Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-10-10 13:32:52

Harek87
Często się udziela
Od: Stolno

Re: Prezentacja kotła MB 10kw.

Przepraszam że się wtrącę, ale smile
Dzwoniłem dziś do serwisu, i serwisant mi powiedział, że zdecydowanie za duży mam nadmuch kotła, poinformowałem go że mam regulator ciągu kominowego i ustawianie powietrza max4 a min 1 to trochę osłupiał (takie parametry ustawiłem wczoraj na próbę). Efekt jest taki że nic się nie zmienia i mam przy 45% bite 140 stopni. Umówię się z serwisantem, który mi uruchamiał kocioł na coroczny przegląd i ma mi zmierzyć nadmuch jakimś analizatorem, bo podobno takowy posiada.
Jeżeli mówimy o zawirowywaczach spali to miałem takowe własnej produkcji przez ostanie kilka miesięcy zamontowane w 6 z 8 płomienic postanowiłem je zdemontować w ostatnią środę, żeby zobaczyć jaka będzie różnica. Efektów tradycyjnie brak.

MB 10kW, Palnik 16kW. Pow. użytkowa - 130m2, 7 pętli + 7 grzejników, CWU 140l.

#27 2016-10-10 16:13:36

Michal 1243
nowy na forum

Ty masz 140 st na 45%,a  ja 70 st na 30% .  Wymiennik wewnątrz  też mam troszkę czarny ( można powiedzieć, że na wlocie płomieniówek)  i jak tu żyć panie premierze smile

#28 2016-10-10 17:43:23

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Harek87 proponuję konać pomiaru ciągu analizatorem. Duża moc regulatora ciągu powoduje podwyższenie temperatury na spalinach. Ustawienia rzeczywiście są dość małe jak na moc dmuchawy. Jak długo masz ten regulator ciągu? Czy ma on jakąś regulację obrotów wentylatora?

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#29 2016-10-10 19:20:27

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Pany nie piszcie o % jako o mocy, bo chyba prawie każdy ma to ustawione w serwisowym inaczej. Piszcie przy jakim PODAWANIU. To naprawdę b.istotne. Mimo to sugeruję spróbować np. sprawdzoną lavę, 2-3 worki to nie majątek.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#30 2016-10-10 19:38:56

Michal 1243
nowy na forum

Najwiekszy wynik jaki mi się udało zobaczyć, to było w granicach 100 w czasie rozpalania i kolejnej godzinie. Czyli walił z mocą 80 %. ,  czym dłużej pracował tym niższa temp spalin.  Kocioł pracuje bez czujnika pokojowego w trybie ciągłym.

Ostatnio edytowany przez Michal 1243 (2016-10-10 19:39:25)

#31 2016-10-10 19:48:41

Harek87
Często się udziela

Dokładnie Marecki - podawanie ma tu największe znaczenie, może przecież moje 45% podawać więcej paliwa niż twoje 30%. Inna sprawa, że 70* to ja nie miałem nigdy.
Regulator ciągu mam chyba od grudnia zeszłego roku, bo od samego początku mam spore problemy z gorącą rurą, (zgłaszam zresztą to do Kostrzewy, ale dostałem odpowiedź że to normalne) pomiędzy kominem a piecem. Jest na nim kilkustopniowa skala - foto poniżej. Inny pellet na pewno spróbuję i to w większej ilości niż 2-3 worki, niestety dopiero w kolejnym tygodniu. I sytuacja z aktualnej chwili również na fotkach.
https://zapodaj.net/035ea747d4437.jpg.html
https://zapodaj.net/ab0ced4331e4e.jpg.html
https://zapodaj.net/f98b6e3c7c232.jpg.html

#32 2016-10-10 20:19:05

Michal 1243
nowy na forum

Tknęło mnie teraz i poszedłem zmierzyć temp drugim czujnikiem ( drugi 100 % sprawny)  gdy ten co był podłączony pokazywał 67 st, to na drugim doszło do 110 ( skończyła się skala możliwości dalszego odczytu).  Muszę chyba pomyśleć o zmianie, bo obecny jakieś głupoty pokazuje. Sorry za zamieszanie, ale kto wiedział, że nowe i rozjeb....

