Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-12-06 20:22:30

marsland
Nowy na forum

Mini Bio Luxury 20 kw - moduł internet VideNet

Panowie gdzie wpiąć moduł internet VideNet ? Mam moduł, wtyczkę, kabelek z trzema żyłami GND, L i H  ale kompletnie nie wiem, gdzie mam to wpiąć  - domyślam się, że pod jakiś moduł . Pytanie tylko pod który i w jaki sposób połączyć ?

Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania  (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

#2 2017-12-06 22:43:00

marsland
Nowy na forum

Re: Mini Bio Luxury 20 kw - moduł internet VideNet

Problem rozwiązany, telefon do serwisanta i te trzy kabelki podpiąłem pod złącze komunikacyjne CAN w sterowniku - piny  GND, H i L. Ważne żeby nie pomylić kabelków smile Zarejestrowałem kociołek na 4pellet.net, odpaliłem i wszystko śmiga.

Mini Bio Luxury 20 kw, Moduł internetowy VIDE NET, Tech St-431n, Danfoss Link, powierzchnia ogrzewana - 180 m2 - 3 mieszkania  (docelowo 240 m2 - 4 mieszkania) w nieocieplonej poniemieckiej kamienicy

#3 2017-12-08 19:16:22

marsland
Nowy na forum

Kolejna sprawa dotyczy nie tyle modułu internetowego co sterowania pogodowego, które ten moduł ze sobą wnosi. Na stronie kostrzewy znalazłem informację o innowacyjnym sposobie sterowania piecem z wyprzedzeniem 6 godzinnym uwzględniającym zmiany pogody właśnie we wspólpracy z modułem internetowym. Tu cytat:

"Moduł internetowy zapewnia wiele dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest zastosowanie prognozy pogody w sterowniku. KOSTRZEWA jest pierwszym w Polsce producentem urządzeń grzewczych na paliwa stałe, który wprowadził taką innowację. Teraz kocioł c.o. marki KOSTRZEWA z 6-godzinnym wyprzedzeniem reaguje na wszelkie zmiany pogodowe (temperaturę, siłę wiatru, wilgotność powietrza), co pozwala jeszcze lepiej oszczędzać paliwo i unikać przegrzania bądź wychłodzenia budynku. Dotychczas sterowniki reagowały jedynie na komunikaty pogodowe, dotyczące sytuacji bieżącej. Nowy sterownik „myśli” kilka godzin do przodu. Urządzenie uwzględnia również parametry energetyczne budynku."

W menu głównym jest podmenu Pogoda i faktycznie można ustawić wpływ temperatury zewnętrznej, wiatru i nasłonecznienia na pracę kotła w skali 1 do 10 dla każdego z parametrów. Pytanie chyba raczej do doradcy kostrzewy  - jak to działa i jak przekłada się na pracę pieca. Pytam, bo nigdzie nie znalazłem informacji na temat tej zakładki w menu głównym.

#4 2017-12-08 22:05:49

besix
Często się udziela

Kolego nie mam tych bajerów ale wstawię Tobie krótki opis użytkownika innego forum , który coś wie na ten temat .
"Po pierwsze to właśnie ta prognoza pogody, czy temperatura zewnętrzna. Dla mnie prognoza pogody to coś jak w tym kawale o Bacy, który widząc turystę robiącego pompki stwierdza, że jest halny, bo mu babę wywiało...
Tymczasem Estyma zarówno w Vide Net, jak i w Vide Room uparcie zamiast odczytu temperatury zewnętrznej z czujnika pogodowego, podaje jakąś wyimaginowaną prognozę pogody...
Mamy rok 2017, przychodzi do mnie do domu gość i widzi coś takiego: <patrz załącznik na końcu tego wpisu>
Pyta, czy na zewnątrz jest minus 7? A ja mu mówię, że nie, że jest minus 2 (bo tyle de facto teraz mam na zewnątrz). No to ten ktoś mi mówi, że mam w takim razie zepsuty termometr. Jak myślicie, jaka będzie reakcja gościa, któremu odpowiadasz, że termometr masz dobry, ale to nie jest odczyt z tego termometru podpiętego do pieca, tylko jest to jakaś prognoza sprzed kilku dni (tygodni?), że wtedy "przewidzieli", że teraz będzie minus 7?
Podsumowując: mam czujnik pogodowy, działa poprawnie, jego odczyt jest widoczny na wyświetlaczu na piecu, ale w Vide Net i Vide Room nie ma tego odczytu, a zamiast tego podają prognozę pogody, która nijak ma się do rzeczywistości..."

Nie wiem na ile to zgodne z prawdą

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#5 2017-12-09 11:46:28

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

besix napisał:

Kolego nie mam tych bajerów ale wstawię Tobie krótki opis użytkownika innego forum...

... Nie wiem na ile to zgodne z prawdą

Widać, że pisanie rzeczach, o których nie masz pojęcia, tak Ci weszło w nawyk, że nawet posługujesz się cytatami wyszukiwani na innych stronach... aby napisać jakikolwiek post...nie wiedząc  nawet, czy jest "to zgodne z prawdą"...

Więc po co o tym pisać, zaśmiecając to forum... skoro wystarczyło wstawić bezpośredni  link do dyskusji na ten temat... z czym jak widać masz problem...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#6 2017-12-09 13:55:55

besix
Często się udziela

Kolega już sobie znalazł tą dyskusję na innym forum, a to forum najbardziej zaśmiecasz ty "urlopowiczu"

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#7 2017-12-10 21:06:19

marsland
Nowy na forum

W sumie dalej wiem, tyle co na początku, czyli nic. Można się tylko domyślać, że może to nie temperatury a zmiany temperatur w danym czasookresie  - 3h  i 6h w porównaniu do aktualnej temperatury.
Kocioł pobiera korekty z wyprzedzeniem i w stopniu zadanym w menu serwisowym przenosi je w jakiś sposób  na sterowanie. Ta prognoza pogody zmienia się dosyć dynamicznie i wygląda, że dane pobierane są ze stacji meteo, bo generalnie bieżące temperatury pokrywają się z tymi za oknem. Pozostaje czekać na głos kogoś z kostrzewy, bo skoro to rewolucja w sterowaniu pogodowym to chyba warto się tym chwalić.  smile

Ostatnio edytowany przez marsland (2017-12-10 21:08:31)

#8 2017-12-12 13:10:00

darecki
Często się udziela

Napisz kolego... czemu się tak, tym "zamartwiasz"... tym sterowaniem pogodowym?
Czyżby nie działało?
Jeśli wszystkie składniki systemu obecne... to musi działać.
Wystarczy tylko to dobrze oprogramować...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#9 2017-12-12 16:48:05

marsland
Nowy na forum

Nie martwię się. Kociołek i wszystkie jego podzespoły pracują bez zarzutu. Myślałem tylko że skoro to jakieś nowatorskie rozwiązanie to nie będę musiał montować czujnika zewnętrznego żeby sterować pogodowo. Z Videnet oczywiście nie jest to problem, bo wystarczy 3 razy kliknąć i temperatura kotła zmieniona, ale mimo wszystko wolałbym ustawić krzywą i resztą niech się program sam zajmuje.

#10 2017-12-12 20:00:26

darecki
Często się udziela

Czujnik zewnętrzny to podstawa dla sterowania pogodowego... i oczywiście optymalnie dopracowana krzywa grzewcza, oraz współczynnik korekcji... no i jeszcze kilka innych ustawień.
Widzę w opisie Twojej instalacji... że sterownik Tech jest wykorzystywany... a on w zestawie posiada komplet czujników, włącznie z pogodowym.
Więc, jaką rolę on u Ciebie spełnia, jeśli mogę zapytać?

P.S
Sterowanie ręczne temperaturą kotła, to chyba nie jest to, o co Ci chodziło... nawet jeśli klikanie jest bezproblemowe... bo sterowaniu pogodowemu powinna podlegać raczej temperatura zasilania obwodów grzewczych...

#11 2017-12-12 21:11:14

marsland
Nowy na forum

Właśnie o to mi chodzi, żeby automatycznie sterować temperaturą kotła. Tech robi swoje ale potrzebuje temperatur w pewnych zakresach. Zawór 4d nie jest z gumy i żeby zapewnić przy określonych temperaturach zewnętrznych  jednocześnie odpowiednią ochronę powrotu i określoną temperaturę grzejników potrzebuje pewnego minimum. Być może wystarczy ustawić odpowiednio wysoką temperaturę kotła, bo i tak się wyłgasi jeśli przeciągnie ją o 5 stopni i w cieplejsze dni po prostu będą dłuższe przestoje.

Ostatnio edytowany przez marsland (2017-12-12 21:21:22)

#12 2017-12-13 01:06:26

darecki
Często się udziela

No kolego... jak Ty taką rozległą instalację na zaworze 4D sobie wymyśliłeś,  to nic dziwnego że jest problem...
A jeśli potrzebowałeś tej regulacji temperaturą kotła, to nie trzeba było iść w kierunku rozbudowy na sterowniku zewnętrznym, który nie współpracuje z regulatorem kotłowym, tylko trzeba było rozbudować sterowanie na bazie tego regulatora kotłowego właśnie... i wtedy mógłbyś mieć automatyczną regulację temperatury kotła w trybie auto...
W takiej instalacji mieszacz 4D to jednak kiepski wybór...

Stopka forum