Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2017-01-06 22:21:37

goldeneczek
Zaczyna się udzielać

pierwsze uruchomienie Mini Bio Luxury 20KW

Witam, jestem nowy na forum. mam pytanko, czy na pierwsze uruchomienie kotła braliście gości z kostrzewy? czy jest tu ktoś kto próbował sam (ewentualnie z pomocą forumowiczów) uruchomić i ustawić kocioł) ? jednak 450zł, a tyle liczą za start to 500kg dobrego pelletu smile pozdrawiam

#2 2017-01-07 01:00:19

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: pierwsze uruchomienie Mini Bio Luxury 20KW

Uruchomienie kotła i oprogramowanie palnika,  to nie jest żaden problem... ale automatyczna utrata gwarancji, na własne życzenie w przypadku samodzielnego uruchomienia, to według mnie jest bezsensowne posunięcie...

Dobrze się nad tym zastanów, żebyś potem tego nie żałował...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2017-01-07 18:04:44

art
Udziela się
Od: południowe mazowieckie

Zawsze pozostaje ustawowa 2-letnia rękojmia...
Uruchomienie sprowadza się do podpięcia pomp, czujników, etc. do sterownika i wklepania ustawień.

MB L 10 kW (ver. 1), 90 m2

#4 2017-01-07 22:16:33

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

Ja płaciłem w zeszłym roku 250. I od szanownego serwisanta za wiele się nie dowiedziałem. A spec był taki że ustawił mi cwu na 30* komfortową i 18* na ekonomiczną... długo by opowiadać nie miał w mim mniemaniu zbyt dużej wiedzy o tym kotle, za to ja nie wiedziałem kompletnie nic i bez niego bym pewnie sobie nie poradził.

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

#5 2017-01-08 00:42:15

darecki
Często się udziela

art napisał:

Zawsze pozostaje ustawowa 2-letnia rękojmia...
Uruchomienie sprowadza się do podpięcia pomp, czujników, etc. do sterownika i wklepania ustawień.

Mylisz się... uruchomienie, sprowadza się do "wklepania" pieczątek w książce serwisowej... bo bez tego firma "oleje" użytkownika w przypadku jakichkolwiek problemów...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#6 2017-01-08 13:42:05

art
Udziela się

Mylisz się... uruchomienie, sprowadza się do "wklepania" pieczątek w książce serwisowej... bo bez tego firma "oleje" użytkownika w przypadku jakichkolwiek problemów...

Żartujesz sobie?
Poczytaj najpierw przepisy, choćby KC, zanim coś napiszesz.
Rękojmia jest USTAWOWA, a gwarancja to dobra wola firmy.

#7 2017-01-08 14:37:13

darecki
Często się udziela

art napisał:

...
gwarancja to dobra wola firmy.

"Dobra wola" to może jest złe określenie...
Raczej wątpię, aby ktokolwiek zechciał zakupić sprzęt za kwotę kilku czy kilkunastu tysięcy bez gwarancji producenta... dlatego to wcale nie jest "dobra wola"... a firma zawsze może znaleźć sposób, aby ją zakwestionować.

Jak tak "dobrze" chcesz doradzać koledze, który zadawał pytanie, to zajmij się uruchomieniem jego zestawu... a w razie problemów, zajmij się potem "przepychankami" z producentem sprzętu, w celu egzekwowania przepisów o rękojmi...

A ja potem chętnie poczytam o efektach takiego doradztwa...

I co byś teraz nie pisał, to w  przypadku problemów wątpię, aby nasz oszczędny kolega, był z Twoich porad zadowolony...

#8 2017-01-08 19:33:22

art
Udziela się

Poczytaj najpierw co to jest rękojmia i gwarancja.
Uruchomienie nie jest trudne (z tego co naocznie widziałem).
Jeśli ktoś zadał pytanie to domniemywać należy, iż ma o tym pojęcie a nie "dwie lewe ręce".
Dawno mnie tu nie było, ale to forum chyba nadal  jest od rozwiązywania wątpliwości czy szukania rad?