#33 2016-10-10 21:05:38

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Sprawdzenie "napowietrzenia" kotłowni tez nie powinno zaszkodzić...

Harek ... wydaję mi się, że różnica pomiędzy temperaturą pracy kotła, temp. zadaną C.W.U. oraz temp. zasilania instalacji grzejnikowej, jaką podawałeś jest zbyt mała... (60 / 54 / 50) jeśli dobrze zapamiętałem...
Nie wspomniałeś nic o temperaturze powrotu... jaka jest u Ciebie?
Masz zawór 4D, ale w niewielkim stopniu go wykorzystujesz.
Zachodzi obawa, że temperatura powrotu nie jest na poziomie jaki jest określony w specyfikacji kotła... co nie jest korzystne, a nic nie wiadomo

W przypadku 5 stopni różnicy pomiędzy temp. kotła a zasobnikiem C.W.U. to nie jest nic dziwnego, że modulacja "nie wyrabia", gdyż musisz pamiętać, że w końcowej fazie grzania bojlera, temperatura wody która przepływa przez zasobnik, schładza się już tylko minimalnie.
Zauważ, że grzejąc latem jedynie bojler w trybie "auto", różnica temperatury zadanej C.W.U. w stosunku do kotła, wynosi15 stopni, a w końcowej fazie grzania może dochodzić do około 20 stopni.
Ustawienie temp. zadanej bojlera na 55 stopni, powoduje podbicie temp. kotła do 70 stopni, a w końcowej fazie nawet do około 75 stopni, co nie jest oczywiście jednakowe we wszystkich przypadkach, gdyż wartość ta zależy od kilku czynników, ale opis pokazuje schemat działania, oraz pewne zależności.
Więc to nie jest tylko problem modulacji, która sobie z tym nie radzi (bo nie może) ale nieprawidłowy dobór parametrów...

Dlatego, podczas grzania C.W.U. temp. powrotu masz pewnie wyższą, ale w czasie pracy jedynie instalacji C.O. sytuacja jest całkowicie odmienna.
A pamiętając, że spora część Twojej instalacji to ogrzewanie podłogowe, z którego normalnie wraca dość chłodna woda, to moje obawy są chyba uzasadnione...

Nie jest to oczywiście rozwiązanie Twojego problemu, gdyż byłoby to zbyt proste wink ale prawidłowa konfiguracja całego systemu, ma duży wpływ na jego pracę, a prawidłowe zoptymalizowanie wszystkich ustawień, zawsze przynosi korzyści... i jest tak samo ważne jak:
- napowietrzenie kotłowni
- właściwy ciąg kominowy (zbyt duży źle... za mały jeszcze gorzej)
- optymalny dobór maksymalnej mocy palnika, a co za tym idzie także kotła, do zapotrzebowania budynku (modulacja w miarę możliwości dopasuje zarządzanie tą mocą)
- znalezienie stabilnego paliwa, nie generującego dodatkowych problemów
- ustalenie odpowiednich dla tego paliwa ustawień

Dodatkowo... tak na marginesie (po obejrzeniu Twoich fotek)
Chciałem zwrócić Ci uwagę na wkładkę szamotową, która generalnie poprawia parametry spalania, pod warunkiem oczywiście, że sam pellet nie jest tragicznej jakości, bo wtedy to nawet wkładka za wiele nie pomaga...
Według mnie, wkładkę powinno się dopasowywać do parametru "max podawanie paliwa"...
Twoja wykonana jest tak, jakbyś miał wykorzystywać co najmniej moc nominalną palnika... i to na plusie.
A z podawania wynika, że moc masz zaniżoną, w stosunku do nominalnej, więc spokojnie możesz sobie pozwolić na wykonanie nowej wkładki, dopasowanej do maksymalnej mocy palnika jaką wykorzystujesz...
Taka wkładka, powinna zmniejszyć prześwit komory spalania palnika...
Tunel może być znacznie mniejszy, dostosowany do małego podawania, a pozostawienie większej ilości szamotu, poprawi parametry samej wkładki, która swą większą masą, będzie kumulowała też większą ilość ciepła, co ma istotny i bardzo korzystny wpływ na warunki panujące na ruszcie palnika... a po to właśnie się tam znajduje.
Przetestowałem to osobiści i polecam... a kształt wycięcia we wkładce, proponuję wykonywać w formie zaokrąglonej a nie wycinanej prawie w "kancik", gdyż wtedy "sklepienie" tunelu jaki tworzy wkładka umieszczona w palniku będzie owalne, co także według mnie, poprawia warunki panujące na ruszcie...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#34 2016-10-10 21:36:29

