Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#51 2017-02-19 20:28:10

besix
Często się udziela

Re: Sterownik i dokładność podawania

Po pierwsze kolego Darecki , to moja uwaga odnośnie trzymania się faktów , nie dotyczyła temperatury powrotu.

To, że u Ciebie nie dochodzi do przekroczenia górnej histerezy  kotła, nie robi większego  wrażenia, mając do ogrzania „ 185 metrowy , nieocieplony  durszlak „ , nie jest trudno to osiągnąć.
Nie dziwię się już , że nie potrafisz prawidłowo ocenić zjawiska, jakie wystąpiło na moim wykresie po godzinie 9,25, bo takie coś jak poniżej   jest u Ciebie nie do osiągnięcia przy obecnych temperaturach.

https://drive.google.com/file/d/0B7soY0z0MKxSZWUzd0tVYWRYOTQ/view?usp=sharing

I nazywaj sobie to jak chcesz, nawet   niekontrolowanym przekroczeniem górnej histerezy kotła wink

I w końcu,  jeżeli  nie dociera  do Ciebie fakt , że jednorazowa dawka  opału , największa jest przy pełnym zasobniku i proporcjonalnie zmniejsza się, wraz z ubywaniem tego opału z zasobnika ,a średnia dawka jest właśnie przy połowie opału w zasobniku i że  dlatego ustalanie spalania dobowego powinno się robić, właśnie przy zasobniku w połowie pełnym , tak samo zresztą , powinien być robiony paliwo test, to chyba przeceniłem Twój poziom intelektu

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#52 2017-02-19 22:04:39

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

besix napisał:

...
To, że u Ciebie nie dochodzi do przekroczenia górnej histerezy  kotła, nie robi większego  wrażenia, mając do ogrzania „ 185 metrowy , nieocieplony  durszlak „ , nie jest trudno to osiągnąć.
Nie dziwię się już , że nie potrafisz prawidłowo ocenić zjawiska, jakie wystąpiło na moim wykresie po godzinie 9,25, bo takie coś jak poniżej   jest u Ciebie nie do osiągnięcia przy obecnych temperaturach...

Jak widzę... dalej bawisz się w interpretację działania mechanizmu, o którym nie masz żadnego pojęcia...

A "zjawisko, jakie wystąpiło na Twoim wykresie po godzinie 9,25" nie jest wcale trudno zinterpretować, bo przekroczenie górnej histerezy było faktem, któremu nie mogłeś zaprzeczyć... natomiast sam wykres jest odmienny od tego, który zaprezentowałeś w ostatniej wypowiedzi, i nie ma z nim wiele wspólnego... ba, nawet temp. powrotu oraz C.W.U. zniknęły wink
Ale błędne opisywanie wykresu aktualnej temp. kotła... nazywanej "temp.zadana"... nadal pozostało.
Temp. zadana jest stałą wartością, natomiast wykres przedstawia zmieniającą się temp. kotła... czyli, nie przedstawia "temp. zadanej"... mam nadzieję, że "poziom intelektu" pozwala Ci na zrozumienie tych rozbieżności...

besix napisał:

...
I w końcu,  jeżeli  nie dociera  do Ciebie fakt , że jednorazowa dawka  opału , największa jest przy pełnym zasobniku i proporcjonalnie zmniejsza się, wraz z ubywaniem tego opału z zasobnika ,a średnia dawka jest właśnie przy połowie opału w zasobniku i że  dlatego ustalanie spalania dobowego powinno się robić, właśnie przy zasobniku w połowie pełnym , tak samo zresztą , powinien być robiony paliwo test, to chyba przeceniłem Twój poziom intelektu

Bzdury piszesz... ale nie mój to problem...
Ale jeśli nie zrozumiałeś tego co napisałem w poprzedniej wypowiedzi... to oznacza, że nie tylko "przeceniasz swój poziom intelektu"... ale także podstawową umiejętność czytania ze zrozumieniem czytanego tekstu...
Bo napisałem Ci wyraźnie, że w praktyce stosuję zasadę uzupełniania zbiornika, bez czekania aż poziom opału spadnie poniżej "stanu średniego"... gdyż wolę uzupełniać częściej, niż robić jednorazowe akcje z wsypywaniem 10 worków dopiero wtedy, gdy poziom opału osiągnie dno... więc chyba to też powinieneś potrafić zinterpretować... bo przekaz był jasny.

P.S.
"ustalanie spalania dobowego powinno się robić, właśnie przy zasobniku w połowie pełnym"
Pomijając sama teorię, to musisz przyznać, że określenie... zasobnik zasypany do połowy, lepiej oddaje stan faktyczny, ale o tym już pisaliśmy znacznie wcześniej...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#53 2017-02-20 07:33:57

besix
Często się udziela

Tracisz coraz bardziej w moich oczach i chyba nie tylko w moich, na jakiej podstawie twierdzisz, że moja "Teoria" to bzdury, skoro sam napisałeś wcześniej , że jej nie sprawdzałeś i że mój sposób Cie nie interesuje ?

