Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-03-04 18:17:35

micmar35
Nowy na forum

Twin Bio12kW Proszę o opinie

Twin Bio12kW Proszę o opinie, spalanie, awaryjność????

#2 2016-10-16 09:11:00

LukaszB
Nowy na forum

Re: Twin Bio12kW Proszę o opinie

Ja od wczoraj użytkuję Twin Bio Luxury 16kW. Z wad mogę już napisać:

- głośna praca podajników do pelletu (tego na zewnątrz jak i tego w palniku) - nie mam jeszcze drzwi do kotłowni to w nocy nie bardzo da się spać w domu
- mimo, że jest to wersja Luxury nie ma w zestawie sondy Lambda, która kosztuje ponad 2tys. zł

A zalety, to:
- obsługa trzech mieszaczy
- panel dotykowy (bardzo wygodny i łatwy w obsłudze), czyli generalnie sterownik Pluma zamiast Estymy
- regulacja zaworów 4D z pieca

Póki co nic więcej nie mogę napisać - muszę trochę go powykorzystywać.

#3 2016-10-16 12:27:31

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

LukaszB napisał:

Ja od wczoraj użytkuję Twin Bio Luxury 16kW. Z wad mogę już napisać:

- głośna praca podajników do pelletu (tego na zewnątrz jak i tego w palniku) - nie mam jeszcze drzwi do kotłowni to w nocy nie bardzo da się spać w domu
- mimo, że jest to wersja Luxury nie ma w zestawie sondy Lambda, która kosztuje ponad 2tys. zł
...

Brak w kotłowni drzwi, to nie jest żadna wada podajnika pelletu, a tym bardziej palnika...
Jak już będziesz je montował, to wiesz przynajmniej, że potrzebne są drzwi o dobrych parametrach akustycznych, posiadające uszczelkę, która też jest istotnym elementem tłumienia hałasu...

Musisz jednak pamiętać o tym, że zamontowanie szczelnych drzwi, może mieć istotny wpływ na warunki panujące w kotłowni, czyli jej napowietrzenie, a to z kolei ma istotny wpływ na warunki panujące w palniku, czyli proces spalania...

Brak sondy Lambda, nic Cię nie kosztuje wink a jej posiadanie, jak sam zauważyłeś... już tak.
Czyli w efekcie otrzymałeś zestaw w niższej cenie, więc nie masz na co narzekać smile
Możesz sobie poradzić i bez niej, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na pellet.

P.S.
Z tymi wadami, to Ty tak na poważnie?
Do hałasu... to można się przyzwyczaić.
Zapytaj ludzi, którzy mieszkają blisko torów kolejowych lub w pobliżu lotniska... czy odgłosy pociągów lub samolotów, nie pozwalają im spać...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-16 12:27:48)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#4 2016-10-16 14:11:40

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Święte słowa Darecki, święte słowa.

....mógłbym coś napisać na temat mieszkania przy nasypie kolejowym. Trzy tory, ruch od 4.30 do 01.30.
ale to przeszłość, choć nasyp z torami został, mnie już tam nie ma. smile

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#5 2016-10-16 14:21:07

darecki
Często się udziela

Fotlot... a spałeś kiedyś na lotnisku, 3 metry od pasa startowego?
Ja mieszkałem przez 2 lata, praktycznie na lotnisku smile... samoloty startowały i lądowały tuż za oknem i tylko pierwszej nocy, przeszkadzało to spać... więc wiem na czym to polega...

P.S.
A kolega LukaszB, faktycznie się chyba nie wyspał, że taką "druzgocącą" recenzję wad tego zestawu wystawił wink
Ciekawe co by napisał w sytuacji, gdyby tej pierwszej nocy zmarzł...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-16 14:28:51)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#6 2016-10-16 14:37:54

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Coś w tym jest, tzn z tym hałasem bo mi też nie przeszkadza w MB ale nie szanujecie opinii kolegi, darecki jak zwykle wie lepiej i musi to skrytykować. Mylę się?

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#7 2016-10-16 15:02:30

darecki
Często się udziela

Kolego marecki... co do hałasu to mamy z kolegą fotlot'em identyczne zdanie i nie ma mowy o jakiejś krytyce... nie wiem gdzie się tego dopatrujesz...
To jest normalne, że człowiek potrafi się zaadaptować do warunków jakie zastał.
Kolega fotlot "nie słyszał" pociągów, ja samolotów, a Ty "nie słyszysz" swojego MB, co nie znaczy, że tych odgłosów nie ma... po prostu słysząc je stale, nie zwracasz już na to uwagi, choć inne odgłosy słyszysz doskonale... normalne zjawisko.