Harek87
Często się udziela

Odpiszę ile zdążę bo zaraz na noc do pracy wink
Co do temp CO, CWU, Histerezy.
Gdy ustawię wyższą temp CWU automatycznie konieczne jest zwiększenie temp kotła, ale zaraz po grzaniu CWU kocioł się wyłączy, chyba że ustawię temp kotła  na 70-75 stopni. Inaczej będzie mi się rozpalał za każdym razem jak grzeje mi wodę - u mnie 4 razy dziennie - tylko po co? Chcę aby piec się palił cały czas, mieś 60 st na piecu i wodę minimum 55-60* - ale to za dużo wymagań aby piec to mógł zgrać bez kilkukrotnego rozpalania w ciągu doby. Nie mam termometru na powrocie, ale jest on dosyć ciepły - mówię tutaj o sytuacji gdy grzeje CO - przy CWU jest rzecz jasna powrót gorący.
Zaczepię tutaj Mareckiego - nie mogę zwiększyć podawania bo wtedy modulacja nawet na poziomie minimalnym (20%) powoduje ciągły wzrost temperatury kotła co skutkuje przegrzaniem o 5 stopni i wyłączeniem kotła - po "chwili" jego ponownym rozpaleniem.

#35 2016-10-10 23:45:15

darecki
Często się udziela

Harek87 napisał:

... będzie mi się rozpalał za każdym razem jak grzeje mi wodę - u mnie 4 razy dziennie - tylko po co? Chcę aby piec się palił cały czas, mieś 60 st na piecu i wodę minimum 55-60* -...Nie mam termometru na powrocie, ale jest on dosyć ciepły - mówię tutaj o sytuacji gdy grzeje CO - przy CWU jest rzecz jasna powrót gorący...

"4 razy dziennie"?

To jaki Ty masz ten zasobnik, że tyle razy grzeje i to do wysokiej temp.?

"Chcę aby piec się palił cały czas, mieś 60 st na piecu i wodę minimum 55-60*"

Jeśli masz takie wygórowane wymagania, to powinieneś zastosować "stałą" pompę do C.W.U.
Korzyść będzie dwojaka... woda w zasobniku o temp. kotła, czyli tak jak chcesz, oraz stałe podniesienie temp. powrotu.

"Nie mam termometru na powrocie"

Błąd.

"ale jest on dosyć ciepły"

A konkretniej?
Mając nawet wysoką gorączkę, możesz być "dosyć ciepły"... ale ile?  38-40 stopni? 
MAŁO.

"przy CWU jest rzecz jasna powrót gorący"

Czyli zalety "stałej" pompy do C.W.U. w Twoim przypadku  nie muszę tłumaczyć...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#36 2016-10-10 23:46:13

tomaszzakopane
Udziela się

Harek87 napisał:

Przepraszam że się wtrącę, ale smile
Dzwoniłem dziś do serwisu, i serwisant mi powiedział, że zdecydowanie za duży mam nadmuch kotła, poinformowałem go że mam regulator ciągu kominowego i ustawianie powietrza max4 a min 1 to trochę osłupiał (takie parametry ustawiłem wczoraj na próbę). Efekt jest taki że nic się nie zmienia

