Strona zamówień części - firma Kostrzewa Sp.j.

Pellets.com.pl - FORUM - Olej opałowy zamień na pelety. Palniki na pellety, kotły na pellety, piece na pelety, kotły co, piece co, pelety, pellet.

Forum - pellets.com.pl - Obniż koszty ogrzewania olejem opałowym, wybierz pellety. Pellety, pelet, pellets, kotły co, piece co, palnik na pelet, palnik na pellet, kocioł na pellet, piec na pellet, olej opałowy, olej opałowy cennik

Nie jesteś zalogowany.

#1 2016-09-18 11:29:22

marecki
Często się udziela
Od: Siedlce

Nowy (polecony przez starego) user kotła MINI BIO

Zakładam nowy wątek bo... namówiłem swojego sąsiada do tego kotła czyli MINI BIO, przez niektórych znienawidzony itd. Postaram się od A do Z przeprowadzić tzw. "kontrolę" i dokumentację z instalacji i konfiguracji kotła od początku. Tego o czym tu piszemy. Będę wręcz bezczelny i wszystko co u sąsiada będzie montowane i ustawiane przez serwisanta, będę dokumentował robił zdjęcia itd.

Zobaczymy czy jest jakakolwiek komunikacja na linii forum <-> serwis. Oczywiście ma to, tak sądzę, robić tzw doradca kostrzewy. Wątek "czy możliwy update softu..." pokazał, że takiej komunikacji nie ma. Jak w każdej większej firmie. Tak czy inaczej uważam MINI BIO za b.dobry produkt, mam nadzieję, że nie udowodnię, że problem leży gdzie indziej.

p.s. Systematycznie robię kopie całego forum. Więc w razie "padu" wszystkie moje i nie tylko posty polecą na ciut większe forum mur..... smile

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-09-18 11:30:36)

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#2 2016-09-18 18:07:17

darecki
Często się udziela
Od: Warmia

Re: Nowy (polecony przez starego) user kotła MINI BIO

marecki napisał:

... namówiłem swojego sąsiada do tego kotła czyli MINI BIO, przez niektórych znienawidzony...

Miejmy jednak nadzieję, że Ty nie zostaniesz "znienawidzony" przez "swojego sąsiada" wink

Prawdą jest, że sprawność kotła Mini Bio jest imponująca, głównie dlatego że został on skonstruowany specjalnie pod zastosowanie palnika pelletowego...
Jednak jego konstrukcja, czyli brak popielnika sprawia, że ta imponująca sprawność spaaada...
Powodem tego jest oczywiście popiół zalegający bezpośrednio w wymienniku kotła, a to niesie za sobą konieczność bardzo regularnego... czytaj częstego czyszczenia.
Do tego dochodzi jeszcze wysypywanie się popiołu na zewnątrz, przy każdorazowym otwieraniu drzwiczek kotła...

Wiem, wiem... wszystko to jest Ci doskonale znane, lecz piszę to nie ze względu na Ciebie... ani też ze złośliwości, lecz po to aby osoby szukające nowego kotła miały bardziej "jasny obraz"... tej "szarej jak popiół codzienności" wink która ich czeka, po wybraniu tego właśnie kotła...

Pisanie w superlatywach i pomijanie istotnych aspektów eksploatacji (takich jak np. konieczność częstego czyszczenia) może być powodem do późniejszego rozczarowania nabywcy... oby tylko na tym się skończyło wink ... gorsze może być tylko "znienawidzenie" przez sąsiada, namówionego do zakupu konkretnego wyrobu...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#3 2016-09-19 10:23:50

marecki
Często się udziela

Nie masz racji tak do końca, niepotrzebnie odkrywasz amerykę po raz kolejny (zresztą nie wiem po co). Po wyjęciu tego dużego szamotu (opisałem to na forum) z kotła nic takiego nie ma miejsca. Na popiół jest dużo miejsca, zalega na dole kotła i w niczym on nie przeszkadza, nie zauważyłem dłuższego grzania wody a jestem dosyć skrupulatny i spory czas zapisywałem wyniki w miarę zapełniania popiołem. Poza tym nie ma go dużo a jeśli piec chodzi bliżej 100% spora część ulatuje wraz z ciągiem czyli kominem. Czyszczenie raz na 3-4 tygodnie przy TYLKO grzaniu CWU. Przy ogrzewaniu domu będzie częściej ale raz na tydzień? Bez przesady, to kocioł na paliwo stałe. Proces czyszczenia z szufelką wiaderkiem i odkurzaczem kominkowym zajmuje 5min. Bez czarnego pyłu, stąd decyzja sąsiada: CZYSTOŚĆ W KOTŁOWNI smile O zapachu drzewa nie wspomnę.

