Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2017-11-06 19:37:00

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Tryb ciągły, czy automatyczny minibio 10 kw

Ja np. preferuje tryb manualny. Pewnie nie wszyscy wiedzą ale nie mam żadnych czujników pogodowo - pokojowych. Więc piec odpalam ręcznie jak to się zwykle robi wieczorami w tanich piecach zasypowych np. na wsiach. A czy to będzie kominek czy MiniBio to już zależnie od czasu i humoru/nastroju i czy ewentualnie wino jest w lodówce. W przypadku MB nazwałem to "palenie ręczne automatem". smile

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#27 2017-11-07 07:40:30

maxa
Nowy na forum

Offtop ze wzgledu, ze mam zupelnie drugi palnik, ale wszystkie oni podobne... smile

Chce zapytac... Moze durne pytanie. Po dosiagnieciu delta-plus kociol wyklucza sie i music stygnac w trybie BEZ wkluczonej pompki cyrkulacyjnej czy jak poprawnie musi byc? Przy ciagle wkluczonej pompce kaloryfery stygna z predkoscia -1 st. / 2 min, bez jej -1 st. / 10 min. Roznica ogromna

I jeszcze. Jak musi byc ustawiony 4D? W dany moment wszystkie wskazniki miedzy soba roznia sie o 10 st., naprzyklad w kotle 60 -> ciepla woda (ogrzewajaca) 50, woda powrotowa 40... Dom ma 160 m2, cegla bez ucieplenia (oprocz nowych okien).

Juz drugi dzien czytam forum i coraz wiecej niewiadomych... Stale palenie o 35 st. daje tragiczny rezultat - 45 kg w dobe. Palnik bezproblemny - zdaje sie, ze peleta spala sie do konca (ale nie wiem jak duzo musi byc popiolu. W moim razie z 45 kg/24 h za 3 dni daje pol wiadra popiolu).

Czytalem, ze powrotowa woda nie musi byc zbyt zimna, gdys obciaza nagrzewanie, no na ile stopni musi roznic sie wtedy, i jaki minimum dla kotla zeliwego?

P.S.
Nie jestem Polakiem, przepraszam jezeli pisze niezrozumiale. Poprawie.

Ostatnio edytowany przez maxa (2017-11-07 07:41:59)

#28 2017-11-07 08:33:33

besix
Często się udziela

Witaj kolego maxa
Nie wiem jaki masz sterownik tego palnika, ale jeżeli nie jest ustawiony w tryb pracy ciągłej , to sygnał do wyłączenie ( wygaszenia ) powinien dawać czujnik pokojowy, a nie przekroczenie górnej histerezy u ciebie nazwanej delta-plus. Czyli czujnik  pokojowy ma już ciepło , to wyłącza pompę CO i palnik po przekroczeniu delta-plus robi stop smile
Dopiero gdy spadnie temperatura na czujniku pokojowym o jego histerezę ( jeżeli posiada), powinna załączyć się pompa CO żeby znów dogrzać pomieszczenia. Taki stan może trwać  do momentu obniżenia się temperatury na kotle o jej histerezę i dopiero wtedy jeżeli jest potrzeba grzania powinien uruchomić się palnik ponownie.
Zawór 4D powinien zapewnić ochronę powrotu i jednocześnie obniżenie temperatury tego co idzie na grzejniki. Jeżeli masz zawór odpowiedniej średnicy to przy samych grzejnikach w instalacji powinien sobie z tym radzić
To co jest u Ciebie czyli 60 – 50- 40  nie jest dobrym ustawieniem moim zdaniem.
Ja bym przestawił zawór tak , żeby na grzejniki szło mniej a powrót żeby miał powyżej 45 stopni
Jeżeli się mylę to koledzy z większym doświadczeniem mnie poprawią .
A spalanie, jak to nie jest Skandynawia masz duże.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#29 2017-11-07 08:40:42

maxa
Nowy na forum

Ale jezeli palnik podkluczony do kotlu... I do termostata pokojowego jednoczesnie. To punktem wykluczenia palnikiem bedzie ta temperatura, co bedzie ustawiona na termostacie pokojowym, poczym palnik przebywajacy w modulacji sam sie wykluczy i zastanowi pompke cyrkulacji... Gdy temperatura spadnie - wnow wkluczy. Jak raz taki sklad spalania bylby idealny... smile

Co do 4D. Te 10-10-10 zroznicowania to ostatni moj "eksperyment", dotad temperatura kotla byla dokladna jak w rurze goracej, a obrotowa roznila sie maksymum na 12-15 stopni. Teraz rozumiem, ze pale za malo, to ustawie na 60 st. w kotle.

Na razie! Jade za termostatem do serwisantow... Odpisze pozniej. Dziekuje!

Ostatnio edytowany przez maxa (2017-11-07 08:43:34)

Stopka forum