Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2018-01-30 09:34:55

laptop
Często się udziela
Od: łódzkie

Re: motoreduktor skrzypi

Ale przebitka big_smile
http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1524

PellasX revo mini 8-35kW, S.control + ecoSTER TOUCH + moduł bufora/mieszaczy. Do ogrzania 126m2 i 56m2 garaż+kotłownia, cwu 150l

#52 2018-01-30 15:52:45

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Andrzej47op napisał:

marecki napisał:

Typowo polskie burackie i wieśniackie myślenie jednego

..., a dalej czytamy...

Mareckiego słowa cyt :

"
Na szczęści ja już dawno temu zapopatrzyłem się zapas..."

Czyli taki " siam siobie"

Szkoda, że " już dawno" nie podzieliłeś się info...

Szkoda gadać sad

W. D to mam.

Ty jakieś rozchwianie emocjonalne masz, ciężko cię kolego zrozumieć czasami smile

Kilka lat temu już kupiłem gwoli ścisłości. Tak samo jak wiele innych części do MB jak i do instalacji, m.in zapasowe pompki. Taka jest rola faceta w domu, zapewnić bezpieczeństwo, a ciepło to kluczowy temat. O 12 w nocy w Boże Narodzenie mam części zapasowe. Ja jak MB pierd....nie całkiem to jest kominek jeszcze.

Ostatnio edytowany przez marecki (2018-01-30 15:57:27)

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#53 2018-03-01 18:17:58

rafwla
Często się udziela

Panowie, mam pytanie. Musze wymienić motoreduktor. Palę mieszanką owies, zrębka i trochę pelletu, podawanie mam obecnie na 14. Wiecie też miała do palników 16, 24 kw motoreduktory o 5,3 rpm, a do modelu 32 kw o 15 rpm. Są takie same w budowie, tu są linki. Znalazłem w cenie 400 zł. Może na miejsce tego z 5,3 dać 15 rpm, miałbym jeszcze możliwość zwiększenia mocy i trochę mniek pracowałby silnik, raczej oba bo są powiązanie. Dałbym w podajniku 15 rpm a w palniku ten co wziąłbym z podajnika 5,3 rpm. Czy to bedzie funkcjonować? Ewentualne problemy widzę 2

1. Przy przejściu na sam pellet, gdzie podawanie jest około 3-5 trzeba by dać podawanie 1-1,5. Może wpłynęłoby to na płynność spalania. Duża dawka ale rzadko.
2. Czy podajnik palnika mając obroty trzykrotnie mniejsze na dużym podawaniu przepcha materiał w głąb palnika
Linki do motoreduktorów
http://kotly-pellet.pl/motoreduktory/236-kostrzewa-silnik-15.html
http://kotly-pellet.pl/motoreduktory/237-kostrzewa-silnik-5.html

#54 2018-03-01 19:20:58

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

rafwla napisał:

... Czy to bedzie funkcjonować? Ewentualne problemy widzę 2

1. Przy przejściu na sam pellet, gdzie podawanie jest około 3-5 trzeba by dać podawanie 1-1,5. Może wpłynęłoby to na płynność spalania. Duża dawka ale rzadko.
2. Czy podajnik palnika mając obroty trzykrotnie mniejsze na dużym podawaniu przepcha materiał w głąb palnika...

Cykl spalania masz stały, więc te "rzadko", to i tak pozostanie na stałym zakresie, czyli co 20 sek.

Przepchnąć przepchnie... a jakie ma wyjście?
Jeśli nie zrobi tego w tym samym cyklu, to dokończyć w kolejnym, więc dla samego spalania, nie będzie to miało wielkiego znaczenia, gdyż paliwo dotrze przecież na ruszt...

P. S.
Może dochodzić przy tym do sytuacji, że paliwo leżące na brzegu podajnika palnika, zacznie się palić, zanim zrzucone zostanie na ruszt.
Więc jest to 3 problem, którego nie wymieniłeś wink

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#55 2018-03-01 20:07:33

rafwla
Często się udziela

Faktycznie, może tak być, choć tym tunelem nie płynie powietrze nawet to wtórne jak pamiętam to nie powinno się rozpalać. Zadzwonię do Kostrzewy czy na pewno jest taka sama obudowa tych motoreduktorów. Korci mnie aby spróbować, mógł bym wtedy palić sam owies ze zrębką. W razie problemów dam z 15 rpm na palnik a 5 na podajnik.  Cena niezła prawie 100 zł taniej jak u nich ciekawe dlaczego? I czy to jest faktycznie dostępne w tej cenie?