Ale jak słusznie zauważyłeś, to kocioł o b.dużej sprawności. 2 - 2,5kg raz na 2 dni do zagrzania 150l wody. 4-5 pryszniców i zmywanie naczyń i coś tam po drodze. Znajomy z konkurencyjnym biaw.... może tylko o tym pomarzyć, kilku kolejnych z ekoszajsem również. Moi sąsiedzi (większość niestety) stosują sposób na zadymianie okolicy w zimę i grzałka elektryczna w lato do CWU. Ja mówię: to są b.bogaci ludzie. Analogicznie to mogli by palić w kotle banknotami bo to takie porównanie do dymu lub nawet świecy dymnej z komina. Zamiast kupić automat, sporo ludzi nadal moczy miał, ja to widzę na co dzień, ale to proces niereformowalny oni tak palą zawsze. Mój sąsiad też ale to przeszłość.

Na dzień dzisiejszy prezentacja pieca poszła lepiej jak dobrze, gość nie wiedział, że w ogóle jest coś takiego na świecie. Było pytanie czy mam gaz bo mam komin ale dymu nigdy nie było. I czy dopiero piec kupiłem bo jakoś czysto.

---------
Ale w temacie: po prostu czekam aż serwisant zrobi przegrzanie palnika big_smile

Kwadrat 216m, 142 użytkowej. Parter tylko podłogówka 91m, góra 4 grzejniki. Łazienki góra/dół grzejniki "drabina" + podłogówka. Garaż 2 małe grzejniki. Ściany 24 nośna - 2x5 styro - 12 osłonowa. Okna w warstwie izolacji. Podłoga dół 2x6 styro, strop 2x5. MB10 luxury 10kW + kominek wodny 14kW.

#4 2016-09-19 20:41:14

darecki
Często się udziela

Muszę przyznać, że poczułem się trochę rozczarowany... tym mianowicie, że zamiast przyznać mi rację wink co do spadku sprawności w miarę zapełniania się komory wymiennika (co jest normalnym zjawiskiem) oraz potwierdzić przy tym konieczność jego systematycznego... czytaj częstego czyszczenia, Ty brniesz w zaparte, kompletnie bagatelizując te kwestie...

Więc po kolei...

marecki napisał:

... Po wyjęciu tego dużego szamotu (opisałem to na forum) z kotła nic takiego nie ma miejsca. Na popiół jest dużo miejsca, zalega na dole kotła i w niczym on nie przeszkadza, nie zauważyłem dłuższego grzania wody a jestem dosyć skrupulatny i spory czas zapisywałem wyniki w miarę zapełniania popiołem...

Co nie ma miejsca?
Spadek sprawności zawsze będzie miał miejsce, czy to z szamotem czy bez niego.
Jeśli porównywałeś czas nagrzewania wody, wtedy gdy w kotle miałeś zamontowany szamot i w czasie gdy go zdemontowałeś, to faktycznie dłuższego "grzania wody" nie powinieneś teraz odnotowywać...
Przy rozgrzewaniu kotła obudowanego szamotem, na początkowym etapie pełnił on rolę izolatora.
W miarę zapełniania się komory popiołem ta izolacja się powiększała...
Dlatego obecnie nie mając zamontowanego szamotu, powinieneś raczej dopatrywać się szybszego "grzania wody", gdyż teraz pozostał Ci już tylko jeden izolator... popiół.

No właśnie, odnośnie popiołu...

marecki napisał:

... Poza tym nie ma go dużo a jeśli piec chodzi bliżej 100% spora część ulatuje wraz z ciągiem czyli kominem...