Ten twój zawór 4D z siłownikiem, to  chyba składali na zamówienie w fabryce szwajcarskich zegarków, taki to skomplikowany mechanizm smile, ale nie pomoże nawet dołożenie drugiego takiego w osiągnięciu kontrolowanego wygaśnięcia kotła na minimum 4 godziny, przy takiej izolacji termicznej budynku jak u Ciebie i przy obecnych temperaturach.

A co do wykresu, to spodziewałeś się , że wstawię ten sam co wcześniej smile ? A po co ?

Ostatnio edytowany przez besix (2017-02-20 09:12:30)

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#54 2017-02-20 12:31:47

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
nie pomoże nawet dołożenie drugiego takiego w osiągnięciu kontrolowanego wygaśnięcia kotła na minimum 4 godziny, przy takiej izolacji termicznej budynku jak u Ciebie i przy obecnych temperaturach.

A co do wykresu, to spodziewałeś się , że wstawię ten sam co wcześniej smile ? A po co ?

Izolacja termiczna budynku nie ma tu aż tak dużego znaczenia, dlatego że to co zaprezentowałeś na tym wykresie, to jest tylko proces stygnięcia samego kotła... w czasie gdy nie pracują pompy big_smile
Zaczynasz coraz bardziej się ośmieszać, myśląc, że może to robić jakieś wrażenie.
A do tego, usunąłeś z wykresu temp. powrotu, żeby nie było widać, że spada ona poniżej tego co deklarowałeś... czyli żenada, której się jednak po Tobie nie spodziewałem wink mimo tego, że obniżasz poziom coraz bardziej...

P.S.
A co do zaworu 4D, to wciąż potwierdzasz to, że nie masz pojęcia o tym, jak działa siłownik mieszacza, sterowany regulatorem firmy Tech...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#55 2017-02-20 14:25:49

besix
Często się udziela

krzyzak malbork napisał:

besix a ile dawałes tyle co na stronie ?

Ty krzyżak zamiast pakować się w odbyt kolegi dareckiego, zadając mi bezsensowne pytania, lepiej zmień opis na tej aukcji

http://allegro.pl/lfp-leszno-epco-pompa-elektroniczna-25-40-70-i6722997130.html

bo pompa nie jest nowa, mam na to dowody, sam się zresztą chwaliłeś, jeszcze jak mnie tu nie było
I szmacenie się za 300 zł ? Dla mnie jesteś zwykłym oszustem.

A Ty kolego Darecki nie odpowiedziałeś na proste pytanie , które zadałem w poprzednim poście, na samym początku, więc chyba nie mam o czym dalej z Tobą pisać.

Jeżeli Ktoś z tego forum, pomijając tych dwóch panów, ma coś do dodania do tego wątku, to serdecznie zapraszam do rozmowy smile

#56 2017-02-20 15:45:38

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...
A Ty kolego Darecki nie odpowiedziałeś na proste pytanie , które zadałem w poprzednim poście...

Pytanie nie było nowe, gdyż wcześnie, już dwukrotnie Ci na to samo pytanie odpowiadałem... jeśli nadal nie rozumiesz... to trzeci raz też nie pomoże... więc mogę sobie, oraz innym czytający tego oszczędzić...

Ale jak widać po reakcji, to najwyraźniej argumentów zabrakło... na obronę oszustwa, którego sam się dopuściłeś preparując ten wykres, którym się ośmieszyłeś...

A jak wiadomo... z forumowego doświadczenia.... jak brakuje argumentów, to w ruch idą inwektywy, więc nie jesteś i pod tym względem  wyjątkiem.

P.S.
A atakowanie innego użytkownika... tylko po to, oby odwrócić uwagę od własnego oszustwa... jest również żenujące... bo jeśli miałeś obiekcje do oferty sprzedaży, złożonej przez kolegę... to trzeba było o tym napisać w miejscu, gdzie to ogłoszenie zostało umieszczone...  a nie w swoim wątku, który tego nie dotyczy...
Dlatego intencje od początku są jasne... i nie chodziło w tym o dobro ewentualnego kupca...

