisz ogólnie dostępnymi metodami opanować sytuacji...

Deltą Min temp. zarządza się pracą pompy bojlera... i tyle wystarczy, bo to tylko jeden z kilku parametrów, które trzeba dostosować, aby uzyskać zadawalający efekt... czego Ty nie potrafiłeś...

P. S.
Jako, że miejsce nie jest odpowiednie, do wyjaśniania zagadnień związanych z ogrzewaniem zasobnika C.W.U. w trybie letnim... zostanie założony stosowny wątek, który będzie łatwy do odnalezienia dla poszukujących informacji na temat ustawień  regulatorów, bazujących na oprogramowaniu Estymy.

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-04-17 00:28:54)

Stopka forum