#56 2018-03-03 12:25:51

marecki
Często się udziela

Prędkość obrotowa jest przyjęta umownie, pewnie tak akurat producentowi optymalnie pasowało. Inne palniki mają inne parametry motoreduktora często takiego jak na zdjęciu a nie gównianego z plastikowymi trybami i silniczkiem od adapteru:

http://discotech.pl/wp-content/uploads/2017/01/YN80-1-17.jpg

Wystarczy określić wydajność podajnika, czyli wykonać "paliwo test". Nie ma co się trzymać tak tej prędkości obrotowej, jest to bezcelowe oczywiście w granicach rozsądku bo trudno będzie dostroić podajnik na motoreduktorze 100 obr/min.

Co do motoreduktora w palniku też poddaje to pewnej dyskusji. Nowy strerownik Estymy (igneo touch) obchodzi się z nim o wiele oszczędniej, kto ma ten wie. Z nową jak i ze starą estymą końcówka ślimaka jest tak samo czarna i okopcona. I to jest też główna przyczyna o wiele szybszego zużycia motoreduktora z palniku ze "starą" (cz-b wyświetlacz) estymą:

- jest narażony na większą temp.
- w czasie pracy kotła wykonuje o wiele więcej obrotów niż ten w podajniku
- w czasie wygaszania również pracuje tylko w palniku

Niedługo zrobię zdjęcia jak wygląda ten ze zdjęcia. Na pewno w ręku i pracy "na sucho" wygląda to zdecydowanie solidniej jak oryginalny.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#57 2018-03-06 22:42:51

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

Prędkość obrotowa jest przyjęta umownie, pewnie tak akurat producentowi optymalnie pasowało...

Nie wiem, o jakim... "umownym przyjmowaniu prędkości obrotowej" piszesz...

P.S.
Skoro producent, takiego czy innego motoreduktora, podaje jego parametry pracy... to nie jest raczej określane "umownie"... tylko odzwierciedla faktyczną wydajność.

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-03-06 22:44:17)

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#58 2018-03-07 10:36:37

marecki
Często się udziela

Jeśli czegoś nie rozumiesz a tym bardziej nie interesuje cię dalsza dyskusja to się nie odzywaj. Proste?

#59 2018-03-07 12:30:35

darecki
Często się udziela

"Proste"... Marecki, jest to co dałem Ci do zrozumienia... że nie interesuje mnie na pewno, czytanie Twoich wywodów, na temat "umowności" w doborze motoreduktorów.

Tak samo zapewne, jak i kolegę... nie interesują zbytnio możliwości jakie daje oprogramowanie zastosowane w Igneo Touch...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-03-07 12:32:10)

#60 2018-03-07 12:40:57

marecki
Często się udziela

Motoreduktor jest ułomny czy chcesz tego czy nie. I trzymanie się dokładnie tego a nie innego modelu, tak samo jak przełożenia (5,3obr/min) też nie ma najmniejszego sensu. Co za niedługo przedstawię dokładniejsza fotorelacją

Także powtarzam, jeśli nie jesteś zainteresowany dalszą dyskusją na ten temat to sie nie odzywaj, kultura tego wymaga. Proste.

#61 2018-03-07 22:23:41

darecki
Często się udziela

"Kultura"?
Może jednak ogranicz się do pisania o motoreduktorach big_smile

#62 2018-03-08 09:57:37

marecki
Często się udziela

No od ciebie to się nie dowiemy jednak nic o motoreduktorze, to fakt.

-----------------------

Co do tematu wątka i "pomysłu" kolegi i zmianę prędkości obrotowej motoreduktora. Taki system będzie oczywiście działał, ale po zmianie mechanizmu należy wykonać b.ważny test "paliwo test", czyli określić wydajność motoreduktora podajnika, i tym samym ustawić odpowiednie "podawanie max".

