Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-01-23 21:37:23

Skalpel
Nowy na forum

Twin Bio 24 Problemy ogólne. Prośba o pomoc

Kochani opisze mój problem z piecem możne ktoś pomoże  Kupiliśmy piec zielona żabę od Kostrzewy piec Twin Bio  24Kw piec kupiłem dla siebie (mieszkam w Niemczech) i tutaj go sam zamontowałem gdyż pracuje jako hydraulik. Pierwszy problem po uruchomieniu pieca sterownik wyświetlił czujnik stb i alarm piszczacy na pól kotłowni. Telefon do gostka co piec został zakupiony ten stwierdził ze on musi przyjechać zrobić osobiście pierwsze uruchomienie pieca itd. Na początku jak sprzedawał piec zapomniał poinformować o tym klienta czyli mnie ze za tą usługę życzy sobie 1400 euro To stwierdziłem że dostanie ale ...... no to telefon do kostrzewy do serwisanta itd parę instrukcji i zdjęć i stwierdzili że kable do stb sa źle podłączone no i wszystko pasuje ale one były przez nich podłączane oryginalnie ja nic tam nie robiłem No ale pozmieniałem te kable itd już sam nie wiem jak one teraz maja być ale sumą sumaru serwisant od kostrzewy stwierdził że to pierwszy taki przypadek i najprawdopodobniej uszkodzony sterownik pieca i trzeba go odesłać na reklamacje Wszystko pasuje ale jak zimą? Dziwią się ze sterownik stb nie działa a piec chodzi,bo nie powinien nawet sie załączyć w takim przypadku No to zostawiłem to wszystko jak jest i piec tak chodzi już trzy miesiące ale teraz wyświetla komunikat brak ognioopału i i sie wyłącza kilka razy dziennie To jakaś masakra i teraz jeszcze dodatkowo wyświetlił następny komunikat już trzy razy ,przegrzanie palnika bo jak sie wygasza po alarmie brak ognioopału i załączam go ponownie to startuje dwa razy bo za pierwszym razem nie może wystartować i rozpalić,  co sie wcześniej nie działo Czasem myślę że ten sterownik od początku był walnięty przysłany żeby gostek co sprzedawał mógł przyjechać wymienić być pewny że go wezwie za jego bagatelna sumę więc wysłał uszkodzony. Co o tym myślicie. Jest mi w stanie ktoś pomóc? Z góry dziękuję

#2 2017-01-24 00:47:55

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Twin Bio 24 Problemy ogólne. Prośba o pomoc

Skalpel napisał:

Kochani opisze mój problem z piecem możne ktoś pomoże...

... Czasem myślę że ten sterownik od początku był walnięty przysłany żeby gostek co sprzedawał mógł przyjechać wymienić być pewny że go wezwie za jego bagatelna sumę więc wysłał uszkodzony. Co o tym myślicie. Jest mi w stanie ktoś pomóc?...

Jeśli faktycznie jest tak, że sterownik jest uszkodzony, to niby jak mielibyśmy Ci pomóc?

Schematy podłączeń wszystkich niezbędnych elementów, można bez problemu odszukać w necie i zawsze możesz na ich podstawie sprawdzić, czy masz wszystko dobrze podpięte, jeśli byś nawet nie dysponował instrukcją dołączoną do zestawu...

Jeśli chodzi o problemy związane z "brakiem ognia/opału", a także "przegrzanie palnika", to są dość częste sytuacje, więc raczej do opanowania... ale potrzebne są też bardziej konkretne dane dotyczące ustawień palnika, oraz informacje na temat tego, czy w palniku znajduje się wkładka szamotowa...
Jest jeszcze kilka innych kwestii, które należy brać pod uwagę... jak choćby ciąg kominowy oraz jakość procesu spalania... ale od czegoś trzeba zacząć, analizując i ewentualnie wykluczając kolejne kwestie, które mogą być związane z występowaniem tych problemów...

