Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-10-02 23:04:38

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: tryb pracy w platinum bio

karcit napisał:

... to że wiem jak oszukać sterownik, nie znaczy, że to promuję...

Kolego karcit... czy ja napisałem, że to promujesz?
Napisałem, że..."opisałeś to dokładnie w swoich postach", choć jakby nie patrzeć, to jest forma promocji wink

Keros napisał:

Proszę o przytoczenie obliczeń, wskazując ceny zakupu pomp. smile

Za podstawę do obliczeń posłużyły dane które sam umieściłeś, więc błąd obliczeniowy zapewne jest... ale to już nie moja wina wink
Różnica w cenie zakupu pomp może wynosić około 200zł. tak +/-

Wyniku Twoich obliczeń nie mam zamiaru kwestionować, więc na ich podstawie wychodzi co następuje...
Podałeś zużycie dobowe na poziomie 3kW, więc miesięcznie daje to 90kWh, a to przy średniej cenie energii w kraju daje 50,4 zł. do zapłaty...

Natomiast moje obliczenia, które brały pod uwagę Twoje dane odnośnie poboru prądu: wentylatora, motoreduktora i grzałki oraz moje dane odnośnie zużycia prądu przez 2 pompy energooszczędne (C.O.+ C.W.U.) wykazały, że dzienny zużycie prądu będzie oscylowało w granicach 0,87 kWh, co miesięcznie daje 26,1kWh a to przy tej samej średniej cenie energii daje kwotę około 14,6 zł. do zapłaty za wykorzystaną energię...

Jest różnica?

Zastanawiam się tylko, jak to Tobie wyszło, że...
"Na samo CO " lyknie"  ok 2 KW na dobę, jeżeli dołożymy CWU może dojść do 3 KW na dobę."

Przyjmując że pompa C.O. pracuje non-stop, a pompa C.W.U. załączy się tylko do nagrzania zasobnika, powiedzmy... raz na dobę, niech będzie nawet dwa razy, to ta pompa do C.W.U. jakaś strasznie jest prądożerna wink

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-02 23:24:51)

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#27 2016-10-03 09:26:39

darecki
Często się udziela

Keros napisał:

Przecież nie tylko pompa pobiera prąd....

Napisałem Ci wyraźnie co brałem pod uwagę w swoim obliczeniu...
To samo co i Ty, czyli: wiatrak palnika, motoreduktor i grzałkę (choć ta nie jest u mnie odpalana codziennie) oraz pompę C.O. pracującą non-stop i pompę C.W.U. która pracuje nawet 2 razy na dobę ( czyli zużycie zawyżyłem, bo tyle normalnie nie pracuje)
I te wszystkie podzespoły instalacji, pobierają tyle ile napisałem.

Pompy energooszczędne nowe, można już kupić za cenę poniżej 300 zł.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#28 2016-10-03 11:39:59

darecki
Często się udziela

Jak to nie wychodzi?
Coś faktycznie Twoja matematyka jest jakaś dziwna wink
Napisałem Ci ile takie zużycie jak podawałeś, kosztuje miesięcznie... około 50 zł.
Podałem Ci też ile kosztuje moje zużycie prądu.. dla uproszczenia zaokrąglę i zawyżę do 15 zł. wink
I tak 50 -15 = 35 zł. oszczędności miesięcznie...
A 35 × 6 = 210 zł. za okres półroczny..

No i się jednak zgadza smile

#29 2016-10-03 12:37:20

darecki
Często się udziela

Widzę że Ty nadal nie rozumiesz...

To Ty napisałeś że u Ciebie cała instalacja zużywa do 3 kW a nie ja...
Ja Ci też podałem ile moja CAŁA instalacja pobiera energii, a nie tylko sama pompa...

Te niecałe 15 zł.to jest kwota pokrywająca koszt energii potrzebnej do całodobowej pracy instalacji przez cały miesiąc.

Ja zdaję sobie sprawę z tego , że faktyczna różnica jest mniejsza...
Ale jak już kilkakrotnie powtarzałem, za podstawę do porównań naszego zużycia, brałem Twój "wyniki", który podałeś oraz mój, który policzyłem na podstawie poboru energii poszczególnych podzespołów...

Więc jak już wcześniej Ci pisałem... nie moja jest wina, że Twoje obliczenia są błędne...

#30 2016-10-03 17:13:12

darecki
Często się udziela

A co ma do tego "start od zera"?
Ja obliczałem dobowe zużycie przy pracy "ciągłej" kotła...
Czyli właśnie "start od zera" i praca non-stop, przez 24 godziny...