Realnie w ilości spalanego paliwa oczywiście nic się nie zmieni. W cyklach 20 sekundowych i tak sterownik będzie musiał podać odpowiednią ilość paliwa żeby utrzymać temp. Pod warunkiem, że wykonamy test. Zmiana motoreduktora z 5,3 na 15 obr/min, bez jednoczesnych zmian parametrów podawania, jest bez sensu.

Jeśli chodzi o sam palnik to wydaje mi się, że motoreduktor musi być taki żeby dał radę przełamać 8mm pelet między obudową a ślimakiem w palniku Platinium Bio. Motoreduktor ze zdjęcia kupiłem o prędkości 8 i 12 obr/min,przy testach wydają się być o wiele mocniejsze niż ten oryginalny. Poza tym motoreduktor ze zdjęcia widziałem już w innych kotłach na pelet.

p.s. I jeszcze jeden temat przy okazji dla mojego serdecznego przyjaciela. W sterowniku estymy "Igneo Touch" wydaje mi się, że wymiana motoreduktora w palniku na większe obroty jest obowiązkiem. Kto widział teklę w pracy zrozumie o co chodzi. Po prostu w PB ślimak kręci się zbyt wolno, gdzie dawka paliwa wynikająca z podawania dociera na ruszt po kilku minutach smile

#63 2018-03-08 12:31:14

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

...
Co do tematu wątka...

Temat "wątka" wink nosi nazwę... "motoreduktor skrzypi" big_smile

Więc może napisz, jak wygląda temat "skrzypienia" big_smile

Bo większość tych teorii, które tu głosisz, jest nietrafionych, żeby nie napisać.... bzdurnych.

P. S.
Piszesz o rzeczach oczywistych... jak wykonywanie testu wydajności podajnika... o czym każdy wie... a zapominasz o tym, że u mnie już 3 miesiąc pracuje palnik sterowany regulatorem Igneo Touch... bo nie wystarczy go mieć, żeby wiedzieć, jak wygląda jego współpraca z palnikiem.

A do tego trzeba wykorzystywać oprogramowanie, które pozwala na dostosowanie pracy podajnika w palniku smile

#64 2018-03-08 15:02:40

marecki
Często się udziela

O jakich bzdurach piszesz pajacu? Powiedzieć ci? Gdybyś to sam napisał, żałosny "fachowcu" od siedmiu boleści, bzdurą by już nie było.

Poza tym jeszcze raz ci powtórzę: nie interesuje cie rozmowa to wypad. Proste smile

#65 2018-03-08 19:36:48

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

... kultura tego wymaga...

Pokazałeś właśnie, jak wygląda ta, tak zwana... "kultura"... w Twoim wydaniu...

A Twoje teorie, wyglądają tak... jak sam piszesz.

marecki napisał:

...
Jeśli chodzi o sam palnik to wydaje mi się...

... W sterowniku estymy "Igneo Touch" wydaje mi się...

"Wydaje mi się"... to  jednak trochę za mało...  big_smile

#66 2018-03-08 22:07:59

Andrzej47op
Często się udziela

Marecki... Olej typa. Widzisz, że prostak był i nim będzie. Respirator mu padł i wrócił po tlen lol

Super mini bio z popielnikiem big_smile

#67 2018-03-09 08:29:02

marecki
Często się udziela

Co racja to racja. Dareczku, trolem byłeś jesteś i będziesz. Spadaj stąd bo i tak nikt cię nie lubi, o ile nie powiedzieć olewa ciepłym moczem. Poza tym kultura osobista jakoś b.rzadko się ciebie imała więc i nie wymagaj jej od innych w stosunku do siebie.

To oczywiście tyczy się również twoich pięknych wypowiedzi na temat motoreduktora a raczej ich zerowej wartości merytorycznej. Ja prosty inwestor z widłami od gnoju, i oderwany od pługa ni huk ich nie rozumiem.

#68 2018-03-10 16:01:15

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

... Ja prosty inwestor z widłami od gnoju, i oderwany od pługa ni huk ich nie rozumiem.

Cóż za trafna charakterystyka...

