Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-12-26 18:54:51

padamcz1
Nowy na forum

Piec Tekla, sterownik Estyma, wygaszanie pieca

Szanowni Forumowicze,
bardzo proszę o pomoc w obsłudze pieca Tekla za pomocą sterownika Estyma Igneo Slim. Chciałbym korzystać z funkcji programowania czasowego. Ustawiam, że piec powinien wyłączyć się o zadanej godzinie, np. 18 i żeby jego wygaszanie nastąpiło bez względu na jakiekolwiek inne zadane parametry (np. bez względu na aktualną temperaturę zewnętrzną czy pokojową). O ile udaje mi się doprowadzić do stanu, że piec przechodzi w tryb wygaszania, to niestety wygaszanie automatycznie powoduje wyłączenie pompy CO. Oznacza to, że piec, który jest jeszcze rozgrzany, pracuje w małym obiegu i nagrzewa się do temperatury nawet 90 stopni! Czy jest jakaś możliwość konfiguracji sterownika tak, żeby w trakcie wygaszania pompa nadal pracowała i przekazywała ciepło na duży obieg?

Jeśli wymagane są dodatkowe informacje dotyczące pieca/sterownika to bardzo proszę o informację.
Jeśli coś źle napisałem to proszę o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy post na forum smile

--
Pozdrawiam
Piotr Adamczyk

Stopka forum