Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-05-29 11:51:46

admin1
Administrator
Zarejestrowany: 2015-10-22
Posty: 44

MAŁE JEST CIEPŁE – EEI PELLETS O MOCY 8 KW

http://forum.pellets.com.pl/pic/20170529-114605.jpg


        Ekologiczna linia kotłów c.o. na biomasę EEI Pellets marki KOSTRZEWA powiększyła się o model o mocy 8 kW. To pierwszy polski produkt o tak niskiej mocy grzewczej, legitymujący się certyfikatem „Ecodesign” oraz drugi na rynku europejskim. Eei Pellets 8 kW sprawia, że ekonomiczne i przyjazne środowisku spalanie biomasy jest teraz możliwe także w budynkach mieszkalnych o niewielkim metrażu lub domach charakteryzujących się większą kubaturą, ale mniejszym zapotrzebowaniem na ciepło.


        EEI Pellets 8kW dedykujemy w szczególności domom energooszczędnym, domom modułowym oraz bardzo dużym budynkom pasywnym. Urządzenie idealnie pasuje też do klasycznego domu jednorodzinnego o powierzchni do 120 m2. Sprawdzi się również w kamienicach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do ciepła sieciowego. Ponadto może stanowić bardzo praktyczną i wygodną formę ogrzewania budynku oraz wody użytkowej w domach letnich. Taki kocioł może być alternatywą lub uzupełnieniem działania kominka. Rytuał rozpalania ognia w kominku bywa przyjemny i relaksujący, choć czasochłonny, natomiast kocioł na biomasę jest dużo mniej absorbujący – rozpala się i wygasza automatycznie – w zależności od zapotrzebowania budynku na ciepło. Dodatkowo wygodę użytkowania zwiększa możliwość zdalnego sterowania urządzeniem za pośrednictwem modułu internetowego.

      Uzyskanie unijnego certyfikatu „Ecodesign” w zewnętrznym, akredytowanym laboratorium badawczym wiąże się ze spełnieniem surowych wymogów, dotyczących efektywności energetycznej i norm emisji zanieczyszczeń, określonych w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 i rozporządzenia komisji (UE) 2015/1189. KOSTRZEWA jest pierwszym krajowym producentem kotłów, który posiada certyfikat „Ecodesign” na urządzenie o tak niskiej mocy oraz drugim w Europie. Kluczem do sukcesu było zastosowanie innowacyjnej technologii VG (varriable geometry). „KOSTRZEWA” bazuje na autorskim oraz innowacyjnym na skalę Europy palniku o zmiennej geometrii, który automatycznie dopasowuje się do zapotrzebowania cieplnego budynku, zmniejszając lub zwiększając swoje wymiary.

        Zmienna geometria umożliwia modulowanie mocą cieplną w szerokim przedziale – od 8kW do zaledwie 2,5 kW. To pierwszy zarejestrowany w kraju rezultat tak niskiej mocy grzewczej, co więcej – pierwszy, połączony ze spełnieniem wymogów dyrektywy Ecodesign. Dotychczasowa najniższa dostępna moc grzewcza to 3,5 kW.

        Najnowszy kocioł linii EEI Pellets, podobnie jak jego poprzednicy, dzięki wyposażeniu w system OMS (operating monitoring system) jest bardzo wygodny i komfortowy w obsłudze. OMS kontroluje ilość paliwa w zbiorniku oraz wypełnienie popielnika, i z dużym wyprzedzeniem informuje użytkownika o potrzebie zasypu paliwa oraz usunięcia popiołu. Informacje wyświetlane są na ekranie regulatora kotła oraz regulatora pokojowego.


        W kotle możemy palić każdym rodzajem peletu: A1, A2 oraz B. Urządzenie posiada klasę energetyczną A+, tj. najwyższą z możliwych w przypadku kotłów opalanych biomasą. Oznacza to, że pobór energii elektrycznej podczas pracy kotła został ograniczony do minimum. Warto pamiętać, że najnowszy produkt marki KOSTRZEWA może być przydatny w przypadku realizacji inwestycji dofinansowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, polegających na ograniczaniu zapotrzebowania budynku na ciepło, oraz wszystkie programy PONE, idealnie też wpisuje się w realizację małopolskiej uchwały antysmogowej.

        EEI Pellets 8kW to przełom w ekologicznej miniaturyzacji mocy grzewczej na krajowym rynku kotłów na biomasę. „KOSTRZEWA” kolejny raz udowadnia, że własna myśl technologiczna pozwala spełniać rosnące wymagania klienta oraz chronić środowisko. Model o mocy 8 kW oraz wszystkie pozostałe kotły linii EEI Pellets zostały zaprojektowane z myślą o czystym powietrzu i likwidacji smogu w Polsce. Premiera ósemki już wkrótce.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson