Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#26 2016-09-22 09:16:15

bzik
Nowy na forum

Re: Nowy (polecony przez starego) user kotła MINI BIO

Patrząc na Wasze koledzy wypowiedzi muszę przyznać że ciężko się to czyta. Kolega marecki założył wątek w którym chce coś udokumentować więc mu na to pozwólmy.

Pojawił się kolega darecki ze swoją jedyną prawdą - nie neguję żę nie jest to prawda ale w tym wątku wystarczyło by twoje wtrącenie w jednym poście z dopiskiem "moim zdaniem" bo chyba wyników badań pod to nie masz - też obserwujesz to gołym okiem a nie mierzysz przy pomocy legalizowanych urządzeń

Kolega marecki nie odpuścił do tego pojawił się Keros  jako obrońca i rozpętała się burza w szklance wody a właściwie w garści popiołu.

Proponuję wrócić do tematu głównego i pozwolić koledze marckiemu na dalsze prowadzenie wątku w temacie - kolego darecki możesz prowadzić drugi wątek z kontrargumentami ale wpierdalanie się z butami w ten sposób to zwykłe chamstwo i brak kultury delikatnie mówiąc.

Jeżeli to nie pomoże to jedna uwaga dla kolegi mareckiego zacznij ignorować te wypowiedzi to najlepsze wyjście z tego typu sytuacji.

#27 2016-09-22 09:19:37

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Jakim trzeba być kretynem żeby dalej brnąć w to gówno, odkrywając kolejny raz amerykę (czyli spadek efektywności kotła wraz z jego zabrudzeniem) tego nie mogę pojąć.

Mam pytanie jak czesto czyścisz swój piec? Bo jeśli nie robisz tego często ścianki płomieniówek zalepiają się prawdopodobnie tak samo jak u mnie. Masz sondę lambda, dbasz o tlen? Wiesz ile go jest w spalinach i czy masz prawidłowe spalanie? Czyli zadaje ci tak samo kretyńskie pytanie lub coś stwierdzam n/t twojego pieca, jak Ty na temat MB.

Natomiast nadal nie odniosłeś się do pytania z poprzedniego mojego postu.

bzik napisał:

Jeżeli to nie pomoże to jedna uwaga dla kolegi mareckiego zacznij ignorować te wypowiedzi to najlepsze wyjście z tego typu sytuacji.

Wiem o tym. Popełniłem błąd.

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-09-22 09:21:54)

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#28 2016-09-22 09:39:37

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Gdzie widzisz kolego marecki znak zapytania (?) w Twojej  poprzedniej wypowiedzi?
Twój poprzedni post pytania nie zawierał....

Ten już zawiera... więc odpowiadam...
Czyszczę , ale z tego powodu, że mój kocioł ma popielnik, nie muszę tego robić tak często jak Ty...
Mało wiesz o konstrukcji tego kotla, gdyż nie ma on "płomieniówek" ani żadnych kanałów poziomych, które mogą być zasypywane popiołem tak jak w Twoim Mini Bio.

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#29 2016-09-22 09:45:23

marecki
Często się udziela

Czyli jak sam widzisz, zadałem pytanie na Twoim poziome, moja wiedza n/t Twojego kotła jest taka sama jak twoja n/t MB. Kończymy. Więc zadaje pytanie, proszę odnieś się do poniższej wypowiedzi:

Panie szanowny kolego. Już na samym początku Twojej działalności, jak widać, trafnie oceniłem Cię jako TROLA. Czas pokazał, że miałem rację. Udzielasz się w prawie każdym wątku. Poprawiasz i łapiesz za słówka (oczywiście jak prawdziwy TROL) kogo tylko się da i ile razy tylko się da. Oczywiście robienie zadymy i szumu to Twoja specjalność. Wiele osób już sporo razy zwracało Ci już uwagę ale jako TROL nic sobie z tego nie robisz. Podkreślasz (również cytując wypowiedzi innych wyciągnięte z kontekstu lub o wiele wcześniejsze) swoją nieomylność i ogromną wiedzę w absolutnie każdym temacie.