Podaj mi parametry swoich pompek... tzn. ile pobierają W na takich ustawieniach jakich pracują u Ciebie i ile czasu pracuje pompka do C.W.U. aby zabezpieczyć dobowe zapotrzebowanie na ciepłą wodę.
Do tego jeszcze potrzebuję, wynik testu podawania paliwa, czyli ile podajnik przesypie pelletu w ciągu 1 godziny...
A do tego Twoje zużycie dobowe paliwa...
I to już wszystko.
Zrobię obliczenia w taki sam sposób jak robiłem swoje... i zobaczymy wtedy jaka jest faktyczna różnica smile

#31 2016-10-03 19:16:36

darecki
Często się udziela

Nie będzie żadnego ""ale""
To właśnie jest dowód na to, że Twoje pompy są bardzo energochłonne smile co potwierdza sens stosowania pomp elektronicznych, jako tych energooszczędnych...

Taka zwykła 3 biegowa pompa może pobierać średnio około 75W, co w przypadku ciągłej pracy w sezonie grzewczym daje 1,8 kWh dziennie, czyli miesięcznie = 54kWh wykorzystanej energii, a to jest przy jej średniej cenie 30,24 zł. do zapłaty, i to za samą pracę pompy...

W tym samym czasie pompa elektroniczna, może pobierać w takich samych warunkach np. 6W, a to daje 4,32kWh zużytej energii w miesiącu i do rachunku dochodzi jedyne 2,41 zł. smile

Łatwo więc można policzyć, że miesięczna oszczędność 27,83 zł w miesiącu, daje w okresie półrocznym kwotę 166,98 zł. a to tylko dotyczy jednej pomp do C.O.
Pompa do C.W.U. nie pracuje już non-stop, ale taka zwykła swoje musi "zjeść", szczególnie wtedy gdy pracuje z najwyższą mocą, aby szybko nagrzać zasobnik...
I dopiero teraz dochodzimy do tego "ale"...
Bo zakładając, że będzie działała na najwyższym biegu i pobierała 100W, to pracując powiedzmy nawet 3 godziny w ciągu doby, daje 0,3 kWh, więc w cyklu miesięcznym zużyje 9kWh energii, za kwotę 5,04 zł.
Więc gdzie tu jest ta różnica o której pisałeś?

Keros napisał:

... Na samo CO " lyknie"  ok 2 KW na dobę, jeżeli dołożymy CWU może dojść do 3 KW na dobę...

Coś mi się wydaje, że "strzelasz na oślep" tymi swoimi "danymi"...
Nie "strasz" tu innych użytkowników wink bo jeszcze ktoś pomyśli, że to jest prawda...

P.S.
Pozostań jednak przy tym swoim mierniku... bo z liczeniem jednak u Ciebie jest nie najlepiej... tak delikatnie rzecz ujmując smile

P.S.2
Podasz te swoje parametry o które pytałem?
Żeby można było sprawdzić, czy jednak da się to wyliczyć wink

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-03 19:27:25)

#32 2016-10-03 20:19:02

darecki
Często się udziela

I tak to się kończy jak brakuje argumentów...
Już nawet nie pamiętasz o co tak naprawdę chodziło.
A "mój" producent to liczba pojedyncza, bo to jest moje stałe "źródło" zaopatrzenia... a do tego nie ma on, ani jego pellet, nic do zużycia prądu przez pompki big_smile

O jakiej polemice Ty piszesz?

Żeby polemizować, to trzeba posługiwać się argumentami, a Twoim jedynym okazał się miernik, z którym "wyskoczyłeś" po wymianie sporej ilości postów, kiedy już nie wiedziałeś jak z tego wybrnąć...
A najlepsze jest to, że ten Twój "koronny argument" potwierdza właśnie fakt opłacalności instalowania pomp energooszczędnych...
A przecież o tym właśnie była mowa, bo to właśnie pompka do C.O. pobiera najwięcej prądu w całej instalacji, jeśli nie jest energooszczędna...

#33 2016-10-03 21:00:26

darecki
Często się udziela

Żałosny jesteś... jak zawszę zresztą...
Wyliczyłem Ci dokładnie i podałem wynik całej mojej instalacji, która opiera się na tych samych komponentach jak Twoja, ale innych pompach.
A do tego, policzyłem cenę zużytego prądu, więc wszystko jest jasno pokazane...

darecki napisał:

... dzienny zużycie prądu będzie oscylowało w granicach 0,87 kWh, co miesięcznie daje 26,1kWh a to przy tej samej średniej cenie energii daje kwotę około 14,6 zł. do zapłaty za wykorzystaną energię...