#9 2017-01-08 23:00:32

darecki
Często się udziela

art napisał:

Poczytaj najpierw co to jest rękojmia i gwarancja.
Uruchomienie nie jest trudne (z tego co naocznie widziałem).
Jeśli ktoś zadał pytanie to domniemywać należy, iż ma o tym pojęcie a nie "dwie lewe ręce".
Dawno mnie tu nie było, ale to forum chyba nadal  jest od rozwiązywania wątpliwości czy szukania rad?

Więc najpierw Ty poczytaj sobie, jakie są warunki udzielenia gwarancji przez producenta...

To, że "uruchomienie nie jest trudne", to wie każdy doświadczony użytkownik tego sprzętu... ale dla firmy liczy się tylko uruchomienie dokonane przez autoryzowanego serwisanta, nawet takiego który ma "dwie lewe ręce", ale ważne jest, aby jedną z tych "lewych" rąk postawił pieczątkę na potwierdzeniach montażu i uruchomienia, które trzeba wysłać na adres producenta...

Skoro "naocznie widziałeś" to może podejmij się jednak tego montażu, bo pytający kolega, raczej nie "ma o tym pojęcie", choć zapewne "dwóch lewych" rąk nie ma...

#10 2017-01-09 17:49:56

art
Udziela się

O Boże, więc łopatologicznie.
Rękojmia jest ustalona przez nasze państwo. Trwa 2 lata! Zasady każdy może ściągnąć choćby z KC lub UOKiK-u.
Gwarancja jest udzielana przez producenta/sprzedawcę na jego warunkach (z wyłączeniem klauzul niedozwolonych) i trwa tyle na ile uzna za stosowne.Kostrzewa akurat daje na 5 lat pod warunkiem corocznego, płatnego przeglądu.
O czym chcesz więcej dyskutować? Z mojej strony EOT.
Goldeneczek, nie pytał o warunki prawne ale o WŁASNORĘCZNE URUCHOMIENIE, więc Kolego darecki daruj sobie wywody prawne. Pisz merytorycznie!

#11 2017-01-09 19:20:10

darecki
Często się udziela

art napisał:

...
Gwarancja jest udzielana przez producenta/sprzedawcę na jego warunkach (z wyłączeniem klauzul niedozwolonych) i trwa tyle na ile uzna za stosowne.Kostrzewa akurat daje na 5 lat pod warunkiem corocznego, płatnego przeglądu.
...
Pisz merytorycznie!

Cały czas piszę merytorycznie... w przeciwieństwie do Ciebie...

"Kostrzewa akurat daje na 5 lat pod warunkiem corocznego, płatnego przeglądu"...a warunkiem gwarancji, jest dokonanie uruchomienia, przez autoryzowanego serwisanta...  lecz ta gwarancja obejmuje jedynie sam kocioł... czyli tak naprawdę jego szczelność.
Ta gwarancja została nawet wydłużona do 6 lat, w przypadku niektórych kotłów, lecz może być bez problemu anulowana... np. w sytuacji, gdy np. temp. wody powracającej do kotła, będzie miała poniżej 45 stopni...

Palnik i sterownik, nie jest wcale objęty taką samą gwarancją jak szczelność wymiennika, więc racz jednak trzymać się faktów, gdyż samo uruchomienie zestawu pelletowego, w największym stopniu dotyczy sterownika i palnika, oraz osprzętu (czujniki, pompy i ewentualnie moduły)

Z tego co pisałeś także wcześniej, wynika jasno, że faktycznie jesteś teoretykiem, bo tylko "naocznie widziałeś"... choć nie wiem, czy można widzieć inaczej, niż tylko "naocznie"...
A Twoje teorie, nie mają wiele wspólnego z praktykami, stosowanymi przez firmę Kostrzewa, odnośnie udzielania gwarancji...

P.S.
Własnoręczne uruchomienie = rezygnacja z gwarancji producenta.

Chyba że ma się znajomego serwisanta, który przystawi pieczęć...
I to jest sposób na obniżenie kosztów uruchomienia i zachowanie gwarancji...