#57 2017-02-20 17:25:08

krzyzak malbork
Często się udziela
Od: Malbork

besix nie widziałem cepie ze pisałes predzej. i tylko sie spytałem. I nie mierz wszystkich swoja miara ze ty walisz kogos w odbyt to nie znaczy ze kazdy tak robi jak Ty hahahahahah. A pompa jest nowa na gwarancji. Jak podłaczysz nwy telewizor to prądu i wyłaczysz.... to on juz nie jest nowy. Jest napisane ze była podłaczona na próbe.... tak wiec zluzuj poslady i jednak to prawda chłop ze wsi pojdzie ale wieś z chłopa nigdy hahaha.

Ale te forum pojebane jest, sie prawie pobija o swoje kotły i palniki. Zal mi was

Ostatnio edytowany przez krzyzak malbork (2017-02-20 17:34:19)

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 100L+ kominek z płaszczem wodnym

#58 2017-02-20 17:44:00

krzyzak malbork
Często się udziela

Dlatego bo widac ze w innych rejonach mozna dostac taniej to po co mam tutaj na forum sprzedazwac jak moge na allegro. Szkoda mi Was naprawde smile i nawet nie chce mi sieudowadniac ze pompa na 24 miesiące gwarancji bo nie mam sie przed kim tłumaczyc tongue

Ostatnio edytowany przez krzyzak malbork (2017-02-20 17:44:41)

VIESSMANN VITOROND 200 + Platinum Bio 16KW. Powierzchnia domu 300m2 całkowita. Grzejniki + dwie pętle podłogówki. CWU 100L+ kominek z płaszczem wodnym

#59 2017-02-20 17:59:03

besix
Często się udziela

Ten twój, pupilek wstawił ogłoszenie z tą pampą, tu na forum, i mogłem mu to napisać własnie przy tym ogłoszeniu, ale po zwróceniu podobnej uwagi do mojej, przez innego użytkownika tego forum, nick zachowam dla siebie, może sam to potwierdzi, bardzo szybko usunął wątek z ogłoszeniem, o allegro już celowo zapominając.
Czemu mam zostawiać to bez echa ?
Kiedy i gdzie odpowiedziałeś mi na pytanie ?
na jakiej podstawie twierdzisz, że moja "Teoria" to bzdury, skoro sam napisałeś wcześniej , że jej nie sprawdzałeś i że mój sposób Cie nie interesuje ?
Podaj chociaż numer postu bo jakoś nie mogę znaleźć
A zakładając Twoją chorą hipotezę, że spreparowałem swój wykres, to o jakiej skali oszustwa my piszemy ?
Ja preparując wykres oszukał bym sam siebie , a ten dupek z premedytacją oszukuje innych ludzi.
Nie można uczciwie, wystawić na ukcji, jako używkę za 200 zł i mieć czyste sumienie ?

#60 2017-02-20 18:01:41

krzyzak malbork
Często się udziela

Dupek to Ciebie robił i robotę spierdolił, ja Ciebie od dupków nie wyzywam cepie hahahahahahahahahahahah

#61 2017-02-20 18:04:16

besix
Często się udziela

Ten kolega się ujawnił w trakcie więc nie trzeba było długo czekać
Dzięki Sternik, że nie zostawiłeś tego tak bez echa

#62 2017-02-20 18:05:34

krzyzak malbork
Często się udziela

Szkoda mi Was ide stąd MASAKRA POJEBANE FORUM

#63 2017-02-20 18:06:25

besix
Często się udziela

krzyzak malbork napisał:

besix nie widziałem cepie ze pisałes predzej. i tylko sie spytałem. I nie mierz wszystkich swoja miara ze ty walisz kogos w odbyt to nie znaczy ze kazdy tak robi jak Ty hahahahahah. A pompa jest nowa na gwarancji. Jak podłaczysz nwy telewizor to prądu i wyłaczysz.... to on juz nie jest nowy. Jest napisane ze była podłaczona na próbe.... tak wiec zluzuj poslady i jednak to prawda chłop ze wsi pojdzie ale wieś z chłopa nigdy hahaha.

Ale te forum pojebane jest, sie prawie pobija o swoje kotły i palniki. Zal mi was

Po polsku piszemy to forum , a nie " te forum" Chłopie z miasta

#64 2017-02-20 18:45:53

krzyzak malbork
Często się udziela

Sternik jak bys dobrze czytał to 16.06 została wprowadzona do dystryucji. A kiedy kupiona to juz nie wiesz tak ? no smile

https://images82.fotosik.pl/376/10a1552d54be6c0amed.jpg

Tak pompa sie sprzedała poza allegro..na lewo

#65 2017-02-20 19:29:53

krzyzak malbork
Często się udziela

Nowy nabywca bedzie bardzo w niej zadowolony bo była tańsza niz nowa i dalej na gwarancji 24 miesiecznej. A to dla niego  mało wazne widocznie ze siedziała sobie w instalacji jak dalej ma 24 miesiace gwarancji. A po komentarzach sądząc widac nie jestem "oszustem". Nie wolno mierzyc wszystkich swoja miarą wink
Po to w aukcji jest telefon do kontaktu zeby sie dopytać

#66 2017-02-20 19:49:06

besix
Często się udziela

krzyżak o 17.44 napisałeś " po co mam sprzedać tutaj, jak mogę na allegro" po czym o godzinie 18.01 wycofujesz aukcję ,o 18,45 informujesz Sternika że sprzedała się , poza allegro. Szybko się sprzedała smile
Gratuluję takiej żyłki handlowej smile

Ostatnio edytowany przez besix (2017-02-20 19:55:02)

#67 2017-02-20 20:17:22

darecki
Często się udziela

besix napisał:

...