Jak widać, nie tylko z liczeniem, ale i czytaniem masz problem... skoro nie doczytałeś.
Bo różnica w naszych wynikach, to jest właśnie ta oszczędność, którą dają pompy...

P.S.
Tak naprawdę, jak widać po zachowaniu, to najbardziej Cię "boli" to, że nie masz "swojego" producenta pelletu smile big_smile
Nie każdy może mieć, jak widać big_smile big_smile
I powiem Ci w tajemnicy big_smile że jest to jednak duży komfort... no i oczywiście cena... taniej już się nie da, za takiej jakości produkt smile big_smile

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-03 21:02:14)

#34 2016-10-04 20:48:50

wtatko
Udziela się
Od: Turek

i jaki z tego morał, starasz się, współpracujesz, pomagasz i jesteś EGOCENTRYKIEM ino jo, jo, jo
miłego wieczoru smile

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

#35 2016-10-04 22:05:01

darecki
Często się udziela

No cóż... wtatko... każdy może się mylić wink także Ty, więc Twoje twierdzenie może być tak samo chybione, jak i Kerosa, który lubi uogólniać i wmawiać innym, że jego wynik poboru prądu odnosi się także do innych użytkowników podobnych zestawów... a swoje pisanie na forum, zaczął... wmawiając wszystkim, że w miarę dobry pellet, musi kosztować minimum 750 zł.
Jeśli każdego, kto wypowiada się w oparciu o własne doświadczenie, chcesz nazywać "egocentrykami", to byliby nimi wszyscy, którzy wypowiadają się bazując na swoich obserwacjach i wiedzy... czyli prawie wszyscy, którzy tu piszą... za wyjątkiem tych, co tylko zadają pytania i nie wdają się w dyskusję...

A jeśli masz problem z pelletem wink to nie pomogę... nie zajmuję się reklamą na forum...
Ale mogę polecić sprzedawcę pomp energooszczędnych wink który ma obecnie na nie promocję smile

#36 2016-10-05 06:48:29

wtatko
Udziela się
Od: Turek

darecki, dziękuję za ofertę (pomp)ale moje zainstalowane 15 lat temu przy zamianie ogrzewania na olejowe działają i mają się póki co dobrze, nie jestem dusigroszem więc inwestycja w pompki jest nie konieczna (cieszę się z oszczędności jakie niesie za sobą opalanie pelletem)co do problemów z czymkolwiek to już o tym pisałem kiedyś dawno, dawno temu......... smile ale i wtenczas udało się to rozwiązać i jestem szczęśliwym użytkownikiem.
Pellet, hmmmm, każdy pali tym na co go stać, co ma na podorędziu a czy on kosztuje tyle czy tyle to już każdy z Nas wie co mu sie lepiej spala.
Pisałeś kiedyś o swoim dostawcy -super, hiper i w ogóle smile , cóż u Ciebie będzie się paliło świetnie a u innego może być już niekoniecznie - wiem o czym piszę (swego czasu namówiłem szwagra na zakup palnika - taki jak mój) i mając ten sam pellet od tego samego dostawcy efekt spalania na palenisku był zdecydowanie inny - tak więc .....
tym razem życzę miłego dnia smile smile smile

przerobiony olejak Stamar PRYMUS z palnikiem xmini 26 konkurencji, pow.150m2, zasobnik cwu 300l, 7-osób na stałe garażujących smile
i wszystkie możliwe bajery do obsługi z sieci wink

#37 2016-10-05 09:20:16

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Wyliczanki robicie jakieś hardkorowe kurde a jak zwykle darecki wychodzi na prowadzenie smile Prosty miernik energii wtykany do kontaktu mi pokazuje po 41 dniach 30zł ale to tylko grzanie CWU. Trzeba to wliczyć w koszta. Pompki mam LFP ustawione na 25W.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#38 2016-10-05 13:23:02

darecki
Często się udziela

Keros... wszystko jest możliwe wink  ALE NIE TAKIE "WYLICZENIA" JAKIE POCZYNIŁEŚ... kończąc swoją poprzednią wypowiedź...
Ci Ty masz w głowie?
Najpierw sam strzelasz na oślep wynikiem, który Ty wymyśliłeś, a teraz chcesz mi wmawiać, że to ja Ci go zawyżyłem.
Zwracałem Ci nawet uwagę na to, że jest to zwyczajnie nie możliwe, aby samo  C.W.U. mogło  zawyżyć wynik o 1kWh na dobę...

marecki... nie wiem co Ty tam mierzysz, ale z Twojego wyniku wychodzi, że masz nawet większy pobór jak Keros, który podawał wynik całodobowej pracy instalacji C.O.
Pisałeś kiedyś w innym wątku, że kocioł na potrzeby C.W.U. pracuje Ci średnio raz na dwa dni, a czasem raz na dobę...
Więc to się ma jakoś nijak... do tego co teraz podajesz... bo przez te nawet  kilka godzin dziennie, nie jest możliwe, żeby SPRAWNA instalacja zużywała takie ilości prądu,...

