Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2018-01-05 09:14:39

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: IMMERGAS SOLINE 21 jaki palnik ?

dareks09 napisał:

...
Co do systemu to wszystko wyjdzie w trakcie bo zakładać można wiele wariantów...

Może "wyjdzie"... ale z ilością "wariantów"  to możesz się rozczarować... bo  "wele" ich nie będzie...

P. S.
A jeśli w planie masz podłogówkę... to zapomnij o zaworze 4D... tylko pomyśl o solidnym podniesieniu temperatury wody wracający do kotła...

Ostatnio edytowany przez darecki (2018-01-05 09:15:51)

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#27 2018-01-06 00:47:30

darecki
Często się udziela

dareks09 napisał:

Własnie dlatego będę musiał przeróbki przemyśleć z hydraulikiem .
Z tego co ustaliłem to Palnik kipi byłby jedna z sterownikiem ecomax 850/860 .

Oby ten hydraulik potrafił myśleć i miał jeszcze wiedzę...

A jeśli chodzi o numerek sterownika, to nie ma on większego znaczenia w kontekście elastyczności jego pracy.

Zestaw Pellets 100-16 kW z palnikiem Platinum Bio v02 + regulator IgneoTouch z modułem BIG oraz Lambda + VideRoom i VideNet. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N. Komin zakończony regulatorem ciągu SmartFlow. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów). Bojler 140 litrów z zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#28 2018-01-06 09:31:42

darecki
Często się udziela

Kolego... to o czym piszesz, jest inną kwestią, niż to o czym ja piszę.
Możliwości obsługi mieszaczy, to jest całkowicie inny temat... zapłacisz drożej, to dostaniesz w komplecie regulator, który pozwoli na sprzętową rozbudowę... ale nie ma to wpływu na elastyczność pracy palnika i możliwość swobodnego wyboru tryby pracy kotła...
Zrozumiesz, jak będziesz użytkował...

#29 2018-01-07 00:18:01

darecki
Często się udziela

Palniki z mechanicznym czyszczeniem mają mniej elastyczne zakresy pracy i nie potrafią pracować z tak niską mocą jak np. palnik PB 1 Kostrzewy... a regulatory Pluma tego nie zmienią.
Dla Twoich potrzeb, czyli ogrzania 100 m2 powierzchni domu oraz bojlera... nawet najmniejszy w ofercie firmy Kipi palnik, jest zbyt duży...
Więc jeśli już zdecydowałeś, że musi to być palnik z mechanicznym czyszczeniem, to raczej powinieneś się rozglądać za takim, który będzie bardziej optymalnie dopasowany do Twoich potrzeb... aby jego moc, tak maksymalna jak i minimalna, nie była za bardzo przewymiarowana.

Stopka forum