Kiedy i gdzie odpowiedziałeś mi na pytanie ?
na jakiej podstawie twierdzisz, że moja "Teoria" to bzdury, skoro sam napisałeś wcześniej , że jej nie sprawdzałeś i że mój sposób Cie nie interesuje ?
Podaj chociaż numer postu bo jakoś nie mogę znaleźć...

... spreparowałem swój wykres...
Ja preparując wykres oszukał bym sam siebie...

Post nr. 50

darecki napisał:

... Twoja metoda w ogóle mnie nie interesuje, więc nie mam zamiaru zawracać sobie nawet tym głowy...
Zbiornik zasypuję zawsze do pełna i nie czekam nigdy do jego opróżnienia, więc nie mam nawet zamiaru sprawdzać, jaki wynik wyjdzie z "zasobnikiem pełnym do połowy" wink lub też... "zasypywać po trzy worki i spalać 30 kg , i ważyć to co zostało"...

Jeśli twierdzisz, że wyniki testu przesypowego, wykonywane przy zasypywaniu zbiornika do pełna są odmienne od tego, co wychodzi podczas robienia takiego test, po zasypaniu np. 3 woreczków pelletu... to już samo to to wystarczy do stwierdzenia, że robienie testu z prawie pustym zbiornikiem jest bezsensowne... skoro w warunkach codziennego użytkowania jest on najczęściej, co najmniej "do połowy pełny" big_smile

Post nr. 54

darecki napisał:

...napisałem Ci wyraźnie, że w praktyce stosuję zasadę uzupełniania zbiornika, bez czekania aż poziom opału spadnie poniżej "stanu średniego"... gdyż wolę uzupełniać częściej, niż robić jednorazowe akcje z wsypywaniem 10 worków dopiero wtedy, gdy poziom opału osiągnie dno... więc chyba to też powinieneś potrafić zinterpretować... bo przekaz był jasny...

P.S.
A wykres jest spreparowany pod "publiczkę"... i oczywiste jest, że nie oszukujesz "sam siebie"... bo "sam", to jednak prawdę musisz znać wink skoro zabawiałeś się w hochsztaplera...
A może jednak lubisz się oszukiwać... tego nie wiem.

Jedno jest pewne... w wykresie, który umieściłeś, celowo nie zaprezentowałeś temp. powrotu i zrobiłeś to z premedytacją... więc już samo to, świadczyło o Twoim kombinatorstwie...

A różnica w zachowaniu instalacji widoczna na obu wykresach, świadczy o tym, że zabiegi były celowe i ukierunkowane na uzyskanie określonego efektu, który jednak wcale nie jest niczym nadzwyczajnym...

Na pierwszym wykresie... temperatura kotła spadła od 61 stopni do 50 stopni... w jakieś 35 minut.

Na drugim wykresie, który przedstawia celowe działania, mające na celu uzyskanie określonego efektu... temperatura kotła spadła od 63 stopni do 44 stopni... w jakieś 3 godz. i 45 minut...

Dodatkowy komentarza, raczej nie jest konieczny wink

#68 2017-02-20 20:27:04

krzyzak malbork
Często się udziela

besix a co sadzicie o tym poscie o czujniku wszystko ok czy jakies aluzje, bo jakby co to pisz..bo tez go uzyłem przez chwile.

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?id=1414

A jesli chodzi o pompe to poszłą jak świeże bułeczki. Jak bys cos chciał sprzedac to dawaj jak w dym pomoge big_smile

#69 2017-02-20 20:36:00

krzyzak malbork
Często się udziela

No widzisz jak szybko łapiesz big_smile jak chcesz to potrafisz szybko zaskoczyc wink

#70 2017-02-20 20:39:01

krzyzak malbork
Często się udziela

No widzisz jak szybko łapiesz big_smile jak chcesz to potrafisz szybko zaskoczyc wink

Nowe pompy

http://allegro.pl/listing?string=Pompa%20C.O.%20elektroniczna%2025%2F40-70%206%20-%2044%20W%20LFP&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025

Stopka forum