Więc najpierw konkretne informacje i ustawienia sterownika... a potem sprawdzanie sugestii, które będą Ci podsuwać inni użytkownicy... więc i tak najwięcej zależy tu od Ciebie i Twojego zaangażowania w rozwiązywanie tych problemów...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2017-01-24 08:39:25

besix
Często się udziela

Skalpel napisał:

Dziwią się ze sterownik stb nie działa a piec chodzi,bo nie powinien nawet sie załączyć w takim przypadku No to zostawiłem to wszystko jak jest i piec tak chodzi już trzy miesiące ale teraz wyświetla komunikat brak ognioopału i i sie wyłącza kilka razy dziennie To jakaś masakra i teraz jeszcze dodatkowo wyświetlił następny komunikat już trzy razy ,przegrzanie palnika bo jak sie wygasza po alarmie brak ognioopału i załączam go ponownie to startuje dwa razy bo za pierwszym razem nie może wystartować i rozpalić,  co sie wcześniej nie działo Czasem myślę że ten sterownik od początku był walnięty przysłany żeby gostek co sprzedawał mógł przyjechać wymienić być pewny że go wezwie za jego bagatelna sumę więc wysłał uszkodzony. Co o tym myślicie. Jest mi w stanie ktoś pomóc? Z góry dziękuję

Kolego zabezpieczenie STB to wyłącznik termiczny, który w przypadku przekroczenia przez kocioł dopuszczalnej temperatury odcina zasilanie wszystkich urządzeń ( podajnik, dmuchawa, grzałka itd ), więc jeżeli jest źle podłączony albo uszkodzony to normalna praca sterownika jest niemożliwa, o kwestiach bezpieczeństwa już nie chcę wspominać.
Musiałeś raczej dobrze pozamieniać te połączenia przy stb, skoro kocioł ruszył i pracował jakiś  czas niby dobrze.
Co do reszty Twoich problemów to poczytaj trochę  forum szczerze polecam, dowiesz się jakie znaczenie ma czujnik płomienia i ustawienia progu jego działania, kolejna rzecz to czystość palnika (rusztu) , nie bez znaczenia jest w 100% sprawna grzałka, a kluczowa sprawa to ustawienia pracy palnika , ale o tym wspomniał już kolega Darecki.

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#4 2017-01-24 09:30:13

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Skoro serwisanta nie było przy uruchomieniu , to sterownik pracuje na jakichś nieznanych nam parametrach z automatu. Więc zacznij od podania nam jak pisał kolega darecki " konkretne informacje i ustawienia sterownika". Czy wiesz jak wejść w ustawienia serwisowe?

Potrzebujemy podobne dane np:

Posiadam piec ..............

Dom o powierzchni uzytkowej 85 m kwadratowych plus garaż i kotłownia .
Grzejniki / podłogówki.
Nastawy pieca:
powietrze min (20%)   35
powietrze max (100%) 55
podawanie max (100%) 3,0
moc min fl 2 50
mox max fl 2  100
typ modulacji fl 2
próg foto 15
wartość opałowa 4,9
sterowanie lambda nie
tlen min (20%)  14.0
tlen max (100%)  8.0
dawka startowa paliwa 18 s
Temp. zadana kotła    C
Histereza kotła
Czy kotłownia jest napowietrzana?

Ostatnio edytowany przez fotlot (2017-01-24 10:12:56)

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#5 2017-01-24 22:16:47

Skalpel
Nowy na forum

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

besix napisał:

t
Musiałeś raczej dobrze pozamieniać te połączenia przy stb, skoro kocioł ruszył i pracował jakiś  czas niby dobrze.

Alarm STB wyświetla się od pierwszego podłączenia pieca. "Pracował dobrze" - być może źle się wyraziłem smile pracował dobrze ale cały czas z wyświetlonym alarmem. Zacznę od STB.
Piec kupiłem końcem października 2016. Podłączał mi elektrykę kolega z pracy który normalnie podłącza elektrykę do innych pieców z tym że tylko takich na olej.
Alarm jak już pisałem wyświetla się od początku. Po mimo naszych wysiłków nic się nie zmieniało. Zaczęliśmy szukać pomocy, sprzedawca owszem pewnie przyjedzie ale za 1400 euro. Skontaktowaliśmy się z serwisantem Kostrzewy, który mówił co mamy robić jednak też skapitulował. Później z serwisem bezpośrednio w firmie. Porobiliśmy zdjęcia, opisaliśmy sytuacje. Próbowaliśmy pozamieniać kable, montowaliśmy zworkę (która fabrycznie była w sterowniku). Za każdym razem piec restartowany i NIC. Alarm cały czas. Piec jest regularnie czyszczony , nakładka szamotowa oczywiście jest, pelet ze sprawdzonego źródła, certyfikowany. Dom 180m2, w trakcie remontu. Czujnik temperatury pokojowej. Tylko grzejniki. Kotłownia w której przedtem był piec na olej, ciąg kominowy bardzo dobry. Resztę ustawień napiszę za moment tylko zejdę spisać.