Na 100%, to może "chodzić" palnik, do tego tylko wtedy gdy sobie taką moc ustawimy, a wątpię aby ktoś potrzebował maksymalnej mocy palnika do grzania  TYLKO C.W.U. choć właśnie podczas grzania bojlera palnik najdłużej chyba pracuje ze stałą mocą maksymalną jaka jest ustawiona.
W czasie normalnej pracy, w czasie zasilania instalacji C.O. i C.W.U. zimą, pracując do tego w trybie ciągłym, to te przysłowiowe 100% nie jest aż tak często raczej wykorzystywane, gdyż każdy dąży do tego aby palnik pracował ze stała jak najniższą mocą...
Więc o "ulatywaniu wraz z ciągiem czyli kominem" raczej zapomnijmy wink

marecki napisał:

... Czyszczenie raz na 3-4 tygodnie przy TYLKO grzaniu CWU. Przy ogrzewaniu domu będzie częściej ale raz na tydzień?...

Przy grzaniu "TYLKO CWU" wynik jest możliwy, czyli do przyjęcia smile ale jednak nie daje to nam tygodnia podczas normalnego użytkowania zimą w trybie ciągłym.
A wyjaśnimy to sobie przy okazji kolejnego cytatu, który posłuży do odpowiednich wyliczeń

marecki napisał:

... to kocioł o b.dużej sprawności. 2 - 2,5kg raz na 2 dni do zagrzania 150l wody. 4-5 pryszniców i zmywanie naczyń i coś tam po drodze...

2,5 kg. do zagrzania 150l wody to dobry wynik... wiem, bo mam podobnie smile 
Co ile dni i ile pryszniców oraz zmytych naczyń wink to nie ma już żadnego znaczenia w ocenie tego wyniku, gdyż świadczy to tylko o Twoim zapotrzebowaniu na ciepłą wodę oraz skuteczności izolacji termicznej zasobnika...

Ale wracając do obiecanego wyliczenia wink

2,5 kg. co 2 dni... czyli daje nam w miesiącu średnio 37,5kg. spalonego pelletu w czasie ogrzewania TYLKO C.W.U.
To jest ta ilość, po której spaleniu trzeba wyczyścić kocioł z zalegającego w nim popiołu...
Przyjmijmy w zaokrągleniu, że 1 miesiąc to 4 tygodnie... tak dla uproszczenia smile

Teraz dale...
Przyjmijmy, że podczas okresu zimowego, w dobrze izolowanym budynku, do jego ogrzania czyli C.O. + C.W.U. zużywane będzie dziennie 15kg. pelletu... wynik, można powiedzieć bardzo dobry ale możliwy do uzyskania, choć wyśrubowany wink

Więc uwaga... 15kg. x 7 dni = 105kg. spalonego pelletu w ciągu tygodnia.

A że ilość spalonego pelletu ma wpływ na ilość uzyskanego popiołu, to już chyba nikogo nie muszę przekonywać wink

Więc jak to jest z tym czyszczeniem?
W czasie ogrzewania TYLKO C.W.U. ilość popiołu, który pozostał po spaleniu 37,5 kg pelletu trzeba już usunąć... natomiast podczas pracy kotła w okresie zimowym, prawie trzy razy większa ilość zalegającego popiołu (pozostałego ze spalenia 105kg. pelletu) jest dopiero powodem do jego usunięcia z kotła... tego jakoś nie mogę pojąć...

Matematyka jak widać jest czasem przydatna smile i co najważniejsze "nienaginalna"  wink w przeciwieństwie do różnych, nie popartych niczym teorii oraz pochopnych wniosków...

Warmet 200 Ceramik+Platinum Bio 1 v2-16kW alias Pellets 100-16kW. Zawór 4D z siłownikiem Afriso ARM 343, zarządzany sterownikiem Tech ST-431N pogodowo. Dom nieocieplony 185 m2 (same grzejniki bez termostatów)+35 m2 piwnicy, ogrzewanej rurami zasilającymi poszczególne piony+bojler 140 litrów, z zamontowanym na wyjściu zaworem termostatycznym 3D obniżającym temp. wody użytkowej.