#8 2016-10-16 15:46:53

marecki
Często się udziela

Dobra szczegół, nie zrozumiesz tego, luz smile

Co do hałasu można to uznać nawet za zaletę, serio bo ja tak mam smile Wieki, lata temu, kiedy w początkowych agencjach w ochronie b.dobrze płacili, do tego z licencją ludzi było jak na lekarstwo... pracowałem w wawce w jednej z większych drukarni. Jak to w ochronie, trzeba było się nauczyć spać. A przy wielkich klimatyzatorach/ wentylatorach itd. był problem. Tak się człowiek do tego jednostajnego szumu/dźwięku przyzwyczaił, że dzisiaj jak sąsiad szaleje na 0,5ha z ręczną kosiarką ja mogę spać jak zabity. Odkurzacz to dawka środka usypiającego. MiniBio mógłby być głośniejszy big_smile

Sorry za offtop nie mogłem się powstrzymać, każdy ma swoją historię ...

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#9 2016-10-16 16:02:09

darecki
Często się udziela

Fotlot... nie przesadzaj z tym "jasnowidzeniem" smile ale coś tam jeszcze widzę big_smile a nawet słyszę... wszystko co wydaje inny hałas niż silnik samolotu wink

#10 2016-10-16 16:42:14

LukaszB
Nowy na forum

Coś chyba temat schodzi na boczny tor.

Reasumując - tak, hałas, który aktualnie dobiega z kotłowni mnie bardzo drażni. Oczywiście można się przyzwyczaić, ale ja jestem człowiekiem ceniącym sobie ciszę. Napisałem o tym, bo nikt mi wcześniej nie wspominał o tym, że piece na pellet tak hałasują (albo może tylko palnik VG jest taki?)

Znajomy ma kocioł innego producenta w wersji kompaktowej i tam siłowników prawie nie słychać tak samo jak wpadającego pelletu do palnika. Dla mnie jest to wada, a wydaje mi się, że Panowie byliby zadowoleni, nawet gdyby był jeszcze głośniejszy, bo: "człowiek się przyzwyczai, no i ma ciepło w domu co jest najważniejsze".

No niestety ale Twin Bio Luxury 16kW z palnikiem VG jest nawet dużo głośniejszy od pieca na ekogroszek z podajnikiem i trzeba zainwestować do kotłowni w dobre drzwi o dobrej akustyce. Wydaje mi się, że potencjalni klienci powinni wiedzieć o takiej... właściwości pieca.

#11 2016-10-16 17:01:03

darecki
Często się udziela

LukaszB napisał:

... Napisałem o tym, bo nikt mi wcześniej nie wspominał o tym, że piece na pellet tak hałasują (albo może tylko palnik VG jest taki?)

...trzeba zainwestować do kotłowni w dobre drzwi o dobrej akustyce...

Ależ wspominał... zapewniam Cię.
Tylko że robił to w wątku na temat dokładnie tego zestawu z tym nowym palnikiem.
A Ty swój post podczepiłeś pod inny wątek, dotyczący innego zestawu wink

A co do drzwi... to była moja propozycja, pamiętaj big_smile

Jeszcze tak zapytam wink
A jakim kolega pelletem pali... 8 czy 6mm.?

P.S.

trajanus napisał:

... Mam wrazenie ze chodzi nieco glosniej ale wczesniej w CBL bylo wszystko zabudowane (jednak i tak ciszej niz u znajomych ktorzy maja piece na groszek).

Ilu użytkowników, tyle opinii big_smile  czyli aż 2... i każda odmienna...
Jeden twierdzi że jest "dużo głośniejszy" nawet od kotła na groszek, drugi że jednak cichszy...

A wszystko zależy od tego... czy z drzwiami, czy bez są te kotłownie big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-16 17:10:43)

#12 2016-10-16 18:03:56

Michal 1243
nowy na forum

darecki napisał:

LukaszB napisał:

... Napisałem o tym, bo nikt mi wcześniej nie wspominał o tym, że piece na pellet tak hałasują (albo może tylko palnik VG jest taki?)

...trzeba zainwestować do kotłowni w dobre drzwi o dobrej akustyce...

A co do drzwi... to była moja propozycja, pamiętaj big_smile

Do autora :
Kup najlepsze akustyczne  drzwi, a jak będzie hałas, to Dareckigo do sądu, bo to była jego propozycja.  PAMIĘTAJ big_smile

#13 2016-10-17 10:11:30

trajanus
Udziela się

Darecki, nasze opinie wcale nie sa odmienne.
Napisalem ze ten piec chodzi glosniej nic CBL ktory uzywalem przez ostatni rok.

