Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-03-05 14:27:57

Pawelha
Nowy na forum

Pompy nie uruchamiają się

Witam. Od 2 miesięcy jestem użytkownikiem mini bio luxury20kw. Dotąd dzialal bez zarzutow. Ale że dogrzewał budowę to ostatnie ciepłe dni był wyłączony. Dodam że przez wichurę były chwilowe przerwy w dostawie prądu.

Dzisiaj gdy go uruchomiłem to odpalił bez zarzutu ale dobił do temperatury zadanej i się wyłączył. Po osiagnieciu 40st powinny się uruchomić pompy od grzejnikow i podlogowki. Nie właczyly sie. Jedynie uruchamiają się ręcznie na komendę pompa test.

Miał ktoś taki przypadek? Kocioł na gwarancji ale że dzisiaj niedziela to serwis milczy. Ma ktoś jakiś pomysł?

#2 2017-03-05 22:00:38

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Pompy nie uruchamiają się

Pawelha napisał:

...
Dzisiaj gdy go uruchomiłem to odpalił bez zarzutu ale dobił do temperatury zadanej i się wyłączył. Po osiagnieciu 40st powinny się uruchomić pompy od grzejnikow i podlogowki. Nie właczyly sie. Jedynie uruchamiają się ręcznie na komendę pompa test...

A czy "przypadkiem", nie miałeś wyłączonego ogrzewania... i dlatego pompy się nie uruchomiły?

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2017-03-05 22:10:18

Pawelha
Nowy na forum

Nie przypadkiem nie. Mam pompy elektroniczne i nie załączyły się wogóle tzn. wyswietlacz na pompach i diody nie odpaliły

#4 2017-03-05 22:39:19

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Pawelha napisał:

...
Mam pompy elektroniczne i nie załączyły się wogóle tzn. wyswietlacz na pompach i diody nie odpaliły

A jakie ma znaczenie to, że są to pompy elektroniczne...
Jako, że było to pytanie retoryczne... odpowiadam... nie ma to żadnego znaczenia.

Pytałem konkretnie, czy w sterowniku kotła, obwód C.O. masz włączony, czy może wręcz przeciwnie.
Bo jeśli w prostym menu ogrzewania, ustawiona jest opcja "wyłącz", to pompy nie ruszą.
A skoro startują po aktywacji opcji "test", to świadczyłoby o tym, że sterownik reaguje prawidłowo.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

Stopka forum