Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#76 2017-02-10 09:42:10

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Re: Automatyczne regulowanie temperatury pokojowej zaworem 4D.

Czyli ten fragment rozdzielacza ze zdjęcia to do grzejników?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#77 2017-02-10 10:46:04

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

kamada napisał:

Cześć,
widzę, że temat przeszedł na Draco Duo Bio więc i ja się podłącze z moimi pytaniami...

Kolego... napisz mi proszę... w którym to miejscu, wątek dotyczący regulacji temperatury pokojowej z wykorzystaniem sterownika Tech i siłownika zaworu 4D Afriso... "przeszedł na Draco Duo Bio" ?

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#78 2017-02-10 10:49:06

kamada
Zaczyna się udzielać

fotlot napisał:

Czyli ten fragment rozdzielacza ze zdjęcia to do grzejników?

tak

Tekla Draco Duo Bio 25kw, docelowo 200m, teraz ogrzewane 140m. Cały dom w podłogówce, grzejnik tylko w łazience i w części nieużytkowej.

#79 2017-02-10 10:51:30

kamada
Zaczyna się udzielać

darecki napisał:

kamada napisał:

Cześć,
widzę, że temat przeszedł na Draco Duo Bio więc i ja się podłącze z moimi pytaniami...

Kolego... napisz mi proszę... w którym to miejscu, wątek dotyczący regulacji temperatury pokojowej z wykorzystaniem sterownika Tech i siłownika zaworu 4D Afriso... "przeszedł na Draco Duo Bio" ?

przepraszam, pomyliłem wątki, wczoraj jak szukałem inf to trafiłem na taki wątek, gdzie fajnie o draco rozmawialiście. Dziś wpisałem na same hasła w wyszukiwarce i wszedłem nie w ten wątek widocznie. Przepraszam na niepotrzebna zmianę tematu

Tekla Draco Duo Bio 25kw, docelowo 200m, teraz ogrzewane 140m. Cały dom w podłogówce, grzejnik tylko w łazience i w części nieużytkowej.

#80 2017-02-12 15:10:13

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

marecki napisał:

Czekamy zatem na opis i zdjęcia. Co prawda ja już to częściowo mam od Ciebie ale wolałbym podyskutować tu...

Zatem... może wrócimy do tematu, którego wątek dotyczył wink

Marecki... nie ma nad czym się zastanawiać i nie rozumiem, dlaczego czekasz do końca sezonu, aby zamontować i uruchomić to sterowanie siłownikiem, który przyniesie rozwiązanie pewnych niedogodności opisywanych przez Ciebie... w odniesieniu do pracy kominka.
Ale także w przypadku kotła wnosi usprawnienia, które maja korzystny wpływ na pracę kotła, oraz niweluje skutki zbyt niskiej, górnej histerezy kotła... co można wykorzystać w prosty sposób, odpowiednio oprogramowując sterownik. 

Ze względu na to, że sama instalacja sterownika wraz ze wszystkimi czujnikami i oczywiście siłownikiem zaworu, zajmuje niezbyt wiele czasu i jest banalnie proste, nie powinieneś z tym zwlekać wink
Prawie wszystko, co jest potrzebne znajduje się w zestawie... a jedyne, co dodatkowo jest potrzebne, to przewód do podłączenia czujnika temp. zewnętrznej, jeśli sterowanie pogodowe ma być wykorzystywane.

Oprogramowanie sterownika, też nie jest skomplikowane, gdyż wszystkie opcje są bardzo jasno opisane w instrukcji.

Więc opiszę może w skrócie, jakie są najistotniejsze korzyści, wynikające z zastosowania takiego zestawu:
- programowanie temp. zasilania obwodu grzewczego, która w przypadku wykorzystania sterowania pogodowego, może być zmienna, w zależności od temp. zewnętrznej.
- programowalna ochrony powrotu, która działa prawidłowo, oczywiście w przypadku posiadania sprawnego obwodu kotłowego i instalacji, która pozwala na uzyskanie odpowiedniej temperatury czynnika powrotnego, którego wartość minimalna jest programowana.
- programowanie temp. maksymalnej kotła, czyli ochronę przed przegrzaniem, którą w bardzo prosty sposób wykorzystać można jako zabezpieczenia przed przegrzaniem doprowadzającym do przekroczenia górnej histerezy kotła, a co za tym idzie, niechcianym wygaszaniem palnika.

Myślę więc, że warto zainteresować się tym rozwiązaniem, które jest znacznie tańsze od modułów Estymy... a funkcjonalnością wcale im nie ustępuje, tym bardziej, że jest uniwersalne... i nie ma ograniczeń, które występują w przypadku stosowania rozwiązań zintegrowanych ze sterownikiem głównym.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#81 2017-02-13 11:10:06

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Nie zmontowałem z dwóch powodów: brak czasu i to, że w tym roku prawie nie palę kominkiem (do minibio się nie dotykam, bo działa idealnie). W tym roku kupiłem już sporo drewna więc to się zmieni. Cieszę się, że rozwiązanie działa, takie elaboraty to ja lubię smile

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Stopka forum