Porownalem go jednak do pieca u sasiadow ktorzy pala groszkiem - slychac u nich chrupotanie kiedy jest przesuwany w slimaku ekogroszek .

W piecu TBL VG nie slychac ekogroszku bo palimy pelletem, jednak silnik w samym palniku jest bardziej slyszalny - UWAGA , napisalem bardziej slyszalny a nie glosniejszy z jednego powodu.
Otoz jest on na wierzchu a w CBL byl schowany pod dodatkowa obudowa bo to byl compact.

I jeszcze drugi temat : napisales ze brak sondy nic nie kosztuje , skad ten wniosek ???

Ostatnio edytowany przez trajanus (2016-10-17 10:19:52)

#14 2016-11-01 10:19:55

Palacz12345
Zaczyna się udzielać

Od kilku dni również palę w TWIN BIO LUXURY 16kw VG i potwierdzam podajnik w palniku pracuje głośno, podajnika zewnętrznego prawie nie słychać, gównie słychać tylko spadający pellet i pracę podajnika w palniku.

Ostatnio edytowany przez Palacz12345 (2016-11-01 10:20:17)

#15 2016-11-01 13:21:34

darecki
Często się udziela

trajanus napisał:

Darecki, nasze opinie wcale nie sa odmienne.
...
...
I jeszcze drugi temat : napisales ze brak sondy nic nie kosztuje , skad ten wniosek ???

trajanus... Wasze opinie są bardzo odmienne... ba... nawet zupełnie inne... wystarczy poczytać wpisy...

A co do sondy... to chyba logiczne, że skoro za sondę każą sobie płacić ekstra... to jej posiadanie kosztuje... jest to chyba logiczne, prawda?
A zatem jej nie posiadanie, nie kosztuje nic...

A uprzedzając ewentualne argumenty o oszczędnościach na opale, których zasługą miałoby niby być zastosowanie sondy, to nie znam jednoznacznych opinii, potwierdzających takowe zmniejszenie zużycia pelletu po zastosowaniu sondy Lambda...
A znam za to opinie... i to opinie ludzi zajmujących się instalowaniem kotłów, że ta sonda, to tak naprawdę jest tylko sposobem na wyciągania większej kasy za zestawy w nią wyposażone...

Jedyne co daje... to lepszą kontrolę procesu spalania przez monitorowanie ilości tlenu w spalinach i automatyczne dostosowanie wartości nadmuchu powietrza. który to nadmuch decyduje o ilości powietrza wykorzystywanego w procesie spalania.

#16 2016-11-02 10:44:12

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

A uprzedzając ewentualne argumenty o oszczędnościach na opale, których zasługą miałoby niby być zastosowanie sondy, to nie znam jednoznacznych opinii, potwierdzających takowe zmniejszenie zużycia pelletu po zastosowaniu sondy Lambda...
A znam za to opinie... i to opinie ludzi zajmujących się instalowaniem kotłów, że ta sonda, to tak naprawdę jest tylko sposobem na wyciągania większej kasy za zestawy w nią wyposażone...

Jedyne co daje... to lepszą kontrolę procesu spalania przez monitorowanie ilości tlenu w spalinach i automatyczne dostosowanie wartości nadmuchu powietrza. który to nadmuch decyduje o ilości powietrza wykorzystywanego w procesie spalania.

Nic z tego, sam sobie zaprzeczasz. Skoro potrafię kontrolować (to sterowanie to trochę na wyrost w reklamach) ilość tlenu to mam pewność, że proces spalania przebiega prawidłowo. Nie ma mowy o niedopale lub stracie kominowej. A prosty przykład w harkowym wątku, 10 strona, kolega o dziwo wkleja wynik testu z zawartością tlenu. Być może to wyjaśnia zużyty pelet a ile by go mniej spalił mając sondę? Mając taki wynik wątek mógłby się skończyć na 1 stronie.

Kolejny przykład z ostatnich dni i własnych obserwacji. Czyli zmiana peletu. Co raz patrzę na wyświetlacz i... coś jest nie tak, tlenu za dużo, jasność zbyt mała. Z paliwa test wyszło, że trzeba zwiększyć ilość paliwa w stosunku do wiatru (albo tylko zmniejszyć wiatr). Mała korekta wszystko wraca do normy.