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-01-09 19:25:02)

#12 2017-01-09 19:48:30

art
Udziela się

Goldeneczek skorzysta z RĘKOJMI a nie gwarancji. 2-letniej rękojmi!
Rękojmi ZAPEWNIONEJ przez przepisy !!!
Merytorycznie - od razu piszesz Goldeneczkowi o  utracie gwarancji, o co On nie pytał!
Rozumiesz co to jest merytorycznie?
Człowieku, sprawdź sobie w SJP, co to znaczy!!!
Tak, byłem teoretykiem w momencie zakupu MB, bo jak mogłem być praktykiem, nie mając z nim styczności, ale dzięki forumowym Kolegom, mogę go rozebrać i złożyć bez problemu!
Kiedyś to forum służyło do wymiany doświadczeń i pomocy nowym użytkownikom, ale teraz czytam, że głównie do polemiki na tematy w ogóle nie związane z wyrobami f-my Kostrzewa!
PS. Chociaż wiem, że to nic nie da, ale BŁAGAM nie pisz więcej o gwarancji/rękojmi.
PS2. Może pomożesz mi w temacie "Sonda lambda", bo po ilości postów widzę, że jesteś ekspertem?

#13 2017-01-09 19:51:42

goldeneczek
Zaczyna się udzielać

Dobra skonczcie się spinać. Podsumowując - uruchomienie i ustawienie kotła jest proste z tym że traci się gwarancję. Do zamknięcia temat.

#14 2017-01-09 22:48:21

darecki
Często się udziela

art napisał:

...
Kiedyś to forum służyło do wymiany doświadczeń i pomocy nowym użytkownikom, ale teraz...

Właśnie... forum na służyć głównie pomocy, przez dawanie DOBRYCH  rad... a Ty namawiałeś kolegę, który był nieświadom konsekwencji, do utraty gwarancji producenta... co trudno jest dobrą radą nazwać...

P.S.
Z sondą Ci nie pomogę, bo nie używam.
Marecki też nie mógł nic na to poradzić, choć sam używa...
Bo jeśli coś np. "padło" to zdalne porady, choćby najlepsze, nie pomogą...

#15 2017-01-10 17:59:09

art
Udziela się

darecki napisał:

a Ty namawiałeś kolegę, który był nieświadom konsekwencji, do utraty gwarancji producenta... co trudno jest dobrą radą nazwać...

Darecki, zerknąłeś do warunków i wyłączeń gwarancji?
Więc, na to co jest JEDEN rok gwarancji od Kostrzewy (zespół rusztu palnika, czujniki pomiarowe, zapalarka) i na to co jest DWA lata (automatykę sterującą, ślimak podający, motoreduktor, wentylator) to ja dziękuję za taką gwarancję.
Wybieram rękojmię na dwa lata! Chyba każdy normalny po spaleniu zapalarki też powoływałby się na rękojmię. Czy Ty jednak nie?
3 lata gwarancji masz na trwałość zewnętrznego korpusu palnika (to chyba jest tylko obudowa "wystająca" od zewnątrz), a 5 lat masz TYLKO na szczelność wymiennika kotła (czyli spawy łączące blachy wraz z rzeczoną blachą).
Nie mogę dogrzebać się do aktualnej gwarancji na stronach Kostrzewy więc posiłkuję się wersją z września 2012 roku.
Zapewne Ciebie, Darecki i tak nie przekonam (mam subiektywne wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem), ale ta informacja jest też skierowana do innych.
Tak na marginesie w ww gwarancji doczytałem się też info, że w przypadku skorzystania z gwarancji i wymiany części na nową, bieg gwarancji nie ulega przedłużeniu a jest liczony tylko od dnia rozruchu.

#16 2017-01-11 01:03:58

darecki
Często się udziela

art napisał:

...
Zapewne Ciebie, Darecki i tak nie przekonam...

Zgadłeś big_smile

A ja jestem jednak bardziej ciekaw, czy przekonałeś tą swoja pokrętną logiką innych użytkowników...
Choć raczej wątpię wink

Widać jednak po Twoich wpisach, że nie czytałeś jednak przepisów dotyczących rękojmi ze zrozumieniem, skoro naiwnie wierzysz, że jest to lepsza forma zabezpieczenia...