#5 2016-09-20 13:51:26

marecki
Często się udziela

Zawsze musisz się wpierd...ć do każdego wątku, udowadniając swoją wręcz fenomenalną wiedze na absolutnie każdy temat. Sorki nie będę dalej komentował BO TO TAK NIC NIE DA i ocene pozostawiam innym. Wątek jest o czym innym

#6 2016-09-20 18:43:58

darecki
Często się udziela

Tym razem obyło się już bez rozczarowania... gdyż pisząc wczorajszy post trafnie przewidziałem Twoją reakcję wink polegającą na zaniechaniu dalszej dyskusji.
"Sorki", ale swoimi wywodami to Ty sam się pogrążyłeś, a ja tylko to "wypunktowałem", więc Twoje komentowanie faktycznie "NIC NIE DA"
Moja wiedza na temat wpływu zanieczyszczenia kotła na spadek jego sprawności, opiera się na wieloletnim doświadczeniu w eksploatacji kotłów na paliwo stałe opalanych drewnem.
Natomiast moje obserwacje odnośnie spalania pelletu weryfikuję, opierając się na doświadczeniach innych użytkowników tego forum, w tym i Twoich kolego marecki...
Żeby nie być "gołosłownym" mam na tą okoliczność mały cytat, odnośnie sprawności i czyszczenia kotła Mini Bio...

marecki napisał:

MB jest dobry i ma świetny wymieniik. Ale nie ma popielnika i trzeba go czyścić chcąc zachować tą jego sprawność...

Dla przypomnienia aktualna wersja z wczoraj,  zaprzecza temu stwierdzeniu.
Mało tego, nowa teoria zakłada, że zapełnianie się wymiennika popiołem, nie ma żadnego wpływu na jego sprawność...

marecki napisał:

... Na popiół jest dużo miejsca, zalega na dole kotła i w niczym on nie przeszkadza, nie zauważyłem dłuższego grzania wody a jestem dosyć skrupulatny i spory czas zapisywałem wyniki w miarę zapełniania popiołem...

Ocenę tych odmiennych teorii, pozostawiam innym wink  (oby nie byli to tylko "inni" z serialu "Gra o tron") big_smile

I to by było na tyle w temacie kotła Mini Bio, czyli jak najbardziej zgodnym z tym o czym jest ten wątek.

Korci mnie tylko, żeby odnieść się do "skrupulatności" o której była mowa w ostatnim cytacie.
A wygląda ona następująco...

marecki napisał:

... to kocioł o b.dużej sprawności. 2 - 2,5kg raz na 2 dni do zagrzania 150l wody...

To była wersja z wczoraj... natomiast wersja z maja tego roku wyglądała tak...

marecki napisał:

... Piec włącza się jeszcze do grzania wody i na zagrzanie 150l potrzebuje 3-4kg peletu co drugi dzień lub codziennie.

Czy ktoś tu wspominał, że jest "dosyć skrupulatny"?

Jak widać ta "skrupulatność" jest bardzo elastyczna wink

#7 2016-09-20 20:01:20

marecki
Często się udziela

Panie szanowny kolego. Już na samym początku Twojej działalności, jak widać, trafnie oceniłem Cię jako TROLA. Czas pokazał, że miałem rację. Udzielasz się w prawie każdym wątku. Poprawiasz i łapiesz za słówka (oczywiście jak prawdziwy TROL) kogo tylko się da i ile razy tylko się da. Oczywiście robienie zadymy i szumu to Twoja specjalność. Wiele osób już sporo razy zwracało Ci już uwagę ale jako TROL nic sobie z tego nie robisz. Podkreślasz (również cytując wypowiedzi innych wyciągnięte z kontekstu lub o wiele wcześniejsze) swoją nieomylność i ogromną wiedzę w absolutnie każdym temacie.

Takich ludzi jak Ty nie lubi się na forach. Normalne inne forum z adminem i moderacją zrobiło by z Tobą dawno porządek.

Także pozdrawiam Cię środkowym palcem a nawet dwoma i nie życzę sobie żebyś się w tym wątku dalej udzielał. Bo jeśli to zrobisz to albo jesteś tak głupi albo ktoś ci za to płaci.

--------------
W odpowiedzi na Twoje bzdurne zarzuty:

1. Owszem mało jest miejsca z szamotem. Tzn mało to mało powiedziane. Nie wiesz o tym bo nie widziałeś. Po wyjęciu miejsca jest już konkretnie dużo. Poza tym grubość płaszcza z wbudowanymi płomieniówkami jest na górze pieca, dół jest pomijalny.

2. Wynik z postu o kg z różnych okresów przy grzaniu CWU mógł się różnić z wielu powodów. Zimna kotłownia, większe zużycie ze względu na nie kończący się remont, goście w domu, inny pellet lub stabilizacja parametrów. W okresie letnim stanęło na 2 - 2,5kg raz jest 4 raz 1,5. Wynik średni pi razy okno.