#6 2017-01-24 22:29:04

Skalpel
Nowy na forum

A więc :
powietrze min (20%)   15
powietrze max (100%) 30
podawanie max (100%) 10
moc min fl 2 30
mox max fl 2  100
typ modulacji fl 2
próg foto 40
wartość opałowa 4,5
sterowanie lambda nie
tlen min (20%)  14.0
tlen max (100%)  8.0
dawka startowa paliwa 30 s
Temp. zadana kotła   64 C
Histereza kotła 5

#7 2017-01-24 22:52:50

besix
Często się udziela

Jeżeli nawet po założeniu zwory na stb występuje alarm to raczej sterownik po sezonie do reklamacji
a skoro masz świadomość co robi to stb to zlecam ostrożność i częste czyszczenie kotła
Co do ustawień to ja bym zmniejszył próg foto do 20 i zobaczył czy rozpali się za pierwszym razem
Resztę niech podpowiedzą doświadczeni w temacie koledzy

Palnik PB 16kW, wstawiony do tłokowca 17kW KMG-1, Dom 130 m2 "Kanadyjczyk" Instalacja grzejniki z głowicami term. CWU 140 l.

#8 2017-01-24 23:05:57

Skalpel
Nowy na forum

Dodam jeszcze że piec teraz od dwoch dni odpala normalnie bez żadnych problemów i nie wyświetla o dziwo informacji -brak ognioopału kiedyś zwarjuje z tym piecem.Dzisiaj zauważyłem że w popiole ktory jest czarny sa jak by drobiny kiepsko spalonego opału

#9 2017-01-24 23:27:12

darecki
Często się udziela

A co z szamotem w palniku?
Obecny... czy wręcz przeciwnie?
Próg foto zawsze można obniżyć, szczególnie wtedy, gdy jasność płomienia jest dość niska... bo może to powodować niepotrzebnie zbyt długą pracę zapalarki...
A czarny popiół to oznaka złych parametrów spalania... jest na ten temat dostatecznie dużo informacji na tym forum...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#10 2017-01-24 23:43:51

Skalpel
Nowy na forum

darecki napisał:

A co z szamotem w palniku?
Obecny... czy wręcz przeciwnie?
Próg foto zawsze można obniżyć, szczególnie wtedy, gdy jasność płomienia jest dość niska... bo może to powodować niepotrzebnie zbyt długą pracę zapalarki...
A czarny popiół to oznaka złych parametrów spalania... jest na ten temat dostatecznie dużo informacji na tym forum...

To fakt masz racje - jest rzeczywiście bardzo dużo różnych ustawień na tym forum. smile Żeby nie było , wczoraj napisałem pierwszego posta ale na forum siedzę już tydzień. smile Jest tak wiele ustawień, do tak wielu piecy że można zgłupieć. Dlatego poprosiłem was o pomoc.
Noooo.... spaleanie. Żre jak smok. W popielniku jest czarny popiół. Dziś były dwa spieki na palniku.

#11 2017-01-25 00:05:27

darecki
Często się udziela

To że ustawień jest dużo to dobrze wink jest  przynajmniej czym sterować...
A o spalaniu, w sensie ilości... nie decydują same ustawienia palnika czy kotła, ale głównie parametry ogrzewanej budowli oraz instalacja, na potrzeby której energia jest wytwarzana... ale też ciąg kominowy i tym podobne historie...
A skoro pracujesz jako hydraulik, to może od instalacji należałoby zacząć wink

Ponawiam  też pytanie o szamot w palniku... czy jest w użyciu, czy jeszcze nie?

Jeśli spieki były, to więcej niedopalonego pelletu mogło też spadać.

#12 2017-01-25 00:34:53

Skalpel
Nowy na forum

No.. więc ja jako hydraulik - oczywiście mam nową instalacje big_smile Dom jeszcze nieocieplony.
Szamot też w użyciu.
darecki - tak na twoje oko , co byś zmienił w tych ustawieniach na początek?

#13 2017-01-25 00:54:33

darecki
Często się udziela

Na moje oko?
Przecież ja nic jeszcze takiego nie widziałem, co by dawało podstawy do prawidłowej oceny sytuacji.
"Szamot w użyciu"... a czy aby na pewno prawidłowo eksploatowany?
Czyli na myśli mam jego uszczelnienie, oczywiście.
Efekty spalania oceniane pobieżnie na podstawie koloru popiołu, świadczyłyby raczej o braku powietrza w procesie spalania.
A jeśli chodzi o instalację... to nowa = prawidłowa?
Może jakieś dane na jej temat... wielkość, technologia wykonania, temperatury, a w tym temp. powrotu... tak choćby informacyjnie, bo to istotne rzeczy są wink

Stopka forum