Myślę że masz dokładnie ten sam problem z nadmuchem co ja.
Ustawiasz powietrze minimum 1 a max 4 i nic się nie zmienia bo obroty dmuchawy nie spadają ducha za mocno tak jak u mnie  żeby się przekonać czy tak jest wyłącz piec zdejmij obudowę z palnika ustaw powietrze w sterowniku na 1 i  podczas pracy odkrec na chwile dmuchawe od palnika 4 male srubki a zobaczysz jak obroty dmuchawy  spadną. U mnie teraz gdy dmuchawa pracuje na 1 przy mocy 20 % jest tak cicha ze prawie  jej nie słychać
Rurę kominową bez problemu trzymam ręką tak na oko ma może około 50 stopni a przed ten  można było na niej śmiało steka usmażyć

Ostatnio edytowany przez tomaszzakopane (2016-10-10 23:50:21)

#37 2016-10-11 06:09:05

darecki
Często się udziela

Michal 1243 napisał:

... Czyli walił z mocą 80 %. ,  czym dłużej pracował tym niższa temp spalin...

Musisz uważać... bo jak "dłużej" tak będzie pracował... to... nie muszę chyba pisać co się stanie wink
Wystarczy logicznie pomyśleć smile

#38 2016-10-11 06:35:53

Harek87
Często się udziela

Przy cyrkulacji, małym dziecku i opiece w domu przez cały dzień, teraz dokładnie 3 razy grzeje mi wodę na dobę (140l). Co do pompy - już kiedyś proponowano mi to rozwiązanie, ale jeszcze się nie skusiłem, jak będę coś przerabiał to rozważę tą propozycje i wtedy na pewno zainstaluje termometr na powrocie.
Wczoraj jeszcze rozmawiałem z serwisantem, który uruchamiał mi piec, z informacji, które mu przekazałem zdiagnozował awarię automatyki. Jednak to błędna diagnoza bo dmuchawa reaguje na wzrost/spadek wartości ustawionej w sterowniku( twierdził że automatyka właśnie nie reaguje na wartość podaną w sterowniku) Stwierdził to po tym gdy się spytał jaki mam długi płomień wychodzący z paleniska - a ja na to że płomienia to dawno nie widziałem bo nie wystaje za wkładkę szamotową. Uważał że właśnie zbyt duży nadmuch który w rzeczywistości chodzi na wyższej wartości niż jest ustawiony powoduje że płomień nie może się rozchulać na całego.
Poruszyłem z nim jeszcze temat spalin, ale niewiem czy się wypowiadać tongue
No dobra - kazał mi w dowolny sposób usunąć sadzę, bo właśnie sadza osiada w kotle przez co tworzy izolację i kocioł nie odbiera ciepła - może to być też jakąś przyczyną tych zjawisk, które u mnie występują.
Pozostaje mi zatem sprawdzić tą dmuchawę sposobem Tomka. Widziałem twój filmik i u mnie przy paleniu 0.5kg pelletu na godzinę płomień co najwyżej jest 20 % tego co u Ciebie. U mnie syf w środku a w twoim kotle można by spać bo tak czysto. Mam nadzieję że uda mi się ten problem rozwiązać.

Ostatnio edytowany przez Harek87 (2016-10-11 06:45:52)

#39 2016-10-11 12:16:55

darecki
Często się udziela

Harek...cyrkulacja jest kosztowna, jak widać... ale żeby zwalać na niewinne dziecko sad  wstydź się...
Takie zużycie wody, generuje Ci także większe zużycie pelletu, więc biorąc to pod uwagę, to Twój ogólny wynik spalania, wcale nie jest znowu tak tragiczny...
Zastosowanie stałej pompy, nie powoduje potrzeby przeróbek, tak samo jak zamontowanie zwykłego termometru przylgowego, na rurze powrotnej aby mieć informacje o temp. wody...
Ale... bo jakieś zawsze jest wink
Jest jeszcze sposób załatwienia problemu histerezy podczas grzania C.W.U. za pomocą oprogramowania, które w sterowniku się znajduje.
W ustawieniach serwisowych C.W.U. masz do ustawienia "delty", których optymalne dobranie załatwia problem.

