Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2018-02-26 20:23:13

krzyzak malbork
Często się udziela
Od: Malbork

Re: szukam producenta pelletu ze zdj

Tomek i dawaj znac jak bedzie. Bo na allegroszu wiekszisc komentów jest ok i tylko nielicznie ze sa spieki. Wiec nie wiem o co chodzi. smile

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

#27 2018-02-27 22:27:21

MACIEJ
Udziela się

Ja również miałem okazję tym palić. Spalili ok 500kg i spinki były ale malutkie i dały sie rozkruszyc w rękach. A w piecu super się paliło. Teraz mam niby sosnowy i co 5dni muszę wyciągać śpiewa.

#28 2018-02-27 22:58:00

krzyzak malbork
Często się udziela

Powiem ze ten nie pali sie zle smile temperature daje. Temp palnika nie rosnie nawet jak ten spiek sie zrobił tak wiec narazie spalam tą tone wink

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 160L+ kominek z płaszczem wodnym

#29 2018-03-03 12:49:16

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

krzyzak malbork napisał:

No i trzy worki na próbę wrzucone i cooooooo WIELKIE GÓW..NO takiego spieku to ja nigdy nie miałem smile Napewno wiecej tam nie wezme sad

Zapakuj im to razem z załącznikiem i wyślij. Jako załącznik proponuję gówno, taka 3 dniowa po weekendowa radioaktywna i toksyczna kackupa, z której jeszcze wódką śmierdzi. Analogicznie do tego co i tobie przysłali, napisz im, że to też biomasa wysokokaloryczna po wysuszeniu.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#30 2018-03-04 12:31:56

krzyzak malbork
Często się udziela

marecki. Napisałem do nich meila z załacznikiem tego spieku. To mi odpisali ze to wina złego ustawienia palnika. Ze maja duzo pozytywnycj komentarzy i osoby ktore kiedys pisali ze jest spiek po dobrym ustawieniu palnika wracaja do nich po kolejne zamowienia smile mi jakos nie wychodzi ze zmianami smile

A dodam jeszcze ze zalepienie dziur w ruszcie u mnie dało odwrotny rezultat. Moze i lepiej wtdmuchiwało syf z palnika ale nie chcialą mi temp kotła rosnac,palnik cały czas na 100% pracował sad Udrozniłem dziury spowrotem to ogień prawie w komin wchodził i temp kotła osiagnieta.

#31 2018-03-04 19:18:48

Tomek
Zaczyna się udzielać

U mnie dość nieduże, pojedyncze spieki takie jak na zdjęciu, ale po lekkim zmniejszeniu powietrza jest dużo lepiej i występują tylko pojedyncze nieliczne "kuleczki" spiekowe. No i oczywiście czas podawania musiałem znacznie zmniejszyć - raz że kaloryczność, a dwa to dlatego że poprzednio miałem pellet 6mm a ten jest 8mm.
Spiek jest taki twardy jak z ekogroszku.spróbuję rozmoczyć ten pellet w wodzie i zobaczyć czy nie ma żadnego nieporządanego dodatku. Generalnie jak jest bardzo zimno na dworze to wg mnie nie ma problemu bo nic się nie zatyka, ale pytanie czy te spieki będą większe podczas dłuższej pracy kotła na podtrzymaniu? O tym będę wiedział już za tydzień big_smile
Generalnie na dziś to jestem pozytywnie nastawiony, spróbuję jeszcze poprawić w ustawieniach.
https://images82.fotosik.pl/1011/038994aac9b659aamed.jpg

#32 2018-03-04 20:56:38

krzyzak malbork
Często się udziela

U mnie pracuje kocioł w trybie ciągłym i czy powietrze miejsze czy wieksze spiek zajeb...isty po kilku dniach smile

#33 2018-03-05 17:56:51

marekgrabowskielblag
Nowy na forum

Niestety tego pelletu landserg już nie ma na stronie.
Tak jak pisalem, mialem wczesiej z sosny syberyjskiej i ostatnio na przegladzie rocznym serwisant ustawil mi podawanie i wiatr na podstawie analizatora spalin. powietrze min 9; powietrze maks 24, podawanie 6.1.I faktycznie: w plomienicach zrobilo sIe jasno, zero spiekow. ale odnioslem wrażenie ze palił wiecej, ale to tez nie miarodajne bo zrobily sie mrozy.