Moje zdanie n/t sondy jest takie, że gdyby montowana była default'owo to sporo wątków na tym forum by nie było. Druga sprawa, jest zbyt droga. Firma K powinna to przemyśleć, standardowa sonda rozwiązała by sporo problemów.

Także mocno na wyrost ale można równie dobrze powiedzieć, że nie posiadanie sondy... kosztuje smile

#17 2016-11-02 11:16:33

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

...
Nic z tego, sam sobie zaprzeczasz. Skoro potrafię kontrolować (to sterowanie to trochę na wyrost w reklamach) ilość tlenu to mam pewność, że proces spalania przebiega prawidłowo. Nie ma mowy o niedopale lub stracie kominowej. A prosty przykład w harkowym wątku, 10 strona, kolega o dziwo wkleja wynik testu z zawartością tlenu. Być może to wyjaśnia zużyty pelet a ile by go mniej spalił mając sondę? Mając taki wynik wątek mógłby się skończyć na 1 stronie...

Oj Marecki... i Ty myślisz, że zastosowaniem sondy Lambda można zapobiec powstawanie straty kominowej i temp. na wylocie spalin... przekraczającej 200°C...

Wyjaśnij mi tylko jakim sposobem to zrealizujesz... bo Harkowe ustawienia nadmuchu w palniku (4-7) to nie są wartości, którymi to można wyregulować... a sonda też nic tu więcej nie wniesie... poza świadomością takiego faktu, że jest źle... ale to... wiadome było od samego początku...

Więc czekam... wyjaśnij... jak sonda Lambda powstrzyma stratę kominową i obniży temp. spalin na wylocie z kotła... oraz jak zmniejszy zużycie pelletu?

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-11-02 11:18:16)

#18 2016-11-02 11:31:13

marecki
Często się udziela

Nie zrozumieliśmy się. Sonda daje wynik na wyświetlaczu, podobnie jak jasność, podobnie jak wskaźnik temp spalin na czopuchu lub wynik pomiaru ciągu. Ale skoro wysoki wynik temp. spalin został, przynajmniej tak przypuszczam, kolejny raz zidentyfikowany i/lub potwierdzony zbyt dużą zawartością tlenu to sonda odegrała tu dosyć ważną rolę.

W końcu wiele tropów doprowadzi do rozwiązania problemu.

#19 2016-11-02 14:23:24

darecki
Często się udziela

Marecki... dyskusja na temat Harkowych problemów, została przeniesiona w odpowiednie do tego miejsce...
rozpraszanie dyskusji po kilku wątkach nie ma sensu, więc mam nadzieję że kolega się dostosuje smile

#20 2016-12-06 17:56:37

bagio
Nowy na forum

Witam , jestem uzytkownikem kotła Twin Bio 12kw.
Czy przy paleniu pelletem , dodatkowe ruśzta żeliwne powinny być zdemontowane?

Twin Bio 12kw, parterówka , pow ogrzewana 140m2, zawór czterodrożny , 8 grzejników , podłogówka 50 m2  4 pętle,bojler 160l

#21 2016-12-06 20:20:36

darecki
Często się udziela

Tak.

#22 2016-12-23 00:12:37

kronos11
Nowy na forum

witam, prosze o podanie ustawień palnika w kotle kostrzewa twin bio agro 24 kw

#23 2016-12-24 00:36:58

darecki
Często się udziela

Nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne, czy też jedynie słuszne ustawienia palnika, które zadziałają tak samo w różnych warunkach.
Dlatego nie ma sensu powielanie cudzych ustawień palnika... tylko należy dobrać indywidualnie, gdyż lokalne warunki mają na jego pracę duży wpływ.

#24 2017-01-03 22:51:19

bagio
Nowy na forum

Witam ,czy jeżeli piec chodzi cały czas 24/h (twin bio 12kw ), to jest normalne ?
dom parterowy ok 170m , 8 grzejników i 50 m2 podłogówka. Zawór czterodrożny , spalanie36kg /h praca pieca 70% mocy

Twin Bio 12kw, parterówka , pow ogrzewana 140m2, zawór czterodrożny , 8 grzejników , podłogówka 50 m2  4 pętle,bojler 160l

#25 2017-01-04 00:22:27

darecki
Często się udziela

Stała praca nie jest czymś dziwnym.
A o spalaniu decydują parametry budowli, wykonanie instalacji, a także warunki w niej panujące...

Jeśli oczekujesz konkretnych porad, to podaj konkretne informacje na temat swojej instalacji i warunków w niej panujących, a także ustawienia kotła i palnika...

Stopka forum