To, że nie rozumiesz... to było jasne od początku, gdyż widać to po Twoich wypowiedziach... w których twierdzisz, że konieczna jest wymiana na szybszy wraz z wymianą regulatora na Igneo Touch... Co jest oczywiście bzdurą.

Tym bardziej, że w tym właśnie regulatorze, dostępna jest opcja wydłużenia procentowego czasu pracy podajnika w palniku, względem podajnika umieszczonego w zasobniku smile

W podawaniu paliwa na ruszt, wcale nie chodzi o to, aby było wykonane w jak najkrótszym czasie... dlatego też prędkości motoreduktorów, dobierane są w odniesieniu do mocy palników... i to ze sporym zapasem.

Więc w Twoim konkretnym przypadku... palnika PB 1 o mocy nominalnej16 kW... którego moc użytkowa jest znacznie obniżona... ten zapas wydajności podajników, jest znacznie większy.
Dlatego też twierdzenie, że konieczna jest wymiana motoreduktorów na szybsze... jest oczywistą i totalną bzdurą.

To, że po wymianie motoreduktorów na szybsze, palnik będzie działał... nie oznacza wcale, że będzie działał lepiej... gdyż prędkość podawania paliwa na ruszt, ma wpływ na charakterystykę pracy tegoż palnika...

Więc to, co może być na plus, ma związek z wytrzymałością mechaniczną tych nowych motoreduktorów, które są prawdopodobnie trwalsze... i tego nie kwestionuję... żeby było jasne wink

Dlatego też, trzeba się było Marecki ograniczyć jedynie do tego aspektu... to by nie wyszło na jaw, że nie masz pojęcia o tym... w jaki sposób wydajność podajników wpływa na charakterystykę pracy palnika.

#69 2018-03-12 13:33:33

marecki
Często się udziela

Absolutnie się z tym nie zgadzam!

Widać wyraźnie, że mieszasz z faktami i bredzisz od rzeczy fachowcy od siedmiu boleści. I przede wszystkim nie zmieniam swojej wersji poprzedniej wypowiedzi i doskonale wiesz, że mam racje. Nawet nie chce mi się komentować tych twoich bzdur.

#70 2018-03-12 14:00:43

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

Absolutnie się z tym nie zgadzam!
...

Ale z czym się tak "absolutnie" nie zgadzasz?

Konkretnie!
Bo wychodzi na to, że sam nie wiesz big_smile

Z tym, że prędkości motoreduktorów, a co za tym idzie wydajność podajników, jest dobierania do mocy palnika?

To jest fakt i dobrze powinieneś o tym wiedzieć... ale chyba jednak wiesz mało...

Czy z tym, że w oprogramowaniu Igneo Touch... jest opcja pozwalająca na zarządzanie czasem pracy podajnika zamontowanego w palniku?
To też jest fakt...

Więc?
Masz jakieś konkrety?
Bo wychodzi na to, że bredzisz...

#71 2018-03-12 14:50:50

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Z tym, że prędkości motoreduktorów, a co za tym idzie wydajność podajników, jest dobierania do mocy palnika?

To jest fakt i dobrze powinieneś o tym wiedzieć... ale chyba jednak wiesz mało...

Absolutnie nie, bredzisz od rzeczy głąbie kapuściany i gubisz się w zeznaniach co jest już dosyć śmieszne. Wydajność motoreduktorów, jak również całych podajników, w różnych konstrukcjach/firmach jest inna. Estymę montują nie tylko w "kostrzewach". Po to robi się "paliwo test" przed pierwszym uruchomieniem kotła. Piszę cały czas o podajniku. Dlatego też wymiana motoreduktora na inny, o innej prędkości obrotowej kompletnie nic nie zmieni. Jak tego nie rozumiesz to po grom się wypowiadasz?

I sądzę to samo tyczy się palnika. Ja co prawda za mało testów robiłem z igneo, ale jeśli piszesz, że czasy motoreduktora można zmieniać w serwisowym, to jednocześnie potwierdziłeś moją teorię. To chyba jedyne sensowne zdanie w tym wątku z twoim udziałem szkoda tylko, że sam swojej wypowiedzi nie rozumiesz.