Teraz na próbę wziąlem z kaczkana maldyty pellet dębowy 90 proc  i 10 proc sosny i niby szybciej robi temperaturę. Ale spiek sie robi i sadza na płomienicach.
Zmniejszylem podawanie, powietrze maks  zostawilem i lipa. Zwiększenie powietrza tez nic nie dalo.
Dlatego nie wiem czy te minibio dobrze toleruja pellet debowy, niby mowia ze bardziej kaloryczny,
Ale spalanie tez wysokie, chociaż teraz tez pogoda sie zmienila i nie ma porownania.
Ma ktoś doświadczenie po zmianie pelletu z iglastego na liciasty? Co zmnienialiscie w ustawieniach?
A w ogóle w naszych regionach widzę robi sie problem z dobrym pelletem.u niektórych dostepny pellet dopiero za dwa tyg. A ceny tez poszly w górę

Kostrzewa MiniBio 20KW, Parterowy - 84 m2, grzejniki, podłogówka w łazience - temp. na poziomie 22,5 + strych 57 m2 - temp ok 12-14 + CWU 150 L

#34 2018-03-07 17:08:39

krzyzak malbork
Często się udziela

Na poczatku kwietnia powinien byc znowu wink

#35 2018-03-08 10:02:29

marecki
Często się udziela

Gdzie wy chcecie pod koniec sezonu kupić pelet? Od tego jest czas w lato. Teraz to co najwyżej przemysłowe gówno.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#36 2018-03-08 13:21:52

akukut
Zaczyna się udzielać
Od: Dolnośląskie

Panowie,
spaliłem tego Landsbergu 1 tonę kierując się słowami niektórych tutejszych użytkowników, że wzięli na próbę i paliło się dobrze.
Potwierdzam w 100% słowa poprzedników o spiekach. tak wielkich spieków nie miałem nigdy. musiałem otiwerać piec co 2 dni i wysuwać szpachelką spiek, żeby mi nie zatkał w pełni palnika. Dodatkowo na spieku były duże żółtawe zacieki. Według mnie jakiś klej. Oczywiście zrobiłem test wagowy itd. Uprzejma pani z firmy pellet coś tam coś tam napisała mi, że to pewnie wina ustawień i że mają 97,5% pozytywnych opinii. Ściema jak 150 i pewnie każdemu ten tekst piszą. Faktem jest to, że palił się lepiej niż mój poprzedni Energy Eco, ale ECO chyba mi zamókł w garażu. Dodatkowym problemem jest to, że jest on bardzo mocno sprasowany i ma 8mm. Dlatego co chwilę słychać trzaski w ślimaku. Nieraz sądziłem, że właśnie ten trzask to był tym osttanim dla ślimaka. Ale jakoś nic się nie stało. Dodatkowa rzecz to…firma Landsberg GMBH. Spróbujcie znaleźć tą firmę w internecie. Mi się nie udało…Czyżby więc ktoś wprowadził nas świadomie w błąd sugerując, że niemieckie będzie lepsze? Oczywiście uprzejma pani z tamtej firmy ponownie stwierdziła, że pellet jest super i że nie mogą zdradzić dokładnych danych ich dostawców. A przecież dostawcą (producentem) jest firma Lansberg GMBH. O co więc tu kaman? Ogólnie śmierdzi mi ta sprawa. Pelletu jak i firmy która to sprzedaje, nie polecam.

MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

#37 2018-03-08 15:04:55

marecki
Często się udziela

Może ktoś podać link do aukcji? Kupię go i zwrócę jak będzie spiek big_smile

Się nauczą gamonie nie sprzedawać gówna.

#38 2018-03-08 18:44:06

akukut
Zaczyna się udzielać

Marecki ja to zamawialem na stronie www.pelletonline.pl. Moze zrobmy wieksza akcje? Problem w tym, ze oni nie sprzedaja mniejszych ilosci na probe(tak mi ta pani pisala), a jedynie na palety.

MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

#39 2018-03-08 19:27:25

krzyzak malbork
Często się udziela

Pisałem do nich z zapytaniem kiedy bedą mieli pelet pani odpisała ze na poczatku kwietnia. Ani na allegroszu ani na ich stronie nie ma juz peletu. Tylko własnie zastanawia mnie ilosc pozytywnych komentarzy. Kilka ze sa spieki a pozostałe ze jest super.

Ja pale nic cały czas teraz i powiem ze po zmianie ustawien i ilosc podawania spiek jest mniejszy nie ma takiego czegos co miałem za pierwszym razem smile Fakt kalorycznosc ma wieksza od tych co juz paliłem.
A nejlepsze jest to ze niby spiek jest a temperatura palnika wcale nie jest wysoka. Wieksza miałem jak paliłem innym peletem co nie było spieku big_smile

#40 2018-03-09 08:50:53

marecki
Często się udziela

PB z zanieczyszczeniami ziemią czy piachem sobie nie poradzi, nie ma szans. Czy tak to u ciebie wygląda? Spiek jest z popiołu czy jest to zbity piach?

Powiem wam naprawdę warto pojeździć z ogłoszeń na olx w okolicy i brać na próbę. 100-200kg wystarczy.

#41 2018-03-09 09:11:58

akukut
Zaczyna się udzielać

Też jestem zdania, że najlepiej brać na próbę 100-200 kg i wtedy decydować, czy iść w zaopatrzenie na cały sezon z danego źródła. jeśli zdążę i będę wiedział jak, to dzisiaj lub jutro wkleję zdjęcia spieku. Według mnie to nie piach, to były jasnożółte nacieki chyba z jakiegoś kleju. Szkoda że nie zachowałem sobie najlepszego "rodzynka".

#42 2018-03-09 09:19:48

marecki
Często się udziela

Jak spiek jest częściowo kolorowy jak tęcza po przełamaniu, to są tam śmieci plastiki kleje itp. Z castoramy takie gówno można kupić.

#43 2018-03-09 19:52:57

krzyzak malbork
Często się udziela

A mi ten pelet coraz bardziej sie podoba smile Zalepione dziury w ruszcie, ruszt uszczelniony, spiek znika  smile  Kalorycznośc to on ma zajebostą smile z podawania jakie miałem na innym pelecie 5 zmiejszyłem na 3 i dalej utrzymuje temp na kotle smile

#44 2018-03-10 21:52:57

krzyzak malbork
Często się udziela

Moze on kalorycznośc ma ale jak spiek był tak jest. Napewno mniejszy ale jak bym jebnoł nim w szybe sasiadowi to bym ja wybił haha. Dzisia testuje inny jasny i pachnacy drewnem wink

#45 2018-03-13 09:32:15

akukut
Zaczyna się udzielać

Krzyżak,
pytanie czy to jego zaje..sta kaloryczność czy to, że jest bardzo mocno sprasowany. Może dlatego musiałeś zmniejszyć podawanie? A czy spalanie faktycznie Ci spadło ale licząc po workach a nie po cyfrach na wyświetlaczu?

#46 2018-03-13 16:15:16

krzyzak malbork
Często się udziela

Wiesz moze dlaczego ma taka kalorycznisc smile bo ma duszo szmelcu w sobie co podbija temperature big_smile
A spalenie sprawdzam nie wg licznika tylko wg ilosci wsypanej do zbiornika. Fakt mniej palił ale ja dziekuje za taki szajs co zapier....cały ruszt sad Tylko dziwja mnie te komentarze pozytywne na allegroszu big_smile
A fakt faktem sprasowany on jest dobrze ( albo sklejony klejem) po pyłu bardzo mało jest z niego i w workach smile

Ostatnio edytowany przez krzyzak malbork (2018-03-13 16:16:02)

#47 2018-03-14 12:09:55

akukut
Zaczyna się udzielać

Może oni na allegroszu mają te komentarze z innego pelletu. Może handlują nie tylko tym syfem. Najgorsze jest to, że nic z tym nie możemy zrobić. Spaliliśmy to i...nawkur..liśmy się...i nic.