----------------------

Tym samym rozwalasz kolejny wątek wiesz o tym?

#8 2016-09-20 21:38:02

darecki
Często się udziela

Tak tylko w odpowiedzi na Twoje bzdurne tłumaczenia:

1. Wiem bo widziałem, a nawet przymierzałem się do zakupu tego wynalazku... jednak w porę się opamiętałem (wybierając ponownie Warmet 200 Ceramik) po dotarciu do opisów nieco zawiedzionych użytkowników, którzy dość jednoznacznie stwierdzali, że czyszczenie tego kotła co 3-4 dni to norma, a większość ze zwracających na to uwagę eksploatowało wersję kotła bez szamotu... więc zwyczajnie dorabiasz ideologię do swojej teorii.
Jeśli zaś chodzi o te "płomieniówki" to faktycznie są one na górze... to prawda, chyba jedyna w Twojej wypowiedzi... ale, że są one także podatne na zasypywanie popiołem, który trzeba też usuwać podczas czyszczenia, to tego już nie napisałeś wink a do tego... "dół" wcale nie "jest pomijalny", gdyż cała komora wymiennika jest otoczona wodą, czyli "płaszczem wodnym"...

2. Rozrzut przy grzaniu C.W.U. w zakresie od 1,5kg. do 4kg. jest praktycznie niemożliwy, przy stosowaniu tych samych parametrów palnika...
Większe zużycie ciepłej wody powoduje zwiększoną częstotliwość uruchomień kotła w celu jej dogrzania, a nie aż tak drastyczną różnicę w zużyciu pelletu na jednostkowy cykl grzania bojlera...
Podobnie jest z teorią zimnej kotłowni, mającej podobno wpływ na tak znaczą różnicę w wynikach... kolejna bzdura... biorąc pod uwagę izolację kotła oraz zasobnika C.W.U. to najzwyczajniej w świecie nie może mieć miejsca...

Jak więc widzisz, tym sposobem także Twoja teoria trollowania upadła.
Jeszcze nigdy nie widziałem trolla, który potrafi prowadzić merytoryczną dyskusję i znającego na tyle dobrze temat forum, aby potrafił "zagiąć" czołowego "eksperta" forum...
Noo... ale jak brakuje już argumentów i pomysłów na wybrnięcie z "koziego rogu" w który się samemu zapędziło, to szukanie ratunku u "innych" i nazywanie oponenta trollem czy głupkiem pozostaje już ostatnią "deską ratunku"...
Próbowałeś już tego kilkakrotnie, więc... staje się to zwyczajnie nudne...

P.S.
Wywołałeś właśnie swojego upragnionego TROLLA...
Zjawił się jak na zawołanie w obronie swojego "guru"... jakie to żałosne...

Ostatnio edytowany przez darecki (2016-09-20 21:43:36)

#9 2016-09-20 23:18:25

marecki
Często się udziela

Twój problem polega na tym, że nie potrafisz zrozumieć jednej konkretnej rzeczy. Jednym słowem Twój tok rozumowania jest dosyć prosty i ukierunkowany w zasadzie do udowodnienia, że jednak to Ty masz rację, świętą rację. Chodzi mi o cytaty z przeszłości w odniesieniu do teraźniejszości. 3 lata temu lub mniej, przyjmijmy hipotetycznie (znajdź se w google co to znaczy), stwierdziłem, że MB10 jest fajny bo jest zielony i w ogóle ma wyświetlacz i w hu... parametrów, ogólnie wypas. W perspektywie czasu to się zmienia, powstają problemy, które trzeba rozwiązać. Wczoraj pisałem jedno dzisiaj niestety mijam się z prawdą (wczorajszą). Piszesz, że się kompromituję? Ok jeśli tak to widzisz to trzeba jednak odejść od komputera. Na tym to polega, WYMIANA DOŚWIADCZEŃ bo inni to czytają. Zdecydowanie tego nie potrafisz i nie rozumiesz.

I tyle. Proste jak jeban.... Ludzie wpadają na forum żeby poczytać o praktycznych doświadczeniach użytkowania danego kotła bo np. nie wiedzą czy kupić czy nie. Szukają. I znajdują wypracowania pana Darka podparte wszech wiedzą, mam cytować?

-----------------

Także powracając co meritum. Nie o tym jest temat.