U mnie motoreduktor w palniku jest już na wykończeniu mimo systematycznego smarowania. Niedługo pojawią się zdjęcia w wymiany tego gównianego elementu. I jak pisałem wcześniej nie będzie to 5,3 obr/min ale inny.

#72 2018-03-12 23:55:08

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

... Wydajność motoreduktorów, jak również całych podajników, w różnych konstrukcjach/firmach jest inna...

... Dlatego też wymiana motoreduktora na inny, o innej prędkości obrotowej kompletnie nic nie zmieni...

No to się popisałeś swoją ignorancją...
Piszemy na forum Kostrzewy, więc najbardziej popularne są tutaj palniki PB 1, tej firmy...
Wydajność podajników, dostarczanych w komplecie do palników o mocy 16 i 24 kW, jest mniejsza... niż dla palników 32 i 40 kW... i to jest logiczne... choć Ty temu zaprzeczasz...

Zmiana wydajności podajnika x 2... powoduje wrzucanie do podajnika w palniku, tej samej dawki paliwa w czasie o połowę krótszym... a co za tym idzie... podanie tej dawki paliwa na ruszt, nie będzie też rozłożone w dłuższym czasie... co wcale nie jest takie korzystne, w takich palnikach jak PB 1 Kostrzewy.

W palnikach z ruchomym rusztem, nie ma to aż tak dużego znaczenia... ale w tej konkretnej konstrukcji, jaką jest PB 1, rozłożenie w czasie dawki paliwa podawanego na ruszt, daje korzystny efekt.
Bo nie chodzi wcale o to, żeby wrzucić na ruszt dawkę paliwa wynikającą z podawania, w jak najkrótszym czasie, gdyż większa dawka paliwa podana na ruszt w krótkim czasie, bardziej zaburza proces spalania, niż ta sama dawka paliwa rozłożona nieco w czasie.

Gdybyś robił testy z krótszym czasem cyklu spalania niż 20 sekund, to byś wiedział o czym piszę... a tak, to raczej wątpię, czy jesteś w stanie to ogarnąć...
Bo po Twoich wypowiedziach widać, że niewiele rozumiesz...

marecki napisał:

... Nowy strerownik Estymy (igneo touch) obchodzi się z nim o wiele oszczędniej, kto ma ten wie...

"Obchodzi się z nim tak"... jak zażyczy sobie operator... ale żeby to wiedzieć, to nie wystarczy mieć wink tylko trzeba używać...
Bo z tego co piszesz, to wynika, że nadal jesteś raczej teoretykiem, niż praktykiem... jeśli chodzi o znajomość funkcji udostępnianych w Igneo Touch...
Bo od czasu swojego pierwszego kontaktu praktycznego z tym regulatorem, wiele się o nim nie dowiedziałeś...

marecki napisał:

... Dziwna jest praca motoreduktora w palniku, nie wrzuca on tak ja w starym SLIM do końca towaru, tylko załącza sie praktycznie na taki sam czas jak aktualne podawanie...

Jak "operator", nie ma pojęcia o tym, jakie możliwości daje oprogramowanie, które steruje czasem pracy tego motoreduktora, to pozostaje mu się tylko "dziwić" big_smile

P.S.

marecki napisał:

... Ja co prawda za mało testów robiłem z igneo, ale jeśli piszesz, że czasy motoreduktora można zmieniać w serwisowym, to jednocześnie potwierdziłeś moją teorię...

Robiłeś jakieś "testy"?
W ogóle tego nie widać w Twoich "teoriach" big_smile których wcale nie potwierdza wprowadzenie regulowanego czasu pracy podajnika w palniku... o czym nawet nie wiedziałeś...

Tak samo zapewne jak i o tym, że można zmieniać czas cyklu spalania, który wcale nie musi być 20 sekundowy... gdyż cykl dużo krótszy np. 10 sekundowy... sprawdza się w przypadku PB 1 Kostrzewy, znakomicie smile
"Kto ma"... i używa wink ... "ten wie".