#39 2016-10-05 14:20:58

marecki
Często się udziela

Wróc niedopisałem, ja już dawno nie byłem na strychu chyba ze 2 lata. Do UPS'a z sinusem razem z kotłem podpięta jest jeszcze centralka alarmowa i internet big_smile

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#40 2016-10-05 16:25:21

darecki
Często się udziela

Czyli jednak... to nie była pani G. smile big_smile

#41 2016-10-06 13:43:40

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

Panowie w złą stronę idą te wasze przepychanki. Emocje proszę zachować dla siebie. Każdy z was policzył na swój sposób. Skoro wymieniacie się swoimi poglądami między sobą to róbcie to chociaż w kulturalny sposób.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#42 2016-10-06 13:51:46

darecki
Często się udziela

Ale do kogo Pan "pije"?
Tak trudno jest powiedzieć wprost?
Jest tylko jeden prostak na tym forum, który poza brakiem podstawowej wiedzy, wykazuje się chamstwem... więc nazywajmy sprawę po imieniu...

P.S.
A może tak Pan wypowie się w temacie, i napisze nam, ile pobiera tak naprawdę Wasz zestaw... czyli palnik wraz z podajnikiem... bez pomp oczywiście... bo te każdy może mieć inne...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-06 14:00:06)

#43 2016-10-06 15:59:44

marecki
Często się udziela

Kur...de nagram Wam  filmik i innym obserwującym tą pustą dyskusję, jak w czasie rzeczywistym wygląda pobór prądu przez zestaw UPS+MB10+ pompka od CWU a potem dwie od ogrzewania domu.

Tylko nie w tym temacie. Proszę piszcie i/lub wyszukajcie odrębny temat do dyskusji o poborze prądu. Jakiś sie znajdzie a jak będzie zbyt odbiegał od tematu zakłada się nowy.

#44 2016-10-06 16:45:10

darecki
Często się udziela

marecki... miernik poboru prądu, to każdy może sobie podłączyć i sprawdzić nim indywidualny pobór... wtedy będzie wiedział orientacyjnie jak to wygląda...

P.S.
Mnie ciekawi inna kwestia, związana z modulacją palnika...więc chyba założę odpowiedni do tego temat, gdyż tego akurat nie da się obliczyć wink

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-10-06 16:50:26)

#45 2016-10-06 16:56:03

marecki
Często się udziela

p.s. Piszę do doradcy i admina na PRIV o wyłączenie edytowania po iluś tam minutach. Silnik tego forum to potrafi.

#46 2016-10-06 18:00:25

darecki
Często się udziela

Może bym Cię i poparł, ale nie wiem czy tak do końca jest to dobry pomysł...
Bo... widząc 3 posty po kolei, sygnowane tym samym nickiem, a do tego jeszcze np. 2 z nich edytowane... to po zmianach proponowanych przez Ciebie, dałoby prawdopodobnie 5 oddzielnych postów... więc raczej "jestem za... a nawet przeciw" smile big_smile
Najprostsza droga do jeszcze większego zaśmiecania forum...

#47 2016-10-07 13:26:55

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

darecki napisał:

P.S.
A może tak Pan wypowie się w temacie, i napisze nam, ile pobiera tak naprawdę Wasz zestaw... czyli palnik wraz z podajnikiem... bez pomp oczywiście... bo te każdy może mieć inne...

Darecki wysłałem zapytanie do naszego laboratorium i w poniedziałek otrzymam odpowiedź na Twoje pytanie.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#48 2016-10-07 17:51:47

darecki
Często się udziela

I właśnie takiej reakcji oczekiwałem...

#49 2016-10-07 18:05:22

Michal 1243
nowy na forum

Dzień dobry wszystkim. Czytałem różne tematy będąc gościem Ol Line  i z czystej ciekawości zadzwoniłem dziś o Kostrzewy pytając się właśnie jaki jest pobór prądu.  Pan przez tel odpowiedział   ( wiem Pan. Coś żeśmy kiedyś liczyli i wychodzi jakieś 6 zl/ miesiąc) jedni piszą tu tyle i tele  a prawda jest ze 6 zł.

#50 2016-10-07 18:25:33

darecki
Często się udziela

A może tak dałby kolega szansę wypowiedzenia się doradcy, zamiast wyskakiwać z tą jedną jedyną  "prawdą objawioną"...

Stopka forum