#10 2016-09-20 23:52:05

darecki
Często się udziela

"Na tym to polega, WYMIANA DOŚWIADCZEŃ bo inni to czytają."

Trafiłeś w końcu w sedno... tego do czego dążyłem cały ten czas.
Dlatego że "inni" to czytają, trzeba się trzymać faktów i nie dorabiać ideologii na potrzeby chwili.
Jeśli "od zawsze", praktycznie wszyscy użytkownicy narzekają na upierdliwie częstą konieczność czyszczenia tego kotła, to Twoje teorie nie zmienią tego faktu, a mimo to starasz się to robić.
Podobnie jest ze spadkiem sprawności w czasie użytkowania... wszystkie kotły to mają...  a Ty twierdzisz, że Mini Bio to nie dotyczy... a fakty są takie że jego dotyczy to najbardziej...

#11 2016-09-21 09:09:37

marecki
Często się udziela

W wielu wątkach, w wielu miejscach, od w zasadzie początku Twojej tu obecności na forum, i wiele osób zwracało Ci uwagę panie darecki, że wywołujesz tzw. gównoburzę, ogólnie wymądrzasz się robiąc z siebie jakiegoś profesjonalnego fachowca w każdym temacie, jednym słowem guru, dodatkowo z kalkulatorem w ręku. Czyli rozwalasz rozmowę doprowadzając do bezsensownej i pustej dyskusji, dociera to do Ciebie?

Usiądź przed klawiaturą napisz coś ciekawego jakbyś siedział z kumplami i pił browara przy ognisku.

p.s. Mam jeszcze jedno pytanie: czy przypadkiem nie wywalili Cię z jakiegoś innego forum np. muratora?

#12 2016-09-21 10:46:10

darecki
Często się udziela

Pytasz, więc odpowiadam...
W przeciwieństwie do Ciebie, nigdy nie udzielałem się na forum "muratora", ani też innym o podobnej tematyce, więc "przypadkiem" nie mogli mnie z takiego forum "wywalić".

Co się zaś tyczy "rozwalania rozmowy" oraz "doprowadzenia do bezsensownej i pustej dyskusji" to Ty właśnie robisz to obecnie... kompletnie nie trzymając się tematu...
Jeśli zapomniałeś, to tematem wątku miał być podobno Mini Bio...

#13 2016-09-21 11:25:38

marecki
Często się udziela

Otóż to. Ja się udzielam, na muratorze i na killku innych w zupełnie innej tematyce. Ale głównie wtedy gdy mam coś do powiedzenia lub zapytania. Wyrażanie opinii o produkcie, czyli o MB, bo o nim piszemy nie mając go w rękach (mowa o tobie), nie użytkując jest ciut naciągane. Po prostu dosyć często doprowadzasz do sytuacji gdzie na innych forach dostał byś "warna" lub czasowego bana. Niestety nigdy tego nie zrozumiesz, szkoda.

W temacie żeby jednak wątek się nie rozlazł, bo uważam, że warto sobie pomagać (tak naprawdę wkurw... mnie świece dymne z komina, więc mam nadzieję, że sporo osób dymiących to przeczyta):

Gdyby ktoś, zresztą słusznie zapytał, czy brak popielnika w MB10 to nie problem odpowiadam. 3 lata temu był problemem, obecnie z perspektywy czasu jak dla mnie już nie. Po prostu nie ma sensu się tym przejmować, nie ma żadnego opisywanego przez w/w trola problemu ze spadkiem efektywności. Popiól zalega w dolnej części wymienika a nawet jeśli zapełni się w np. w 1/4  popiołem nie powoduje to jakiś drastycznych (w porównaniu z czystym) spadków efektywności. Gołym okiem można zauważyć, że płomieniówki i wieksza grubość "zaczynają się" mniej wiecej od 50% wysokości wymiennika. Przecież ciepło nie idzie w dół, to jest wymiennik, wszystko dzieje się na palniku. To nie kocioł zasypowy.

Można się cieszyć z doskonałej sprawności tego kotła ale jednak trzeba trochę go poznać. Opróćz swojego kotła uruchomiłem i dopracowałem kilka innych, osobiście ale nie robiłęm żadnej dokumentacji i to trochę km od domu. Na dodatek nie mam żadnego udziału ani nawet 1 zł od firmy K. Tak na prawdę ogromna ilość osób nadal nie ma pojęcia co to pellet.