#73 2018-03-13 09:05:41

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Zmiana wydajności podajnika x 2... powoduje wrzucanie do podajnika w palniku, tej samej dawki paliwa w czasie o połowę krótszym... a co za tym idzie... podanie tej dawki paliwa na ruszt, nie będzie też rozłożone w dłuższym czasie... co wcale nie jest takie korzystne, w takich palnikach jak PB 1 Kostrzewy.

W palnikach z ruchomym rusztem, nie ma to aż tak dużego znaczenia... ale w tej konkretnej konstrukcji, jaką jest PB 1, rozłożenie w czasie dawki paliwa podawanego na ruszt, daje korzystny efekt.
Bo nie chodzi wcale o to, żeby wrzucić na ruszt dawkę paliwa wynikającą z podawania, w jak najkrótszym czasie, gdyż większa dawka paliwa podana na ruszt w krótkim czasie, bardziej zaburza proces spalania, niż ta sama dawka paliwa rozłożona nieco w czasie.

Czym to potwierdzisz? Albo w jaki sposób? Nie pytam złośliwie, ale jeśli w żaden sposób to są to puste słowa, jednym słowem nabijanie bezsensownych postów.

#74 2018-03-14 00:18:22

darecki
Często się udziela

Jeśli Tobie, potrzebne jest potwierdzenie dla rzeczy oczywistych, to widać, że z poziomem myślenia jest słabo...

Nie rozumiesz tego, że szybszy motoreduktor podajnika paliwa, czyli bardziej wydajny podajnik=krótszy czas podawania tej samej dawki paliwa, wynikającej z podawania chwilowego?

Nie rozumiesz także tego, że szybszy motoreduktor palnika=szybsze zrzucenie tej samej dawki paliwa na ruszt?

Żeby było Marecki jasne... ja tu nie muszę niczego udowadniać...

Bo ciekawiej będzie big_smile jak Ty będziesz próbował udowadniać, że nie jest tak jak napisałem.

Bo jak narazie, to Twoje teorie są "puste i bezsensowne"... gdyż nie noszą nawet śladów merytorycznej dyskusji.

A co się zaś tyczy "nabija bezsensownych postów"... to Twój ostatni post jest tego przykładem, więc piszesz raczej w odniesieniu do siebie samego.
Ten długi cytat, i kilka nic nie wnoszących do dyskusji zdań, daje wystarczające pojęcie o tym... że Ty właśnie nie masz pojęcia o  czym ja pisałem...

P. S.
Nie jest to nawet nic dziwnego... bo niby skąd masz znać zagadnienie, które na forum nigdy nie było poruszane...

#75 2018-03-14 07:49:36

besix
Często się udziela

Szkoda że nasz kolega „Urlopowicz” nie chce wyjaśnić swojej teorii o tych różnicach między palnikami i zbyt gwałtownym zarzucaniem rusztu nową dawką paliwa, bo mogło by się zrobić ciekawie.

To że dwa razy szybsze podanie porcji opału na ruszt zaburzy proces spalania, a taka praca podajnika na stałe, znacznie pogorszy  parametry panujące w komorze spalania  i pozostawi na tym ruszcie uboczne produkty , tego „złego” spalania, nie budzi moich wątpliwości.

Ale już to, że ma to mniejsze znaczenie przy palnikach z ruchomym rusztem jest już ciekawą tezą.
Ciekawe co ten palnik z ruchomym rusztem zrobi , żeby poprawić ten proces spalania ?

Bo oprócz tego , że sam się” posprząta” przy wygaszaniu co jest niewątpliwą jego zaletą , to samego procesu spalania to nie poprawi .
Sam fakt , że palnik się wyczyści ma istotne znaczenie i na pewno ułatwi walkę z tym złym procesem spalania , ale to nie poprawi samego procesu spalania , jeżeli nic się nie zmieni w dawkowaniu opału na ruszt.

PS Np dla kolegi Mareckiego i jego trybu palenia , gdzie po wygaszeniu sam osobiście może ten ruszt posprzątać przed kolejnym rozpaleniem , bo i tak jest w kotłowni, moim zdaniem nie ma różnicy, ale poczekajmy , może autor tej teorii jednak się wypowie.

Ostatnio edytowany przez besix (2018-03-14 07:53:29)

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

Stopka forum