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#30 2016-09-22 10:13:53

darecki
Często się udziela

Dobrze wiesz, że nie masz racji, tak w pierwszym zdaniu jak i w tej wypowiedzi którą już kolejny raz powtarzasz, a która jest Twoją interpretacją, nie zaś pytaniem...

A konstrukcję swojego kotła znam doskonale, gdyż eksploatuję kolejny już kocioł o tej samej konstrukcji, czyli w sumie jest to 10 lat...
Pionowe ścianki wymiennika kotła, zawsze są mniej podatne na osadzanie się na nich zanieczyszczeń, których ze spalania pelletu jest bardzo mało...
A osadzanie się popiołu w komorze i płomieniówkach Twojego kotła, jest wprost proporcjonalne do ilości spalonego pelletu, a to robi już znaczną różnicę...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#31 2016-09-22 10:23:48

marecki
Często się udziela

Zacytuję z filmu "Dzień świra": big_smile

"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Prawdopodobnie ja i jeszcze sporo innych osób na tym forum się myli. Ja definitywnie kończę i Tobie polecam. Jednocześnie proszę cię bardzo nie wpierd...j się więcej. Nie jesteś tu mile widziany.

Tym czasem jak sąsiad zakupi juz piec (chociaż jak to przeczytł to obleciał go blady strach i natychmiast tego zaniecha) edytuję pierwszy post dając linka żeby to "przewinąć" do informacji, które mnie interesują. Czyli czego nauczyła się się firma K np. z tego forum.

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-09-22 10:24:50)

#32 2016-09-22 10:39:08

darecki
Często się udziela

Ty jeszcze tu?

Firma "Kostrzewa" doskonale sobie zdaje sprawę ze spadku sprawności kotła i ma to zapewne bardzo skrupulatnie zbadane w warunkach laboratoryjnych...
Tego akurat nie musi się uczyć.

#33 2016-09-22 12:24:41

marecki
Często się udziela

bzik napisał:

Proponuję wrócić do tematu głównego i pozwolić koledze marckiemu na dalsze prowadzenie wątku w temacie - kolego darecki możesz prowadzić drugi wątek z kontrargumentami ale wpierdalanie się z butami w ten sposób to zwykłe chamstwo i brak kultury delikatnie mówiąc.

Założyłem drugi temat. Powinno się tak to od razu zrobić a nie karmić trola.

#34 2016-09-22 13:59:55

darecki
Często się udziela

Kolego bzik...
Widziałeś kiedyś, żeby ktokolwiek na jakimś forum zakładał specjalny wątek dla umieszczania "kontrargumentów", odnoszących się do innego wątku?
Pierwsze słyszę o takich praktykach...
To nie jest żadne "chamstwo"... tylko wymiana opinii, czy to się komuś podoba czy nie, na tym polega otwarte forum tematyczne...
Pisanie merytorycznie i na temat, a nie wyzywanie jak Keros, czy nazywanie "trolem" w odpowiedzi na kontrargumenty, na których odparcie zabrakło  kolejnych argumentów, jak czyni to kolega marecki...

marecki... jeśli nie zauważyłeś, to troll sam się karmi... umieszczając po 2 posty jeden za drugim w odstępie co 2 minuty, jak tylko coś głupiego wymyśli...

#35 2016-09-22 15:31:39

marecki
Często się udziela

darecki napisał:

Kolego bzik...
Widziałeś kiedyś, żeby ktokolwiek na jakimś forum zakładał specjalny wątek dla umieszczania "kontrargumentów", odnoszących się do innego wątku?
To nie jest żadne "chamstwo"... tylko wymiana opinii, czy to się komuś podoba czy nie, na tym polega otwarte forum tematyczne...
Pisanie merytorycznie i na temat, a nie wyzywanie jak Keros, czy nazywanie "trolem" w odpowiedzi na kontrargumenty, na których odparcie zabrakło  kolejnych argumentów, jak czyni to kolega marecki...

marecki... jeśli nie zauważyłeś, to troll sam się karmi... umieszczając po 2 posty jeden za drugim w odstępie co 2 minuty, jak tylko coś głupiego wymyśli...

marecki napisał:

Prawdopodobnie ja i jeszcze sporo innych osób na tym forum się myli. Ja definitywnie kończę i Tobie polecam. Jednocześnie proszę cię bardzo nie wpierd...j się więcej. Nie jesteś tu mile widziany.

Nie tłumacz się nie ma takiej potrzeby.

#36 2016-09-23 09:10:15

bzik
Nowy na forum

darecki napisał:

Kolego bzik...

Kolego darecki nie zrozumieliśmy się - temat oraz pierwszy post świadczą przynajmniej w mojej ocenie że jest to wątek raczej dokumentalny a nie dyskusyjny - z tego co widzę teraz udało się jednak całą dyskusję przenieść na inny temat. Stąd moja wypowiedź żebyście sobie odpuścili zarówno Ty jak i koledzy marecki i Keros. Nie wnikam w ton Waszych wypowiedzi nie moja sprawa ciężko się to czyta i tyle. Może jednak zamiarem tego wątku nie była dokumentacja tylko dyskusja a ja to źle zrozumiałem. Ale jeżeli jednak dobrze zrozumiałem to zazwyczaj nie prowadzi się tak burzliwych dyskusji w takich wątkach tyle w temacie z mojej strony. Obie strony chyba już trochę ochłonęły i widzę że idziecie w stronę merytorycznych dyskusji a nie bicia piany to super. Tyle z mojej strony OT. Myślę że teraz już się zrozumiemy.

Do admina ten post po przeczytaniu przez kolegę dareckiego do usunięcia. Resztę tej dyskusji też można by przenieść do drugiego tematu a w tym dokumentować tak jak było założone. Ale nie mój temat więc się nie wtrącam.

EDIT po odpowiedzi kolegi dareckiego z 9:38 - poniżej mojego postu:
Wiem że to nie ładnie edytować zamiast odpisać ale nie chce robić OT w tym wątku dlatego w ten sposób.
Post swój z edytuje jutro do zera żeby nie było tego OT. Z tobą kolego darecki dyskusji nie będę prowadził nie widzę takiej potrzeby, nie potrzebuję również twoich rad więc możesz je zachować dla innych. Jeżeli to cię cieszy to twoje może być na górze dla mnie OK nie ma z tym problemu. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez bzik (2016-09-23 09:51:42)

#37 2016-09-23 09:38:35

darecki
Często się udziela

Kolego... bzik.
Widzę że nie zauważyłeś, że dyskusja w tym wątku została zakończona...

Więc, tylko dlatego, że kolega marecki mnie o to prosił big_smile nie będę komentował Twojej wypowiedzi i się  powstrzymam...

Dam Ci tylko jedną radę...
Jeśli trafisz np. na książkę, którą "ciężko się czyta"... daj sobie z nią spokój, nic na siłę...

P.S.
Przepraszam kolego maracki wink smile
On mnie zmusił...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-09-23 09:44:20)

#38 2016-09-23 12:27:35

marecki
Często się udziela

Cisza ma być bo zaraz wszyscy dostaną wpier....nicz smile

#39 2016-09-27 16:09:18

tomaszzakopane
Udziela się

lol lol lol lol nie do wiary
na początku zainteresował mnie ten wątek ale tak do czwartego postu bo jak zobaczyłem kto zabrał głos to odechciało mi się dalej czytać bo wiedziałem jak będzie.
On całe lato siedział obgryzając paznokcie i czekał  aż się tu ruch zacznie by znów mógł nam przekazać swoją wiedzę  a wy tacy nie wdzięczni 
lol

Jak tam kolego programiści kostrzewy napisali już jakiś nowy sofcik do naszych kociołków ? big_smile

Ostatnio edytowany przez tomaszzakopane (2016-09-27 16:19:07)

#40 2016-09-27 23:16:54

marecki
Często się udziela

Z wątku o update wynika niewiele, doradca "wsiunkł". Co będzie się okaże jak sąsiad kupi. Na razie widzę trwają u niego prace ociepleniowe na poddaszu. Stary kocioł (z rozmowy gdzieś go tam kupił ale zrezygnował z gówn..a) został wyjeb.... na dwór i stoi i rdzewieje, to akurat widzę na co dzień. Ja myślę, że temat zostanie przypieczętowany sobotnim chlaniem. Ale której soboty nie wiem.

p.s. Kto jest ZA założeniem tematu "gdzie jest doradca?"