Rękojmia, nie jest tym samym co gwarancja, gdyż w przypadku rękojmi, zmuszony byłbyś udowadniać, że wada występowała od samego początku, czyli w momencie zakupu.
O ile w pierwszym roku jest to ułatwione nieco przepisami...  to jednak w drugim roku użytkowania takiego sprzętu, nie będzie już to takie proste...

Ponieważ ->> "W przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców."

A więc należy tylko życzyć powodzenia każdemu, kto na własne życzenie zrezygnuje z gwarancji na sprzęt zakupiony za kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy, żeby potem jeszcze "ciągać" się po sądach ze sprzedawcą, który wystawił dowód zakupu... bo rękojmia nie dotyczy w ogóle producenta, który w takim przypadku za nic nie odpowiada...

Dla zainteresowanych... jest link do szczegółowych przepisów, tak "pięknie" tu naginanych przez kolegę art'a wink

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/ 

A już tak na zakończenie big_smile tak dla lepszego zrozumienia pokrętnej logiki... wyjaśnienie, jak to teorię prezentowane przez kolegę, rozmijają się z szarą rzeczywistością ...

art napisał:

Kocioł ma 4 lata, więc niestety, ale gwarancja minęła.Poza ty AS-a brałem tylko do pierwszego rozruchu, bo późniejsze modyfikacje (z tego forum) i tak mnie jej pozbawiły. Acha i gwarancja na sondę była tylko przez 2 lata.
...

"niestety, ale gwarancja minęła"  - dlaczego niestety... przecież gwarancja jest Ci niepotrzebna...
"AS-a brałem tylko do pierwszego rozruchu" - a jednak... sam brałeś a innym odradzasz...
"późniejsze modyfikacje (z tego forum) i tak mnie jej pozbawiły" - niby tej gwarancji?
No tak... w drugim roku miałeś jeszcze rękojmię... pewnie się przydała wink skoro ją tak zachwalasz...

#17 2017-01-19 20:31:42

art
Udziela się

darecki napisał:

art napisał:

...
Zapewne Ciebie, Darecki i tak nie przekonam...

Zgadłeś big_smile

A ja jestem jednak bardziej ciekaw, czy przekonałeś tą swoja pokrętną logiką innych użytkowników...
Choć raczej wątpię wink

Widać jednak po Twoich wpisach, że nie czytałeś jednak przepisów dotyczących rękojmi ze zrozumieniem, skoro naiwnie wierzysz, że jest to lepsza forma zabezpieczenia...

Zapytaj jakiegokolwiek prawnika od KC lub lokalnego rzecznika konsumentów, bo jednak mam wrażenie, że coś tam wiesz, słyszałeś, ale okaże się, że nie do końca słusznie

Rękojmia, nie jest tym samym co gwarancja, gdyż w przypadku rękojmi, zmuszony byłbyś udowadniać, że wada występowała od samego początku, czyli w momencie zakupu.
O ile w pierwszym roku jest to ułatwione nieco przepisami...  to jednak w drugim roku użytkowania takiego sprzętu, nie będzie już to takie proste...

Ponieważ ->> "W przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców."

A więc należy tylko życzyć powodzenia każdemu, kto na własne życzenie zrezygnuje z gwarancji na sprzęt zakupiony za kilka, czy nawet kilkanaście tysięcy, żeby potem jeszcze "ciągać" się po sądach ze sprzedawcą, który wystawił dowód zakupu... bo rękojmia nie dotyczy w ogóle producenta, który w takim przypadku za nic nie odpowiada...

Więc Twoim zdaniem gwarant z góry uwzględni każdą reklamację?
W rewelacyjnym świecie żyjesz lub masz tak duże szczęście, że każdą gwarancję masz automatycznie uwzględnianą lol

Dla zainteresowanych... jest link do szczegółowych przepisów, tak "pięknie" tu naginanych przez kolegę art'a wink

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/ 

Proponuję dokładne przeczytanie wszystkich podpunktów, a nie tylko pierwszych.
Możesz też zerknąć  na pozostałe zakładki na ww stronie (górny poziomy pasek:P)

A już tak na zakończenie big_smile tak dla lepszego zrozumienia pokrętnej logiki... wyjaśnienie, jak to teorię prezentowane przez kolegę, rozmijają się z szarą rzeczywistością ...

art napisał:

Kocioł ma 4 lata, więc niestety, ale gwarancja minęła.Poza ty AS-a brałem tylko do pierwszego rozruchu, bo późniejsze modyfikacje (z tego forum) i tak mnie jej pozbawiły. Acha i gwarancja na sondę była tylko przez 2 lata.
...