#14 2016-09-21 12:14:09

darecki
Często się udziela

marecki napisał:

Gdyby ktoś, zresztą słusznie zapytał, czy brak popielnika w MB10 to nie problem odpowiadam. 3 lata temu był problemem, obecnie z perspektywy czasu jak dla mnie już nie. Po prostu nie ma sensu się tym przejmować, nie ma żadnego opisywanego przez w/w trola problemu ze spadkiem efektywności....

Czyżbyś sam nazwał siebie "trolem"?
Ktoś właśnie zapytał...a w odpowiedzi napisałeś.... co napisałeś (cytat umieściłem już wcześniej, więc nie będę powtarzał)
I wcale nie było to 3 lata temu, lecz na początku tego roku...
Czyżbyś nie rozumiał nawet tego co sam napisałeś?

#15 2016-09-21 12:21:29

marecki
Często się udziela

Chłopie czepiasz się nadal jak rasowy śmierdzący trol. Nie jest problemem po wyjęciu szamotu

http://www.forum.pellets.com.pl/viewtopic.php?pid=12535#p12535

---------------
dodane: znajdź mi post usera, który uważa z praktycznego punktu widzenia, że popiół mu przeszkadza w tak dużym stopniu o jakim tu piszesz.

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-09-21 12:27:46)

#16 2016-09-21 12:34:42

darecki
Często się udziela

Czy Ty kpisz, czy o drogę pytasz?
Dajesz link do swojej wypowiedzi?
To ma być niby dowód na to, że spadek sprawności nie ma miejsca?
Daruj sobie takie dowody...

#17 2016-09-21 13:02:51

marecki
Często się udziela

Problem z popiołem w MB, czyli to o czym piszesz w pierwszej wypowiedzi, to nie problem. Nijak to się ma do kotłów i syfu w kotłowni w piecach z ekoszajs czy zasypowych. Gdy otworzyłem kocioł przy sąsiedzie on zapytał gdzie ten popóił tak naprawdę, bo ten "pył" tego nie przypomina. Czyszczenie jest banalne, szufelka i na koniec odkurzacz kominkowy, 5min łącznie z oczyszczeniem zawirowywaczy. Niewielka cena za tak dużą sprawność.

Następna sprawa, popatrz się jeszcze raz na kocioł z przodu i oceń sam, która część uczestniczy w wymianie? Dolna, tam gdzie jest popiół? Przecież logicznym jest, że nie doprowadza się tego kotła do stanu zapełnienia, że palnik będzie się "wbijał" w popiół.

#18 2016-09-21 15:39:30

darecki
Często się udziela

Dalej to ciągniesz?
Dobrze, więc powiem Ci tak... problem z popiołem i jego czyszczeniem, to nie jest mój problem, dlatego mało mnie obchodzi ile czasu Ci to zajmuje, ale nie opowiadaj mi dyrdymałów tego rodzaju, że zalegający popiół w wymienniku tego kotła (a pisząc o wymienniku mam na myśli komorę główną i płomieniówki) nie ma żadnego wpływu na jego sprawność... a "ten pył" nazywaj sobie jak chcesz, nie zmieni to faktu, że jest on popiołem.

"Następna sprawa, logiczne jest, że nie doprowadza się tego kotła do stanu zapełnienia", dlatego "ustalanie na sztywno" 7 dniowego cyklu pomiędzy czyszczeniami, bez znajomości tygodniowego spalania, jakie będą uzyskiwać poszczególni użytkownicy, jest nieporozumieniem...
Dlatego uważam, że wypowiadanie się w ten sposób może prowadzić do rozczarowania nowych nabywców, którym " naobiecywałeś" 7 dni spokoju...
Większe spalanie będzie ze sobą niosło większą ilość popiołów, a to z kolei większą częstotliwość czyszczenia... proste.

#19 2016-09-21 16:08:38

marecki
Często się udziela

Oczywiście, że tak. Jak w każdym innym kotle. Produkty spalania peletu natomiast nie są tak agresywne, pod warunkiem, że nie robi się na kotle smoła z braku tlenu i zbyt niskiej temp. powrotu. Jak to słusznie kolega z wczorajszej rozmowy tel powiedział (zresztą sam się dziwię, że doszedł do tego tak szybko co się ceni) MIniBio po dopracowaniu po prostu cieszy nie tyle oko co nie kurcząca się zawartość portfela.