#41 2016-09-28 00:17:43

PiotrekB
Gość

No mnie brak histerezy na pokojowym zaczyna minimalnie wku*wiać

Mialbyc Update....

Doradca gdzie jest Update ?????

#42 2016-09-29 21:43:44

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

darecki napisał:

A tak z ciekawości zapytam....
Koledzy mają zamontowane na wylocie kotła termometry do pomiaru temperatury spalin?

Cześć wszystkim , mam zamontowany termometr do pomiaru temperatury spalin.

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#43 2016-09-29 22:04:31

darecki
Często się udziela

To mi się podoba smile

#44 2016-09-30 12:35:53

doradca kostrzewa
Często się udziela
Od: Giżycko
Serwis

PiotrekB napisał:

No mnie brak histerezy na pokojowym zaczyna minimalnie wku*wiać

Mialbyc Update....

Doradca gdzie jest Update ?????

Szanowny kolego prace związane z oprogramowaniem do kotła MB Luxury zostały na chwilę obecną zakończone. Zmiany jakie zostały wprowadzone opisałem w innym wątku. Histereza na czujnik pokojowy została wprowadzona przy ostatnim updet. Podczas rocznego przeglądu poproś serwisant o zmianę oprogramowania.

Pozdrawiam Doradca Kostrzewa

#45 2016-12-07 23:03:34

marecki
Często się udziela

Z informacji szczątkowych, sąsiad kupił prawdopodobnie coś uniwersalnego, ekosyf+pelet, coś z biawara. Może jak się dowiem to napiszę. Przy okazji mam (dzięki sąsiadowi) kolejny pelet do testowania, nawet nie wiedziałem, że mam producenta a nie hurtownika peletu pod nosem. 650zł tona big_smile

Wątek do zamknięcia.

#46 2016-12-08 12:56:35

fotlot
Często się udziela
Od: Podlasie

Cena akceptowalna, żeby jeszcze szła za nią dobra jakość. Dowiedz się czy wysyła? Proszę?

Mini Bio 10kW, palnik Platinium Bio-1 v2 16kW podłogówka 7 pętli 60m2 CWU 140 l,  pompa CO, pompa CWU, pompa kotłowa, 3D ESBE VTA 572 20-43*

#47 2016-12-08 15:39:37

marecki
Często się udziela

Z oceną jakości nie będę miał problemu, pogubiłem się ale to chyba mój 7 czy 8 pelet w tym 3 palone dłużej (2x ruski i barlinek). Wiem tylko tyle, że to właśnie ten sam pelet, o którym pisałem, ze pali nim znajomy w piekarni. Ten ruski spod siedlec 8mm doprowadza mnie do białej gorączki i jeszcze tona nie poszła, szlag...

#48 2016-12-08 18:22:21

marecki
Często się udziela

Ma zanieczyszczenia z piachu. Jest tego naprawdę dużo. Już o tym pisałem. Spiek jest nie do przebicia, wszelkie  znane mi próby okiełznania spełzły na niczym, spiek trzeba zrzucać co dziennie. To jest zbity częściowo stopiony/zgrzany ze sobą piach, trzeba użyć trochę siły do rozdrobnienia ale da się to rozwalić ręką. Gość, który mi to sprzedawał jeszcze się ze mną spotka. Co prawda jest to spoko klient i myślę, że sobie tylko pogadamy ale abym nie musiał użyć ręki a mnie po pijaku nie można denerwować.

Na poprzednm pelecie, który wyglądał (łącznie z charakterystycznymi workami) IDENTYCZNIE (zapach kolor kształt tyle że był 6mm, nowy ma 8mm) absolutnie zero problemu, w lato czyściłem jak mnie naszła ochota.

zrobiłem niedawno zdjęcia, później wkleję

Stopka forum