"niestety, ale gwarancja minęła"  - dlaczego niestety... przecież gwarancja jest Ci niepotrzebna...
"AS-a brałem tylko do pierwszego rozruchu" - a jednak... sam brałeś a innym odradzasz...
"późniejsze modyfikacje (z tego forum) i tak mnie jej pozbawiły" - niby tej gwarancji?
No tak... w drugim roku miałeś jeszcze rękojmię... pewnie się przydała wink skoro ją tak zachwalasz...

Darecki, jakbyś sobie policzył to 2017 rok minus 4 lata = 2013 rok.
Lepsze, dla kupującego, prawo weszło w życie w grudniu 2014, więc mnie nie dotyczy korzystniejsza rękojmia (której termin i tak już wygasł).
Tak, AS wykonywał pierwszy rozruch, gdyż wtedy wiedziałem tylko, że chcę tylko pelleciaka i nic więcej. Wybór padł na MB gdyż, tylko on spełniał warunki w mojej minikotłowni (jeszcze był jakiś włoski kocioł, ale jestem zdania, że lepiej brać polskie). Nie wnikałem w żadne ustawienia, dopóki, po 1 miesiącu, kocioł nie spalił mi chyba coś koło 60 worków przy 90mq i temp. wew. 18 stopni.. Stąd właśnie wziąłem się na tym forum, które było może trochę mało „postowe”, ale były to posty tylko merytoryczne. A to co teraz czytam, te w przewadze trollowane posty, to coś co nie powinno mieć miejsca.  Dlatego dziwię się modowi (doradca Kostrzewa), że nic z tym nie robi.   
AS-a do pierwszego uruchomienia teraz bym nie wziął, ale po drodze praktycznie rozmontowałem go na części i jak doczytasz wyżej to nie polecałem tego bezwzględnie każdemu!
Mechaniczne modyfikacje (słynne śmigło w palniku) kotła powodują, że gwarancja nie działa - to tak na marginesie.
Pozdrowienia

#18 2017-01-19 21:09:49

goldeneczek
Zaczyna się udzielać

Ok. Wziąłem jednak serwisanta. Uruchomił kocioł przeprowadził szkolenie i pojechał. W domu było ok 7 stopni po 48h jest już 15-18. Szkoda tylko że dzisiaj wchodzę na budowę a od 4 rano piec stop gdyż wyskoczył błąd przegrzanie palnika. Serwisant mówi że słabe paliwo ale to certyfikowany pellet wiec nie wiem. Na palniku niewielki spiek. Poobserwuje pare dni i bede szukal u was rozwiazania.

#19 2017-01-19 21:20:24

art
Udziela się

Sprawdź ustawienia w menu serwisowym i wrzuć na forum.

#20 2017-01-19 21:27:41

goldeneczek
Zaczyna się udzielać

Ustawienia podobne do tutaj zalecanych:

Kocioł:
- temperatura 60
- histereza 7
- temperatura pomp 40
- tryb ciagly

Palnik:
- powietrze min 9
- powietrze max 22
- podawanie 10.2
- wartośc opałowa 4.6
- sterowanie lamda TAK
- moc min 30
- moc max 100
- ilość paliwa na start 20

Być może to przez że kocioł chodził bez przerwy ok 40 godzin żeby rozchulać instalacje

#21 2017-01-20 00:10:38

darecki
Często się udziela

art napisał:

...
AS-a do pierwszego uruchomienia teraz bym nie wziął, ale po drodze praktycznie rozmontowałem go na części i jak doczytasz wyżej to nie polecałem tego bezwzględnie każdemu!
Mechaniczne modyfikacje (słynne śmigło w palniku) kotła powodują, że gwarancja nie działa - to tak na marginesie....