A to co mówił serwisant, odnośnie wpływu "zaklejonego" kotła na izolację wymiennika, słabsze przekazywanie energii i wyższą temperaturę spalin, to jest fakt...

P.S.
Tak mi się jeszcze przypomniało wink
Na zdjęciach pokazałeś między innymi regulator ciągu, na którego skali widać, że ustawione jest podciśnienie ok. 15Pa... nie sprawdzałem dokładnie jak to jest w przypadku Twojego kotła, ale około 10-11Pa jest to wartość, podawana w specyfikacjach kotłów "Kostrzewy" jako optymalna.
Oczywiście niewielkie zwiększenie ciągu, nie powinno być problemem, gdyż teoretycznie, wystarczy wtedy zmniejszyć nadmuchy wentylatora, aby to zrównoważyć... i Ty właśnie to robisz.
Lecz nie zawsze korzystna jest praca na tak minimalnych wartościach powietrza i do tego jeszcze na tak małej rozpiętości ( obecnie 1-4%)
Tak mała rozpiętość w wartościach ustawionego nadmuchu, ogranicza w pewien sposób także modulację.
Jeśli wykorzystujesz moc palnika w zakresie od 20 - 100% to ja bym raczej proponował, trzymać się rozpiętości której różnica będzie wynosiła co najmniej 9%.
Dlatego zastanawiam się, czy testowałeś ustawianie tej minimalnej wartości podciśnienia, jakie powinien wytwarzać ten regulator, dopasowując oczywiście do tej wartości ciągu, także odpowiednie ustawienia nadmuchów w palniku, i jakie to przynosiło efekty...
Jeśli miałbyś to zamiar jeszcze przetestować, to oczywiście najlepiej jest to robić na dokładnie wyczyszczonym kotle, tak aby temperatury spalin można było analizować w warunkach typowych, a nie w przypadku tak "zaklejonego" kotła, jak ten widoczny na Twoich fotkach...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-12 00:28:11)

#40 2016-10-17 12:35:14

Harek87
Często się udziela

darecki napisał:

W ustawieniach serwisowych C.W.U. masz do ustawienia "delty", których optymalne dobranie załatwia problem.

Proszę o jakiś przykład, żeby przy moich ustawieniach mieć cieplejszą wodę, aktualnie muszę schodzić temperaturą już do 52* żeby się nie zdążył wygasić piec.

darecki napisał:

Harek...cyrkulacja jest kosztowna, jak widać... ale żeby zwalać na niewinne dziecko sad  wstydź się...

Jak masz zamiar do mnie pisać w ten sposób, to mówię Ci serio - nie pisz lepiej w ogóle

#41 2016-10-17 12:41:16

Michal 1243
nowy na forum

Harek87 napisał:

Jak masz zamiar do mnie pisać w ten sposób, to mówię Ci serio - nie pisz lepiej w ogóle

Nie zatrzymasz go żadnymi słowami big_smile

#42 2016-10-17 12:44:09

Harek87
Często się udziela

Serwisant przyjedzie do mnie i wymieni mi automatykę, bo wg niego to właśnie u mnie szawankuje powodując zbyt duży nadmuch nawet przy minimalnych wartościach i przez to wzrost temp spalin.
Postaram się w tym tygodniu przetestować inny pellet bo kocioł po ostatnim dokładnym czyszczeniu znowu jest zaklejony.
A gdyby tak RCK czymś podeprzeć, tak aby był ciągle sztucznie otwarty/uchylony?

#43 2016-10-17 13:15:48

marecki
Często się udziela

Harek tak czytam i czytam ale musisz się w końcu przekonać do tej delty i wyższej temp kotła. Nie jestem w stanie Ci lepiej tego wytłumaczyć jak darecki (kolega lubi się rozpisywać, cóż).

