Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-12-12 10:06:43

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

Re: Różnice pomiędzy podstawową wersją a lux

Ja mam pytanie choć nie wiem czy tutaj mogę je umieścić. Czy jest możliwość zainstalowania w minibio a raczej jego automatyki jakiegoś podglądu bądź sterowania kotłem przez internet/telefon.  Ewentualnie droga taka zabawa?

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

#27 2016-12-12 10:32:22

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Re: Różnice pomiędzy podstawową wersją a lux

Pytanie do Łukasza (lub do innych userów z pytaniem: MB luxury czy nie, czyli szamot i sonda), czy sterować ci będzie pracą kotła zestaw czujników pogodowo-pokojowych? Bo jeśli tak to tylko w tym przypadku jest sens stosowania szamotu w MiniBio. To są konkretne kilogramy cegły, samemu ciężko unieść. Czyli ogromna bezwładność (pozorne zwiększenie pojemności wodnej) kotła. Wolniej nabierze temperatury ale i wolniej ostygnie, różnice są znaczące. Jeśli palnik ma robić kilka razy START-STOP to szamot tą ilość cykli zmniejszy. Natomiast jeśli piec ma się włączać raz dziennie, np. na grzanie CWU to z szamotem stracisz bezpowrotnie kg peletu. Szamot potrzebuje czasu na nagrzanie a potem bezproduktywnie przez resztę dnia ostygnie (tak paliłem kilka pierwszych sezonów). Z szamotem w MB10kW jest malutko miejsca na popiół (więc co kilka dni czyszczenie) ale sam popiół jest inny, bardziej miękki więc i przy większej mocy łatwiej częściowo usuwa go ciąg kominowy.

Przy okazji sonda lambda bo dotyczy ona nie tylko MB. Sterownie fuzy coś tam 2 razem z sondą jest grubo przereklamowane. Sterownik na podstawie odczytów zmniejszy wiatr (i chyba zwiększa ale za krótko żyję, bo nie zauważyłem) ale robi to z tempem żółwia w podeszłym wieku. Z tym, że jeśli jesteś ambitny, i będziesz potrafił zrobić użytek z odczytów zawartości procentowej tlenu w spalinach to dostroisz sobie palnik na naprawdę efektywne konkretne (bez niedopału czy straty kominowej) spalanie peletu. Prosty przykład to moja zmiana peletu, odczyty mam różne więc i zakres wiatru muszę zmienić (albo zmienić delikatnie dawkę paliwa). To jest jedyny a może aż jedyny sens stosowania sondy. Starzy wyjadacze ocenią jakość spalania po np. kolorze popiołu, lub białym nalocie czy spadających grudkach niedopalonego peletu. Ale to trwa. Z sondą widać to po kilkudziesięciu minutach od startu

----------------
p.s Harek odnowiłem, jest w innym wątku.

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-12-12 10:37:35)

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

Stopka forum