"AS-a do pierwszego uruchomienia teraz byś nie wziął", bo jak teraz wyliczyłeś wink masz 4 letnie doświadczenie z tym zestawem... a polecałeś to osobie, która doświadczenia nie ma żadnego... doczytałem i to już na samym początku...
A że najwyraźniej sobie nie radziłeś z opanowaniem tego palnika, to zastosowałeś "słynne śmigło w palniku".

P.S.
A "tak na marginesie" wink
To swój pierwszy kocioł Warmet, instalowałem 10 lat temu i "AS-a do pierwszego uruchomienia" nie brałem, gdyż robiłem to samodzielnie... ale z gwarancji producenta, na własne życzenie nie zrezygnowałem...

P.S.2

goldeneczek napisał:

...

Być może to przez że kocioł chodził bez przerwy ok 40 godzin żeby rozchulać instalacje

Myślisz, że "długotrwała" praca jest powodem przegrzania palnika?

Zapytam tak z czystej ciekawości...
Wkładka szamotowa w palniku jest zamontowana?

A jeśli odpowiedź będzie twierdząca.
To zadam kolejne pytanie.
Czy aby na pewno jest zamontowana poprawnie... to znaczy, czy jest uszczelniona?

Ostatnio edytowany przez darecki (2017-01-20 00:21:34)

#22 2017-01-20 08:53:58

goldeneczek
Zaczyna się udzielać

Wkladka jest tylko ta fabryczna luxury. Jesli beda sie powtarzac te spieki i alarmy to uszczelnic sznurem od gory tak ?

#23 2017-01-20 17:02:52

art
Udziela się

darecki napisał:

"AS-a do pierwszego uruchomienia teraz byś nie wziął", bo jak teraz wyliczyłeś wink masz 4 letnie doświadczenie z tym zestawem... a polecałeś to osobie, która doświadczenia nie ma żadnego... doczytałem i to już na samym początku...

Hehehe, podałem Ci wiek mojego kotła, gdyż miałeś problem z terminami obowiązywania ustawy o prawach konsumenta.

W którym miejscu goldeneczek napisał, że nie ma doświadczenia (imho technicznego)????

darecki napisał:

A że najwyraźniej sobie nie radziłeś z opanowaniem tego palnika, to zastosowałeś "słynne śmigło w palniku".

Poczytaj najpierw po co montowaliśmy "śmigła" i co to ma wspólnego z opanowaniem nastaw palnika!

#24 2017-01-20 22:00:09

darecki
Często się udziela

goldeneczek napisał:

Wkladka jest tylko ta fabryczna luxury. Jesli beda sie powtarzac te spieki i alarmy to uszczelnic sznurem od gory tak ?

Wkładka... czyli szamot w palniku.
Nie czekaj aż będą się powtarzać alarmy i przegrzania, tylko uszczelnij profilaktycznie wink
Dlatego, że w wielu przypadkach uszczelnienie pomogło w opanowaniu sytuacji, jeśli chodzi o wzrost temp. palnika.
Jeśli nie pomoże, to trzeba sprawdzać wtedy inne opcje...
A na spieki to jednak nie pomaga... byłoby to zbyt proste wink

#25 2017-01-21 18:50:46

goldeneczek
Zaczyna się udzielać

A wyjasnijcie mi panowie łopatologicznie co oznacza te podawanie max. Wszyscy tu piszą że mają 4 czy 5 podawanie. Mi gościu ustawił 10.3 i nie wiem czy to optymalnie.  Na 140 uzytkowe w tym ok 100 podlogowka. Paliwo test ustawil na 7.2 bez ważenia ale juz waszym zaleceniem zwazylem i wyszlo 9.4. Co prawda pierwsze odpalenie, w chałupie zimno było i doszło już do 17 stopni ale spalił w 4 dni 9 worków czyli 135kg a sterownik pokazywał 95:) wiem może to wszystko niemiarodajne bo nie mieszkam jeszcze, brak CWU i na podloge narazie 25st ustawione i grzejniki na 15 st w mieszkaniu, ale zobaczymy spalanie po 2 zbiorniku.

Stopka forum