Podam ci tylko swój przykład z grzania CWU latem. CWU ustawione na 55'C, kocioł jest w trybie AUTO, delta ustawiona na 14'C. Sterownik ustawił sobie temp kotła na 55+14= 69. Na 100% kocioł dobije do granicznej wartości przed wygaszeniem (czyli ta słynna nieprzekraczalna histereza 5'C) czyli do 74'C. Deltę, o której pisze darecki, dobrałem doświadczalnie tak żeby: 1. Nagrzać możliwie szybko wodę w CWU, 2. Nie wygaszać palnika, palnik ma to zrobić "za jednym razem", 3. przy tych 74'C palnik ma pracować na min mocy przez kończeniem grzania CWU, czyli pellet wykorzystany w 100%. Poza tym kocioł włączałem ręcznie ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobił to raz lub dwa razy dziennie na podstawie programu czasowego.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#44 2016-10-17 13:41:26

marecki
Często się udziela

Jest jeszcze 4 (w trybie zimowym) punkt: po skończeniu grzania CWU ma być około 73-73,4'C po to żeby 2 pompki poprzez dosyć mocno skręcony zawór 4D zdążyło obniżyć temp kotła, czyli żeby nie przekroczyło 74. Po godzinie, dwóch pracy kotła temp. na grzejniki to 40-42'C. Widzisz teraz jaka jest różnica. Ale to opisałem sytuacje u siebie, tak jak kolega pisał, w innych instalacjach i domach będzie lub może być inaczej.

#45 2016-10-17 17:46:13

Harek87
Często się udziela

W lato kocioł mam w zasadzie ustawiony dokładnie jak i ty, tez tryb auto, też radził sobie z nagrzaniem wody nim temp kotła przekraczała granicę histerezy. Tu jest wszystko jasne.
Mogę ustawić temp kotła np. na 65*, dla mnie to nie problem, mam tylko inne pytanie czysto teoretyczne - jak za pomocą tej wspominanej delty osiągnąć temp cwu 55* mając na kotle ustawione 60? Bo wcześniej przeczytałem że to się da - więc pytam się jak?

#46 2016-10-17 17:54:08

darecki
Często się udziela

marecki... godnie mnie zastąpiłeś, jestem pod wrażeniem... i nawet się nie rozpisałeś wink
2 posty, tylko o "delcie źródła"... która zabezpiecza przed przekroczeniem górnej histerezy i wygaszeniem kotła.
A gdzie choćby 2 zdania, o "delcie min. temp.", która ma decydujący wpływ na osiąganie przez zasobnik, wyższej temp. od faktycznie ustawionej temp. zadanej C.W.U.?

#47 2016-10-17 19:04:48

Harek87
Często się udziela

W takim razie jak ustawię delta min. temp. na 15* czyli 55 cwu + 15 delta = 70* to kocioł się nie wygasi po zagrzaniu cwu mimo że kocioł mam ustawiony na 60* ( z histerezą max 65)?

#48 2016-10-17 19:14:12

darecki
Często się udziela

Harek87 napisał:

W takim razie jak ustawię delta min. temp. na 15*...

To nie ta delta za to odpowiada... tylko "delta źródła"... więc tą ustawiasz na 15 i masz wtedy 70 stopni + 5 stopni histerezy...

A "delta min. temp." na początek... powiedzmy 5, i obserwuj do jakiej temp. dobije Ci wtedy C.W.U.

#49 2016-10-17 19:33:29

marecki
Często się udziela

A przypadkiem ta delta min. nie działa jak ja mam wszędzie powyłączane tryby AUTO? Bo u mnie pompa cwu robi stop jak dojdzie do zadanej cwu. Stąd może o niej nie napisałem bo przecież ja palę ręcznie automatem smile

--------------
OK z deltą min. sczaiłem, była na 7 smile

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-10-17 20:04:49)

#50 2016-10-17 23:26:24

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

A przypadkiem ta delta min. nie działa jak ja mam wszędzie powyłączane tryby AUTO? ...

Ta "delta min. temp." akurat... działa tak samo w trybie "auto" jak i "ciągłym" smile

Stopka forum