#48 2018-03-14 16:37:20

krzyzak malbork
Często się udziela

Z tego co widziałem na ich stronie i na allegroszu to maja tylko ten pelet.Bo ja pisałem do nich przez allegro i przysłali ten pachnący  big_smile ale nawet jak sciagniesz rure z palnika od podawania podczas palenia to taki smród jest ze szok. I mi tu bedzie pisac farmazony ze to jest wina ustawien palnika smile Tez dostales taka odpowiedz szkoląca od nich big_smile big_smile

Szanowny Panie,

Przepraszam, za opóźnienie w odpowiedzi na Pana zgłoszenie. Jest to związane ze szczytem sezonu i wzmożoną sprzedażą opału.

Wskazane zdjęcie ewidentnie świadczy o braku odpowiedniej regulacji palnika. Proszę zacząć od przeważenia pelletu oraz regulacji ustawień kotła.

Pragnę zauważyć, że mamy 98% komentarzy pozytywnych, co świadczy o wysokiej jakości naszego pelletu.

Tego typu zgłoszenia zawsze po zmianie ustawień kotła kończą się dalszą pozytywną współpracą.

Kiedy jest za wysoka temperatura spalania lub za mała, kiedy w palenisku jest za mało lub za duża ilość powietrza, powstają spieki w wyniku rekcji chemicznych powstałych w bardzo wysokich temperaturach lub za niskich temperaturach. Kolor spieków jest różny, nie zawsze szary lub czarny. Jego powłoka również jest różna, momentami może być zeszklona.

W załączniku przesyłam poglądowe zdjęcia spieków z pelletu. Może Pan także, sam porównać w internecie.

Proszę jeszcze raz zweryfikować ustawienie kotła, zaczynając od przeważenia pelletu i ustawienia parametrów spalania kotła. Jest to najczęstsza przyczyna wśród klientów zgłaszających nam podobne problemy (około 95% zgłoszeń).

Pragnę na koniec także przypomnieć Panu, iż nasz pellet nie jest pelletem certyfikowany A1, Din Plus - którego cena jest o wiele wyższa.

Z tego powodu jeśli wcześniej palił Pan takim pelletem i nie dokonał zmian ustawień kotła, naturalną koleją rzeczy będzie fakt pojawiania się spieków.

Nadmieniam, że pellet niecertyfikowany może podczas spalania pozostawiać więcej popiołu, co nie oznacza, że jest gorszej jakości, jego jakość jest również wysoka, za to cena o wiele niższa.

W razie dalszych problemów, bądź wątpliwości służę pomocą.

Z wyrazami szacunku,

Monika Kowalska

#49 2018-03-14 17:38:59

marecki
Często się udziela

Kilka lat temu kupiłem 5 ton peletu, zachęcony jeszcze wcześniejszym zakupem 2 ton peletu tego samego producenta, niby ze wschodu. Pelet wcześniejszy 6mm, potem 8mm, wygląd IDENTYKO ciemny, zapach, worki, sposób sprasowania zgrzewu, wygląd granulek itd. Z tym, że z tych 5 ton przynajmniej jedna poszła się jeb.... Pacjent nr tel zlikwidował, WWW wygasło, pojechałem na miejsce żeby dać mu w ryj, hurtowni nie ma.

Dosyć niedawno zacząłem brać na próbę sporej ilości rodzaju peletu od wszelkiej maści lokalnych producentów i/lub pakowaczy (olx rulez). Jakie było moje zdziwienie, a raczej wkó..... jak palnik schodził o 1/4 - 1/3 z podawania a ciepła tyle samo (paliwo test z reguły podobne, różnice kosmetyczne). Były lepsze i gorsze i hukowe. Od jednego z nich "na gorąco" zamówiłem większą ilość po testach. Palniczek miodzio czyściutki jak łza, gładziutki jak dupa niemowlaka, aż lubię się na niego popatrzeć jak na napiętą 18-tkę z silikonami, wzór. Popiołu znikoma ilość. Jasny intensywnie żółty, b.mocny zapach sosny. Sonda lambda udowodniła po huk ją kupiłem, czyli korekty podawania/powietrza były. Pacjent, który to sprzedał doskonale wiedział, co zrobić żeby stracić klienta.

Taka to historia ziomki.... smile

Stopka forum