Tak jak pisałem wcześniej tak pisze po raz kolejny: nie masz tego pieca, nie pracowałeś z nim więc twoje teoretyczne wypociny są bezcelowe. Bo za sekunde wyjdzie, że ja i kilka innych osób jakie miałem okazję poznać osobiście i telefonicznie, zrobiło największy błąd w życiu i się nie znają.

p.s. Tak cie boli te czyszczenie, co jest oczywiste, że zespułeś swoim trolowaniem kolejny wątek. To nie tylko moje zdanie... ale powstrzymam się bo bym coś za dużo napisał.

Ostatnio edytowany przez marecki (2016-09-21 16:10:45)

#20 2016-09-21 16:52:53

darecki
Często się udziela

Keros... u Ciebie już się sypie, jak widać po wpisach... do tego stopnia, że potrzebowałeś prywatnej konsultacji telefonicznej mareckiego.
A teraz w ramach wdzięczności wspierasz Go na forum?
Przecież sam nie masz nic mądrego do powiedzenia, co widać po wpisach, gdyż nigdy jeszcze nie napisałeś nic, co miałoby choćby znamiona merytorycznej wypowiedzi...same bzdury i wyzwiska... żenada.

#21 2016-09-21 17:35:00

darecki
Często się udziela

Zauważ, że skutecznie zaśmiecasz wątek swojego kolegi wink big_smile

"Koszty eksploatacji" powiadasz?
Bzdura, płacisz koszty remontu, którego nie zrobił poprzedni właściciel, od którego odkupiłeś zajechany sprzęt...

#22 2016-09-21 17:50:36

PiotrekB
Gość

A propos czyszczenia pieca....

Ja go jeszcze nie czyscilem od zimy i nie widzę żadnego spadku.

Podajnik czyli 150kg starcza mi na 75dni.
Mieszkam juz rodzina 2+2
Piec po czyszczeniu jak i teraz gdzie jest popiół potrzebuje 45minut na ugrzanie wody do temp 60st.

Nie przesadzacie z tym czyszczeniem? 😁

#23 2016-09-21 18:17:26

marecki
Często się udziela

Oczywiście, że nie ma problemu. Natomiast powtórzę jeszcze raz pytanie bo kolega darecki nie odpowiedział:

marecki napisał:

Panie szanowny kolego. Już na samym początku Twojej działalności, jak widać, trafnie oceniłem Cię jako TROLA. Czas pokazał, że miałem rację. Udzielasz się w prawie każdym wątku. Poprawiasz i łapiesz za słówka (oczywiście jak prawdziwy TROL) kogo tylko się da i ile razy tylko się da. Oczywiście robienie zadymy i szumu to Twoja specjalność. Wiele osób już sporo razy zwracało Ci już uwagę ale jako TROL nic sobie z tego nie robisz. Podkreślasz (również cytując wypowiedzi innych wyciągnięte z kontekstu lub o wiele wcześniejsze) swoją nieomylność i ogromną wiedzę w absolutnie każdym temacie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

#24 2016-09-21 21:14:10

darecki
Często się udziela

Ty mi zadawałeś pytanie żałosny pajacu?
Tobie jest potrzebny specjalista seksuolog...
Lwa-Starowicza znasz?
On Ci pomoże... jeszcze nie wszystko stracone.

#25 2016-09-22 07:54:10

darecki
Często się udziela

O to właśnie chodziło...

A wracając do tematu spadku sprawności kotła....

Piotrek... nie "widzisz"?
A jak chcesz ten spadek zobaczyć?
Tego nie widać "gołym okiem" ani też na "pierwszy rzut oka"
Temperatury i czasy grzania będą podobne, ale ilość zużytego paliwa już nie...

marecki "skrupulatnie" przynajmniej to "zważył", choć nie przyjmuje do wiadomości i źle interpretuje własne wyniki tych obserwacji.
Niższe wyniki spalania to czysty kocioł, a wyższe wyniki spalania to kocioł zasypany popiołem... tak raczej należy to interpretować...
Oczywiście dotyczy to cykli grzania, które miały miejsce w warunkach identycznych...

A tak z ciekawości zapytam....
Koledzy mają zamontowane na wylocie kotła termometry do pomiaru temperatury spalin?

Stopka forum