Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2018-01-26 08:44:57

akukut
Zaczyna się udzielać
Od: Dolnośląskie

Pompa CWU dziala na okraglo mimo programu czasowego

Witam. Kolejny problem mam z tym ustrojstwem-mini bio. Powoli zaczynam miec go dosc. Od kilku dni zauwazylem wieksze zuzycie paliwa. Szukam wiec, o co biega i po wykresie temperatur widze, ze... temperatura CWU pomimo programu czasowego ciagle trzyma temperature komfortowa. O co biega!!?? Przelaczenie trybu na wylacz nic nie daje, pomoglo na chwile zmniejszenie w ciagu dnia temp komfortowej na nizsza, a dzisiaj nawet to nic  ie dalo.. Ciagle podgrzewa do komfortowej. Program czasowy jest ustawiony dobrze i nic w nim nie grzebalem. Robiac test pompy, slysza, jak sie zalacza. Nie mialem do tej pory czasu stac i nasluchiwac, ale po wykresie widac, ze w ciagu dnia ciagle chodzi. Leo why???

MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

#2 2018-01-26 09:08:00

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Pompa CWU dziala na okraglo mimo programu czasowego

O jakim wykresie piszesz?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#3 2018-01-26 09:11:28

besix
Często się udziela

Cześć kolego .
Trochę mi twoje zeznania nie pasują, bo gdyby pompa chodziła na okrągło to wodę by grzało do temperatury  bliskiej temp kotła a nie do komfortowej, to po pierwsze.
Proponuję sprawdzić sam czujnik CWU, najlepiej wywalić go z bojlera niech mierzy temp w kotłowni , to samo zrobić z czujnikiem kotła i po 15 minutach porównać ich wskazania , jeżeli będą podobne to czujnik jest ok.
Kolejna rzecz to trzeba sprawdzić , czy rzeczywiście ta woda jest grzana do komfortowej ustawionej w regulatorze.
Jeśli grzeje do wyższej temperatury, to może być nie trzymający zawór zwrotny ( jeżeli tam jest ) za pompą CWU .
Na razie to tyle

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#4 2018-01-26 11:06:33

akukut
Zaczyna się udzielać

Marecki, chodzi mi o wykres temperatur widziany w internecie. Mam modul internetowy. Besix- gr,eje ciagle tzn podgrzewa do temp komfortowej i sie wylacza. No i taka sinusoida-spad ie troszke i podgrzewa. Mam dwa czujniki temperatury na bojlerze-jeden idacy do kotla i z niego kociol bierze wartosc oraz drugi dotykowy z tarcza, zebym szybko widzial temp wody. Wartosci z nich sa bardzo zbiezne. Na razie probuje kombinowac w ten sposob, ze rano ustawiam temp komfortowa na ta dobra, a pozniej po zagrzaniu zmieniam na niśka, zeby mi nie grzal caly dzien. Podobnie robie wieczorem. Nie zawsze to skutkuje i czasem mimo to grzeje ciagle. Tak jakby piec nie patrzyl na program czasowy, choc w opcjach jest on aktywny.

MiniBio10kW, brak bufora, brak pogodówki, czujnik pokojowy, kaloryfery z termostatami, podłogówka~30m2. Dom ~130m2 + garaż z 1 grzejnikiem, dom z pustaka ceramicznego, parterowy. Pellet-Gold Eco. Pierwszy sezon 2017/2018.

#5 2018-01-26 11:43:10

besix
Często się udziela

Ja bym zrobił foty ustawień , albo spisał jak nie będziesz w stanie ich odtworzyć i zrobił reset do ustawień fabrycznych. Jak to nie pomoże, to kup najtańszy programator czasowy , włącz pompkę CWU przez ten programator ustawiony na dwa cykle dobowe i do końca sezonu grzewczego przepękasz , a potem sterownik do serwisu.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#6 2018-01-26 11:51:26

akukut
Zaczyna się udzielać

Besik dobry pomysl ALE czy podczas grzania CWU w trybie czasowym wylacza sie pompka od obiegu na grzejniki? U mnie tam jest. W takim razie musialbym dac 2 czasowki.  Ale to tez nie jest takie proste, bo wtedy wchodzi problem minimalnej temp zalaczania pomp itd.

#7 2018-01-26 12:01:57

besix
Często się udziela

Skoro podczas grzania CWU wyłącza się pompa od CO to znaczy, że masz właczony priorytet CWU w ustawieniach serwisowych CO . Wystarczy go wyłączyć i pompka od CO się nie wyłączy.

#8 2018-01-26 12:09:23

marecki
Często się udziela

Ok bo się zdziwiłem tym wykresem, którego przecież estyma nie ma.

W podglądzie statusu CWU jest info, że pompa CWU cały czas pracuje? Nie pytam o moduł internetowy tylko lokalnie.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#9 2018-01-26 12:51:38

akukut
Zaczyna się udzielać

Besix-faktycznie zapomnialem na amen, ze mam priorytet cwu smile Co do Twojej teorii z nietrzymajacym zaworem zwrotnym(nie wiem, czy go mam, musze wiec sprawdzic) to nie wiem, czy to mogloby byc zrodlem problemu. Czujnik temp cwu idacej do pieca mam w dolnej czesci bojlera. Wg mnie gdyby faktycznie pompka od CO przepychala czesc wody do bijlera przez nieszczelny zawor zwrotny, to czy by wywolala az takie cisnienie i przeplyw w rurach idacych przez bojler? Wykres temperatury CWU jest naprawde plaski, tzn co chwile podgrzewa do temp. komfortowej.
Marecki-musze podejrzec na panelu, czy pompka dziala, musze w ten weekend posiedziec dluzej i popatrzec, bo teraz nie mialem czasu.

#10 2018-01-26 19:07:28

besix
Często się udziela

Kolego moja teoria puszczjącego zaworu zwrotnego dotyczyła sytuacji gdy CWU jest grzana powyżej temp komfortowej , w przypadku gdy grzeje tylko do komfortowej , to raczej moja teoria upada smile.
Myślę , że jak podłączysz tą pompę pod ten programator czasowy i ustawisz na tym programatorze taki sam układ czasowy jak w programie czasowym sterownika, dodając po pół godziny, tak na wszelki słuczaj, to szybko się wyjaśni czy winny jest sterownik.

#11 2018-01-30 14:47:06

akukut
Zaczyna się udzielać

Hej. Odnosnie mojego tematu troche posprawdzalem i...znalazlem, ze padla pompka cyrkulacyjna od CWU. Ma okolo roku, firma LFP i juz padla. Najprawdopodobnie rowniez to ona powodowala dziwne utrzymywanie sie te.peratury CWU blisko komfortowej przez caly dzien. Gdyby dzialala, to temperatura powinna spadac  bez podgrzewania. Ile w ciagu dnia u Was takie pompki chodza? Wydawalo mi sie, ze kilka lat powinna posluzyc. Od poczatku chodzila na programatorze u mnie. Inna rzecza zwiazana z ciagle zbyt wysoka temperatura wody to to, ze  nie zawsze dziala program czasowy do CWU. A to juz chyba jednak wina sterownika.

#12 2018-02-06 23:05:43

marecki
Często się udziela

akukut napisał:

Pompa CWU dziala na okraglo mimo programu czasowego

Niech chodzi, piec ją jeb...

Stopka forum